Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Міняю лампочки на діодні ;)

Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Маю в хаті 48 лампочок.
Усі економки.
Міняю на діодні.
Наразі поміняв 20 штук.
3 вати споживання !
Побачимо шо то за фігня така ;)
я это сделал пол года назад . Экономия огромная . Ари старых лампа х 500 ват в квартире вечером по минимуму,  сейчас 100 ват  при количестве света вдвое больше чем те 500 ватт
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

я это сделал пол года назад . Экономия огромная . Ари старых лампа х 500 ват в квартире вечером по минимуму,  сейчас 100 ват  при количестве света вдвое больше чем те 500 ватт
А просто свет выключать, который 500 ват , не легче выключать?
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

я это сделал пол года назад . Экономия огромная . Ари старых лампа х 500 ват в квартире вечером по минимуму,  сейчас 100 ват  при количестве света вдвое больше чем те 500 ватт

а зачем освещать всю площадь потолочным светом на 500 ватт, это ведь даже не уютно.
почему бы не подсвечивать только там где вы в данный момент находитесь и читаете.
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

а зачем освещать всю площадь потолочным светом на 500 ватт, это ведь даже не уютно.
почему бы не подсвечивать только там где вы в данный момент находитесь и читаете.
а кто тебе сказал,  что это потолочный свет????
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

а кто тебе сказал,  что это потолочный свет????

500 ватт в торшере ?
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Періодично проглядаю гілку й ні хера не розумію, наче я живу не в одній країні з дописувачами.
Я цю історію почав 3 роки тому. Стратегію оновлення обрав із розрахунку, що світлодіоди, як і вся електроніка, мають за правилом Мура за 2 роки дешевшати вдвічі, за тієї ж продуктивності, або , по тій же ціні, вдвічі збільшувати продуктивність ( інтеграцію ) . Останнє означало, що лампи в 6 Ват через два роки мають коштувати, скільки зараз лампи в 3 Ват...
Що насправді не відбулось
Спершу я планував оновлювати по лампі кожного місяці- ціни стояли, потім через 2 місяці- ціни стояли, потім через пів-року, - ціни стояли, потім через рік- ціни стояли, а потім курс гривні йопнувся, і тоді з'ясувалось, що ціни в баксах дійсно стали падати... А ціни в гривнях підскочили неміряно...

Чомусь про це ніхто не пише. А пише херню, яку можна було писати саме 3 роки тому, навіть раніше

Останнє редагування: 5 квітня 2015 07:03:53 від S.Brandt
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Меряю пару led ламп в одной из комнат, прошел год, яркость упала

21.12.14 - 96lux, 21.05.15 - 95lux, 28.11.15 - 93lux
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Меряю пару led ламп в одной из комнат, прошел год, яркость упала

21.12.14 - 96lux, 21.05.15 - 95lux, 28.11.15 - 93lux

аліекспрес? чим міряєте(цікаво скільки коштує девайс)
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Меряю пару led ламп в одной из комнат, прошел год, яркость упала

21.12.14 - 96lux, 21.05.15 - 95lux, 28.11.15 - 93lux

Найсмішніше в даній ситуації те, що ми не можемо знати точно чи це яскравість лампочки знизилась, чи це чутливість самої "мірялки" підсіла? :)
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

3 ватта слабенькие, с 5-ти ватт более-менее
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

аліекспрес? чим міряєте(цікаво скільки коштує девайс)

Пристрій з ebay, коштував десь $25, я його перевіряю періодично на лампочці розжарювання 100Вт, і він показує одне й теж саме (проблем з напругою дома немає, стабільна).
Те що діоди деградують з часом не новина, особливо якщо їх багато в маленькій лампочці з цоколем е27 (е14), чи вони потужні, починають перегріватися.
Лампочки estares 12W (це не дорогий Китай з Епіцентру, але нормальний драйвер - не мерехтять, і більш-менш масивний радіатор), але все одно, 12Вт то забагато для E27, вони любого бренду будуть перегріватися. Тесть ще два роки тому накупив на ebay дешевих led, через місяц більшу частину в смітник. Я на ebay купляв тільки маленькі з цоколем G4 220V, в нас вони занадто дорогі.

Останнє редагування: 28 листопада 2015 23:44:16 від Amid
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

У стінових світильниках стоять e14 osram 3.5w, з великим радіатором, от вони довго пропрацюють.
А взагалі за рік падіння на 3.5% це не так вже й багато.
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Пристрій з ebay, коштував десь $25, я його перевіряю періодично на лампочці розжарювання 100Вт, і він показує одне й теж саме (проблем з напругою дома немає, стабільна).
Те що діоди деградують з часом не новина, особливо якщо їх багато в маленькій лампочці з цоколем е27 (е14), чи вони потужні, починають перегріватися.
Лампочки estares 12W (це не дорогий Китай з Епіцентру, але нормальний драйвер - не мерехтять, і більш-менш масивний радіатор), але все одно, 12Вт то забагато для E27, вони любого бренду будуть перегріватися. Тесть ще два роки тому накупив на ebay дешевих led, через місяц більшу частину в смітник. Я на ebay купляв тільки маленькі з цоколем G4 220V, в нас вони занадто дорогі.

дякую дуже.

А пристрій ще десь застосовуєте чи так для цікавості взяли? ... думаю чи варто витратити 25долярів (поки що бачу застосування лише для заміни ламп по гарантії, коли падатиме суттєво віддача)
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Маю в хаті 48 лампочок.
Усі економки.
Міняю на діодні.
Наразі поміняв 20 штук.
3 вати споживання !
Побачимо шо то за фігня така ;)
повір мені на слово я також поміняв більше
60 лампочок три рокі тому і в кайфі
я зразу заплатив до 800 долярів
за рік видбилися
і вжє два рокі світло горить дє йому забажаеться трать гроші міняй всі
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

дякую дуже.

А пристрій ще десь застосовуєте чи так для цікавості взяли? ... думаю чи варто витратити 25долярів (поки що бачу застосування лише для заміни ламп по гарантії, коли падатиме суттєво віддача)

Я його для діда жінки купував, йому потрібно вимірювати кількість світла для розсади, він фанат своєї справи, все вимірює, калькулює, і гарно виходить. :) Може можно звичайною фотокамерою міряти, якщо сильно падає.
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)
де Хто

Пристрій з ebay, коштував десь $25, я його перевіряю періодично на лампочці розжарювання 100Вт, і він показує одне й теж саме (проблем з напругою дома немає, стабільна).

При таком способе проверки нужно питать эталонную лампу хорошо стабилизированным напряжением, чтобы засечь падение силы света у проверяемой на на одну-две единицы.
Лампа накаливания при снижении напряжения на 5% дает уменьшение света на 15%.
http://добраялампа.рф/info/pics/vsestoronnij_analiz_obychnyh_lamp_nakalivaniya_ih_dostoinstva_i_nedostatki/gr02.jpg
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

При таком способе проверки нужно питать эталонную лампу хорошо стабилизированным напряжением, чтобы засечь падение силы света у проверяемой на на одну-две единицы.
Лампа накаливания при снижении напряжения на 5% дает уменьшение света на 15%.
Показати зображення...http://добраялампа.рф/info/pics/vsestoronnij_analiz_obychnyh_lamp_nakalivaniya_ih_dostoinstva_i_nedostatki/gr02.jpg

У меня напряжение на 5% не скачет.
Лампу накаливания включаю через ваттметр, по которому контролирую и напряжение в том числе.
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Купив філіпси, зараз акція, дві "сотки" по 239 грн
В кімнату 4 теплих, в гардеробну 2 холодних
Суб'єктивно дуже відрізняються від китаю, світло набагато приємніше
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)
де Хто

У меня напряжение на 5% не скачет.
Лампу накаливания включаю через ваттметр, по которому контролирую и напряжение в том числе.
Всё, вопросов нет (tu)
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Я його для діда жінки купував, йому потрібно вимірювати кількість світла для розсади, він фанат своєї справи, все вимірює, калькулює, і гарно виходить. :) Може можно звичайною фотокамерою міряти, якщо сильно падає.

дякую за відповідь
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Запарился менять лампочки накаливания в потолке на кухне 6*30вт + 4*40Вт. Обычно в 150Вт вкладывался, поэтому не заморачивался заменой, т.к. цена э/э ниже плинтуса была.
Вчера взял на пробу 2*6Вт + 2*4Вт. Светят ярко, что ппц. Планирую со временем все заменить по мере выгорания ламп накаливания.
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Запарился менять лампочки накаливания в потолке на кухне 6*30вт + 4*40Вт. Обычно в 150Вт вкладывался, поэтому не заморачивался заменой, т.к. цена э/э ниже плинтуса была.
Вчера взял на пробу 2*6Вт + 2*4Вт. Светят ярко, что ппц. Планирую со временем все заменить по мере выгорания ламп накаливания.

у батьків перевів на світлодіоди в підвісних стелях кухню\санвузол. Було 10 ламп по 40вт (400вт ... ) зараз в середньому стоять лампи 3-4вт кожна (40вт по максимуму). При цьому ще іллічьовки ще й часто виходили з ладу (мабуть просто перегрівались сильно в замкненому просторі)

В кімнатах та коридорі допрацьовують свій ресурс спіральки, по мірі того як дохнутимуть - мінятимемо на світлодіоди.
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)
де Хто

При цьому ще іллічьовки ще й часто виходили з ладу (мабуть просто перегрівались сильно в замкненому просторі)

Вот тут внимательно надо подойти. Ресурс лампы накаливания от перегрева из-за плохой вентиляции снижается незначительно, скорее патроны начнут сыпаться. А вот светодиодная чувствительная и очень. Там электроника и сам кристалл работают без больших запасов.
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

по наблюдениям выходит, что экономия на освещении нивелируется  работой бойлера , стиралки  и пр. пожирателей э\э - вот где надо оптимизировать
100%
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Вот тут внимательно надо подойти. Ресурс лампы накаливания от перегрева из-за плохой вентиляции снижается незначительно, скорее патроны начнут сыпаться. А вот светодиодная чувствительная и очень. Там электроника и сам кристалл работают без больших запасов.

Не скажіть - перевірено в коридорі при експлуатації - лампи під плафонами жили значно коротший час ніж без плафонів :)

щодо світлодіодних ламп погоджуюсь, але там і температура нагрівання менша. Поки що лампам 1-1,5 р. - політ нормальний :) та і гарантія досить пристойна (3- 5 років)

Останнє редагування: 29 листопада 2015 17:14:58 від monach
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

100%

А як одне заважає іншому?
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

так в том то и дело
у меня компьютер, телевизор, стиралка, посудомойка, электроплитка, чайник, мультиварка иногда, пылесос и получается 150 гривен в месяц
Что будет если я на 500 гривен лампочек куплю? Буду платить не 150, а 145 в месяц? :weep:
после 5 ого этапа подорожания э/э с 01,03,2017 смысла будет больше - http://index.minfin.com.ua/tarif/electric.php
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)
де Хто

Не скажіть - перевірено в коридорі при експлуатації - лампи під плафонами жили значно коротший час ніж без плафонів :)

щодо світлодіодних ламп погоджуюсь, але там і температура нагрівання менша. Поки що лампам 1-1,5 р. - політ нормальний :) та і гарантія досить пристойна (3- 5 років)
Лампа накаливания без проблем эксплоатируется на морозе -40 и в сауне с +120. Да, срок работы снижается, но ЛЭД или КЛЛ при 120 даже пробовать нельзя.
В лампах с электроникой критичное место не колба, а полупроводники в схеме, особенно светодиод, которые снаружи не попробуешь.
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

у меня комп 700 ватт тянет, так что пофиг какие лампочки в квартире :weep:
Пк Искра что ли?
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

у меня комп 700 ватт тянет, так что пофиг какие лампочки в квартире :weep:

Якщо блок живлення на 700 ват, то це не означає що комп стільки постійно споживає.
В мене блок на 600 ват, в звичайному режимі роботи споживає лише 110 ват
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Лампа накаливания без проблем эксплоатируется на морозе -40 и в сауне с +120. Да, срок работы снижается, но ЛЭД или КЛЛ при 120 даже пробовать нельзя.
В лампах с электроникой критичное место не колба, а полупроводники в схеме, особенно светодиод, которые снаружи не попробуешь.

А до чого тут сауна чи мороз до моїх умов використання ламп? :)


В моєму випадку критичного нагрівання світлодіодних ламп не побачив (на осчупь принаймні :) ). А от про жарівки в плафонах, які висіли в коридорі(до того, як поставили датчики руху+ світлодіодні лампи), вже писав, дохли частіше за жарівки без плафонів
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

21.12.14 - 96lux, 21.05.15 - 95lux, 28.11.15 - 93lux

Ничего удивительного - температурная деградация. Для лампы накаливания +100 по цельсию - прекрасная температура. Для газоразрядной - уже нехорошо, потому что конденсаторы в блоке питания от такой температуры тоже деградируют. Для светодиодов - это катастрофическая температура.

На каждый ватт тепловой мощности надо 100 кв.см. площади радиатора, чтобы в пассивном режиме (без принудительного обдува) удержать температуру кремниевых полупроводниковых приборов в комфортных 50-60 градусах цельсия. И где у этих светодиодных ламп радиаторы? Внутри герметичной пластиковой колбы?
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Маю в хаті 48 лампочок.
Усі економки.
Міняю на діодні.
Наразі поміняв 20 штук.
3 вати споживання !
Побачимо шо то за фігня така ;)

ну и сиди в темноте  :lol:
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Ничего удивительного - температурная деградация. Для лампы накаливания +100 по цельсию - прекрасная температура. Для газоразрядной - уже нехорошо, потому что конденсаторы в блоке питания от такой температуры тоже деградируют. Для светодиодов - это катастрофическая температура.

На каждый ватт тепловой мощности надо 100 кв.см. площади радиатора, чтобы в пассивном режиме (без принудительного обдува) удержать температуру кремниевых полупроводниковых приборов в комфортных 50-60 градусах цельсия. И где у этих светодиодных ламп радиаторы? Внутри герметичной пластиковой колбы?

в хороших лампах там кераміка, а часто є і радіатори навіть зовнішні :)
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

в хороших лампах там кераміка, а часто є і радіатори навіть зовнішні
Я в курсе, что там внутри. А снаружи - очень маленькая площадь, чтобы светодиоды не деградировали при длительной работе.
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)
де Хто

А до чого тут сауна чи мороз до моїх умов використання ламп? :)
В моєму випадку критичного нагрівання світлодіодних ламп не побачив (на осчупь принаймні :) ). А от про жарівки в плафонах, які висіли в коридорі(до того, як поставили датчики руху+ світлодіодні лампи), вже писав, дохли частіше за жарівки без плафонів
Для представления о рабочем температурном диапазоне ЛН. Раз даже на них закрытый плафон влияет на ресурс, то для ЛЭД и подавно. ЛЭД не для закрытых плафонов, даже на упаковке нарисовано.
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Для представления о рабочем температурном диапазоне ЛН. Раз даже на них закрытый плафон влияет на ресурс, то для ЛЭД и подавно. ЛЭД не для закрытых плафонов, даже на упаковке нарисовано.

А з чого Ви взяли, що я не в курсі? :) ... Але дякую за турботу звісно :)
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Я в курсе, что там внутри. А снаружи - очень маленькая площадь, чтобы светодиоды не деградировали при длительной работе.


Ви написали про пластмасу та спитали про радіатори - я відповів :).

Щодо маленької площі - погоджуюсь за це приходиться платити. Зрештою деградація, яка наводилась раніше, ІМХО не критична.
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)
де Хто

А з чого Ви взяли, що я не в курсі? :) ... Але дякую за турботу звісно :)
Та я догадывался, что в курсе, но наверно не хочется красоту с плафонами нарушать? :)
Чи не?
   
Re: Міняю лампочки на діодні ;)

Та я догадывался, что в курсе, но наверно не хочется красоту с плафонами нарушать? :)
Чи не?

Нє, трохи не так ...

-Там де були в коридорах плафони (в моєму колишньому будинку) - ми поставили датчики руху по всьому під'їзду на поверхах та на східцях (до 15сек- 2хв роботи лампи в залежності від побажань) + світлодіодні лампи. Там вони в плафонах просто не встигали розігріватись критично (тому плафони лишили на місці (якщо вони були )


- В підвісній стелі (в квартирі) плафонів немає - поставив там батькам також світлодіодні мілкі лампи (аналог 40вт жарівки). Чомусь жарівки там жили не довго (3-4 місяці і виходила з ладу) - натомість світлодіодні працюють стабільно (самим молодшим - рік, самим старшим 1,5) суттєвої деградації не бачу (можливо з девайсом було б простіше). Зрештою враховуючи, що лампи в підвісну стелю купував для батьків ще по 40грн\шт (кілька дорожчих по 60 та 80грн) то самі недорогі лампи окупили себе вже просто на заміні жарівок (останні здається гривень 10 зараз коштують). При суттєвій деградації - перенесу їх в коридор замість старих спіральок КЛЛ, які там доживають свого віку (вже по 5 років всередньому).


По своїм лампам в підвісній стелі ще не можу нічого сказати - тільки пів-року працюють (поставив через кілька місяців, як переїхали на заміну тим лампам, які перегоріли)

Останнє редагування: 29 листопада 2015 19:00:52 від monach
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія