Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Знайти місце для шляхти в українській історії

Українські світи Речі Посполитої. Наталя Старченко

Мало є національних історій, в яких би власну еліту так затято виставляли за двері. Шляхті в «єдино правильному» українському минулому — виключно героїчному козацькому та знедоленому селянському — місця довгий час не знаходилося. А коли її присутність все ж помітили, далі як трохи за поріг особливо й не пустили. Відтак прийнявши спадок по ній — замки, церкви, книжки, академії, цінності — ми практично не знаємо, чим і як на щодень жили ті люди. Тож ця книжка — про- позиція знайомства з українською шляхтою, але на трохи незвичний спосіб, через розказування бувальщин із її життя, де вона постає не лише в парадному кунтуші, а різною — інколи в цілком пошарпаній домашній вдяганці. Це 105 історій про те, ким ті люди себе уважали, як сварилися та мирилися, як закохувалися та одружу- валися, як затято відстоювали своє у суді та яким був той суд, врешті — були вони статистами й глядачами в історії, а чи її творцями, впертими й наполегливими у відстоюванні та розбудові свого.

https://www.laurus.ua/product-page/%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96-%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D1%87%D1%96-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%97-%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%97-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8E


післямова до книжки Наталії Старченко "Українські світи Речі Посполитої" Історична правда, читайте
https://www.istpravda.com.ua/articles/2021/06/8/159640/
   
Re: Знайти місце для шляхти в українській історії

Казки про олігархів минулих часів, це запит олігархів  сучасності. Нафуй олігархів!
   
Re: Знайти місце для шляхти в українській історії

Казки про олігархів минулих часів, це запит олігархів  сучасності. Нафуй олігархів!
Отак і живемо... Нафуй олігархів шляхту, бал правлять stabil'и шарікови...
   
Казки про олігархів минулих часів, це запит олігархів  сучасності. Нафуй олігархів!

олігархи це магнати, шляхта це трохи інше, вчи історію щоб не виглядати невігласом  [ua]
   
олігархи це магнати, шляхта це трохи інше, вчи історію щоб не виглядати невігласом  [ua]
Дорочі і магнати така сама історія України: Вишневецькі, Острозькі, Заславські...
   
тяглість історії та історичних процесів, ми ментально їx ігноруємо і починаємо своє літочислення, як нації, з часів лише середини 17 ст
а до цього в нашій історичній парадигмі суцільна пустка, яка обриває історичні звязки з часами періоду древньої русі
як наслідок ми програєм москалям битву за історичну спадщину і аргумент, що українці взялись нізвідки, i вперто не бажаємо визнавати своїм те, що відбувалось на наших землях в період до козацької доби, сприяючи цій пропаганді
   

интерсное видео в тему

   
Re: Знайти місце для шляхти в українській історії

хз в моїх предках шляхтичів не було , прості селяни
принаймі ті про яких знаю до початку 19 століття
інша справа що мудрого зробила шляхта щоб з нею носитись нині?
   
Re: Знайти місце для шляхти в українській історії

Українська прости господи шляхта після того як Україна лягла під москву наввипередки і демонструючи максимальну українськість всіма правилами і неправдами прагоа записатись в московське дворянство)) гавно а не люди)) який народ така і шляхта)))
   
Саме шляхта просрала посполиту.
І пруси австріяки і німецько-балтійські тцарі що осіли в кацапах на 120років стерли поляків з карти.
Чубились шляхтичі
Сейми сеймики курва)

   
хз в моїх предках шляхтичів не було , прості селяни
принаймі ті про яких знаю до початку 19 століття
інша справа що мудрого зробила шляхта щоб з нею носитись нині?
То ніби пошук своє  "еліти" з башкою поверненню  взад.
Полова в макітрі(
   
Вартісна книга, треба придбати, але така дорога  :facepalm: .
Колись я трішки збирала інформацію про князів Любомирських з Ланцута, та й інших з теперішньої  Східної Польщі.
Не були вони прив'язані до польської корони і короля зокрема. Пам'ятали про своє походження, хоч і були спольщені і покатоличені.
   
То ніби пошук своє  "еліти" з башкою поверненню  взад.
Полова в макітрі(
.    Натюрлих! Даже Земскую реформу 1863 года сдуру пропихнули.
   
Саме шляхта просрала посполиту.
І пруси австріяки і німецько-балтійські тцарі що осіли в кацапах на 120років стерли поляків з карти.
Чубились шляхтичі
Сейми сеймики курва)

Міф
В РП насправді вирішували магнати а не шляхта типу "Єстем шляхтич! Але вбогий."
   
Re: Знайти місце для шляхти в українській історії

Серед моїх предків були всякі - і селяни, і буржуазія, і шляхтичі. Українці, поляки, німці.
Тільки москалів не було :)
   
Re: Знайти місце для шляхти в українській історії

Серед моїх предків були всякі - і селяни, і буржуазія, і шляхтичі. Українці, поляки, німці.
Тільки москалів не було :)
:-B  +1
   
Міф
В РП насправді вирішували магнати а не шляхта типу "Єстем шляхтич! Але вбогий."
Магнати то цікавий варіант але магнати в доіндустріальну епоху ручноі праці абсолютно незрозуміла дурня.

Не ганьбися

Шляхта деградувала і просрала посполиту.

Як приклад суди:
В дойчь вікі стиль пожосччє
Але і укрвікі що до шляхти певні  симпатіі має читаємо:

"На найвищому рівні сейм зберігав право виконувати роль найвищого апеляційного суду. За такої фрагментованої системи юридичний фах, як і слід було сподіватися, досяг великого процвітання. Попри всю складність такої структури, обминути закони можна було дуже легко, надто шляхті. Шляхта була корпоративним працедавцем короля, а отже, і всіх державних урядовців. Шляхта могла легко знехтувати закликами церкви й мала особливий захист від переслідування з боку церковних судів у релігійних справах. Однією з причин своєрідного союзу шляхти з євреями була беззахисність єврейського стану перед примусом з боку шляхти. В містах шляхта не підлягала міським судам, а в своїх юридиках мала цілі ділянки, де вона та її люди перебували в безпеці від усякого втручання. В результаті в тих нечисленних містах, що зберегли незалежне існування, шляхта могла жити, будувати будинки, розважатися й загалом жити коштом міської громади, не платячи міських податків і не маючи великого страху перед утручанням
 

Нічого не нагадує?
В ненці
Шляхта прибор поклала посполитих

Передивися всі роди що бігли хто до кацапів хто до Габсбургів хто до прусів.
Колірованна первинна шляхта...

4 розділи (чотири) і ніхто курва не пікнув...
 
   
Казки про олігархів минулих часів, це запит олігархів  сучасності. Нафуй олігархів!

Що за маячня? Яке відношення має шляхта життя олігархів .

У більшості шляхти не було ні гроша за душою

Головним був гонор
   
справа не в шляхті як такій, а в тому, що на території україни ще з часів русі ми маємо стало осідле населення, на той час з досить розвинутим суспільством, активним політичним життям, своєю мовою, правом, яке ні звідки не прийшло і нізвідки не виникло, навіть не було придумане в австрійському штабі.
але загалу цей шмат історії майже невідомий, і коли питаєш пересічного, що творилось на території сучасної україни до 17ст то більшість або знизує плечима, або починає щось белькотати про поляків, литвинів, татар, але тільки не українців
   
справа не в шляхті як такій, а в тому, що на території україни ще з часів русі ми маємо стало осідле населення, на той час з досить розвинутим суспільством, активним політичним життям, своєю мовою, правом, яке ні звідки не прийшло і нізвідки не виникло, навіть не було придумане в австрійському штабі.
але загалу цей шмат історії майже невідомий, і коли питаєш пересічного, що творилось на території сучасної україни до 17ст то більшість або знизує плечима, або починає щось белькотати про поляків, литвинів, татар, але тільки не українців

Раз таке діло, то письмових документів, за ті часи, українською мовою повинно бути повно. Не вкажете, де з їми можна ознайомитись?
   
Раз таке діло, то письмових документів, за ті часи, українською мовою повинно бути повно. Не вкажете, де з їми можна ознайомитись?
Вам важко читати іншими мовами?  :shuffle:  Для цього є спеціалісти.
У Львівському архіві зберігаються документи 13-ма мовами і з ними працюють.
   
Re: Знайти місце для шляхти в українській історії

Тоесть на Тараса Ш всем плевать?
   
Українська прости господи шляхта після того як Україна лягла під москву наввипередки і демонструючи максимальну українськість всіма правилами і неправдами прагоа записатись в московське дворянство)) гавно а не люди)) який народ така і шляхта)))
обізвався знавець історії, а нічого, що саме вона зазвичай організовувала спротив? Навіть той самий Бандера має шляхетне коріння
   
Вартісна книга, треба придбати, але така дорога  :facepalm: .
Колись я трішки збирала інформацію про князів Любомирських з Ланцута, та й інших з теперішньої  Східної Польщі.
Не були вони прив'язані до польської корони і короля зокрема. Пам'ятали про своє походження, хоч і були спольщені і покатоличені.
++=======================================+
Байда Вишневецький був видатним шляхтичем...
   
А хто має право визнавати родину - шляхтою? Папа Римський має таке право?
   
Вам важко читати іншими мовами?  :shuffle:  Для цього є спеціалісти.
У Львівському архіві зберігаються документи 13-ма мовами і з ними працюють.

Як так 13 мов? Тобто пан війт писав гетьману польською, а йому відповіли татарською, а він у відповідь пише німецькою, а йому французьською? Чи як? Чи документація і переписка велась на 13 мовах? Незрозуміла ваша відповідь. Я хочу прочитати тодішню переписку і діловедення  на українській мові. Як писав пан Came Tak. Звідки взялись ще 12?
   
++=======================================+
Байда Вишневецький був видатним шляхтичем...

Видатний в чому? В об'єднуванні ватаг розбійників під одним крилом?
   
Видатний в чому? В об'єднуванні ватаг розбійників під одним крилом?
+=======================================================================+
Для кого козаки - то розбійники - той кацапський довбень. Князь Байда Вишневецький
якраз об"єднав козаків та зробив з них могутню військову силу, що захищала Україну.
Більшість козаків жила селами та займалась господарством. Січ була місцем,
де козацька молодь проходила вишкіл.
   
+=======================================================================+
Для кого козаки - то розбійники - той кацапський довбень. Князь Байда Вишневецький
якраз об"єднав козаків та зробив з них могутню військову силу, що захищала Україну.
Більшість козаків жила селами та займалась господарством. Січ була місцем,
де козацька молодь проходила вишкіл.

Для розуміння ситуації, можна уточнити де іменно Вишневецький захищав Україну, на службі в кого - короля, царя, султана, чи по коли до Молдавії пішов воювать?
   
Як так 13 мов? Тобто пан війт писав гетьману польською, а йому відповіли татарською, а він у відповідь пише німецькою, а йому французьською? Чи як? Чи документація і переписка велась на 13 мовах? Незрозуміла ваша відповідь. Я хочу прочитати тодішню переписку і діловедення  на українській мові. Як писав пан Came Tak. Звідки взялись ще 12?
Архіви - це оригінальні документи, що збереглися. Які є, такі є. З ними працюють історики і спеціалісти. Дай вам давній документ давньоруською мовою і що будете з ним робити? Он Франко розшифровував Крехівську палею15 ст. Історик Антін Петрушевич десятиліттями працював з історичними документами в Унівській Лаврі. Інформація по крупицях збирається.
А вам дай.  :laugh:
   
Для розуміння ситуації,
А от для розуміння ситуації у кого ви на службі зараз і у кого були 35 років назад?
   
Архіви - це оригінальні документи, що збереглися. Які є, такі є. З ними працюють історики і спеціалісти. Дай вам давній документ давньоруською мовою і що будете з ним робити? Он Франко розшифровував Крехівську палею15 ст. Історик Антін Петрушевич десятиліттями працював з історичними документами в Унівській Лаврі. Інформація по крупицях збирається.
А вам дай.  :laugh:

Спочатку почали про українську, а тут вже і давньоруська звідкись з'явилась і ще 12 мов. Причому давньоруська така страшно зашифрована і секретна що по одному документу за піввіку розшифровують. Де ж тоді листи, документи, книги та інше, написані древньою українською мовою, яка була у вжитку до 17 сторіччя? Чи те так зване "досить розвинуте суспільство" не зберегло по собі писемних джерел? Тоді в чому ж був того суспільства розвиток?
   
А от для розуміння ситуації у кого ви на службі зараз і у кого були 35 років назад?

Нагадайте, за часів Вишневецького, яка іменно територія з його володіннями, переходила від короля до царя потім до султана і знову до короля?
Якщо я наймусь на охорону алмазної шахти в Анголі, а потім нафтового заводу в Лівії а потім буду рекетирствовать фермерів то я буду звичайним найманцем а не державотворчим суб'єктом.
   
Кіно треба знімати з поляками історичне . Матерьялу гори!
Серіали.
А не тупі ментовські  та сватів йобаних...
   
Нагадайте, за часів Вишневецького, яка іменно територія з його володіннями, переходила від короля до царя потім до султана і знову до короля?
Якщо я наймусь на охорону алмазної шахти в Анголі, а потім нафтового заводу в Лівії а потім буду рекетирствовать фермерів то я буду звичайним найманцем а не державотворчим суб'єктом.
Треба вам трішки помудрувати? мені то не цікаво. А вам, очевидно, не цікава українська шляхта. Залишаємось кожен при своєму.
У цій гілці цікаво прочитати про цікаві факти, персони. Вибачте за тавтологію.

До речі, вам би з євреями на цю тему поговорити, якими мовами є про них інфа протягом останніх 1000 років. Чи може вони недорозвинені?

Останнє редагування: 12 червня 2021 18:47:27 від ЛАРТА
   
Кіно треба знімати з поляками історичне . Матерьялу гори!
Серіали.
А не тупі ментовські  та сватів йобаних...
Та матеріалів на серіали є більше, ніж можна освоїти, але для цього треба мати преза - українця.
   
Треба вам трішки помудрувати? мені то не цікаво. А вам, очевидно, не цікава українська шляхта. Залишаємось кожен при своєму.
У цій гілці цікаво прочитати про цікаві факти, персони. Вибачте за тавтологію.

Не цікаво, той не відписуйтесь. В цій гілці я до вас не звертався. Якщо вирішили поумнічать, то хоч вікіпедію прочитайте, для підтримання дискусії.
   
Не цікаво, той не відписуйтесь. В цій гілці я до вас не звертався. Якщо вирішили поумнічать, то хоч вікіпедію прочитайте, для підтримання дискусії.
Вам не дискусії треба, а опустити українців.
   
Вам не дискусії треба, а опустити українців.

Для того, щоб побудувати державу, потрібно навчитись не брехати. І не замилювати висмоктаними з пальця ілюзіями дійсність. В чому тоді різниця від москалів, які на фекових героях будують свої скрепи?
І ваша прихильність до російського кримінального сленгу видає в вас професійного брехуна, який в основі своїй є представником того, проти чого ви типу пробуєте боротись.
   
Найти место для того чего не было  :good:
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія