Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ. Павловнія для Києва

ФЗВ. Павловнія для Києва

Фейсбук підкинув мені таке...Я, чесно кажучі, вперше бачу таке дерево. Чи варто його спробувати висадити перед будинком на вулиці? Ще, кажуть, потребує багато води?

У когось був  досвід з таким деревом?
===============================


Павловнія - для підпільного озеленення вона таки є чудовим варіантом.

На фото два дерева на Нивках, висаджені 3+ роки тому. Саджанці були 10см (десять сантиметрів!), однорічки. За перший рік виросли більше 3.5м, зараз досягли 5го поверху і 25-30см в діаметрі. Минулої зими навіть не всі бутони вимерзли.

Що можу порадити.

1) Полив. Чим більше-тим краще. Перші 1.5-2 роки обов'язково.

2) Не жаліти добрив для бідних субстратів.

3) Чим пухкіший грунт-тим краще росте.

Найважливішими є перші кілька місяців росту і хороший стартовий субстрат. Я не фотографував невдалі спроби, а вони були. Основні помилки, які загубили інші саджанці:

1) Занадто пізня висадка. Коріння відразу має розвиватись в субстрат. Якщо в травні ви не встигли і основна коренева маса наросла в невеликому контейнері- не варто висаджувати. Дерево десть не більше 0.5-1 м приросту, не набере достатньо поживних речовин на зиму і хворітиме.

2) Лунка має бути чудово захищена від людей, машин, собак. У мене кілька саджанців були фактично змиті потопами/зливами

А ще саджайте граби і в'язи, вони можуть давати не набагато менший приріст і є простішими, місцевими видами) А найживучішим видом для міста крім акації буде дика ліщина, про неї напишу згодом))


Євген Десяткін








https://www.facebook.com/groups/DendroKyiv/posts/961061327771720/

   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

А ще, пишуть, вона гарно цвіте.



   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

по моему это разные сорта
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

І найцікавіше:

У дерева павловнии нет известных вредителей в Украине.
У дерева павловнии нет известных вредителей в Украине на уровне тех, которые существуют для любого другого местного дерева.

Источник: https://paulownia-energy.agrobiz.net/article/view/10-prichin-pochemu-u-vas-dolzhno-byt-derevo-pavlovniya-v-vashem-sadu/


   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Чи так все безхмарно?
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Хоча мені дуже подобається, що воно так швидко набирає рост...
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Вах яка краса !!!  ;o
Не шкідливе для традиційної флори ?
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

навіть не знаю де її вже тільки не зустрінеш
від Києва до найменших містечок
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

по моему это разные сорта

Не можу сказати напевно. Ті фото з квітами брала з цього сайту

https://paulownia-energy.agrobiz.net/article/view/10-prichin-pochemu-u-vas-dolzhno-byt-derevo-pavlovniya-v-vashem-sadu/
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

навіть не знаю де її вже тільки не зустрінеш
від Києва до найменших містечок

Чесно? Не бачила...
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Вах яка краса !!!  ;o
Не шкідливе для традиційної флори ?

Написано таке:

Улавливает углекислый газ, пыль и шум в 4 раза больше, чем обычное дерево.
Вот почему Павловнию высаживают вокруг крупных мегаполисов мира.

Мы являемся свидетелями такой инициативы в Париже в течение длительного времени, вы можете увидеть больше на фото.






   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Це мій брат загорівся посадити плантацію - всі експерементальні саджанці згинули.
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Це мій брат загорівся посадити плантацію - всі експерементальні саджанці згинули.

Ну я щось подібне і думала собі...

Кажуть, там води треба багато на полив?
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Чи так все безхмарно?


Звичайно, що ні ))

Ви її нічим потім не виведете
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва


Це мій брат загорівся посадити плантацію - всі експерементальні саджанці згинули.
Ну я щось подібне і думала собі...

Кажуть, там води треба багато на полив?
Нема success story в Україні. В Іспанії, так , вирощують на деревину. У нас росте на Півдні.
багато матерілів в ютубі

   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва


Нема success story в Україні. В Іспанії, так , вирощують на деревину. У нас росте на Півдні.
багато матерілів в ютубі

Та той Ютуб теж надвоє ділити треба. там вже і семена тієї павлонії продають пштучно.

Мене бідьше цікавив практичний досвід з вирощування та які враження від дерева. Звичайно, ніхто на лісоматеріали в Україні її не буде вирощувати, але як декоративна, чом ні, якщо є досвід?
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

цікаво, як з алергічними реакціями на пилок
якщо воно ще й гіпоалергенне, то це насправді вибір для озеленення
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Та той Ютуб теж надвоє ділити треба. там вже і семена тієї павлонії продають пштучно.

Мене бідьше цікавив практичний досвід з вирощування та які враження від дерева. Звичайно, ніхто на лісоматеріали в Україні її не буде вирощувати, але як декоративна, чом ні, якщо є досвід?


   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Звичайно, що ні ))

Ви її нічим потім не виведете
Це про Сумах  дійсно...



   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Дідусь, дякую.
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Написано таке:

Улавливает углекислый газ, пыль и шум в 4 раза больше, чем обычное дерево.
Вот почему Павловнию высаживают вокруг крупных мегаполисов мира.

Мы являемся свидетелями такой инициативы в Париже в течение длительного времени, вы можете увидеть больше на фото.


Показати зображення...
Красиво. Типа сакуры. ;)  Только не надо забывать, шо в том Париже и морозов не бывает.
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Красиво. Типа сакуры. ;)  Только не надо забывать, шо в том Париже и морозов не бывает.

ДО -26 градусів вона тримає... с :-)o   
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Красиво. Типа сакуры. ;)  Только не надо забывать, шо в том Париже и морозов не бывает.

Ну пишуть, що достатньо начебто снігу пригорнути або прикрити стовбур. Я теж про це думала. 

У нас в будинку живе якась падла, яка поливає раундапом навіть дерева біля дороги, які висаджує зеленбуд, вони тільки-тільки прймуться, вона поллє і дерево засихає. Інші садженці приймаються і вже дорослі дерева, а у нас прям якась пошесть.  А того року саме так знищила липку прямо в палісаднику перед будинком. Причому ніхто не признається, хто це. Перепитала всіх сусідів. Грішили на двірників, думали вони таке роблять, щоб листя восени не згрібати, але ні, двірник помінявся, а дерево все одно загинуло.

Так шкода було ту липку - таке деревце струнке було, вже зі сформованою зеленбудом кроною. Вочевидь, те деревце залишилося від якогось крутого заказу - там парочку гілок було зламано, і вони нам його віддали.

Останнє редагування: 29 липня 2021 16:35:21 від шуша
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

ДО -26 градусів вона тримає... с :-)o 

Ну, це з запасом. Пам'ятаю максимум 19-20 градусів морозу в Києві, та й то, один-два дні.
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Я її вирощую більше 10-ти років. нічого осбливого. Як і бідь-яку рекламу треба поділити в кілька різів і додати те про що мовчать і отримаєте результат.
В Києві росле на території Софії і напроти російського драмтеатру. Виглядає, дуже далдеко від того що тут демонструють.
Цвіте не надто видовищно.
Чи варто садити? Так, можете кілька посадити, але чудес не чекайте.
Якщо зробити правильну підбурку каштанів, липи, кленів то ивглядатиме не гірше. Хоча у кожного дерев абудуть свої + і -.
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Ну, це з запасом. Пам'ятаю максимум 19-20 градусів морозу в Києві, та й то, один-два дні.

Этого будет достаточно
20 января было -22
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

На Закарпатті, під Ужгородом, є господарство що спеціалізується на вирощуванні саджанців, відправляють по Україні і в Польщу. Якщо цікаво, знайду контакти.
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

На Закарпатті, під Ужгородом, є господарство що спеціалізується на вирощуванні саджанців, відправляють по Україні і в Польщу. Якщо цікаво, знайду контакти.

Дякую, але я буду десь ближе шукати, може, у тому ж Центрі Альтернативного озеленення в Києві. То я хочу на прибудинкову теріторію спробувати висадити.
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

О, ось шо воно таке я цього року бачила на своїй вулиці. Просто на газоні, десь півтора метри висотою, з великими квітками. Ще подумала " звідки воно взялося і чому досі ніхто не викопав?" :D
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

У мене в сусіда таке дерево росте. Воно?
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Я высаживал из семян года четыре назад. В первый год вымерзло пару невызревших до конца веток, потом сидела пару лет практически без роста, а в этом году сразу вымахала на три метра. Насчёт безпроблемности: в этом году напала какая-то зелёная гусеница, наделавшая дырок в листьях, пришлось обработать Актелликом. Садил с целью быстро получить тень.
На Закарпатті, під Ужгородом, є господарство що спеціалізується на вирощуванні саджанців, відправляють по Україні і в Польщу. Якщо цікаво, знайду контакти.
Семенами проще и дешевле: всходят хорошо, растут быстро.
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

У мене в сусіда таке дерево росте. Воно?


Ні.

Це катальпа.  :-)o

   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Посадив цієї весни 12 штук. Зараз три з них більше метра, інші ще менші. Правда про добрива та пухку землю не йшлося взагалі, полив був разів 5 за цей період
   
Re: ФЗВ. Павловнія для Києва

Этого будет достаточно
20 января было -22

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія