Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Мені подобається теперешній Київ

Мені подобається теперешній Київ

Багато україномовних та ввічливих людей, водночас немає натовпу в магазинах. От тільки ціни кусаються.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

В порівнянні з?
   
Re: Мені подобається теперешній Київ
LVV

Пеходять на українську мову?  Чи ще ломка "язьічия" триває?
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

В порівнянні з?

ну з довоєнним звичайно
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Пеходять на українську мову?  Чи ще ломка "язьічия" триває?

ломка триває але вона ознака позитивних змін
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Я частенько буваю на дитячому майданчику зі своєю дворічною внучкою.
Уже пізнаю окремих батьків і їхніх дітей/онуків.
Помітив, більшість дітей 2-3 віку говорять українською.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Помітив, більшість дітей 2-3 віку говорять українською.
Ну не ідішем же їм розмовляти.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Ну не ідішем же їм розмовляти.

Ще 10 років тому більшість дітей на нашому дитячому майданчику (в одному зі спальних районів Києва) розмовляла кацапською :X
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Ще 10 років тому більшість дітей на нашому дитячому майданчику (в одному зі спальних районів Києва) розмовляла кацапською :X
Кацапы живут преимущественно на параше.  Те,кто общается в Украине на русском языке, не одалживали его у параши. Но то,что дети стали всё чаще и больше общаться на украинском языке- естественный и закономерный процесс избавления следующих поколений украинцев от навязанной империей русификации.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ
AI

Помітив, більшість дітей 2-3 віку говорять українською.

З 2014 багато 2-3 річних у Києві розмовляли українською. Дитсадки їх швидко зкацапили, а школи завершили справу.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

щойно заїхали з напрямку Житомира
дороги неприємно здивували
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

щойно заїхали з напрямку Житомира
дороги неприємно здивували
В Житомирі?
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Багато україномовних та ввічливих людей

Кияни завжди були ввічливі ;)
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Те,кто общается в Украине на русском языке, не одалживали его у параши.
:facepalm:

А у кого ще ви тот єзік "одалживали"?

Не треба повторювати маячню дружини Арестовича.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Кацапы живут преимущественно на параше.  Те,кто общается в Украине на русском языке, не одалживали его у параши. Но то,что дети стали всё чаще и больше общаться на украинском языке- естественный и закономерный процесс избавления следующих поколений украинцев от навязанной империей русификации.

Ти коли перейдиш на українську?
На якій мові говорять твої діти і внуки. Це дуже важливо.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Кацапы живут преимущественно на параше.  Те,кто общается в Украине на русском языке, не одалживали его у параши. Но то,что дети стали всё чаще и больше общаться на украинском языке- естественный и закономерный процесс избавления следующих поколений украинцев от навязанной империей русификации.

До чого тут вся та маячня яку ти написав?

Тобі хтось заперечував що "кацапи живут прєімущєствєнно на параше"? Чи хтось казав що хтось "одалжил узкій єзик у параши"?

В пості просто сказано що раніше більшість дітей розмовляли кацапською.

Чого ти збудився?

Чи просто треба просунути свою узкоєзичную ідею, навіть якщо тема взагалі не про це?  :facepalm1:
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Ще 10 років тому більшість дітей на нашому дитячому майданчику (в одному зі спальних районів Києва) розмовляла кацапською :X

кокой ужЫс! ти ж сам 10 років тому дописував тут російською. І тоді тобі нічого ніде не муляло :gigi:
лицемірство - найстрашніший гріх.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

кокой ужЫс! ти ж сам 10 років тому дописував тут російською. І тоді тобі нічого ніде не муляло :gigi:
лицемірство - найстрашніший гріх.

Все він правильно написав. Мені коштувало значних зусиль, аби садочок не зкацапив малого - навіть у приватному доводилося вправляти мізки вихователькам.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Все він правильно написав. Мені коштувало значних зусиль, аби садочок не зкацапив малого - навіть у приватному доводилося вправляти мізки вихователькам.
отнипизди
моя дитина ходила в садочок у нульових, на самісенькому початку. Все було українською. Київ
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

В мене був цікавий досвід: так сталося, що мала майже місяць перебувати в одній квартирі - допомагати родичам, один з яких - викладач французької та англійської. Чула щодня купу онлайн-занять з різними дітьми, включно з тим, як і що вони говорять. Вчаться діти різного шкільного віку, частина з них - в Україні, частина - закордоном.  Так от: вималювалась виразна тенденція - рос.мовні на порівняння з україномовними - гірше засвоюють, менш, скажімо так, доглянути педагогічно батьками і менш привабливі психологічно.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Я частенько буваю на дитячому майданчику зі своєю дворічною внучкою.
Уже пізнаю окремих батьків і їхніх дітей/онуків.
Помітив, більшість дітей 2-3 віку говорять українською.

це відомий ефект - в перший клас  йдуть україномовні діти, а до закінчення  школи стають узкоязьікими
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

В мене був цікавий досвід: так сталося, що мала майже місяць перебувати в одній квартирі - допомагати родичам, один з яких - викладач французької та англійської. Чула щодня купу онлайн-занять з різними дітьми, включно з тим, як і що вони говорять. Вчаться діти різного шкільного віку, частина з них - в Україні, частина - закордоном.  Так от: вималювалась виразна тенденція - рос.мовні на порівняння з україномовними - гірше засвоюють, менш, скажімо так, доглянути педагогічно батьками і менш привабливі психологічно.

навіть якщо це не так,  то цю  думку  про інтелектуальну неповноцінність узкоязьіких треба розкручувати..це і  по допсувачам фупу видно
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

В мене був цікавий досвід: так сталося, що мала майже місяць перебувати в одній квартирі - допомагати родичам, один з яких - викладач французької та англійської. Чула щодня купу онлайн-занять з різними дітьми, включно з тим, як і що вони говорять. Вчаться діти різного шкільного віку, частина з них - в Україні, частина - закордоном.  Так от: вималювалась виразна тенденція - рос.мовні на порівняння з україномовними - гірше засвоюють, менш, скажімо так, доглянути педагогічно батьками і менш привабливі психологічно.

а україномовні всі напрочуд розумі та геніальні
достатньо взяти і проїхатись по навколишнім селам, кожен другий - Сенека, чи Спіноза  :lol:
незрозуміло лише звідки походить термін "рагуль" 
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

:facepalm:

А у кого ще ви тот єзік "одалживали"?


 Естественно получали в нежном детстве от своих родителей. Как первый родной язык.И это навсегда,пока они живы. Но это не означает, что в соответствующих условиях культурного и языкового окружения они не перейдут на общение на украинском языке. Вполне могут перейти, но при условии  отсутствия принуждения и заставляния. Однако их дети и внуки уже между собой прейдут на общение на украинском языке. Война диалектически весьма ускорила процесс украинизации сферы общения украинцев между собой и с Государством.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ
LVV

а україномовні всі напрочуд розумі та геніальні
достатньо взяти і проїхатись по навколишнім селам, кожен другий - Сенека, чи Спіноза  :lol:
незрозуміло лише звідки походить термін "рагуль" 
Від кацапоязиких. Єта ж так па моднаму разгаваривать не как в селе єті самиє "рагули",а как властеліни міра - язьікоговорящиє.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

навіть якщо це не так,  то цю  думку  про інтелектуальну неповноцінність узкоязьіких треба розкручувати..це і  по допсувачам фупу видно

що ж, з того, що я чула (і бачила, бо підходила з цікавості до екрану) - це так. Можу навести трохи уточнень: з правила - україномовні діти більше старались, доброзичливіше спілкувались, були креативніші; росмовні - були менш зацікавлені, хизувались своїми лахами/смартами, виявляли зверхність або тупість, перебивали колег. Я не кажу, що те і те стосувалось абсолютно всіх школярів, але отакі характерні речі впали в очі (та вуха).
Зрештою, в мене давно є чимало знайомих викладачів, які зараз розповідають приблизно те саме.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Багато україномовних та ввічливих людей, водночас немає натовпу в магазинах. От тільки ціни кусаються.

мабуть ми бачимо два різні києва

у моєму києві купа переселенців зі сходу, яких легко відрізнити від російськомовних киян - інша вимова, інші обороти мови.
у моєму києві в магазинах народу як до війни.
у моєму києві деякі ціни підскочили непропорційно, але загалом пропорція до курсу долара/євро зберігається. доходи у людей впали, але це інше питання, питання не цін а зарплат.

писи: якщо згадати ціни часів данєцкіх прафєсіаналов (2012 рік) то мнєсо в києві було 50-60 грн. поділіть на 8 та помножте на 40 (або просто помножте на п'ять - курсовий коефіцієнт) і отримаєте сьогоднішні ціни.
https://www.УНН/uk/news/1168793-tsini-na-myaso-v-ukrayini-zrostayut-a-kiyevi-znizilis-na-2
   
Re: Мені подобається теперешній Київ


Ти коли перейдиш на українську?

Я никогда не стану говорить на украинском языке. И не потому, что не хочу, а потому что  приехав в Киев в подростковом возрасте в 1960 году, я не учил  украинский в школе уже в старших классах, а языковое окружение в Киеве было преимущественно  на русском языке. И у родственников мамы тоже.
 Понимать украинский язык я научился  самостоятельно по газете "Вечерний Киев","Всесвит" и фантастике на украинском языке.
 В конечном результате я стал практически свободно ,на лету, понимать письменный и устный украинский язык. Могу произнести короткие фразы, но поддержать беседу  не в состоянии. Ну и писать на украинском не умею- нет школьного образования для этого.
И ещё...
 Я не требую от тебя переходить на общение со мной на русском языке. Моё отношение к   требованию от тебя полностью совпадает с твоей реакцией на  моё  гипотетическое требование общаться со мной на  русском языке!
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

мабуть ми бачимо два різні києва

у моєму києві купа переселенців зі сходу, яких легко відрізнити від російськомовних киян - інша вимова, інші обороти мови.
у моєму києві в магазинах народу як до війни.
у моєму києві деякі ціни підскочили непропорційно, але загалом пропорція до курсу долара/євро зберігається. доходи у людей впали, але це інше питання, питання не цін а зарплат.

писи: якщо згадати ціни часів данєцкіх прафєсіаналов (2012 рік) то мнєсо в києві було 50-60 грн. поділіть на 8 та помножте на 40 (або просто помножте на п'ять - курсовий коефіцієнт) і отримаєте сьогоднішні ціни.
https://www.УНН/uk/news/1168793-tsini-na-myaso-v-ukrayini-zrostayut-a-kiyevi-znizilis-na-2

о, а давайте згадаємо зарплати в часи данєцкіх прафєсіаналов (2012 рік) та будемо ділити і множити  :weep:
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Я никогда не стану говорить на украинском языке. И не потому, что не хочу, а потому что  приехав в Киев в подростковом возрасте в 1960 году, я не учил  украинский в школе уже в старших классах, а языковое окружение в Киеве было преимущественно  на русском языке. И у родственников мамы тоже.
 Понимать украинский язык я научился  самостоятельно по газете "Вечерний Киев","Всесвит" и фантастике на украинском языке.
 В конечном результате я стал практически свободно ,на лету, понимать письменный и устный украинский язык. Могу произнести короткие фразы, но поддержать беседу  не в состоянии. Ну и писать на украинском не умею- нет школьного образования для этого.
И ещё...
 Я не требую от тебя переходить на общение со мной на русском языке. Моё отношение к   требованию от тебя полностью совпадает с твоей реакцией на  моё  гипотетическое требование общаться со мной на  русском языке!

а як в тебе з англійською?
чи може німецькою?
може іспанська чи французська?

писи: типовий москаль зазвичай не знає жодної мови крім кацапської і в парижі, лондоні, нью-йорку, римі, берліні каже "чьо? па-рускі не панімаєш? ну так учі рускій, патаму что я тєбє плачу і кукарєкать па вашему не абязан"
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

о, а давайте згадаємо зарплати в часи данєцкіх прафєсіаналов (2012 рік) та будемо ділити і множити  :weep:

згадай, какіє праблєми?
хочєшь сказать, что нікалай яновічь тебе дахуйа бабок платіл, а подлиє цвєтниє ревалюціанєри всьо забралі?
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

На жаль під кінець вчорашнього дня трапився мене консультант у магазині леруа який почав мені щось торочити кацапською. На українську перейшов з виглядом що робить мені послугу, але не вибачився.
Буду вважати це прикрим виключенням.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

На жаль під кінець вчорашнього дня трапився мене консультант у магазині леруа який почав мені щось торочити кацапською. На українську перейшов з виглядом що робить мені послугу, але не вибачився.
Буду вважати це прикрим виключенням.
Навіщо ходити в магазин мережі, яка працює в росії?
   
Re: Мені подобається теперешній Київ


а як в тебе з англійською?
чи може німецькою?
може іспанська чи французська?

Вполне понимаю технические тексты на английском языке по своей "химической" профессии. Кто учился в обычной советской школе, не знает английского (немецкого) языка, хотя уроки  в расписании были. Система начисто отбивала  желание  хорошо выучить английский язык.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Навіщо ходити в магазин мережі, яка працює в росії?

та треба було якусь дрібницю купити
будемо вважати основною метою відвідування виховання кацапомовного персоналу.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

Я никогда не стану говорить на украинском языке. И не потому, что не хочу, а потому что  приехав в Киев в подростковом возрасте в 1960 году, я не учил  украинский в школе уже в старших классах, а языковое окружение в Киеве было преимущественно  на русском языке. И у родственников мамы тоже.
 Понимать украинский язык я научился  самостоятельно по газете "Вечерний Киев","Всесвит" и фантастике на украинском языке.
 В конечном результате я стал практически свободно ,на лету, понимать письменный и устный украинский язык. Могу произнести короткие фразы, но поддержать беседу  не в состоянии. Ну и писать на украинском не умею- нет школьного образования для этого.
И ещё...
 Я не требую от тебя переходить на общение со мной на русском языке. Моё отношение к   требованию от тебя полностью совпадает с твоей реакцией на  моё  гипотетическое требование общаться со мной на  русском языке!
В якийсь момент часу кацапоязикі в Україні вирішили, що вони зловили Бога за бороду і в них вистачить сил, щоб самостійно завершити геноцид українців, який розпочала їхня родіна-московія. І вже не доведеться ділитися з Москвою, все награбоване, намародерене дістанеться новій нації - "русскаизичним украинцам". Звідси всі ці божевільні голосування за президентів-неукраїнців Кучму, Януковича і недавно самі знаєте за кого. Далі більше. Більшість депутатів, всі міністри, губернатори, червоні директори, олігархи, московські попи, вся ця кацапська пиzzдота з РФ паспортами десятиліттями грабувала Україну і геноцидила українців. І тут Москва зрозуміла, що втрачає свій шмат поживи, тому прийшла з війною...
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

На жаль під кінець вчорашнього дня трапився мене консультант у магазині леруа який почав мені щось торочити кацапською. На українську перейшов з виглядом що робить мені послугу, але не вибачився.
Буду вважати це прикрим виключенням.
Мені теж нещодавно якась тварь Боброва зіпсувала настрій принциповим хуйлоязичіє на касі.
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

згадай, какіє праблєми?
хочєшь сказать, что нікалай яновічь тебе дахуйа бабок платіл, а подлиє цвєтниє ревалюціанєри всьо забралі?

мнє он нічего нє платіл, йа сам зарабативал
як і багато-багато інших громадян України  :weep:
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

мнє он нічего нє платіл, йа сам зарабативал
як і багато-багато інших громадян України  :weep:

Середня зарплата в 21 перевищила рівень 13 року

Так що ніколаййанич блатив більше персонально тобі. За що, цікаво?
   
Re: Мені подобається теперешній Київ

мабуть ми бачимо два різні києва

у моєму києві купа переселенців зі сходу, яких легко відрізнити від російськомовних киян - інша вимова, інші обороти мови.
у моєму києві в магазинах народу як до війни.
у моєму києві деякі ціни підскочили непропорційно, але загалом пропорція до курсу долара/євро зберігається. доходи у людей впали, але це інше питання, питання не цін а зарплат.

я, мабуть, живу в обох Києвах :) Тобто, є і так, і так.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія