Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Чи ФОПи несуть матеріальну відповідальність усім своїм майном?

Чесно, я зараз вже не в темі, не пам'ятаю, а піднімати закони - то затяжко. Може хто підскаже одним словом... :shuffle:
   
Так
   
Так, на відміну від ТОВ
   
Відповідно до ст. 52 ЦК України фізична особа - підприємець відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення.

Гугл в допомогу.
   
Відповідно до ст. 52 ЦК України фізична особа - підприємець відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення.

Гугл в допомогу.
Дякую усім.
Але ще одне - а на дружину ФОПа можуть накласти стягнення?

Останнє редагування: 25 січня 2022 12:47:05 від ЛАРТА
   
Так, несуть
Не несуть тільки ТОВ
   
Дякую усім.
Але ще одне - а на дружину ФОПа?
Ні, якщо майно на неї записано
   
Ні, якщо майно на неї записано
Дякую. Дуже заощадили мені час.  :)
   
Чесно, я зараз вже не в темі, не пам'ятаю, а піднімати закони - то затяжко. Може хто підскаже одним словом... :shuffle:
ЛАРТА - хтось з слуг народу, який готує новий законопроєкт щодо ФОПів.
   
Дякую. Дуже заощадили мені час.  :)
Нюанси все ж перегляньте за нагоди
   
Нюанси все ж перегляньте за нагоди
Дякую, подивлюся на спокійну голову. Воно мені лише дотично, не моя проблема, хоча може стати моєю. Йдеться про спільну власність.
   
Дякую усім.
Але ще одне - а на дружину ФОПа можуть накласти стягнення?
Можуть. На дітей ні.
   
ЛАРТА - хтось з слуг народу, який готує новий законопроєкт щодо ФОПів.
О, якби я готувала той Закон, то люди були б задоволені.  :gigi:
   
Дякую. Дуже заощадили мені час.  :)

Це дуже погана ідея в таких питаннях покладатися на поради форуму...
Квартира куплена у шлюбі і записана на дружину не є майном дружини, а є спільно нажитим майном - і є зовсім не іллюзорна можливість звернення стягнення і на таке майно (а саме в частині, що належить чоловіку - ФОПу).
Так само і при розлученні таке майно підлягає розділу - незважаючи на кого його "записано" під час шлюбу.
Щоб стягненення точно не торкнулося такого майна, квартира має відійти дружині у особисту власність: наприклад, за договором дарування чи наслідування.
Але якщо ви перепишете усе на дружину в чисту (договорами дарування, наприклад) -  маєте бути дуже певні у ній, бо в народі є і випадки, коли така дружина подає на розлучення і лишається с усім майном - а чоловік бомжом...

Тож зважуйте свою довіру до дружини і топайте до юриста за потреби.
https://i.factor.ua/ukr/journals/buh911/2016/april/issue-17/article-17337.html
   
Це дуже погана ідея в таких питаннях покладатися на поради форуму...
Квартира куплена у шлюбі і записана на дружину не є майном дружини, а є спільно нажитим майном - і є зовсім не іллюзорна можливість звернення стягнення і на таке майно (а саме в частині, що належить чоловіку - ФОПу).
Так само і при розлученні таке майно підлягає розділу - незважаючи на кого його "записано" під час шлюбу.
Щоб стягненення точно не торкнулося такого майна, квартира має відійти дружині у особисту власність: наприклад, за договором дарування чи наслідування.
Але якщо ви перепишете усе на дружину в чисту (договорами дарування, наприклад) -  маєте бути дуже певні у ній, бо в народі є і випадки, коли така дружина подає на розлучення і лишається с усім майном - а чоловік бомжом...

Тож зважуйте свою довіру до дружини і топайте до юриста за потреби.
https://i.factor.ua/ukr/journals/buh911/2016/april/issue-17/article-17337.html
Абсолютно вірно
Все, що придбане в шлюбі, є спільним, незалежно від власника по документам
   
Тож зважуйте свою довіру до дружини і топайте до юриста за потреби.
Дякую, я погоджуюся, але то  мої  інтереси  лише у спільній власності і я ні на що вплинути не можу. Лише стан нервів: переживати чи не переживати.
А ФОП переписує зараз майно на дружину, в т. ч. те, що у спільній власності зі мною. І я переживаю навіть більше за те, що воно прилипає не до тих рук.
   
Абсолютно вірно
Все, що придбане в шлюбі, є спільним, незалежно від власника по документам
Придбане, але не набуте, зокрема за спадком. Правда?
   
Можуть. На дітей ні.
Я теж такої думки, що краще на дітей переписувати.
   
Придбане, але не набуте, зокрема за спадком. Правда?

правда.
Успадковане, подароване, набуте за час шлюбу, але за кошти, які належали одному з подружжя особисто; житло/земля набуте одним з подружжя за час шлюбу внаслідок приватизації  - все це особисте.
Є і інші випадки, але з ними треба через суд (типу куплене за особисті кошти - наприклад, успадковані).
   
Я теж такої думки, що краще на дітей переписувати.

Може і так.
Знов ж, бувають і випадки, коли дитина - дорослий чи 17 річний наркоман, тощо, а про це батьке (ще) не знають.
І зразу чи за рік ваше майно стає власністю наркомана... З зрозумілими наслідками.
Чи, банально, досить випадків коли діти забивали на старих бітьків...

Тож переписуючи все своє майно на когось - будьте дуже уважні і зважуйте ризики.
   
Придбане, але не набуте, зокрема за спадком. Правда?
да
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія