Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

 ;o
я в шоці
Разработчики Mozilla заявили, что уберут поддержку протокола FTP из Firefox, так как считают его небезопасным. Пользователи не смогут загружать файлы по данному протоколу и просматривать в браузере содержимое FTP-ссылок и папок.

«Мы делаем это из соображений безопасности. FTP — это небезопасный протокол, и нет причин выбирать его для загрузки ресурсов вместо HTTPS», — отметили инженеры Mozilla.

Отказ от поддержки FTP произойдет с релизом Firefox 77. Выпуск версии запланирован на июнь.
Тем пользователям, которые хотят сохранить возможность просматривать и загружать файлы через FTP, временно сохранят поддержку протокола через настройки на странице about: config. Их нужно будет выполнить вручную.

https://habr.com/ru/news/t/493256/
   
І шо
SFTP натомість
   
Давно пора. Тем более, в броузере он кастрирован до пассивной скачки файлов. Вместо него есть и sftp, и sshfs.
   
Re: Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

Давно пора. Тем более, в броузере он кастрирован до пассивной скачки файлов. Вместо него есть и sftp, и sshfs.
всіх заганяють в хмари  :(
   
Re: Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

обновился firefox developer deition до 89.0 - ощутимый скачок в производительности и интерфейс стал намного лаконичней, chrome закрепился в роли догоняющего
   
"Mozilla и Google по сути монополизировали технологии связанные с сетью и сами диктуют что кому делать погд соусом «безопасности»."

 (tu)
   
Re: Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

Давно пора. Тем более, в броузере он кастрирован до пассивной скачки файлов. Вместо него есть и sftp, и sshfs.
угу, а пересічний має встановлювати додаткову програмулю...
   
Нахуя в 2021 році FTP?
   
Re: Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

Нахуя в 2021 році FTP?
:facepalm:
   
Мають рацію B-)
   
всіх заганяють в хмари  :(

тобто?
що sftp, що ssh сервер піднять не складніше, ніж ftp, якщо вже в тебе якісь упередження до http

   
Підтримку gopher теж прибрали.
   
Re: Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

тобто?
що sftp, що ssh сервер піднять не складніше, ніж ftp, якщо вже в тебе якісь упередження до http
я в курсі, але мозілла оптом похерила і сфтп...

Останнє редагування: 23 квітня 2021 14:43:59 від magistr
   
:facepalm:

 :facepalm:  :facepalm:
приєднуюсь до зауваження
   
Re: Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

:facepalm:  :facepalm:
приєднуюсь до зауваження
фтп, сфтп - дуже зручна річ. робоча конячка
   
Б-г-г .
:S
   
Мы делаем это из соображений безопасности

Тобто , я ото маю повірити комусь , хто передрукувало щось звідкись , що висловило ще хтось , невідомо хто назагал , що усі оті - невідомо хто , піклуюцця за якусь безпеку середньстатистичног о юзьвіря )) ..?

А мабуть тра би спочатку з'ясувати , з якого доходу , тобто з чиєї долоні , оті розробники Мазіл та іншого схожого "халявного" сохту , що "денно і нощно" "безпекою" юзьвіря "опікуюцця" та "переймаюцця" , собі і на хлібчик і до хлібчика мають і що-би і на сплату комуналки лишалось і на водичку мінеральну ..?

Ото тоді може і з'ясуюцця справжні наміри програмьорчиків , що на чиємусь утриманні перебувають ...  ))
   
Від Мазіли зокрема , вже "сто" років як відмовивсь взагалі користатись , через надмірну кількість діа-лохових вікон , що шкодять моїй , еее , психіці )) .   ))
   
Від Мазіли зокрема , вже "сто" років як відмовивсь взагалі користатись , через надмірну кількість діа-лохових вікон , що шкодять моїй , еее , психіці )) .   ))
:lol:
   
угу, а пересічний має встановлювати додаткову програмулю...

Зачем? Что бы скачать файлик? Другими, весьма полезными функциями протокола броузерный FTP никогда не обладал.
   
Re: Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

За статистикою фтп в браузері використовує дуже маленький відсоток користувачів, тому немає жодного сенсу підтримувати цей незахищений протокол.
Абсолютно логічне і виправдане рішення. Тому, кому треба, може встановити (а найчастіше у таких користувачів вже встановлені) сторонні програми.
   
А скажіть хто ним користувався останній час тим FTP ...
Я так думаю що школота навіть не знає що це таке і для чого.
   
Зачем? Что бы скачать файлик? Другими, весьма полезными функциями протокола броузерный FTP никогда не обладал.
yes!
   
А скажіть хто ним користувався останній час тим FTP ...
Я так думаю що школота навіть не знає що це таке і для чого.
регулярно юзаю... спочатку думав, шо то баг, а потім з"ясував, шо таки, блд, фіча!
   
За статистикою фтп в браузері використовує дуже маленький відсоток користувачів, тому немає жодного сенсу підтримувати цей незахищений протокол.
Абсолютно логічне і виправдане рішення. Тому, кому треба, може встановити (а найчастіше у таких користувачів вже встановлені) сторонні програми.
але ж разом з незахищеним фтп грохнули цілком пристойний сфтп...
   
Re: Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

yes!

Не знаю, я з фтп не качав файлів вже дуже давно.
   
фтп, сфтп - дуже зручна річ. робоча конячка

саме так
   
саме так

Не совсем. Точнее, совсем не. sftp не умеет то, что умеет ftp. Хотя, оба являются протоколами для передачи файлов.
   
Re: Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

Не совсем. Точнее, совсем не. sftp не умеет то, что умеет ftp. Хотя, оба являются протоколами для передачи файлов.
чого саме не вміє sftp, без чого ніззя обійтись?
   
чого саме не вміє sftp, без чого ніззя обійтись?

Ну, например, server to server copy, что было одним из основным применением ftp лет 20 назад.
   
И кто же интересно будет кого ловить на этом ftp...
   
Re: Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

І звідки ви качаєте по фтп?  :S

Я останній раз користувався фтп років 15 тому, для скачування файлів від спектрометра по локальній мережі, а з інтернета по фтп взагалі років з 20 не користувався.
І в чому проблема, якщо броузер не буде качати по фтп, то просто вказати, щоб перекидав посилання на сторонню програму, наприклад wget (йде у всіх дистрибутивах по замовчуванню), і жодних проблем.
   
Re: Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

І звідки ви качаєте по фтп?  :S

Я останній раз користувався фтп років 15 тому, для скачування файлів від спектрометра по локальній мережі, а з інтернета по фтп взагалі років з 20 не користувався.
І в чому проблема, якщо броузер не буде качати по фтп, то просто вказати, щоб перекидав посилання на сторонню програму, наприклад wget (йде у всіх дистрибутивах по замовчуванню), і жодних проблем.
як ти собі це уявляєш у випадку юзвєря-енікейщика, у якого навіть ворд браузерний? :facepalm:
   
Re: Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

Чіпідроси. Це як з СОМ-портами. Купа промобладнання працює по ФТП, а вони його викидують, знову костилі використовувать прийдеться
   
Re: Mozilla уберет поддержку протокола FTP из Firefox к 2021 году

Чіпідроси. Це як з СОМ-портами. Купа промобладнання працює по ФТП, а вони його викидують, знову костилі використовувать прийдеться
про шо мова
   
Чіпідроси. Це як з СОМ-портами. Купа промобладнання працює по ФТП, а вони його викидують, знову костилі використовувать прийдеться
ftps считается защищенным, всем переходить на него.
   
хватить нити, ESR юзайте і все.
   
Підтримка FTP в FF була куцою, її й викинули, бо ніхто не користується. Тим, кому дійсно треба - користуйтеся FileZilla, WinSCP, Total Commander, лінуксоїди і в mc відкриють.
   
ftps считается защищенным, всем переходить на него.

Ліл. FTPs нікому не потрібний обрубок.

FTP протокол древніший за TCP, тому убогий і непотрібний. Закопати.

WebDAV придумали бозна коли.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія