Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Нерухомість. Падіння попиту на первинному ринку 15-30%?

Летом 2020 надо было покупать а не продавать

и в 14-15-16 и далее до 21 тоже можно было покупать  - счас все пошло неплохо, в 2 раза мин.
   
и в 14-15-16 и далее до 21 тоже можно было покупать  - счас все пошло неплохо, в 2 раза мин.

в 14 -15 купували повні неадеквати, в період активних бойових дій і не розумінням чи буде ше Держава Україна
   
в 14 -15 купували повні неадеквати, в період активних бойових дій і не розумінням чи буде ше Держава Україна
а зараз адеквати?  :lol:

і зараз розуміння поприбавилось?  :laugh:  :rotate:  бо в мене - ні. навпаки з*явилось ще більше сумнівів що вона буде.
   
Інвестують в бетон або біткойн, бо більше нема куди в наших умовах. Прибутковий великий бізнес сторонніх  інвестицій не потребує, малий бізнес не прибутковий, стартапи в нас не спрацьовують. Бетон хоч дає якусь ілюзію заможності.
   
в 14 -15 купували повні неадеквати, в період активних бойових дій і не розумінням чи буде ше Держава Україна

Я купив у новобудові 24 липня 2014 року, бо я знаю, що Україна була, є і буде.
І продав усе, що було, в 2020 році, в кінці липня теж, щоб ще купити новобудову, але, на жаль, ще не вистачає, але я почекаю трохи, поки підкоплю ще рік-два, бо Україна була, є і буде.
   

Через загострення пандемії в листопаді на первинному ринку житла в найбільших містах України зниження попиту може скласти близько 20%.

Як розповів голова Асоціації спеціалістів з нерухомості (ріелторів) України (АСНУ) Юрій Піта, з другої половини вересня по жовтень включно попит вже скоротився в середньому на 15−20%.

Так, у Києві та Одесі активність інвесторів знизилася більш ніж на 15−17%, а у Львові, Дніпрі та Харкові – приблизно на 20−22%. Експерт зазначив, що до кінця грудня зменшення активності може скласти в середньому 30%.

«Незважаючи на те, що для вакцинованих громадян фактично не введено обмежень для інвестування в первинний ринок житла, активний негативний інформаційний фон про рівень захворюваності Covid-19 стане істотним фактором для відстрочки угод щонайменше на 1,5−2 місяці», — зазначає глава АСНУ.

На його думку, нові форс-мажорні обставини можуть позначитися на динаміці будівництва. За даними ріелторів, в Києві тимчасові сповільнення будівельних робіт можливі у 30% об’єктів, що зводяться. У Львові та Харкові цей показник може бути вище 35%, а в Дніпрі та Одесі – більше 25%.

За підсумками жовтня в найбільших містах України лише трохи більше половини компаній мають достатні фінансові можливості продовжувати будівництво протягом певного періоду без залучення коштів інвесторів.

Досі на первинному ринку існують значні ризики для вкладення коштів, а пандемія лмше загострює їх. Тому інтерес потенційних покупців до того чи іншого ЖК буде залежати ще й від активності ведення будівництва, зауважує експерт.

Що стосується цінової політики, то, незважаючи на очікуване скорочення попиту і можливі проблеми з веденням будівельних робіт, Юрій Піта вважає, що до кінця року забудовники навряд чи ризикнуть збільшувати ціну.

Водночас, підкреслив він, до кінця року інвестори за умови повної оплати можуть розраховувати на знижки від 10%.

У найближчі два місяці коливання вартості «квадрата» на первинному ринку в найбільших містах не перевищить 0,5−1%. Разом з тим потенційним інвесторам, при сплаті повної вартості майбутніх квартир, можна розраховувати на т. зв. «приховане» зниження вартості «квадрата» до 10−15% в залежності від динаміки будівництва, класу об’єкта, площі квартири та інших характеристик.



https://news.finance.ua/ua/news/-/503454/rynok-pervynky-znyzhennya-popytu-mozhe-sklasty-blyzko-20-dumka-eksperta
   
 Спрос на старые квартиры резко сократился из-за локдауна: люди боятся тратить деньги
Спрос на старые квартиры резко сократился из-за локдауна: люди боятся тратить деньги - фото
Воскресенье, 14 ноября 2021, 10:07 11535
Автор:  Денис Вергун

Покупатели бегут с рынка. Осенью в квартиры вкладываться не спешат, сделки откладывают до лучших времен. Но цены на вторичку снижать никто не собирается
Поделиться:

В ноябре на вторичном рынке жилья Киева, Львова, Днепра, Харькова и Одессы ожидается снижение спроса в пределах 17-20%.

Как рассказал UBR.ua глава Ассоциации специалистов по недвижимости (риелторов) Украины (АСНУ) Юрий Пита, со второй половины сентября и октября количество потенциальных покупателей уже сократилось в среднем на 10-15%.

Рынок "первички" начал валиться: сделки по квартирам срываются, а треть строек – замедлили работы

В то же время на наиболее востребованные квартиры площадью до 50 кв. м. – преимущественно в домах советской застройки в удачных локациях и при должном состоянии – спрос снизился лишь на 5-7%.

"Ноябрьское сокращение сделок в крупнейших облцентрах Украины вряд ли приведет к существенному снижению цен. У 70% квартир, выставленных на продажу, цены будут оставаться стабильными. В 20% квартир возможно увеличение их стоимости в пределах 3-5%, а ситуативное снижение цен – до 3% – прогнозируется лишь у 10% объектов, которые по своим характеристикам не вызывают значительной заинтересованности у покупателей", – рассказал эксперт.

Дома Войцеховского "ожили": в них опять ведутся работы и продаются квартиры

По его словам, по завершении пандемийных ограничений ожидается постепенное возвращение покупателей на вторичный рынок.

"В отличие от первичного рынка, где стабилизация спроса и предложения наступит в феврале 2022 года, на вторичном рынке жилья уже к концу текущего года следует ожидать почти полной реализации отсроченных на время новых ограничений сделок. Однако предпосылок для экономически обоснованного роста цен сейчас нет – стоимость 90% выставленных на продажу объектов будет оставаться на уровне сентябрьских показателей", – подытожил Юрий Пита.

Как ранее писал UBR.ua, снять квартиру в Киеве стало дешевле: цены пошли вниз после резкого скачка.

https://ubr.ua/market/real-estate/spros-na-starye-kvartiry-rezko-sokratilsja-iz-za-lokdauna-ljudi-bojatsja-tratit-denhi-4009213
   
А долар пішов вверх
   
Было интервью с кем-то из футболистов.
Заголовок:"В бизнесе сразу переедут. Вкладываю в недвижимость".
И думаешь, блинский-блин, хоть бы в этой стране было всё-таки хоть ещё что-то, куда они все могут вкладывать.
А то все ворованные деньги - в недвижимость.
Все футболисты.
Нормальному человеку не утолпиться.
   
вторічька пєрвічька...  (td)
   
в 14 -15 купували повні неадеквати, в період активних бойових дій і не розумінням чи буде ше Держава Україна

Та да, только купленое тогда за 24 сейчас ушло за  45, ровно сутки понадобились
   
після зниження ставок на депозити, особливо доларові, багато грошей пішло в нерухомість.
   
Впечатление, будто весь Киев кинулся по высоким ценам выставлять все на продажу.
Старое, новое.
Главное, что цены теперь во какие.
И прибавляются новые объявы каждый день.
Афигеть просто.
Это шо за процесс такой?
Чем он закончится?
   
після зниження ставок на депозити, особливо доларові, багато грошей пішло в нерухомість.

Так. Або кожен місяць, як я, отримувати смс з повідомленнями: Вам нараховано 4.57 доларів відсотків, з депозиту на 6-9 місяців у 6 тис доларів. І таких смс з різних банків у мене зараз 8...  і проклинати 73% тварин, що обрали клована... бо вкласти в іншу нерухомість я ще не можу, збираю, відкриваю нові депозити, бо ніде зберігати гроші... замкнуте коло...
   
Было интервью с кем-то из футболистов.
Заголовок:"В бизнесе сразу переедут. Вкладываю в недвижимость".
И думаешь, блинский-блин, хоть бы в этой стране было всё-таки хоть ещё что-то, куда они все могут вкладывать.
А то все ворованные деньги - в недвижимость.
Все футболисты.
Нормальному человеку не утолпиться.

Нехай вкладують ситуація патова нерухомості більше ніж попит, комунальні зростають, вся надія на арабів, війну(якщо Зх. Україна), чудо небесне :)....
   
Впечатление, будто весь Киев кинулся по высоким ценам выставлять все на продажу.
Старое, новое.
Главное, что цены теперь во какие.
И прибавляются новые объявы каждый день.
Афигеть просто.
Это шо за процесс такой?
Чем он закончится?

Вкладувати треба в бізнес, але... ну ви зрозуміли. Нерухомість це консервація грошей хоч у якомусь форматі. Але це точно не капіталовкладення.
   
Так. Або кожен місяць, як я, отримувати смс з повідомленнями: Вам нараховано 4.57 доларів відсотків, з депозиту на 6-9 місяців у 6 тис доларів. І таких смс з різних банків у мене зараз 8...  і проклинати 73% тварин, що обрали клована... бо вкласти в іншу нерухомість я ще не можу, збираю, відкриваю нові депозити, бо ніде зберігати гроші... замкнуте коло...

Паалуша, заведи собі дєваху. Питання де дівати гроші зникне миттю
   
Вкладувати треба в бізнес, але... ну ви зрозуміли. Нерухомість це консервація грошей хоч у якомусь форматі. Але це точно не капіталовкладення.
Ну так левова доля "інвесторів у нерухомість" це ментовські/суддівські/прокурорські яким треба гроші "консервувати" (можна навіть з втратами) а не капіталовкладеннями займатися - капітали до них із "основного бізнесу" йдуть. От і стоять новобудови наполовину/дві_третини  порожні, бо не для життя те покупалось.  :-)o
Наш "ринок нерухомості" живе за іншими "законами"    :D 
   
Падіння попиту на первинному ринку 15-30%

Ну я можу пояснити.
Чи потрібне тобі пояснення ?
   
Re: Нерухомість. Падіння попиту на первинному ринку 15-30%?

Риэлторы связали рост цен на аренду квартир в Москве с увеличением дохода гастарбайтеров, которые теперь перевозят в Россию свои семьи.


совпадєніє?  :S
   
Интересно влияние смертности от короны на рынок недвижимости. 80000 смертей (реально 120000). Сколько из них - это одинокие бабушки в собственных квартирах? Временной лаг между кончиной и оформлением наследства - полгода. На рынок сейчас вывалились квартиры умерших в прошлый апрельский пик. Это может быть вполне себе ликвидная недвижимость на средних этажах в хороших районах, а не в курятниках для понаехавших.
   
Re: Нерухомість. Падіння попиту на первинному ринку 15-30%?

Ну я можу пояснити.
Чи потрібне тобі пояснення ?
всім поясни.
ото ще просити його ))

моє пояснення
1) первинка переважно це масовий гавнобуд з найдешевших матеріалів, якого вже "наїлись до ригачки". а такі мурашники як "оселя зла" чи гетто НаМалоголосківській це взагалі пекельний треш.
2) від котловану до реального можливості проживання 3-4 роки
3) а ціна часто, якщо щось ліпше, то захмарна, якщо додати ще ремонт (який теж зараз огого і робота і матеріали).

Останнє редагування: 19 листопада 2021 23:41:24 від T.Blair.
   
Re: Нерухомість. Падіння попиту на первинному ринку 15-30%?

Интересно влияние смертности от короны на рынок недвижимости. 80000 смертей (реально 120000). Сколько из них - это одинокие бабушки в собственных квартирах? Временной лаг между кончиной и оформлением наследства - полгода. На рынок сейчас вывалились квартиры умерших в прошлый апрельский пик. Это может быть вполне себе ликвидная недвижимость на средних этажах в хороших районах, а не в курятниках для понаехавших.
НМД в бабусь є свої діти і внуки яким не завадить більше площі ))
   
Re: Нерухомість. Падіння попиту на первинному ринку 15-30%?

НМД в бабусь є свої діти і внуки яким не завадить більше площі ))
Часто в дітей/внуків вже є площі. Тож меншу площу здають, або продають
   
НМД в бабусь є свої діти і внуки яким не завадить більше площі ))

Та немає в них нікого
Почитайте інтернет- всі пенси в нас самотні, тому їм нікому допомогти, тому вони голодують ,не можуть сплачувати за компослуги
   
Re: Нерухомість

спекулянт-інвестор
поки не позбудемося оцього обхсс-ного мислення, нічого путнього з держави не вийде. весь рітейл в усьому світі — то є спекуляція. абсолютно нормальне слово і явище. і тільки у совків-ленінців «спекуляція» це як матюк, як і «облігація» чи «проституція». і совки мріють про день, коли усіх тих мерзотних «спекулянтів» буде відправлено до концтаборів. якщо в голові кал, то і скрізь навколо буде одне лайно... піду мабуть поспекулюю на фонді, зароблю трішки грошенят :beach:
   
Каждый, кто более менее может отлаживать коппейку приобретает или хочет купить квартирку. Всё поголовно из моих знакомых в Украине. А то и две. А потом сдавать и никуя не делать. Интересно в каком месте этот пузырь лопнет. И когда.
   
Каждый, кто более менее может отлаживать коппейку приобретает или хочет купить квартирку. Всё поголовно из моих знакомых в Украине. А то и две. А потом сдавать и никуя не делать. Интересно в каком месте этот пузырь лопнет. И когда.

сколько у нас собственников жилья а сколько в европе ?  там этот пузырь все никак не лопнет, а у нас и подавно.... 

со временем просто снизится доходность с наших 10% годовых до ихних 3-5%
   
я могу сказать еще что выросло количество квартир в ипотеку. буквально на днях соседи - оба работают , одигн ребенок, за 30  возраст, - взяли новострой по какойто льнготной ставке.
   
Re: Нерухомість. Падіння попиту на первинному ринку 15-30%?

Каждый, кто более менее может отлаживать коппейку приобретает или хочет купить квартирку. Всё поголовно из моих знакомых в Украине. А то и две. А потом сдавать и никуя не делать. Интересно в каком месте этот пузырь лопнет. И когда.
я гадаю, він не лусне а повільно підздується. Особливо якщо будуть ще пару років будівництва житла темпами 2017 року і пару-трійко затяжних локдаунів.
В минулі локдауни багато хто вже зрозумів, що немає сенсу орендувати великі офісні площі, бо частина працівників чудово працюють віддалено. Відповідно працівники бачать, що не обов'язково знимати рік квартиру на столичній Борщагівці, якщо чудово можна працювати з затишної квартири десь у Черкасах чи Полтаві. Вже зараз мої знайомі айтішники, наприклад, переходять до більш кочового спосібу життя - пару місяців працюють зі Словаччини, пару - з Іспанії, пару - з Києва. Коворкцентри їм забезпечують умови праці в усіх країнах однаково. Тож нащо прив'язуватись поки молоді.
   
вже навіть не виходячи за межі києва вочевидь зрозуміло, що житло краще орендувати.

офіс контори, де працює син, переїжджає в нову чудову будівлю (хоча стара теж чудова і її вистачало з головою)
дорога на роботу тепер замість 25-35 хвилин займає 70-80 хвилин.
додому така ж фігня.
на рівному місці втрата щодня додатково півтори години.
донька в минулому році поміняла роботу - приблизно така ж ситуація.

при оренді легко знайти варіанти, де до офіса 10-15 хвилин пішки.
вартість оренди приблизно однакова.
я вже не кажу про варіанти, коли міняють не тільки офіс в межах одного міста, а й місто, а то ще й країну.
   
Re: Нерухомість. Падіння попиту на первинному ринку 15-30%?

вже навіть не виходячи за межі києва вочевидь зрозуміло, що житло краще орендувати.

офіс контори, де працює син, переїжджає в нову чудову будівлю (хоча стара теж чудова і її вистачало з головою)
дорога на роботу тепер замість 25-35 хвилин займає 70-80 хвилин.
додому така ж фігня.
на рівному місці втрата щодня додатково півтори години.
донька в минулому році поміняла роботу - приблизно така ж ситуація.

при оренді легко знайти варіанти, де до офіса 10-15 хвилин пішки.
вартість оренди приблизно однакова.
я вже не кажу про варіанти, коли міняють не тільки офіс в межах одного міста, а й місто, а то ще й країну.

Ха. Ще років 10 тому. В компанію, де я працював, запросили з іншого міста одного фахівця (начальника). Я так розумію, він переїхав до Києва з думкою, що назавжди. Але навіть і не думав купувати квартиру. За декілька років компанія переїхала 2 рази, і кожний раз він знімав квартиру в пішій доступності. Ми тоді ржали, що він так звик жити у своєму маленькому містечку :))
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія