Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Воєний стан, чи військовий стан.

Воєний стан, чи військовий стан.

 Проаналізуємо, бо є розбіжності.

 Уточнення: мова йде про стан керування Державою та суб'єкста керування під час війни, якщо цей стан був оголошен. Термін юридичний і визначає не тільки кому переходить влада в країні,  але й економічні та правові і політичні обмеження на цей час.

 Проблема в тому, що в нашій практиці  в юридичної літературі просто КАЛЬКУВАЛИ россійске поняття "военное положение", що взагалі то перекладається українською як "СТАН ВІЙНИ". Аналога " віськовий" у кацапів нема.  Тобто у мокши поняття " Военное положение" чи " состояние войны" практично тотожні. Іноді вони і пишуть: "Страна находится в состоянии войны и поЕнтому расстрел на месте..."

 Тоді ж коли влада переходить до військових, і Президента як Верховного Головнокомандуючого, коли адміністрації стають віськовими,або підпорядковуються військовим, коли правоохоронні органи теж  підпорядковуються віськовим та навіть можуть певною мірою виконувати військові завдання, тоді це правильно називати "ВІЙСЬКОВИЙ СТАН", бо це  не  ВІЙНА керуює, ВІЙСЬКОВІ по суті, керують. Бо цей СТАН, це РЕЖИМ КЕРУВАННЯ.

 Ось в англіЦькїй мові там є відмінності:  "стан війни" це "state of war" , а "військовій стан" - це "martial law".  Звісно,що все це близькі синоніми і навіть плутати їх не є зараз великою помилкою. Навіть у нас в українській Вікіпедії пишуть "воєний стан",бо термінологія це  десь 60-х років минулого століття.
 То чому ж у нас вживають термін "воєний стан", замість "військовий" ? Тому що старі Закони сформульовані на терміні "воєний". Тобто, якщо тут когось звинуватять в порушенні "військового стану", то за це розтріла не буде,бо в Законі "військовий стан" не прописан,а ось за порушення режиму "воєного стану" можуть і грохнуть ватну падлу.
 Так що, поки зберігається зараз суттєва загроза, нехай вже буде "воєний стан", а дали тре поправити,бо все одно Закон застарів. Кричать "воєний стан",а що це конкретно,вони не знають,бо в сісілізмі це були дії ще й  по розподілу їжи та режиму праці,а зараз це не так відбувається. B-)
 

Останнє редагування: 11 квітня 2021 10:30:18 від Wolter
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Воєнний, бо війна.
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Воєнний, бо війна.
--------------------------------------------
Військовий, бо керує військова адміністрація,а не війна.
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

стан війни і військовий стан то є різні речі
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

стан війни і військовий стан то є різні речі
-----------------------------------------
Я про те і кажу.
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Керування військовими (з боку військових) то є наслідок воєнного стану.
Воєнний стан запровадиться під час, або напередодні війни.
Як вже зазначила Бяка, воєнний від слова війна.
Військовий (іменник) = військовослужбовець .
Стан не може бути військовослужбовим.

Останнє редагування: 11 квітня 2021 10:51:17 від Serg A
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Вольт, ти не відчуваєш мови, без образ.
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Воєнний стан  — це особливий правовий режим, що вводиться в країні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності, її територіальній цілісності.

Основні параметри
Воєнний стан передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

За виняткових обставин воєнний стан застосовують для відновлення порядку в країні та збереження цивільної форми врядування, або для об'єднання людей у випадку військового вторгнення іншою країною.

В Україні
Докладніше: Воєнний стан в Україні
В Україні воєнний стан може бути запроваджений на всій її території або в окремих її місцевостях. Запровадження відбувається у кілька етапів:

Рада національної безпеки і оборони України подає пропозицію про запровадження воєнного стану Президенту.
Президент видає указ про введення воєнного стану.
Верховна Рада збирається на засідання щодо затвердження указу Президента.
Після затвердження указ підлягає негайному оголошенню через засоби масової інформації або оприлюдненню в інший спосіб.

Джерела і література
Воєнний стан // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол. Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1998—2004. — ISBN 966-749-200-1.
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Вольт, ти не відчуваєш мови, без образ.
----------------------------------------------------
Я не тільки її відчуваю,я ще її вивчав професійно. Маю вищу освіту. Військовий ( стан, положення, наказ, то що) це не іменник а ПРИКМЕТНИК!   Без образ. :D
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

----------------------------------------------------
Я не тільки її відчуваю,я ще її вивчав професійно. Маю вищу освіту. Військовий ( стан, положення, наказ, то що) це не іменник а ПРИКМЕТНИК!   Без образ. :D

хуйово ти її вивчав, чувак.
Військовий - від слова військо.
"військовий" в словосполученні, наприклад, "військовий контингент" - прикметник (який), а "військовий" в сенсі "військовослужбовець" - іменник (хто).

Харош, коротше, видумувати всяку куйню. Читай Юридичну Ешциклопедію і Українську Енциклопедію
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

хуйово ти її вивчав, чувак.
Військовий - від слова військо.
"військовий" в словосполученні, наприклад, "військовий контингент" - прикметник (який), а "військовий" в сенсі "військовослужбовець" - іменник (хто).

Харош, коротше, видумувати всяку куйню. Читай Юридичну Ешциклопедію і Українську Енциклопедію
========================================
 А до чого ти присобачив тут військового як война? Це субстанциірований прикметник, який став именником. Цей приклад тут  не ліпеЦЦя! Тут вже семантика: ХТО ОБ'ЄКТ військового  стану?- Країна. Хто суб'єкт?- віськова адміністрація. Хто ОБ'ЄКТ воєнного стану (стану війни) ?  Сторони
 воєного конфлікта.  Хто суб'єкт воєного стану (стану війни)?- власне ВІЙНА.

 Тобто правильно- буде "військвий стан". Але поки що в Законі "воєний". Бо писалося при совку.
 Ось і все. Не розумієшся ти на філології, чувак. B-)

Останнє редагування: 11 квітня 2021 11:28:56 від Wolter
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Волька ти балбес. Філолух

Об.єкт військового стану це манюпаси  територія ресурси  Суб.єкт - противники. Держави . Збройні сили)
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

ти б перед тим, як ото нятягувати сову на глобус та публічно розмахувати своїм невіглаством, тупо загуглив, набравши на клаві "воєнний стан", та не ганьбився зі своєю філологічною освітою.

Щодо "військового" то це твій "винахід", мовляв військовий стан, тому, що командують військові. А в даному випадку "військові" це іменник в множині. Синонім - військовослужбовці. Тому заміняємо військовий стан на військовослужбовий і отримуємо сову на глобусі.
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

На язикє військовий це воінскій. Укрила воєнний на язикє ваєнний. Військовий це те що стосується війська. А воєнний - війни
То ж час/стан - воєнний. В разі війни.
Філлолух))
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Волька ти балбес. Філолух

Об.єкт військового стану це манюпаси  територія ресурси  Суб.єкт - противники. Держави . Збройні сили)
=================================
  Сложности твоей  шизофрении, Аэлитик в том, что картина бреда искажает твоё восприятие. :D  Понимаешь,ты как раз написал ПРАВИЛЬНО, именно то,что писал я. Это был не розовый кот и не красная сова... :D  X(
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

=================================
  Сложности твоей  шизофрении, Аэлитик в том, что картина бреда искажает твоё восприятие. :D  Понимаешь,ты как раз написал ПРАВИЛЬНО, именно то,что писал я. Это был не розовый кот и не красная сова... :D  X(

Ти давай по темі))) але ж ти як завжди. Це не всрався це шизофренія. Так мене вчив мій батечко))) відомий психіатр))))
Молодець. Тримай голівку високо)
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

----------------------------------------------------
Я не тільки її відчуваю,я ще її вивчав професійно... то що
:facepalm1:
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

На язикє військовий це воінскій. Укрила воєнний на язикє ваєнний. Військовий це те що стосується війська. А воєнний - війни
То ж час/стан - воєнний. В разі війни.
Філлолух))
============================
Я ж кажу, що ти хворе так ніх і не второпало! Навіть про що мова. Ну нічого,це ж не ти винен,а "голоси". :D  X(  Повторюю,це термін керування,коли країною по суті керує військо,а не війна. Бо військовий стан не настає в разі війни: ЙОГО ПРОГОЛОШУЮТЬ. Фактично: сьогодні з 00-00 вводиться " військовий стан ",всім буде керувати військо.

Останнє редагування: 11 квітня 2021 11:36:31 від Wolter
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

різниця така саме як між коньяком та віскі...більш зрозуміла аналогія.
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

--------------------------------------------
Військовий, бо керує військова адміністрація,а не війна.

Якщо керують військові то це військовий стан. А якщо керують цивільні то це цивільний стан?
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Волька професійний російський філроух. Аматор в бодяжництві лосьйонів , петросраколизстві і психіатрії) раніше молився на Юлю). Тобто в голові нашого соціально філозофічного філолуха- наслідки атаки пріонів. Ускладнене дитинством батька психіатра і культивованими алкоголізмом. )
І це прекрасно
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

різниця така саме як між коньяком та віскі...більш зрозуміла аналогія.
---------------------------------------------------
 Ні. Хочь і є різниця між цими непоганими субстанціями,але не настільки значна,як між військовий та воений. B-)
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Якщо керують військові то це військовий стан. А якщо керують цивільні то це цивільний стан?
=================================
 Якщо  спрощено,то БЕЗУМОВНО так і є. Так і кажуть: влада буде передана цівільній адміністрації,якщо результати виборів задовольнять нашого отця-маршала. А якщо не задовольнять.... :D  X(
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

=================================
 Якщо  спрощено,то БЕЗУМОВНО так і є. Так і кажуть: влада буде передана цівільній адміністрації,якщо результати виборів задовольнять нашого отця-маршала. А якщо не задовольнять.... :D  X(

Отже цивільний стан під час війни цілком можливий?
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

----------------------------------------------------
Я не тільки її відчуваю,я ще її вивчав професійно...
Хочь
:facepalm1:
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Бідне шизоїдне мавпеня,та Аелітік. Ти не трусися, бо вколять ще до обіду. B-)
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

:facepalm1:
==============================
Ну роблю як іноді помилки,як і всі,як і ти. Я знаю,що "ХОЧ" пишеться без м'якого знаку. Я ще літери пропускаю. То й що?  :fuck:
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Отже цивільний стан під час війни цілком можливий?
==================================
Звісно! І таких прикладів повно! Особливо в наші гібрідні часи. Це крайня міра. Доречі це гарний приклад: багато хто вважає "воєним" чи "військовим" станом ситуацію,коли почалась війна. НІ- цей стан проголошується,або ні,або не відразу.

Останнє редагування: 11 квітня 2021 11:52:11 від Wolter
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

крайня міра
НЕПРАВИЛЬНО: Звільнення з роботи — це вже крайня міра покарання несумлінного працівника.
ПРАВИЛЬНО: Звільнення з роботи — це вже крайній захід покарання несумлінного працівника.
https://onlinecorrector.com.ua/uk/%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D1%96%D0%B9-%D0%B7%D0%B0%D1%85%D1%96%D0%B4/
----------------------------------------------------
Я не тільки її відчуваю,я ще її вивчав професійно...
:facepalm1:
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

==================================
Звісно! І таких прикладів повно! Особливо в наші гібрідні часи. Це крайня міра. Доречі це гарний приклад: багато хто вважає "воєним" чи "військовим" станом ситуацію,коли почалась війна. НІ- цей стан проголошується,або ні,або не відразу.

гібридні, філолог

помилки в тебе суто кацапські.
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

а типові кацапські помилки це м'який знак в кінці слова після шиплячих, "і" замість "и" тощо
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

гібридні, філолог

помилки в тебе суто кацапські.
================================
Заєпал. Це нічого,що я тебе,нудоту пошлю по кацапські?  С "росіянізмами"? Не вдавишся?  Кожна тут дурненька блоха хоче вставити свій тупий пятак. :fuck:
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

остро не хватает цитаты про филолога :lol:
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

================================
Заєпал. Це нічого,що я тебе,нудоту пошлю по кацапські?  С "росіянізмами"? Не вдавишся?  Кожна тут дурненька блоха хоче вставити свій тупий пятак. :fuck:
мати диплом філолога з таким знанням мови, як у тебе - це більша ганьба, ніж не мати. Тож більше краще не кажи
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

================================
Заєпал. Це нічого,що я тебе,нудоту пошлю по кацапські?  С "росіянізмами"? Не вдавишся?  Кожна тут дурненька блоха хоче вставити свій тупий пятак. :fuck:

ти зайобаним вже народилося, по-перше.
по-друге, я скотину не єбу, алкаш тупий з вагоном апломбу.

 :lol:



   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Тупориле кацапське бидло лізе вчити українців мови.
Філолух.   :weep:
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Будьмо ж толерантнішими до гонорового невігластва нашого, єдиного, унікального,соціального філозофа , шмурдякороба і філолуха- вольки. Важке дитинство, ускладнення спадковості, алкологізму і розчарування в юльці і в петькі, покинутість дочкою- а тут ще й на фупі скотиняка не минають жодної нагоди провозити пикою в гімні обісранства.
Це жорстоко. А він же наш побратим .
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.

Намамтімо окраєць українського хлібу маслом Рошен, і причастімось.
Петро за нас а ми за Петра.
   
Re: Воєний стан, чи військовий стан.
nik

Ну роблю як іноді помилки


і це сказав фiлолог  :facepalm1:

клоун фупу пляць


   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія