Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

немножко про Магдебургское право (и польских холопах)

немножко про Магдебургское право (и польских холопах)

тут в соседней теме про "Россия подарила нам крепостное право", а так мы жыли аки европейцы

крепостное право я ес-но оправдывать не собираюсь. это вековая беда была рассейская. но и вам расслябляться не советовал бы:

Грушеский М.С. Иллюстрированная история Украины



Таким образом, крестьянин был лишен, в конце концов, вся­ких прав не только политических, но и гражданских, и просто человеческих, и для выхода из этого несказанно тягостного по­ложения ему не оставалось никакого законного пути: не было для него никакого способа улучшить условия своего существо­вания, кроме восстания и — бегства, и этим последним кресть­янство, главным образом, и пользовалось для облегчения своего положения.

56. Перемены в экономической жизни и заселение Восточной Украины

Кроме полного бесправия и порабощения крестьянина, к которому привело его польское право уже в первой половине XVI в., вторая половина этого столетия принесла с собой еще чрезвычайно тяжелый экономический гнет, неслыханную экс­плуатацию крестьянской рабочей силы. Постепенно развивался спрос на хлеб и другие земледельческие продукты и повышал спрос на крестьянский труд для панских дворов и фольварков. До того времени из Украины на запад вывозили главным обра­зом только меха, мед, воск, рыбу, скот; начиная с XV в. гнали большие гурты волов в Силезию, и вол сделался в Западной Ук­раине меновой единицей: считали на волов, как на червонные золотые. Еще позже явился спрос на дерево в районе сплавных балтийских рек; когда же леса здесь были истреблены, помещи­ки, начиная со второй половины XVI в., принялись рубить леса для вывоза, а еще более жечь на поташ и в самых отдаленных местностях; крестьяне должны были возить лес и поташ к бли­жайшим сплавным пунктам, иногда за десятки миль. Наконец, в середине, а затем еще более во второй половине XVI в. все более и более начинает захватывать украинские земли вывоз хлеба: опять-таки прежде всего местности, ближайшие к сплав­ным балтийским рекам — Висле, Сану, Бугу, Неману, так как хлеб, как и лесной материал, шел только в балтийские порты и оттуда вывозился далее на запад, в Англию, Нидерланды, Фран­цию, Испанию. Но по мере того как спрос на хлеб увеличивался и цены на зерно росли, его начинают подвозить и из более отда­ленных местностей к речным пристаням.

.....

Вообще помещики пользовались всякими спо­собами, чтобы увеличить барщину, и она в Западной Украине, откуда главным образом вывозился хлеб, уже со второй поло­вины XVI в. увеличивается чрезвычайно, так что в некоторых местах барщину отбывали уже ежедневно, крестьянин не выхо­дил из барщинного хомута, и жизнь его стала настоящим адом. И это заставляло здешнее крестьянство искать более сносных условий, уходя на восток подальше от этого фольварочного ада.



Редаговано разів: 1. Востаннє 11/03/2013 16:35 користувачем БГ.
   
Re: немножко про Магдебургское право

БГ что ты постоянно хочешь доказать? или россия не сырьевой придаток?
   
Re: немножко про Магдебургское право

"уходя на восток подальше"
Бежали подальше от прав и свобод
От такой вектор миграции :)
   
Re: немножко про Магдебургское право

нaдя Написав:
-------------------------------------------------------
> "уходя на восток подальше"
> Бежали подальше от прав и свобод
> От такой вектор миграции :)


как думаешь
почему в россии так долго было крепостное правл для русских
в то время когда ни кавказы росимперии, ни пришлие европейцы управленцы крепостными не были никогда?
   
Re: немножко про Магдебургское право

majesty Написав:
-------------------------------------------------------
> БГ что ты постоянно хочешь доказать? или россия не сырьевой придаток?


я сам не начинаю мне сказали


pecheneg [ Відповісти в приват ] [Ігнорувати]
11 Mar 2013 14:36
IP/Host: ---.telenet.dn.ua

БГ Написав:
-------------------------------------------------------

> Российская империя (при всех недостатках) дала Украине немыслимые 200 лет мира- до
> 1914года. Плодись- не хочу

Российская империя "подарила" украинцам крепостное право до немыслимой даты - середины 19 века


я ответил.

а то вас послушать, дак вы были сильноразвитой демократической державой :)

а ваш главный истрик вон пишет- те же хлеб и мёд вывозили, теми же рабами были.

все вопросы к нему
   
Так, один магнат, некий Лящ, известный своим жестоким обращением с крестьянами, грубо досаждал и дворянам, за что 236 раз приговаривался к ссылке. Но благодаря поддержке других могущественных магнатов ни один из этих приговоров так и не был приведен в исполнение, а Лящ обнаглел настолько, что приказал сшить себе костюм из постановлений королевского суда и являлся в нем ко двору короля. Этот пример, пусть даже исключительный, показывает, насколько возросли мощь и спесь магнатов и как низко упала королевская власть»*.

* Субтельный О. Украина. История. С. 139—140 (не москаль :) )
   
пропали светочи демократии.
слабо пойти супротив батьки Грушевского. То не москальска агитка. То светоч и человек-банкнота :lol:
   
Грушевского сфальсифицировала комиссия Екатерины
   
Андерс Написав:
-------------------------------------------------------
> Грушевского сфальсифицировала комиссия Екатерины


(tu)
   
Re: немножко про Магдебургское право
Тризуб Володимира

majesty Wrote:
-------------------------------------------------------
> БГ что ты постоянно хочешь доказать? или россия не сырьевой придаток?


шо ми холопи і вони нас милостиво спасли
   
Коли росіяни були кріпаками, ми вибирали!
Проросійські ФУПівці вважають західняків (використаю лише толерантні слова) підбурювачами, проєвропейцями та ін. Справа в тому, що Західна Україна була менше під владою Російської імперії, була під владою більш цивілізованої – Австро-Угорської імперії. В той час, коли в Російській імперії існувало КРІПОСНЕ ПРАВО, життя галицьких українців проходило в запеклій боротьбі:
1) на шпальтах українських часописів,
2) під час багатолюдних віч,
3) в ході мирних маніфестацій чи з
4) ПАРЛАМЕНТСЬКО-СЕЙМОВОЇ ТРИБУНИ.
І в нас є віковий досвід розрізняти полову від зерна.
   
Тільки під австрійським урядом отримали українці звільнення з-під кріпацтва, отримали можливість освіти і національного відродження зокрема, тому Австрія з самого початку сприймалася дружно і лояльно… Приналежність до австрійської монархії склала важливі зачіпки, що об’єднували українців та німців, і згадки про цей час у старшого покоління після розпаду Австрії були сильними», — писав німецький вчений Зепп Мюллер. А Рудольф Вагнер стверджує, що після приходу румунів на Буковину (1918 рік) буковинські селянки вклякали перед пам’ятником-алегорією Австрії на цен- тральній площі Чернівців, і молилися, аби повернулися австрійські часи.
І чи варто на цьому фоні нагадувати про те, що галицькі селяни вбирали портрети Франца- Йосифа у вишиті рушники і вішали поруч з портретами Шевченка. Так і висіли два портрети— як уособлення Ідеального Монарха та Ідеального Пророка — звичайно, не в розумінні історичної правди, а в розумінні селянського примітивного символізму.
   
pent@gon [ Відповісти в приват ] [Ігнорувати]
05 Oct 2009 12:16
IP/Host: ---.yes.net.ua

Є факти:
Саме на час правління Франца-Йосифа припадає ну дуже вже суттєвий розвиток Галичини.
Прямо Галіційський тигр тоді проявився, якщо говорити в сучасних термінах.

Чернівці, Коломия, Станіславів та практично всі інші західноукраїнські міста, включаючи Львів, набувають сучасних і відомих тепер рис саме за правління цього цісаря.
Європейськими інженерами і місцевими робочими руками розбудовуються міста, шляхи, мости, залізні дороги, нафтові та газові промисли, виробництва, с/г.
Українці - русини (не без перешкод з боку правлячої в краї польської еліти) в цей час отримують змогу розвивати свою мову, освіту, культуру, мистецтво, а хто має гроші і хист, то й бізнес чи державну кар'єру.
Українцям не сприяють, але, як мінімум, особливо не заважають.
І, прошу зауважити, ніяких Сибірів...

Порівняйте це з Емським указом, Валуєвським циркуляром, багатолітньою службою в царському війську і тому подібними штуками, що відбувалися якраз в цей же час на Східній Україні - периферії зовсім іншої за духом імперії.

Ну, не знаю. Навіть мій рідний дідо казав, що ще від свого тата-діда чув, що "за ясного цісаря було нівроку файно, не то шо зараз..."
   
doktor21 [ Відповісти в приват ] [Ігнорувати]
07 Oct 2009 01:35
IP/Host: ---.volia-lviv.com

Я вам хочу сказати,що імператор Франц-Йосиф в народній пам"яті залишився як велика людина,яка піклувалася про свій народ. Я це стверджую на основі моїх розмов з людьми, які ще пам"ятали ті часи. Франц-Йосиф підняв теперішню Західну Україну із економічного занепаду. Одного разу,приїхавши до Львова його карета застрягла в болоті поблизу площі Ринок, після цього він наказав все місто замостити бруківкою,ця бруківка стоїть і по цей час. Він побудував складну залізну дорогу,яка з"єднала Відень зі Львовом через Карпатські хребти, а у Львові за його наказом спорудили модерний на той час критий вокзал.Можете прикинути які колосальні кошти були сюди вкладені. І люди справді любили цісаря ,і добре його згадували. Тому пам"ятника він цілком заслуговує.
   
Re: немножко про Магдебургское право

> БГ Написав:
> -------------------------------------------------------
>
> > Российская империя (при всех недостатках) дала Украине немыслимые 200 лет мира- до
>
> > 1914года. Плодись- не хочу
>

Які 200 років миру? Якщо РІ всі ці 200 років невпинно воювала? І не в останню чергу коштом українського народу.
   
БГ, ну не можна ж такий вінегрет в голові мати, хоч трішки матчастину вчи)))
Магдебургське право- правова система міського самоврядування.
Кріпосне право- система правових норм, що встановлювала залежність селянина від феодала

П.С. Тобто по суті, Катерина 2 повернула територію України з буржуазного ладу в феодалізм(((
   
Знаю только про одноименные полушария.



Редаговано разів: 1. Востаннє 11/03/2013 17:54 користувачем Учаснегъ.
   
dacko2 Написав:
-------------------------------------------------------
> doktor21 [ Відповісти в приват ] [Ігнорувати]
> 07 Oct 2009 01:35
> IP/Host: ---.volia-lviv.com

> Франц-Йосиф підняв теперішню Західну Україну із
> економічного занепаду. Одного разу,приїхавши до Львова його карета застрягла в
> болоті поблизу площі Ринок, після цього він наказав все місто замостити
> бруківкою,ця бруківка стоїть і по цей час.

Жаль, що до миргородської калюжі він не доїхав. Але... що ж було тоді Гоголю оспівувати? 8-)
   
Жители городов, которые получили Магдебургское право, освобождались от феодальных повинностей, от суда и власти воевод, старост и других государственных чиновников. На основе Магдебургского права в городе создавался выборный орган самоуправления — магистрат. С введением Магдебургского права отменялось действие местного права, однако допускалось применение местных обычаев, если нормы, необходимые для решения спора, не были предусмотрены Магдебургским правом.

Магдебургское право не распространялось на еврейское население, не считавшееся частью исконного населения восточноевропейских городов. Исключение составил лишь литовский город Троки, где евреи в 1444 году получили Магдебургское право в качестве самостоятельной группы горожан.

На основе Магдебургского права в 1785 году в России была составлена Грамота на права и выгоды городам Российской империи (также известная как «Жалованная грамота городам»).
   
Zigzag Написав:
> П.С. Тобто по суті, Катерина 2 повернула територію України з буржуазного ладу в
> феодалізм(((

У рабовласництво
   
dacko2 Написав:
-------------------------------------------------------
> Коли росіяни були кріпаками, ми вибирали!
> Проросійські ФУПівці вважають західняків (використаю лише толерантні слова)
> підбурювачами, проєвропейцями та ін. Справа в тому, що Західна Україна була менше
> під владою Російської імперії, була під владою більш цивілізованої –
> Австро-Угорської імперії. В той час, коли в Російській імперії існувало КРІПОСНЕ
> ПРАВО, життя галицьких українців проходило в запеклій боротьбі:
> 1) на шпальтах українських часописів,
> 2) під час багатолюдних віч,
> 3) в ході мирних маніфестацій чи з
> 4) ПАРЛАМЕНТСЬКО-СЕЙМОВОЇ ТРИБУНИ.
> І в нас є віковий досвід розрізняти полову від зерна.


как ты от поляков до Австро-Венгрии перескочил? До чого тут это? Или Б.Хмельницкий супротив Австрийцев воевал :)
   
Re: немножко про Магдебургское право

Pадник Написав:
-------------------------------------------------------
> > БГ Написав:
> > -------------------------------------------------------
> >
> > > Российская империя (при всех недостатках) дала Украине немыслимые 200 лет мира-
> до
> >
> > > 1914года. Плодись- не хочу
> >
>
> Які 200 років миру? Якщо РІ всі ці 200 років невпинно воювала? І не в останню чергу
> коштом українського народу.


после петра 1 на территории украины 200 лет была тишь да гладь (если не брать конечно, войны с крымским ханством и саму крымскую войну)
сравните с предыдущими 200 годами - сплошная борьба и руина

россия конечно воевала, но лтбо эти войны происходили в Швеции, турции, Бородино-смоленске и т.д.
но войны регулярной армии не мешают плодиться в хате и растить детей. ПОКОЛЕНИЯ украинцев врагов не видели в своих хатах.
   
Zigzag Написав:
-------------------------------------------------------
> БГ, ну не можна ж такий вінегрет в голові мати, хоч трішки матчастину вчи)))
> Магдебургське право- правова система міського самоврядування.
> Кріпосне право- система правових норм, що встановлювала залежність селянина від
> феодала
>
> П.С. Тобто по суті, Катерина 2 повернула територію України з буржуазного ладу в
> феодалізм(((


различия я понимаю, просто в соседней теме мне написали- у вас крепостное право было, а у нас в это время магдебургское. а крепостного вообще никогда не было :)

а исходя из Грушевского непонятно куда повернула Катерина вас. Она окончательно закрепостила русских- это я знаю. А по Грушевскому- у вас просто поменяли польских панов на непольских. А не свободу на несвободу. Свободой тут и не пахло.
   
бг ідіот з промитими мізками.
тіпа тонінько троліт.

якого ви сюди лізете воші кацапські ? як в нас так хуйово то й п***а до себе в в вас і газ і золото і проча хуйня . нє. сюда лізете.

як були ви рабами царів а потім сраліна то так і лишилися.
   
тре оновити, бо  брешуть тут
https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=1105261.0
   
тре оновити, бо  брешуть тут
https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=1105261.0
А що оновлювати ? Я як був при своїй думці то так і лишився, а тут бачимо пам'ять про розгул кацапні
   

 
 .....
 
 <strong class="bbcode">Вообще помещики пользовались всякими спо­собами, чтобы увеличить барщину, и она в Западной Украине, откуда главным образом вывозился хлеб, уже со второй поло­вины XVI в. увеличивается чрезвычайно, так что в некоторых местах барщину отбывали уже ежедневно, крестьянин не выхо­дил из барщинного хомута, и жизнь его стала <u class="bbcode">настоящим адом</u>.</strong> И это заставляло здешнее крестьянство искать более сносных условий, уходя на восток подальше от этого фольварочного ада.
 
 
 
 Редаговано разів: 1. Востаннє 11/03/2013 16:35 користувачем БГ.
Памещік Барщіна....
Наскількі я знаю що то називалось-"панщиною"  --селяни два,три чі чотири? дні працювали на пана а решту на себе все було зарегламентовано. В Австроугорщіні панщину скасувала Марія-Терезія 177..?

що таке кріпацьство в Московіі--то рабство ,ніякоі регламентаціі ,раба можно було і 8 днів на тиждні юзати як хочешь наскількі у баріна фантазіі вистачить,фантазія баріна --то единий  обмежувач.  І ще кацапське кріпацьске рабство дозволяло їх продавати
як худобу і сімья не мала значеня.
Барья московіі (єтнічно не кацапи) віднослись до кацапів як до худоби-- маму могли окремо з вівцями продати,а дітей окремо с курами,а батька залишити

Кацап БГ нащадок рабів взагалі не розуміе про що пишить
раб-кріпак мав прав менще як баран в отарі у баріна
А европейска  панщина то юзанье крестьянско праці ніби то за то що твоеі сімі пан дае землю на отримання сімьі

Останнє редагування: 1 серпня 2021 07:36:51 від bassarabia
   
Памещік Барщіна....
Наскількі я знаю що то називалось-"панщиною"  --селяни два,три чі чотири? дні працювали на пана а решту на себе все було зарегламентовано. В Австроугорщіні панщину скасувала Марія-Терезія 177..?

що таке кріпацьство в Московіі--то рабство ,ніякоі регламентаціі ,раба можно було і 8 днів на тиждні ющати як хочешь .  І ще кацапське кріпацьске рабство дозволяло їх продавати
як худобу і сімья не мала значеня.
Барья московіі (єтнічно не кацапи) віднослись до кацапів як до худоби-- маму могли окремо з вівцями продати,а дітей окремо с курами,а батька залишити

Кацап БГ нащадок рабів взагалі не розуміе про що пишить
раб-кріпак не мав регламентаціі
Саме так . Людина не розуміла самої суті справи. Але менше з тим, згоден з тим що підняли цю гілочку. Показова дуже
   
ото були часи, кацапи пропагандували масовано і без перерв. і як їх реєстрували на фупі, коли я з 2005р. не могла зареєструватися?
   
Україна рухається в тому напрямку. Податок на нерухомість один з кроків
   
ото були часи, кацапи пропагандували масовано і без перерв. і як їх реєстрували на фупі, коли я з 2005р. не могла зареєструватися?

Так в 2009 була відкрита реєстрація.
І на початку 2005 була
   
Так в 2009 була відкрита реєстрація.
І на початку 2005 була
на початку 2005 ще не було потреби, а в 2009р. провтикала. бо постійно ходити на ресурс де не можеш дописувати не дуже цікаво. хоча тодішній фуп завжди було цікаво читати.
   
Знов якась блювотна кацапська маячня
   
на початку 2005 ще не було потреби, а в 2009р. провтикала. бо постійно ходити на ресурс де не можеш дописувати не дуже цікаво. хоча тодішній фуп завжди було цікаво читати.

Різниця між тодішнім і нинішнім ФУПом тільки у відсутності модерації.
   
vse tak! panshina, kripacztvo- odna sut! a homjachki i tut kaczapiv pritjagli- nibito nevolja pid chobotom zahidnogo gatunku lepsha nizh pid kaczapskim :weep:
   

de zh tiy samopovazi uzjatisja, jaksho u prabatkiv ii nebulo...
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія