Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ: приватизація ділянки.

ФЗВ: приватизація ділянки.

Є ситуація: три сусіди підписали акт погодження меж, а четверта виявилася упоротою і не підписує. Чи є у когось досвід позитивного вирішення проблеми через сільраду (через спец комісію) або ж через суд ?
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

А в чем ее претензии?
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

А в чем ее претензии?

Пізно світ горить і п'ять собак (у самої три) - коротше упорота. Зараз там людина живе, що орендує і хоче купити ту ділянку.
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Підроби підпис.
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Підроби підпис.

Та ну - це не серьозно...Ми в правовій державі хочемо жити чи як ?
Взагалі це дещо смішно, що якась хвора на голову може чинити перепони конституційному праву людини на приватизацію своєї землі  8-:
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

А сусідська ділянка приватизована? В кадастрі є?
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

https://protocol.ua/ua/u_vimogah_pro_viznannya_prava_na_privatizatsiyu_zemelnoi_dilyanki_bez_pogodgennya_meg_iz_sumignimi_zemlekoristuvachami/
Так, на думку ВП ВС у процесі оформлення права на з/д достатньо НЕ підписати Акт погодження меж із суміжними землекористувачами та власниками з/д, а лише запропонувати їм це зробити. Якщо сусід відмовляється це зробити, то це його конституційне право на вільне волевиявлення та реалізація належних йому прав, або іншими словами: «ніхто не може нікого заставити щось підписувати». Водночас органу Держгеокадастру при затвердженні землевпорядної документації слід виходити не лише з факту відсутності папірця Акт погодження меж, а оцінювати підстави відмови на предмет їх законності та відповідності кадастровим даним.

Головне тут на думку ВП ВС, хоча і спірне, що підписання або непідписання Акту погодження меж із суміжними землекористувачами та власниками з/д не призводить до виникнення, зміни або припинення прав на земельну ділянку, тому не може вплинути на саму процедуру приватизації.

Відтак факт відсутності документу - Акту погодження меж у землевпорядній документації не може стати підставою для відмови органом Держгеокадастру у затвердженні проекту відведення з/д. ( за умови відсутності законної причини для відмови у погодженні меж сусідом, яка встановлена органом Держгеокадастру).

Останнє редагування: 9 березня 2021 14:48:01 від ross_81
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

А сусідська ділянка приватизована? В кадастрі є?

Цікаве питання....ну на 99% що так - а на що це впливає ? На визначенність меж ?
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Була подібна ситуація - одна сусідка погодилась, друга - ні, хоч і конкретних претензій не мала, і сама перша свою приватизувала. Але уперлась рогами : не підпишу, і край. То зробили так: дали оголошення у місцеву газету : тоді-то о такій годині будуть проводитись землевпорядні роботи ( формулювання неточне, бо я вже не пам'ятаю). Та коза, як назло, чомусь читала ту нікому не потрібну газету, і примчала, на 12 годину, а землемір був о 10, все зробив благополучно і поїхав))
Кароч - було крику, вереску, погроз.. А ми їй у відповідь : є претензії - йди в суд. Ну і все.
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Так подивиться - кадастрова карта відкрита. Якщо є , то межу можна визначати за її координатами і сусідка просто  "іде в сад".
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Була подібна ситуація - одна сусідка погодилась, друга - ні, хоч і конкретних претензій не мала, і сама перша свою приватизувала. Але уперлась рогами : не підпишу, і край. То зробили так: дали оголошення у місцеву газету : тоді-то о такій годині будуть проводитись землевпорядні роботи ( формулювання неточне, бо я вже не пам'ятаю). Та коза, як назло, чомусь читала ту нікому не потрібну газету, і примчала, на 12 годину, а землемір був о 10, все зробив благополучно і поїхав))
Кароч - було крику, вереску, погроз.. А ми їй у відповідь : є претензії - йди в суд. Ну і все.

Так в сенсі...землемір там і так вже був, все обміряв. Але ж її підпис подтрібен ! А чого у вашому варіанті вони прискакала ? Підписати хотіла чи шо ?
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Так подивиться - кадастрова карта відкрита. Якщо є , то межу можна визначати за її координатами і сусідка просто  "іде в сад".

Так - подивилася, приватизована, причому в липні 2020.
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Так в сенсі...землемір там і так вже був, все обміряв. Але ж її підпис подтрібен ! А чого у вашому варіанті вони прискакала ? Підписати хотіла чи шо ?
Землемір сказав : раз вона не прийшла, але знала, що має бути, то пофіг на її підпис.
Вона хотіла, щоб нам не дозволили приватизувати, бо колись ніби її баба на місці нашої ділянки мала проїзд ( ну таке,аби щось пред''явити..)
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Землемір сказав : раз вона не прийшла, але знала, що має бути, то пофіг на її підпис.
Вона хотіла, щоб нам не дозволили приватизувати, бо колись ніби її баба на місці нашої ділянки мала проїзд ( ну таке,аби щось пред''явити..)

А що сказав кадастровий відділ на відсутність підпису ?  p.s. догодьтесь, факт знання чи незнання її часу обмірів ще потрібно довести. Тут справа у наявності підпису і спрйняття цього факту комісією чи шо там по приватизації.
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

А що сказав кадастровий відділ на відсутність підпису ?  p.s. догодьтесь, факт знання чи незнання її часу обмірів ще потрібно довести. Тут справа у наявності підпису і спрйняття цього факту комісією чи шо там по приватизації.
Нічого ніхто не казав, все пройшлр з 1 підписом, сказали - це таке буває)  Тобто бувають упороті сусіди, і це вони нехай бігають доводять, шо їм не так.
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

да, жизнь в селе нелегка  :weep:
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Нічого ніхто не казав, все пройшлр з 1 підписом, сказали - це таке буває)  Тобто бувають упороті сусіди, і це вони нехай бігають доводять, шо їм не так.

Бггг :)) нічого собі. Дякую за інфу.
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Ст. 159-161 зем.кодексу. Порядок вирішення спорів при межуванні земельних ділянок.
Якщо коротко, звертайся до місцевої влади (комісія з землекористування) с заявою про неможливість погодити межі зем. Ділянки через відмову сусідки погодити акт визначення меж. І просиш оформити тех.документацію на зем.діоянку без цього акту або без її підпису. В тебе три є.


Останнє редагування: 9 березня 2021 15:21:46 від Alisa
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

да, жизнь в селе нелегка  :weep:

"Кайдашева сім'я" - класіка бєссмєртна  :weep:
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Ст. 159-161 зем.кодексу. Порядок вирішення спорів при межуванні земельних ділянок.
Якщо коротко, звертайся до місцевої влади (комісія з землекористування) с заявою про неможливість погодити межі зем. Ділянки через відмову сусідки погодити акт визначення меж. І просиш оформити тех.документацію на зем.діоянку без цього акту.

Дякую -  так вона й зробить.
Тут такого наслухалась....Як в аренду взяв землю фермер, а потім йому не подовжували аренду, марудили всіляко....А в жовтні новий власник тупо зняв його врожай....
Я б здуріла....
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Підроби підпис.
вы правы. Как правило такие соседи ничего не могут потом с этим поделать
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

вы правы. Как правило такие соседи ничего не могут потом с этим поделать
Та да. Но потом не удивляйтесь, когда и за Вас кто нибудь распишется где нибудь в кредитном договоре - карма, она такая..
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Зараз для приватизації взагалі ніяких підписів сусідів збирати не треба. Біля мене було неприватизоване і раптом в кадастрі недавно побачив що вже, при чому налізли на мою ділянку. Мене ніхто не питав.
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Зараз для приватизації взагалі ніяких підписів сусідів збирати не треба. Біля мене було неприватизоване і раптом в кадастрі недавно побачив що вже, при чому налізли на мою ділянку. Мене ніхто не питав.
а Ваша на той момент була приватизована? Інакше як це - "налізли на ділянку"?
нам землемір саме з цієї причини не може внести ділянку в кадастр, бо сусідська "гуляє" на пару метрів туди-сюди
(а якщо ні, то ой...в один прекрасний момент можете і свою побачити...в кадастрі...кимось приватизовану:)
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Класично
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.
N88

да, жизнь в селе нелегка  :weep:

100%
Убігатєлі з камяних джунглів швидко прозрівають.
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

а Ваша на той момент була приватизована? Інакше як це - "налізли на ділянку"?
нам землемір саме з цієї причини не може внести ділянку в кадастр, бо сусідська "гуляє" на пару метрів туди-сюди
(а якщо ні, то ой...в один прекрасний момент можете і свою побачити...в кадастрі...кимось приватизовану:)
моя приватизована давно.
я коли побачив кажу сусідці що за фігня. вона спочатку  ой-ой. а потім в несознанку - типу це тепер ваша проблема. так дійсно тепер моя проблема, фіг тепер її продаш з накладкою. але в неї точно така сама проблема.
коли поцікавився в кадастрі - там зморозили щось типу помилки привязки геолокації в різні періоди часу. що тепер робити хз.
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

100%
Убігатєлі з камяних джунглів швидко прозрівають.

Та я сам такой
Столкнулся уже с сельской психологией
Но ничего,  и не такие задачи решались
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.
N88

Та я сам такой
Столкнулся уже с сельской психологией
Но ничего,  и не такие задачи решались

Задачі то рішаються.
Але ціна і усвідомлення обмеженості строку життя вносять коригування.
Деколи краще відступити ніж вести роками "священну війну"
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Задачі то рішаються.
Але ціна і усвідомлення обмеженості строку життя вносять коригування.
Деколи краще відступити ніж вести роками "священну війну"

Это да
Тем более, что в селе никто никуда не торопится
И судебные разборки тоже могут стать вечными  :)
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

моя приватизована давно.
я коли побачив кажу сусідці що за фігня. вона спочатку  ой-ой. а потім в несознанку - типу це тепер ваша проблема. так дійсно тепер моя проблема, фіг тепер її продаш з накладкою. але в неї точно така сама проблема.
коли поцікавився в кадастрі - там зморозили щось типу помилки привязки геолокації в різні періоди часу. що тепер робити хз.
якщо сусідка приватизувала ділянку тепер (а не коли ще була недосконала та геолокація), то тим паче дивно, як було дозволено її ділянці на чиюсь накластися.
В нашому випадку сказали, що вихід один - переміряти обидві ділянки і переробляти документи сусідці.  Звісно, це буде за наш рахунок :(
(їй воно якось по барабану, то нам нема куди свою ділянку "впхнути")
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

якщо сусідка приватизувала ділянку тепер (а не коли ще була недосконала та геолокація), то тим паче дивно, як було дозволено її ділянці на чиюсь накластися.

я не знаю як вона її приватизувала і коли, можливо в неї був старий акт, а тільки зараз зробила кадастровий номер. але її ділянки ніколи не було на кадастровій карті і раптом зявилась.  я випадково дізнався що в сусідів щось відбулось коли вліз на сайт.
і якось не прикольно за власний рахунок вирішувати чийсь продовб, що несподівано звалився на голову.
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

100%
Убігатєлі з камяних джунглів швидко прозрівають.

В сенсі ....я взагалі-то в України живу, якщо що :)) Мене важко здивувати...:)
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

моя приватизована давно.
я коли побачив кажу сусідці що за фігня. вона спочатку  ой-ой. а потім в несознанку - типу це тепер ваша проблема. так дійсно тепер моя проблема, фіг тепер її продаш з накладкою. але в неї точно така сама проблема.
коли поцікавився в кадастрі - там зморозили щось типу помилки привязки геолокації в різні періоди часу. що тепер робити хз.

Коли я купляла свою землю нам робили норм. кадастр8 місяців !!! Я ледь не застрелилася....Там весь час якісь карти кудись налазили....Але це було в 2013 році. Зараз все гарненько и красиво. А першу купляли в 2003  - той ще був цирк: ділянка в якомусь полі, хоча насправді це була дача....Але опис у витягу був правильний, а карту по України виправляли років 10-15.
З картами зараз якраз все гарно - з людями морока :))

Останнє редагування: 10 березня 2021 00:00:38 від Бяка
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

я не знаю як вона її приватизувала і коли, можливо в неї був старий акт, а тільки зараз зробила кадастровий номер. але її ділянки ніколи не було на кадастровій карті і раптом зявилась.  я випадково дізнався що в сусідів щось відбулось коли вліз на сайт.
і якось не прикольно за власний рахунок вирішувати чийсь продовб, що несподівано звалився на голову.

А це хіба не держ органи повинні вирішувати ? Ну там землеміри і т інше. Бо вона завтра поставить через Вашу ділянку звій тин...
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Порядок розгляду земельного спору врегульовано статтею 159 Земельного кодексу України.

У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування спір вирішується судом згідно з частиною п’ятою статті 158 Земельного кодексу України.

Враховуючи вищевикладене, у разі відмови суміжного землекористувача підписати акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання (погодити межі земельної ділянки), з метою вирішення земельного спору, необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування за місцем знаходження земельної ділянки.

https://kyiv.land.gov.ua/pravovi-aspekty-vstanovlennia-ta-pohodzhennia-mezh-zemelnykh-dilianok-v-tomu-chysli-za-vidsutnosti-sumizhnoho-zemlekorystuvacha/
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Є ситуація: три сусіди підписали акт погодження меж, а четверта виявилася упоротою і не підписує. Чи є у когось досвід позитивного вирішення проблеми через сільраду (через спец комісію) або ж через суд ?

Є такий орган в місцевих радах, як комісія по земельним спорам. Звертайтеся туди. Її рішення сприймається як остаточне  в таких питаннях
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Порядок розгляду земельного спору врегульовано статтею 159 Земельного кодексу України.

У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування спір вирішується судом згідно з частиною п’ятою статті 158 Земельного кодексу України.

Враховуючи вищевикладене, у разі відмови суміжного землекористувача підписати акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання (погодити межі земельної ділянки), з метою вирішення земельного спору, необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування за місцем знаходження земельної ділянки.
https://kyiv.land.gov.ua/pravovi-aspekty-vstanovlennia-ta-pohodzhennia-mezh-zemelnykh-dilianok-v-tomu-chysli-za-vidsutnosti-sumizhnoho-zemlekorystuvacha/

Вона вже звернулася - сказали, що місяць на розгляд. Ну нехай розглядають...Хоча в принципі що розглядати, коли межа в тої самої сусілди вже означено ЇЇ актом приватизації.
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Не знаю ,як там в селах подібні питання вирішують,а в містах(де люди живуть в приватному секторі) вже давно успішно діє механізм ,обумовлений законом.Тобто,якщо два сусіда дали добро,а третій не хоче підписувати,то питання вирішує орган місцевого самоврядування-голова вуличкома ставе підпис  й складається акт,що один з сусідів відмовився.Той сусід потім може звернутись до суду проти такого. Як правило такі ситуації виникають,коли "ображений "сусід сам ще не приватизував присадибну ділянку.Коли ж спори виникають між вже "закадастрованими" сусідами,то там все набагато простіше,бо у такого "незгодного" сусіда майже немає ніяких шансів у суді .А взагалі таке свинство (коли ти в свій час погодив межі сусіду й поставив підпис,а тепер він не хоче ставити тобі) трапляється дуже рідко,але буває.В сім'ї не без уроду,як то кажуть.Але в таких випадках такий сусід нічого насолити не зможе вам,бо розмежування з ним вже офіційно зафіксовано в кадастрі.
   
Re: ФЗВ: приватизація ділянки.

Не знаю ,як там в селах подібні питання вирішують,а в містах(де люди живуть в приватному секторі) вже давно успішно діє механізм ,обумовлений законом.Тобто,якщо два сусіда дали добро,а третій не хоче підписувати,то питання вирішує орган місцевого самоврядування-голова вуличкома ставе підпис  й складається акт,що один з сусідів відмовився.Той сусід потім може звернутись до суду проти такого. Як правило такі ситуації виникають,коли "ображений "сусід сам ще не приватизував присадибну ділянку.Коли ж спори виникають між вже "закадастрованими" сусідами,то там все набагато простіше,бо у такого "незгодного" сусіда майже немає ніяких шансів у суді .А взагалі таке свинство (коли ти в свій час погодив межі сусіду й поставив підпис,а тепер він не хоче ставити тобі) трапляється дуже рідко,але буває.В сім'ї не без уроду,як то кажуть.Але в таких випадках такий сусід нічого насолити не зможе вам,бо розмежування з ним вже офіційно зафіксовано в кадастрі.

Саме так !  (tu)  тут вона сама себе "обіграла" :)
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія