Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Цікаво, а як ви зараз сприймаєте відео з вашого дитинства... (наприклад, 40 років тому)

То будешь жинке своей указывать  ;)

Он прав. Правила есть правила, а то совок получается.
   
Камера в середине 70-х это почти как яхта сейчас :)

Думаю, что в семье ТС камер было как минимум две.

Да нет. У нас кроме той камеры нифига вобщем - то и не было. Мы много путешествовали, батя любил снимать видосики - типа "Железный Поооорт"  :laugh:
   
База отдыха это в Летках?

Так, там в коментарях написано. Приблизно на 200 метрів вище парому.
   
Тією ж камерою я знімав Київ 1985р, але то баян, напевно, вже...

   
У нас в 70-і не те що відео-, фото-камери не було. Не з простої сім"ї походить топік-стартер.

Та ну...

Мій дід працював в селі в клубі художнім керівником, так кіно на 16 мм ще в 1968 знімав. І фотоапаратів кілька мав... Потім я цією камерою знімав в 80-х роках - Красногорск.  Фотоплівка 35 мм - 35 коп. без касети, кіноплівка 16 мм довжиною 30 м - 3 крб. 50 коп. чорно-біла. Все доступне було...
   
Тією ж камерою я знімав Київ 1985р, але то баян, напевно, вже...

https://www.youtube.com/watch?v=iowGvFMh_vk

А проявляв хто? Самі  чи в лабораторію носили?
   
пленки портятся со временем ...лезет зерно ....с течением времени вы вообще их выкинете если не оцифруете....якщо не п***а вже зараз

З проявленої ніяке зерно нікуди не лізе, а на експонованій і не проявленій з часом руйнується приховане зображення, знижується світлочутливість і контраст...
   
Ну, таких крутых игрушек у нас не было. Стереопроигрыватель пластинок - был, радиоприёмник с Голосом Америки - был, а вот кинокамеры, конечно, не было, и магнитофона нормального не было, даже велосипеда не было, я до сих пор не умею ездить на велосипеде. А ведь семья была не бедная, даже наоборот - начальство.
   
А проявляв хто? Самі  чи в лабораторію носили?

У Києві був приймальний пункт, один. Від шоскінської "Свеми". Біля зупинки 1,3 тр Гарматна (НАУ). У 1970ті схема була така - ти там купляв готові касети з плівкою, 90 або 120 секунд, наприклад, щоб на літо вистачило, 15-20 касет. Потім відзняте так туди й приносив в тих самих касетах.

Вони їх відправляли на Свему на обробку, за 2-4 тижні можна було забрати вже в рулончиках. Накрився той сервіс десь у 1987 році.   
   
У Києві був приймальний пункт, один. Від шоскінської "Свеми". Біля зупинки 1,3 тр Гарматна (НАУ). У 1970ті схема була така - ти там купляв готові касети з плівкою, 90 або 120 секунд, наприклад, щоб на літо вистачило, 15-20 касет. Потім відзняте так туди й приносив в тих самих касетах.

Вони їх відправляли на Свему на обробку, за 2-4 тижні можна було забрати вже в рулончиках. Накрився той сервіс десь у 1987 році.   

Да серенька, сами не проявляли ибо пленки были очень длинные (спец. бачки нужны были), во вторых это не фото - там нужна была инверсная проявка. Что касается цветных пленок, то это вообще высший пилотаж.
Но я носил пленки в студию на Ивана Кудри
   
Ну, таких крутых игрушек у нас не было. Стереопроигрыватель пластинок - был, радиоприёмник с Голосом Америки - был, а вот кинокамеры, конечно, не было, и магнитофона нормального не было, даже велосипеда не было, я до сих пор не умею ездить на велосипеде. А ведь семья была не бедная, даже наоборот - начальство.

Та немає нічого складного в кінокамері - обтюратор, грейфер і пружина, в усьому іншому фотоапарат фотоапаратом... "Аврора" з трансфокатором у 80-ті 160 крб коштувала, дешевше від телевізора... От тільки щоб знімати треба було щось знати і вміти крім як тиснути на кнопку. Мабуть просто родичі морочитися не хотіли.
   
Да серенька, сами не проявляли ибо пленки были очень длинные (спец. бачки нужны были), во вторых это не фото - там нужна была инверсная проявка. Что касается цветных пленок, то это вообще высший пилотаж.


Теж нічого складного... Кольорове кіно в обробці значно простіше ніж цикл кольорової фотографії від зйомки до паперу. Принципова складність навчитися в темноті намотувати плівку на спіраль бачка. А далі дотримуватися інструкції і температурного режиму.
   
До його честі, і я цим пишаюсь, вин принципово не взяв участі в тій вакханалії, що собі дозволило керівництво УЗ у 90 роки. 
Звичайно, ніхто ніяким бізнесом не займався а "рублі", звичайно, до 94 року всі накрились. От і вся історія, в цьому аспекті.

Зрозуміло. От і вся історія чим ваша сім'я відрізнялася від, приміром, інших сімей, які поступили інакше... і виграли, і тепер щиро вважають, що

Фарт он сам по себе не приходит. Произошла именно смена системы, переоценка ценностей, вперед вышли другие качества. Совок рухнул всей своей системой и потянул на дно кто ее выстраивал
   
Молодец Серега.
вылаживай, сохраняй.  это хорошо.
жаль что  не имею такой возможности...


ну а то что волга/камера/курорт в 70-ые... ну хоть кто то в совке пожил.
и нечего тут стыдится или что то по типу этого.

хотя думаю на судьбу оно повлияло.


нас мама с инвалидностью сама тянула 3 детей.. и это в крутые 90 ые
мы выгрызали свое место под солнцем... кое как, кое что и выгрызлось)


Останнє редагування: 25 вересня 2017 15:11:12 від gorod
   
вылаживай,


ВЫКЛАДЫВАЙ!!!! :punish:

Ну нет слова "вылаживать", уж извините, что поправляю, но так режет глаз и ухо, когда уже и ведущие на ТВ иногда "вылаживают" :facepalm:
   
Та ну...

Мій дід працював в селі в клубі художнім керівником, так кіно на 16 мм ще в 1968 знімав. І фотоапаратів кілька мав... Потім я цією камерою знімав в 80-х роках - Красногорск.  Фотоплівка 35 мм - 35 коп. без касети, кіноплівка 16 мм довжиною 30 м - 3 крб. 50 коп. чорно-біла. Все доступне було...
Я сам снимал 8мм на Аврору в 88-90гг, пленки продавались (чб) везде, цветные чуть реже, но можно было купить. Проявлять предпочитали не заморачиваться, отправляли куда-то в проявочный цех  почтой, смотрели тем же кинопроектором Русь, что и мультики. Минус в том, что длина пленки - 2 минуты и на перезарядку, на бобину Руси влезало минут 10 и стоили эти 10 минут рублей 100, пленка + проявка.
   
ВЫКЛАДЫВАЙ!!!! :punish:

Ну нет слова "вылаживать", уж извините, что поправляю, но так режет глаз и ухо, когда уже и ведущие на ТВ иногда "вылаживают" :facepalm:

згоден  :give_rose:
   
От якраз стандартна довжина касети.

   
Я правильно понимаю, что длительность пленки -кассеты была 2 минуты?
   
Я сам снимал 8мм на Аврору в 88-90гг, пленки продавались (чб) везде, цветные чуть реже, но можно было купить. Проявлять предпочитали не заморачиваться, отправляли куда-то в проявочный цех  почтой, смотрели тем же кинопроектором Русь, что и мультики. Минус в том, что длина пленки - 2 минуты и на перезарядку, на бобину Руси влезало минут 10 и стоили эти 10 минут рублей 100, пленка + проявка.

Ну не знаю, я в ті роки був старшокласником, так гроші на плівки і проявники збирав, здаючи пляшки, 30 м 16 мм ч/б плівки на 3 хв приблизно вартували 3,50 крб,, комплект хімії на 2 л розчину - 4 крб, в 2л можна було проявити 150 м плівки, якщо обновити після 90-120 м плівки відбілювач 2-3 грамами біхромату калію чи марганцовки. В 25 крб 120 м бобіна вкладалася з запасом (10 хв+).  А 8 мм все дешевше було... На 8 мм не знімав, але звичайну 2х8 мм використовував як 16 мм :)   
   
Я правильно понимаю, что длительность пленки -кассеты была 2 минуты?
Да, 2 минуты и нужно перезаряжать пленку в темноте. Обычно таскали с собой в кассетах пару перезарядок, но у Авроры, по-моему, своей кассеты не было, а использовалась 16 мм бобина, которую нужно в темноте перевернуть на другую сторону. Главное не забыть, отснял вторую сторону или нет - постоянно после проявки обнаруживал снятые дважды бобины. Вообще почему редко кто пользовался - качество было так себе, всё-таки четвертинка от 35мм пленки, 7 рублей только пленка за 2 минуты, ну а качество советской пленки сами видите на примерах. И естественно, никаких автоэкспозамера, автоэкспозиции и автофокуса - без опыта запороть 80% пленки -норма жизни, с опытом - норма брака 30% - и это все монтировать ручками, клеем и ножом.
   
Нифига себе Серенька, на Волге катался при СССР. В итоге все просрал.... . Капитализм все расставил по своим местам. Так и должно быть.

Ти ж казав шо то не сєрінька
   
Ну не знаю, я в ті роки був старшокласником, так гроші на плівки і проявники збирав, здаючи пляшки, 30 м 16 мм ч/б плівки на 3 хв приблизно вартували 3,50 крб,, комплект хімії на 2 л розчину - 4 крб, в 2л можна було проявити 150 м плівки, якщо обновити після 90-120 м плівки відбілювач 2-3 грамами біхромату калію чи марганцовки. В 25 крб 120 м бобіна вкладалася з запасом (10 хв+).  А 8 мм все дешевше було... На 8 мм не знімав, але звичайну 2х8 мм використовував як 16 мм :) 
Я говорю о цветной кинопленке, ее проявка была намного сложнее и сама она была намного, в разы, дороже.
   
Слайдовую цветную фотоплёнку мой батя проявлял сам, но за цветную кинопленку не брался никогда - я и запомнил, что процесс там не простой. ЧБ хоть 16мм, хоть 35 - пожалуйста, цветную - ну нафиг.
   
Я говорю о цветной кинопленке, ее проявка была намного сложнее и сама она была намного, в разы, дороже.

30 м 16 мм плівки - 6 крб. Ну і хімія пропорційно дорожча. 2 л ціна приблизно та сама що і чб, але проявити можна було десь 90 м. В результаті 120 м бобіна на 10 хв 16 мм вписувалася в 40-45 крб. Проявка не складніша від чб, але треба було дотримуватися 25+-0,25 С температури в чб проявнику, інакше плив баланс білого . Ну і добре мити перед відбіленням.
   
Слайдовую цветную фотоплёнку мой батя проявлял сам, но за цветную кинопленку не брался никогда - я и запомнил, что процесс там не простой. ЧБ хоть 16мм, хоть 35 - пожалуйста, цветную - ну нафиг.

Абсолютно той самий процес, для радянських плівок, ну хіба у Вас Кодахром був 8 мм, тоді процес принципово інший  :) 
   
Да, 2 минуты и нужно перезаряжать пленку в темноте. Обычно таскали с собой в кассетах пару перезарядок, но у Авроры, по-моему, своей кассеты не было, а использовалась 16 мм бобина, которую нужно в темноте перевернуть на другую сторону. Главное не забыть, отснял вторую сторону или нет - постоянно после проявки обнаруживал снятые дважды бобины. Вообще почему редко кто пользовался - качество было так себе, всё-таки четвертинка от 35мм пленки, 7 рублей только пленка за 2 минуты, ну а качество советской пленки сами видите на примерах. И естественно, никаких автоэкспозамера, автоэкспозиции и автофокуса - без опыта запороть 80% пленки -норма жизни, с опытом - норма брака 30% - и это все монтировать ручками, клеем и ножом.
интересно...спасибо за информацию
   
Да, 2 минуты и нужно перезаряжать пленку в темноте. Обычно таскали с собой в кассетах пару перезарядок, но у Авроры, по-моему, своей кассеты не было, а использовалась 16 мм бобина, которую нужно в темноте перевернуть на другую сторону. Главное не забыть, отснял вторую сторону или нет - постоянно после проявки обнаруживал снятые дважды бобины. Вообще почему редко кто пользовался - качество было так себе, всё-таки четвертинка от 35мм пленки, 7 рублей только пленка за 2 минуты, ну а качество советской пленки сами видите на примерах. И естественно, никаких автоэкспозамера, автоэкспозиции и автофокуса - без опыта запороть 80% пленки -норма жизни, с опытом - норма брака 30% - и это все монтировать ручками, клеем и ножом.

Я бы не сказал, что редко - среди моих друзей детства  и сотрудников у многих были в семье кинокамеры. Это Киев, но все же.
Другое дело, что многие пленки утрачены, погибли,  выброшены при переездах или просто так наследниками, которые даже не знают, что это такое.

Насчет качества - не все так печально, хотя конечно многое зависит от камеры, оператора и обработки.
Вот пример - Киев, Крещатик, 1967 г.

Здесь качество выше, чем SD, никакой VHS рядом не лежал.
Та же контора, кстати, что цифровала материалы ТС, но технологии на месте не стоят.
   
От якраз стандартна довжина касети.

https://www.youtube.com/watch?v=nfYHzZPKmn8


Ого , это покойный Адмирал Нахимов в кадр попал??
   
Ого , это покойный Адмирал Нахимов в кадр попал??

Так... Неможливо уявити масштаби тієї трагедії у Новоросійскій бухті :( Сотні загиблих у теплому морі в кілкасотен метрів від берегу :(

:( Я на ці кадри дивлюся як на меморіальні... Звичайно, до рокового рейсу ще лишалось кілька років, але корабель той самий. І я особисто на ньому плавав "Ялта-Батумі-Одеса"... Дуже сумно. :(

Останнє редагування: 26 вересня 2017 16:33:59 від Сергій SV
   
ЦІкаво, подивлюсь, коли буде час. В мене теж є такі плівки. І от весь час мучаюсь питанням, як оцифрувати їх?
І ще є старі слайди, колись було дуже розповсюджене. Як їх теж перевести?
   
Классно смонтированное видео
   
весь час мучаюсь питанням, як оцифрувати їх

В Києві є компанії, що таке роблять..

http://8mm.kiev.ua/

Оцифровка кинопленки  8 мм, 16 мм, 35 мм 

(044) 277-84-17, моб. 095-907-90-90 
   
ЦІкаво, подивлюсь, коли буде час. В мене теж є такі плівки. І от весь час мучаюсь питанням, як оцифрувати їх?
І ще є старі слайди, колись було дуже розповсюджене. Як їх теж перевести?
обїявленой об оцифровке полно
   
В Києві є компанії, що таке роблять..

http://8mm.kiev.ua/

Оцифровка кинопленки  8 мм, 16 мм, 35 мм 

(044) 277-84-17, моб. 095-907-90-90 
Дякую. Я думав що то можна зробити і в домашніх умовах.
   
Да, 2 минуты и нужно перезаряжать пленку в темноте. Обычно таскали с собой в кассетах пару перезарядок, но у Авроры, по-моему, своей кассеты не было, а использовалась 16 мм бобина, которую нужно в темноте перевернуть на другую сторону. Главное не забыть, отснял вторую сторону или нет - постоянно после проявки обнаруживал снятые дважды бобины. Вообще почему редко кто пользовался - качество было так себе, всё-таки четвертинка от 35мм пленки, 7 рублей только пленка за 2 минуты, ну а качество советской пленки сами видите на примерах. И естественно, никаких автоэкспозамера, автоэкспозиции и автофокуса - без опыта запороть 80% пленки -норма жизни, с опытом - норма брака 30% - и это все монтировать ручками, клеем и ножом.
аналогічно, в нас була саме "Аврора", пам'ятаю про те перевертання бобін)))
ще був такий круглий різак для розрізання плівок по довжині, і монтажний столик для склейки, запах ацентону досі нагадує про монтаж)
фільми десь починаючи з 1972 р., де мені 3 роки)
   
У Києві був приймальний пункт, один. Від шоскінської "Свеми". Біля зупинки 1,3 тр Гарматна (НАУ). У 1970ті схема була така - ти там купляв готові касети з плівкою, 90 або 120 секунд, наприклад, щоб на літо вистачило, 15-20 касет. Потім відзняте так туди й приносив в тих самих касетах.

Вони їх відправляли на Свему на обробку, за 2-4 тижні можна було забрати вже в рулончиках. Накрився той сервіс десь у 1987 році.   
ми відсилали прямо в Шостку, звідти приходила проявлена плівка десь через місяць
до речі, в мене сім'я була не дуже багата, жили у селі під Чигирином...
   
Дякую. Я думав що то можна зробити і в домашніх умовах.

Якщо є робочий проектор для S8 плівки - то можна перезняти на телефон вдома (на великий білий екран)... Звичайно, то морока, але можливо....
   
ще був такий круглий різак для розрізання плівок по довжині


Ага... Мені подарували. Він різав S16 на 2 стрічкі S8 - але то був капець...   Так вийожуватись, щоб зекономити 5 рублів :(   
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія