Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Порошенко повинен повернути Україні $210 мільйонів

Порошенко повинен відшкодувати Україні $210 млн збитків, за незаконно привласнений нафтопровід "Самара–Західний напрямок". Про це пише політичний експерт Петро Олещук, коментуючи рішення Верховного суду України про повернення нафтопроводу у держвласність.

За словами експерта, весь час, поки нафтопровід не перебував в державній власності Україна щорічно втрачала 41-42 млн доларів.

"Рахуємо. Номінальна вартість труби – мізер як для такого активу - $23 млн. За рік труба заробляла 41-42 млн доларів. Перебувала труба у власності незрозумілих людей з 2016 по 2021 рік. Не важко порахувати, що збитки – 210 млн. доларів. І хто їх має компенсувати? Очевидно, той олігарх, який заробляв на трубі, а саме Петро Олексійович", - зазначає експерт.

Як повідомив Олещук, нафтопровід потрапив до активу Порошенка за допомогою Медведчука в 2016 році в обмін на втрачений через націоналізацію Росією завод Порошенка в Криму.

"За словами журналіста-розслідувача Юрія Ніколова, труба була своєрідним бартером між хуйло та Порошенком. Це було своєрідне "дякую" від хуйло Порошенку за завод Порошенка в Криму, який перейшов у власність росії. До речі, як розповідав сам Медведчук, у схемі "труби" була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з на той час президента Порошенка і закінчуючи міністрами, правоохоронцями і тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему", - зазначив експерт.

Як повідомлялося, Верховний Суд остаточно визнав за державою право власності на українську частину магістрального нафтопродуктопровод у "Самара – Західний напрямок" (частина якого більш відома як "труба Медведчука-Порошенка").

За показами правоохоронцям самого Медведчука, в 2016 році до нього звернувся на той час Президент Порошенко з проханням допомогти привласнити нафтопровід, враховуючи контакти Медведчука з керівництвом Російської Федерації.

Як зізнався Медведчук, Порошенко вирішував всі адміністративні питання по незаконному привласненню труби: суди, прокуратура, АМКУ, ФДМ приймали рішення, необхідні для особистих інтересів на той час президента Порошенка.

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія