Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Пектиму хліб

Re: Пектиму хліб
LAR

Красивый мякиш, удачный. Крыша опала, похоже воды много. Сильно провалилась канешна.  Но это нестрашно, если внутрянка хорошая.  :)  Если делаю, закладку отличную от обычной, то смотрю как при замесе колобок формируется. Надо , что бы слегка мазался по дну. А потом уже под конец  соберется за счет развития клейковины.
   
Re: Пектиму хліб
Пшениця

Потрібна допомога експертів.

Поставила хліб з 1,5 ч.л кави і журавлиною.
Борошно цільнозернове + пшеничне вг.
Забула додати сіль, але то таке)

Чому верхівка опала? Що не так?


Всередині все, як треба: дірочки, пухнасткість є

Показати зображення...

Причини в інтернеті не знайдете, зате її знаю я ))
Всі початкові помилки, які так чи інакше призвели до того, що тісто занадто підійшло перед тим, як хліб почав пектися.
- багато дріжджів - а час на ріст тіста дали той самий
- не досолили - а час на ріст тіста дали той самий
- дали менше масла - а час на ріст тіста дали той самий
- інше борошно - а час на ріст тіста дали той самий
- підходило в трохи теплішому місці - а час на ріст тіста дали той самий.
- більше цукру - а час на ріст тіста дали той самий.
Ну і так далі. Закладка дуже підійшовшого тіста, особливо якщо в ньому мало клейковини.
Клейковина - це не тільки вміст білку в борошні, а час її визрівання в тісті.
Тут треба начитатися про "фізіологію тіста", якщо так можна сказати.
В мене на початках таке бувало часто, шукав-лазив по інтернетах, сотні порад - все без толку.
Надлишок води - така сама причина, як і інші. Більше води - краще-швидше працюють дріджді. З другого боку, чіабата - рідке тісто і все нормально.
Звичайно, є така річ, як "допустиме вікно помилки". Тісто "пробачає" помилки в досить непоганому інтервалі, і треба просто навчитися в нього "попадати". Тут без досвіду, особливо з додатками (журавлина) і "забула дати сіль" - буде інколи "мимо".
Або 100% слідуйте рецепту.
Спечіть 100 хлібин руками, пам"ятаючи про що я зараз сказав - і Ви взнаєте істину ))
В останній хліб, до речі, я теж забув дати солі. Поросто слідкував за процесом росту, як завжди

ПС. Випікання без форми рідко призводить до падіння хлібу. Я так і не зрозумів чому.

Останнє редагування: 28 квітня 2020 19:28:46 від Пшениця
   
Re: Пектиму хліб
LAR

З другого боку, чіабата - рідке тісто і все нормально - потому что другая технология выпекания. Чиаббату  сразу в очень горячую духовку помещают, вот крыша схватывается сразу. В хлебопечке немного другой принцип, сразу жаром верх не обдашь, поэтому чуть нагрешил с водой и мука с низкой клейковиной может так и получится .  Вот почему важна хорошая модель хлебопечки, но у Тыдыщ панасоник, просто воды многоват-то, но хлеб -то все равно получился , на вид хорош (tu) .
   
Re: Пектиму хліб
LAR

и ананас классный! :)
   
Re: Пектиму хліб
Пшениця

Морковь тру на мелкой тётке, при выпекании полностью растворяется в хлебе, получается просто морковный хлеб по цвету скорее, вкус не меняется значительно.
Я у 2017 пару разів на моркві робив. Морква пропадала, то я її в хліб дав. Колір дало, смак не змінило.
   
Re: Пектиму хліб

З другого боку, чіабата - рідке тісто і все нормально - потому что другая технология выпекания. Чиаббату  сразу в очень горячую духовку помещают, вот крыша схватывается сразу. В хлебопечке немного другой принцип, сразу жаром верх не обдашь, поэтому чуть нагрешил с водой и мука с низкой клейковиной может так и получится .  Вот почему важна хорошая модель хлебопечки, но у Тыдыщ панасоник, просто воды многоват-то, но хлеб -то все равно получился , на вид хорош (tu) .

Мулінекс :)

Води було небагато, а от дріжджів, схоже, більше, ніж треба. І цукру також.

Дякую всім, хто долучився ♥️
   
Re: Пектиму хліб
Пшениця

З другого боку, чіабата - рідке тісто і все нормально - потому что другая технология выпекания. Чиаббату  сразу в очень горячую духовку помещают, вот крыша схватывается сразу. В хлебопечке немного другой принцип, сразу жаром верх не обдашь, поэтому чуть нагрешил с водой и мука с низкой клейковиной может так и получится .  Вот почему важна хорошая модель хлебопечки, но у Тыдыщ панасоник, просто воды многоват-то, но хлеб -то все равно получился , на вид хорош (tu) .
Модель не знає +Журавлина(цукор)+кава-сіль. Ваш хліб також підупав
Хвилин на 5-7 коротше підходило б - і все було б нормально, швидше за все

PS. але то не страшно

Останнє редагування: 28 квітня 2020 22:08:58 від Пшениця
   
Re: Пектиму хліб
Пшениця

Мулінекс :)

Води було небагато, а от дріжджів, схоже, більше, ніж треба. І цукру також.

Дякую всім, хто долучився ♥️

https://www.kingarthurflour.com/learn/guides/bread-machines

Too little yeast, your bread won't rise sufficiently; too much, and it will rise and collapse. It's important to watch your dough as it rises and bakes;

Останнє редагування: 28 квітня 2020 22:20:59 від Пшениця
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Мулінекс :)

Води було небагато, а от дріжджів, схоже, більше, ніж треба. І цукру також.

Дякую всім, хто долучився ♥️

Да? А мне показалось, что у тебя панасоник.  B-)
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Модель не знає +Журавлина(цукор)+кава-сіль. Ваш хліб також підупав
Хвилин на 5-7 коротше підходило б - і все було б нормально, швидше за все

PS. але то не страшно

Мой упал, но я это ожидала, видела что жидковатое тесто. Но леньки было муку добавлять. Главное вкусный получился.  :K
   
Re: Пектиму хліб
LAR

https://www.kingarthurflour.com/learn/guides/bread-machines

Too little yeast, your bread won't rise sufficiently; too much, and it will rise and collapse. It's important to watch your dough as it rises and bakes;


Ой, как все правильно написано. Хорошие  рекомендации и выводы, к которым приходилось идти опытным путем. Главное все охвачено в одной статье. Глютен раньше использовала для цельнозернового. Очень хорошо с ним получается. А в чёрный кислоту добавляю, это точно правильно там пишут.

Пшениця, так вы покупаете печьку? Покупайте, вам понравится.  :shuffle:
   
Re: Пектиму хліб
LAR

It's important to watch your dough as it rises and bakes; - золотые слова!  :rotate:
   
Re: Пектиму хліб
Пшениця

Ой, как все правильно написано. Хорошие  рекомендации и выводы, к которым приходилось идти опытным путем. Главное все охвачено в одной статье. Глютен раньше использовала для цельнозернового. Очень хорошо с ним получается. А в чёрный кислоту добавляю, это точно правильно там пишут.

Пшениця, так вы покупаете печьку? Покупайте, вам понравится.  :shuffle:

Я не читав, а після Вашого відгуку оце прочитав.
Дійсно, гарно написано. І про сіль є, до речі. Що без неї краще і швидшк підходить, і що в несолоний хліб треба меншк дріжджів
------------------------
Salt
Why do we use salt in bread? Basically, for flavor. You can certainly make bread without salt. However, salt-free bread, to most people, is about as appetizing as cardboard.  :lol:
Salt brings out the flavor in food, as we well know, and bread is no exception.
For those of you who don’t want to use salt, remember that salt is a yeast inhibitor; salt-free bread will rise much more quickly and vigorously than bread with salt. When you eliminate salt from your recipe, you’ll need to reduce the amount of yeast, and perhaps even bake bread on the “rapid-bake” cycle to keep it reined in sufficiently.

-------------------------

Хлібопічок поки шо нема в продажу - всі розкупили. Почекаю.
І потім, я вже третій день не печу - вперше за 5 років. Вистачає тої останнбої хлібини - бо в ліс не несу ))
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Не, ну мы тоже каждый день не печем. Правда  вчера с горчичным маслом испекла, вода с молоком и только цельнозерновая мука. Мелкодырчатый получился, и аромат такой сладковатый от масла.  Если не знаешь, то не поймешь что это горчица. Буханочка правильной формы.
   
Re: Пектиму хліб
Пшениця

Ще ніколи не пік в качатниці, весь час забуваю спробувати. Хочу подивитися на скоринку і як виросте в печі

   
Re: Пектиму хліб
LAR

Ще ніколи не пік в качатниці, весь час забуваю спробувати. Хочу подивитися на скоринку і як виросте в печі

Показати зображення...

Пекла в подобных керамических формах, нагреваю до 240-250 градусов, а потом загружаю заготовку, минут через 15 уменьшают на 200, хорошо получается.Куча больших дырок и форма хорошая.
   
Re: Пектиму хліб

На молоке?  Корочка и правда хорошая , воздушная. А пряники житні , що це? Солодкі?
Привіт.
Так солодкі. На кефірі. 2 стакани житнього борошна, 1 пшеничного,
Стакан кефіру
2 яйця(мінус один білок для глазурі)
100 гр. цукру
4 ст.ложки олії рослинної
0,5- 1 ч.л.соди гашеної або розпушувача
1 ст.л мед
1 ч.л.кориця
0,5 мускатний горіх
Глазур: 4 ст.л.цукр.пудри
1 білок.
Меду в мене не було, на жаль. Получилося непогано і без меду, але його смаку явно не вистачало.
Мускатний горіх використала тому що не було кардамону, який вказаний за рецептом.
Глазур чомусь не підсохла як слід, навіть через 20 хв. запікання( хоча рекомендовано лише 10)
Остаточно застигла лише ввечері, коли залишилися останні 2 пряники. )


   
Re: Пектиму хліб
Пшениця

Пекла в подобных керамических формах, нагреваю до 240-250 градусов, а потом загружаю заготовку, минут через 15 уменьшают на 200, хорошо получается.Куча больших дырок и форма хорошая.
Не так. Не як форма для випікання. Форм у мене багато є.
В кінці вийде така ж хлібина, що я їх печу без форми, батон. герметична мініпічка.

Просто цікаво, бо там же вологість буде високою, бо кришка
Ніби як шкірка повинна на початку бути еластичнішою і тому підійти повинно вище. І м"якшою шкірка повинна вийти.
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Привіт.
Так солодкі. На кефірі. 2 стакани житнього борошна, 1 пшеничного,
Стакан кефіру
2 яйця(мінус один білок для глазурі)
100 гр. цукру
4 ст.ложки олії рослинної
0,5- 1 ч.л.соди гашеної або розпушувача
1 ст.л мед
1 ч.л.кориця
0,5 мускатний горіх
Глазур: 4 ст.л.цукр.пудри
1 білок.
Меду в мене не було, на жаль. Получилося непогано і без меду, але його смаку явно не вистачало.
Мускатний горіх використала тому що не було кардамону, який вказаний за рецептом.
Глазур чомусь не підсохла як слід, навіть через 20 хв. запікання( хоча рекомендовано лише 10)
Остаточно застигла лише ввечері, коли залишилися останні 2 пряники. )

Показати зображення...


 Так это пряники ,которые классические ?! Но думаю, из-за пряностей у них богаче вкус. Белок не застывал, наверное сахара надо чуть больше. Можно попробовать испечь. Вроде не сложная технология.
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Не так. Не як форма для випікання. Форм у мене багато є.
В кінці вийде така ж хлібина, що я їх печу без форми, батон. герметична мініпічка.

Просто цікаво, бо там же вологість буде високою, бо кришка
Ніби як шкірка повинна на початку бути еластичнішою і тому підійти повинно вище. І м"якшою шкірка повинна вийти.





Это я пекла в керамической специальной форме, долго не могла понять для чего эта форма. На ней были колоски и три малюсенькие дырочки, гусятница ни гусятница. Итальянская, потом думала хлебница. Но пару лет назад решила, что для выпекания хлеба. Её нагреваешь вместе с духовкой до высоких температур, и только потом отправляешь в нее подошедшую чаабату. Фото среза не могу найти, но там сплошные дырки.
   
Re: Пектиму хліб
Пшениця

Но пару лет назад решила, что для выпекания хлеба. Её нагреваешь вместе с духовкой до высоких температур, и только потом отправляешь в нее подошедшую чаабату. Фото среза не могу найти, но там сплошные дырки.

цей метод старий як світ
В ютубі якшо забити dutch oven bread повно відео

https://www.kingarthurflour.com/blog/2017/02/21/bread-baking-dutch-oven

Ось для порівняння, наскільки величезна різниця



Останнє редагування: 29 квітня 2020 17:16:42 від Пшениця
   
Re: Пектиму хліб

Белок не застывал, наверное сахара надо чуть больше
Теж так подумала. За рецептом потрібно 4 ложки, а я зупинилася на 3х, бо вже маса була достатньо густою.
   
Re: Пектиму хліб
LAR

цей метод старий як світ
В ютубі якшо забити dutch oven bread повно відео

https://www.kingarthurflour.com/blog/2017/02/21/bread-baking-dutch-oven

Ось для порівняння, наскільки величезна різниця
Показати зображення...

Хорошая ссылка, для тех кто хочет испечь хлеб без замеса и в толстостенной посудине с крышкой.
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Теж так подумала. За рецептом потрібно 4 ложки, а я зупинилася на 3х, бо вже маса була достатньо густою.

Я сегодня вдруг поняла, что хочу ваших пряников!  :weep:

Короче, испекла! Дуже дякую за смак!

Кардамон, корица и мед это да, пряничный вкус. Правда, можно сахар в тесто не класть, хватит и мёда. Поэтому сделала к ним очень горькое какаооо (слово которое трудно размещать на форуме)  :weep:

   
Re: Пектиму хліб

Я сегодня вдруг поняла, что хочу ваших пряников!
Приємно чути.
До речі, мені теж зхотілося шоколадного присмаку і додавала 1 ст.ложку , про що вказала в рецептурі, а воно кудись поділося. Ооо... ну тепер ясно )) чому я минулого разу редагувала якісь зайві ложки. А то просто кaкao зникло з тексту.
Приємні в вас получилося прянички. Подобається карамельний відтінок продукту та й загалом люблю мед і його присмак у випічці.

Останнє редагування: 3 травня 2020 08:22:43 від Златадобра
   
Re: Пектиму хліб

Это я пекла в керамической специальной форме, долго не могла понять для чего эта форма. На ней были колоски и три малюсенькие дырочки, гусятница ни гусятница. Итальянская, потом думала хлебница. Но пару лет назад решила, что для выпекания хлеба. Её нагреваешь вместе с духовкой до высоких температур, и только потом отправляешь в нее подошедшую чаабату. Фото среза не могу найти, но там сплошные дырки.
Дуже гарний Ваш хлібчик.  Аж слинка...
То для чіабати треба нагрівати форму теж? Я то вже засвоїла для піци, а чіабату пекла у непрогрітій формі.

Я всю гілку не прочитала, але може хтось мені відповість.
Є вдома лише пшенична мука і знайшла солод. Воно до купи ліпиться, чи то буде нонсенс? Усі рецепти в неті лише для житньої муки.
   
Re: Пектиму хліб

Я всю гілку не прочитала, але може хтось мені відповість.
Є вдома лише пшенична мука і знайшла солод. Воно до купи ліпиться, чи то буде нонсенс? Усі рецепти в неті лише для житньої муки.
Є в інеті рецепти, проте пишуть, що суто пшеничний із молодому получається ''скучним''. Потрібні компаньйони.
Ось наприклад https://volshebnaya-eda.ru/kollekcia-receptov/vypechka/domashnij-xleb/celnozernovoj-s-solodom/
А тут суто пшеничний із солодом.
https://vkusnyeretsepty.ru/xleb-i-lepeshki/pshenichnyj-xleb-s-solodom/
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Дуже гарний Ваш хлібчик.  Аж слинка...
То для чіабати треба нагрівати форму теж? Я то вже засвоїла для піци, а чіабату пекла у непрогрітій формі.

Я всю гілку не прочитала, але може хтось мені відповість.
Є вдома лише пшенична мука і знайшла солод. Воно до купи ліпиться, чи то буде нонсенс? Усі рецепти в неті лише для житньої муки.

Чисто пшеничный этот хлеб у меня. Высшего сорта мука. С солодом будет другой хлеб, тоже вкусный. Для чиабатты форма нагревается вместе с духовкой, в этом и успех её вида и вкуса. Попробуйте это очень простой рецепт выпекания хлеба без замеса.
   
Re: Пектиму хліб

Є в інеті рецепти, проте пишуть, що суто пшеничний із молодому получається ''скучним''. Потрібні компаньйони.
Ось наприклад https://volshebnaya-eda.ru/kollekcia-receptov/vypechka/domashnij-xleb/celnozernovoj-s-solodom/
А тут суто пшеничний із солодом.
https://vkusnyeretsepty.ru/xleb-i-lepeshki/pshenichnyj-xleb-s-solodom/
Дуже дякую за посилання.  :)
Я ще знайшла вдома житні висівки. Може замінять борошно?
   
Re: Пектиму хліб

Чисто пшеничный этот хлеб у меня. Высшего сорта мука. С солодом будет другой хлеб, тоже вкусный. Для чиабатты форма нагревается вместе с духовкой, в этом и успех её вида и вкуса. Попробуйте это очень простой рецепт выпекания хлеба без замеса.
Обов'язково таке випробую. Я вже пекла чіабату за рецептом з книжки"Улюблені страви папи Івана-Павла". Вийшла досить смачна, але без звичних для чіабати дірочок. Отож, для порівняння спечу ще раз із підігрітою формою, щоб порівняти.
А потім буду пробувати те, що Ви рекомендуєте. Я ще в житті не пекла хлібів і взагалі уникала дріжджового тіста.
Біда тільки, що на вазі бачу +5. Стаціонарне перебування дається взнаки. З одного боку є час на випробовування, а з другої -  :facepalm:
Карантин автоматом продовжиться через неможливість влізти в одяг.
Ото будуть мені чіабати.
   
Re: Пектиму хліб

хлеб для начинающих:
 а ля «Украинский» для всех у кого есть духовка
необходимо: миска  4 - 5 литров для перемешивания муки с водой.
кастрюля (казанок) с крышкой 4- 5 литров которую можно поместить в духовку при 250 град.
Сотейник или сковородка или форма для торта   28 > см с высокими краями. Таймер - загрузи в телефон.
Возми миску
Через сито насыпь 600 грм муки пшеничной
Через сито 200 грм.муки ржаной ,если нет замени пшеничной мукой.
Добавь чайную ложку сухих дрождей 2,5 - 3 грамма и соли 16 грм. перемешай с мукой.
добавь воды 600 грм.
бери ложку для супа и перемешай тесто с холодной водой (температура около 15С ), что бы не оставалось сухих фрагментов муки ,месить не надо.
оставляй  в этой емкости накрыв пленкой или крышкой около 12 - 15 часов при комнатной температуре , я ставлю в духовку без подогрева как в шкаф.
 12 это минимум 15 максимум , вдруг будешь занят. С ржаной мукой лучше около 14 часов появляется кислинка.
Через указанное время достань  сотейник (форму)см. выше и накрой бумагой для выпечки( пергамент )после этого достань емкость с тестом ставь на стол , рядом насыпай через сито муки (лучше ржаной если есть) пятном  d 20 см. на поверхности и туда
выкладывай  тесто ,лучше силиконовой лопаткой .
Обсыпь руки мукой (тесто очень липкое) и заворачивай  конвертом с краев.
Получившуюся буханочку  акуратно перекладывай  на пергамент швом вниз обсыпав мукой сверху , накрыв чем то типа пеленки детской (хлопковым полотенцему)Оставь на 2 часа не на сквозняке и не в духовке.
через 1,5 часа включай духовку и туда ставь кастрюлю(казанок) без пластмасовых деталей , накрыв крышкой и нагревай до 250 градусов.
Через 30 минут ,акуратно достань эту кастрюлю или казанок и туда с пергаментой бумагой помещай буханку накрывай крышкой и быстро возвращай кастрюлю в духовку.
температура 250 градусов пеки 30 - 35 минут с крышкой, снимай крышку и 20 минут потом без крышки 250 градусов.
Вынимай каструлю из нее достань буханку  накрывай  на несколько секунд мокрой тканевой салфеткой или опрыскивай водой из пульверизатора не много .
Заворачивай в сухую пеленку или полотенце пока не остынет.
На три дня обеспечен хлебом а ля «Украинский»
Чистая твоя занятость не более 15 минут .
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Хачапури, кто-то на общем форуме выложил свое произведение вот захотелось и мне  испечь. Только пекла не на кефире, а классическое,  дрожжевое тесто.





И рыбка на углях, и мясо тоже было к этим хачапури.))

   
Re: Пектиму хліб
LAR

По просьбе семьи хачапури делала ещё раз, расскажу как. Ну очень вкусно получается.

Рецепт простой, делала тесто как на обычный хлеб.

Мука обычная высший сорт - 500 грм.
Вода - 350млг.
Масло растительное - 50 млг.
Сахар - две столовых ложки.
Соль крупная - три чайных ложечки без горки
Дрожжи сухие, львовские- - две с половиной без горочки чайные ложечки.
Замесить, в хлебопечке это все можно сделать на основной программе, и расстойку делать вплоть до процесса выпечки. Без хлебопечки можно замесить миксером у которого есть насадки для теста. Или просто руками. Дать подняться  два раза. Первый раз до объёма с увеличением в два раза, объмять. Затем до увеличения в три, четыре раза.



Тесто поделила на две части. Из одной половины испекла на чугунной сковороде два хачапури, из другой хлеб.


   
Re: Пектиму хліб
LAR

Разделка теста для хачапури

Половину теста поделила ещё раз на две лепешки. На середину начинку из творога, укропа, соли и сырого яйца. У меня днепровский сыр, можно сулгуни, просто твёрдый сыр или смесь творога и сыра.


Защипить края в узелок и перевернуть, аккуратно раскатать до размеров вашей сковороды.



   
Re: Пектиму хліб
LAR

Сковороду, у меня чугунная, разогреть и поместить на неё хачапури, накрыть крышкой. Переодически переворачивать. Вообще процесс очень быстрый. Когда готовое хачапури снять со сковороды, смазать обильно маслом. Очень вкусно и на второй день.


   
Re: Пектиму хліб
LAR

Из оставшейся половины теста сформировала вот такой хлебный батон, разогрела духовку вместе с противнем до 250-260 градусов. Выложила на него заготовку и пекла 10 минут при высокой температуре, а потом понизила до 200, всего минут 30-35. Когда вынула готовый хлебушек, завернула его в полотенце остывать.







   
Re: Пектиму хліб
LAR





Вот общий результат из 500 грамм муки.
   
Re: Пектиму хліб
Пшениця

Весело тут у вас. Хачапупі, пряники.
В хачапурі можна ковбаси додати і зажарки. А можна присмажити шмат м"яса лаптьом на сковорідці з цибульою - і в хачапурину ))

А я спробував сьогодні хліб на чаю.
Хоч присмак і ледь вловимий, але не пропустиш. Навіть на фоні меляси. Приємний.
Десь на 700-800 грамову хлібину взяв тільки один пакетик чаю, треба було, мабуть, на сильному чифірі робити. Пакетиків 4 мінімум на кілограмову хлібу.

Можна на квітково-трав"яних чаях спробувати. На м"яті там, жасміні чи на медоносі. Колись пробував на гілочках малини і фруктових дерев. Нормально, але нічого особливого
А от на чаю, ніби, нормально. Треба тільки крутіша заварка.
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Привет! Как-то не удобно получилось, что ветку какой-то "добрый" человек выкинул из основного форума  :weep: Подозреваю, что это владелец хлебных киосков убрал конкурентов.  :gigi:
   
Re: Пектиму хліб
Пшениця

Це хліб від 18-05-2020, меляса-чай з попередньому посту




***********************
Сьогодні спробую на хліб міцному чаю, як і планував.
Наступного разу буде на чіфірі, якщо сьогоднішній, також, буде "слабуватий" .
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 2 гостей
 
Повна версія