Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Пектиму хліб

Re: Пектиму хліб
LAR

Спробуйте з кавою і солодом, цікаво взнати Ваші враження.
Заваріть звичайну розчинну каву, але дайте гарних півтори чайних ложки кави. І на ній вже робіть.
Солоду - скільки там давали в  попередній хліб.
І або кукурудзянки або помеленого насіння льону - для текстури. Жменю чи скільки там. Можна не підсмажувати, бо ні смак ні запах в каві не відчується.
На першу спробу звичайну кількість цукру, якщо взагалі кладете.
А на другу - гарненько більше, аби хліб був аж трохи солодкуватим. Кава і солод дуже підсиляться, і в ароматі і в смаку.

Делать как самый  темный? Типа бородинского?
   
Re: Пектиму хліб

Скушано! (с)   :laugh:

   
Re: Пектиму хліб

Потрібна консультація :shuffle:

Отаке спекла в хлібопічці (на фоні). Чого так потріскало скоринку? Мало води?

Рецепт такий.
150гр житньої закваски з обдирного борошна
150гр житнього сіяного
100гр пшеничної (вищий сорт)
1ст.л солоду (завареного)
~ 150гр води
1ч.л. сіль, дрібка цукру, 2ст.л.олії

замішала вручну, потім в хлібопчці на режимі швидкого хлібу (десь годину піднімається, потім печеться)
Смак подобається, мякуш трохи глевкуватий (може, завтра краще буде), але чого ж воно потріскало
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Re: Пектиму хліб
LAR

Потрібна консультація :shuffle:
Показати зображення...
Отаке спекла в хлібопічці (на фоні). Чого так потріскало скоринку? Мало води?

Рецепт такий.
150гр житньої закваски з обдирного борошна
150гр житнього сіяного
100гр пшеничної (вищий сорт)
1ст.л солоду (завареного)
~ 150гр води
1ч.л. сіль, дрібка цукру, 2ст.л.олії

замішала вручну, потім в хлібопчці на режимі швидкого хлібу (десь годину піднімається, потім печеться)
Смак подобається, мякуш трохи глевкуватий (може, завтра краще буде), але чого ж воно потріскало

А почему в печке не замешивали? Впечатление, что не вымешан. Хоть ржаной и не требует длительного замеса, но клейковина от простой пшеничной не развилась, а она и держала бы корочку. И если бы потрескалась, то был бы другой рисунок. Или для закваски мало времени получилось на подъем. У моей в проге 1.5 часа. А колобок теста какой был, очень плотный или не очень? Пропорция воды и муки вроде нормальная. Сейчас свой из печки выну, вот я сегодня воды больше по ошибки добавила, крыша у меня и просела   :rotate:
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Nova, я вообще на быстром не пеку. Вот вам для закваски подошёл бы французский режим, я вот только не знаю в 254 есть такой?  Думаю просто закваска не успела свое дело сделать.
   
Re: Пектиму хліб

А почему в печке не замешивали? Впечатление, что не вымешан. Хоть ржаной и не требует длительного замеса, но клейковина от простой пшеничной не развилась, а она и держала бы корочку. И если бы потрескалась, то был бы другой рисунок. Или для закваски мало времени получилось на подъем. У моей в проге 1.5 часа. А колобок теста какой был, очень плотный или не очень? Пропорция воды и муки вроде нормальная. Сейчас свой из печки выну, вот я сегодня воды больше по ошибки добавила, крыша у меня и просела   :rotate:
Колобок был мягкий, липковатый. Месила хорошо. В печке наоборот, иногда не вся мука замешивается, когда так мало воды. В моем французском рецепте на 400гр пшеничной муки - 300 воды (т.е. в 2 раза больше, чем тут).
Я в духовке пекла с этой закваской, но только с пшеничной мукой, и два подъема делала, - не трескалось так. А тут обнаружила в загашнике остатки сеяной житней. В следующий раз тоже попробую два подъема.

ПС Есть французский в моей печке. Карочи, буду развлекаться дальше :)
   
Re: Пектиму хліб
LAR



По просьбе Пшеницы кофе и солод :)


Только достала, ещё горячий поэтому резать буду завтра. Вот крыша просела, но думаю он получился пористым. Воды больше чем надо.
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Колобок был мягкий, липковатый. Месила хорошо. В печке наоборот, иногда не вся мука замешивается, когда так мало воды. В моем французском рецепте на 400гр пшеничной муки - 300 воды (т.е. в 2 раза больше, чем тут).
Я в духовке пекла с этой закваской, но только с пшеничной мукой, и два подъема делала, - не трескалось так. А тут обнаружила в загашнике остатки сеяной житней. В следующий раз тоже попробую два подъема.

ПС Есть французский в моей печке. Карочи, буду развлекаться дальше :)

Закладку делайте такую как вам надо, но выставляйте французский режим. В том рецепте, что на французском воды больше, и мука там вс, совсем по другому работает и хлеб там более пористый получается. И там дрожжей меньше, а процесс дольше там дрожжи успевают хорошо развиться. Люблю французский режим, а быстрый не :D
   
Re: Пектиму хліб
Пшениця


По просьбе Пшеницы кофе и солод :)


Только достала, ещё горячий поэтому резать буду завтра. Вот крыша просела, но думаю он получился пористым. Воды больше чем надо.

А ну-ну, цікаво, що скажете...

   
Re: Пектиму хліб
LAR

А ну-ну, цікаво, що скажете...

А шо, скажу?! На вид пока все хорошо, аромат тоже. Воды много бухнула, крыша неровная и получилась. Так секретный приём для чёрных хлебов рекомендую, когда испечется смазать заваренным крахмалом, полчайной ложечки размешать с водичкой(немного) а потом уже кипятком тоже немного, размешать и кисточкой кулинарной смазать хлеб. Резать буду завтра, пусть зреет. Лен не нашла, семечек подсолнечных насыпала.
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Колобок был мягкий, липковатый. Месила хорошо. В печке наоборот, иногда не вся мука замешивается, когда так мало воды. В моем французском рецепте на 400гр пшеничной муки - 300 воды (т.е. в 2 раза больше, чем тут).
Я в духовке пекла с этой закваской, но только с пшеничной мукой, и два подъема делала, - не трескалось так. А тут обнаружила в загашнике остатки сеяной житней. В следующий раз тоже попробую два подъема.

ПС Есть французский в моей печке. Карочи, буду развлекаться дальше :)


Так не должно быть, высевки и ржаная мука ещё больше берут воды чем обычная, но мало клейковины. На ржаной муке вообще сложно печь, это считается очень капризный ингредиент и сложный хлеб, просто понять надо что ему надо. И закваске время и тепло нужно или время и холод, два варианта всего :)
   
Re: Пектиму хліб
Пшениця

Кава, кaкao, меляса, мелене насіння льону, цукор. Забув сіль додати - прісний вийшов. Зате можна із солоним маслом чи шинкою.
Кaкao  якось пом"якшує "гострість" кави і меляси - дуже цікавий букет виходить

Мабуть, буду пригальмовувати із щоденними вправами. До вірусу ділився із сусідом - було нормально. Він теж став експертом смаку хліба  :gigi:
А тепер хронічно не з"їдається, відношу в ліс на радість білкам та пташкам.
А, може, перейду на половинні  розміри.

ПС. Чому форум викидає кириличне "кaкao"? Приходиться вставляти "a" i "o " латинські ? :S



Останнє редагування: 26 квітня 2020 05:05:58 від Пшениця
   
Re: Пектиму хліб
LAR






Разрезала, получился прям бородинский. По вкусу, текстуре и цвету. Вместо льна семечки подсолнуха, чл бальзамического уксуса, немного кориандра меленого, две ложки столовых сахара и одна мёда. Мука ржаная, высевковая и пшеничная. Солод и кофе, растворимый кофе наверное заменяет маляс, тк выпаренный концентрат, только в сухом виде. Вкусный получился!
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Кава, кaкao, меляса, мелене насіння льону, цукор. Забув сіль додати - прісний вийшов. Зате можна із солоним маслом чи шинкою.
Кaкao  якось пом"якшує "гострість" кави і меляси - дуже цікавий букет виходить

Мабуть, буду пригальмовувати із щоденними вправами. До вірусу ділився із сусідом - було нормально. Він теж став експертом смаку хліба  :gigi:
А тепер хронічно не з"їдається, відношу в ліс на радість білкам та пташкам.
А, може, перейду на половинні  розміри.

ПС. Чому форум викидає кириличне "кaкao"? Приходиться вставляти "a" i "o " латинські ? :S

Показати зображення...

Ох какие дырки! Хорошо выглядит.  (tu)
   
Re: Пектиму хліб
Пшениця

Разрезала, получился прям бородинский. По вкусу, текстуре и цвету. Вместо льна семечки подсолнуха, чл бальзамического уксуса, немного кориандра меленого, две ложки столовых сахара и одна мёда. Мука ржаная, высевковая и пшеничная. Солод и кофе, растворимый кофе наверное заменяет маляс, тк выпаренный концентрат, только в сухом виде. Вкусный получился!
Я колись був спробував пару разів спекти "хліб до борщу" - з перцем.
Не пам"ятаю, що саме, але щось було не сподобалось. По-моєму, я тоді дав чорного перцю.
Наступного разу дам червоного мілким порошком і, мабуть, треба його спочатку запарити. І меду десь ложки 3-4 чайних на хлібину, мабуть, треба буде. І розмарину. Розмарин я інколи даю в піцу під сир пармезан - подобається.

Якби ще порошку солодкого червоного перцю для кольору - але нема гарного. Хіба, моркви зварити і пюре зробити.
   
Re: Пектиму хліб

Морковь тру на мелкой тётке, при выпекании полностью растворяется в хлебе, получается просто морковный хлеб по цвету скорее, вкус не меняется значительно.
   
Re: Пектиму хліб

Я колись був спробував пару разів спекти "хліб до борщу" - з перцем.
Не пам"ятаю, що саме, але щось було не сподобалось. По-моєму, я тоді дав чорного перцю.
Наступного разу дам червоного мілким порошком і, мабуть, треба його спочатку запарити. І меду десь ложки 3-4 чайних на хлібину, мабуть, треба буде. І розмарину. Розмарин я інколи даю в піцу під сир пармезан - подобається.

Якби ще порошку солодкого червоного перцю для кольору - але нема гарного. Хіба, моркви зварити і пюре зробити.
А если высушить грибы, перемолоть в муку и добавить в хлеб?
   
Re: Пектиму хліб
Пшениця

А если высушить грибы, перемолоть в муку и добавить в хлеб?
Можна, чому ж ні?
Але сирі гриби?... ну, зваряться вони в хлібові... Ви їх і не відчуєте ні за смаком ні за запахом... так само, як і несмажене соняшникове насіння, наприклад.
А от якщо їх гарно підсмажити з цибулькою на маслі і потім вмішати в тісто прямо перед формуванням батона перед закладкою в пічку, то може вийти дуже цікаво.
   
Re: Пектиму хліб

Луковый хлеб
Две средние луковицы мелко порезать ,обжарить на слив и раст масле
Добавить при последнем замесе
Вкуснота
А если готовое тесто разделать на мелкие круглые булочки и спеч в духовке, то к борщу класс.
   
Re: Пектиму хліб
Пшениця

А если готовое тесто разделать на мелкие круглые булочки и спеч в духовке, то к борщу класс.

Колись пробував. Виглядає красиво. Можна соусами перемазати - часничним там, сирним, томатним і т.д.

Але мені особисто не сподобалося.
І смак чомусь не "той", і текстура із-за іншого режиму випічки не та, і возні багато.



Останнє редагування: 26 квітня 2020 20:34:43 від Пшениця
   
Re: Пектиму хліб

Луковые булочки выглядят вот так

   
Re: Пектиму хліб

Луковые булочки выглядят вот так

Показати зображення...

Это ты сам сделал или фото из интернета?
   
Re: Пектиму хліб

Это ты сам сделал или фото из интернета?
фото общественное,но точно передает вид булок
   
Re: Пектиму хліб

фото общественное,но точно передает вид булок

Это не интересно. Показывай свои булки :)
   
Re: Пектиму хліб

Это не интересно. Показывай свои булки :)
не интересно,топай дальше.
   
Re: Пектиму хліб
LAR




А вот так на гриле домашний хлеб к мясу поджарить безумно вкусно!
   
Re: Пектиму хліб
LAR



А так и без хлеба хорошо! Кстати на пиве тоже хороший хлеб получается.
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Луковый хлеб
Две средние луковицы мелко порезать ,обжарить на слив и раст масле
Добавить при последнем замесе
Вкуснота
А если готовое тесто разделать на мелкие круглые булочки и спеч в духовке, то к борщу класс.


Часто встречаются рецепты хлеба с луком, но сама никогда не пекла. Такой хлеб наверное сразу съедать надо?
   
Re: Пектиму хліб
LAR

А если высушить грибы, перемолоть в муку и добавить в хлеб?

Вы удивитесь, но в хлеб можно  добавлять много чего, только в разумных количествах.
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Морковь тру на мелкой тётке, при выпекании полностью растворяется в хлебе, получается просто морковный хлеб по цвету скорее, вкус не меняется значительно.

О, раньше и торты пекли морковные, точно неплохая идея с каротином.
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Я колись був спробував пару разів спекти "хліб до борщу" - з перцем.
Не пам"ятаю, що саме, але щось було не сподобалось. По-моєму, я тоді дав чорного перцю.
Наступного разу дам червоного мілким порошком і, мабуть, треба його спочатку запарити. І меду десь ложки 3-4 чайних на хлібину, мабуть, треба буде. І розмарину. Розмарин я інколи даю в піцу під сир пармезан - подобається.

Якби ще порошку солодкого червоного перцю для кольору - але нема гарного. Хіба, моркви зварити і пюре зробити.

Делала тёмный хлеб с чёрным перцем, и с сухими травами, вроде нормально получилось. Главное не "переборщить" в этом деле :gigi:
   
Re: Пектиму хліб

Часто встречаются рецепты хлеба с луком, но сама никогда не пекла. Такой хлеб наверное сразу съедать надо?
обычный хлеб по фактуре,но с аппетитной отдушкой. Хранится тоже обычно.

   
Re: Пектиму хліб

Еще нравится горчичный хлеб. С сухой горчицей и на молоке.

http://www.hnh.ru/food/Mustard_bread

Останнє редагування: 26 квітня 2020 22:57:47 від colibri
   
Re: Пектиму хліб
LAR

Еще нравится горчичный хлеб. С сухой горчицей и на молоке.

http://www.hnh.ru/food/Mustard_bread

Есть у меня масло горчичное и семена. Там по ссылке такие восторженные отзывы за такой хлеб, и гостовских рецептов много. Не помню такой в продаже. Надо попробовать, хоть на молоке и не пеку. Интересное сочетание.
   
Re: Пектиму хліб


Ну, от запекла з додавнням вівсяних пластівців та ціми... козинаками... з кунжутом,о! :)
Щось мені трошки филюче, важкувате мабуть тісто. Поставила ще на 10 хвилин в пічь.
   
Re: Пектиму хліб


Особливо не вражена, навіть дещо не подобається аромат в гарячому стані.
Проте скоринка смачна товстенька але не тверда , до того ж хрумка, але то я трохи начудила- відкривала дверку, аби зробити надрізи (забула та пригадала на перших хвилинах). :)
Веселуха.
Вчора були житні пряники.  :shuffle:
   
Re: Пектиму хліб
LAR

На молоке?  Корочка и правда хорошая , воздушная. А пряники житні , що це? Солодкі?
   
Re: Пектиму хліб

Часто встречаются рецепты хлеба с луком, но сама никогда не пекла. Такой хлеб наверное сразу съедать надо?

Я не смажу цибулю.
Просто спілки нарізаю і сирою закидаю у тісто.
Дуже пахне, випікається з ароматом смаженої цибулі.
   
Re: Пектиму хліб

Потрібна допомога експертів.

Поставила хліб з 1,5 ч.л кави і журавлиною.
Борошно цільнозернове + пшеничне вг.
Забула додати сіль, але то таке)

Чому верхівка опала? Що не так?



Всередині все, як треба: дірочки, пухнасткість є

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія