Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ: Квартира в очікуванні спадкоємців. Хто має сплачувати за квартиру?

Таке питання. Якщо раптом хтось може підказати

Приватизована квартира у Києві (кооперативна).
Власник помер. В квартирі він єдиний був прописаний, відповідно і проживав теж один.

Боргів по компослугах немає (власник мав субсидію).

Півроку квартира стоятиме зачинена - в очікуванні спадкоємців, які зможуть вступити у володіння не раніше ніж через півроку після смерті власника.

Хто має сплачувати за квартиру протягом цих півроку, і за законом на чиє ім"я кооператив виставлятиме рахунки?
Дякую.

Останнє редагування: 28 жовтня 2018 17:45:14 від pravda
   
швидше всього буде нараховуватись борг який буде змушений сплатити той хто успадкує. при чому при певних розкладах - не успадкує поки не сплатить.
   
Дякую!  :)
приблизно таке я і передбачала )))
перерила весь інтернет - всюди йдеться про випадки, коли у квартирі проживали ще й інші члени родини
Ще раз дякую )))
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців
RSP

Я спадкоємець! Все оплачую.
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

Спадкоємці платять за все в в будь-якому випадку. І якщо нема ніяких  спорів щодо спадку, і спадкоємці займалися похованням - то хто саме квартиру зачинив? Право власності та право користування - це різні речі..   :shuffle:
   
тільки є нюанс. треба подбати щоб за ті пів року очікування хитрий коператив втіхаря не прибрав до своїх рук квартиру під якимсь формальним приводом.
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

щоб за ті пів року очікування хитрий коператив втіхаря не прибрав до своїх рук квартиру під якимсь формальним приводом
Так отож - і я про це саме.
   
На того, на кого де-факто оформлена квартира - на спадкодавця, хоча він і помер. Потім, після отримання спадку, платитимуть спадкоємці.
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

Там приватизована квартира кооператив смокче...
   
Счета на квартплату кооператіва  на адресу-  такая-то, кв 70.

Счете на е/енергію йдуть на розрахунковий попереднього володаря.   Він переоформляється вже на ваш,  вже після вступу в наслідування.

 
   
Счета на квартплату кооператіва  на адресу-  такая-то, кв 70.

Счете на е/енергію йдуть на розрахунковий попереднього володаря.   Він переоформляється вже на ваш,  вже після вступу в наслідування.
ага, зрозуміло
дякую
але там будуть рахунки за квадратні метри, вивіз сміття і з осені - за опалення
все ж інше на лічильниках наче..

А може ще хтось знає : як спадкоємцю вигідніше (зокрема і матеріально теж, в плані якихось мит чи податків) вступати у спадщину - за заповітом чи по закону?
Заповіт є - в рівних долях на спадкоємця другої черги і на спадкоємця п"ятої черги. Більше ніяких спадкоємців першої та інших черг немає.
Але другий спадкоємець за заповітом (отой що з п"ятої черги наслідування) претендувати на спадок не буде.
То як цьому основному спадкоємцю вигідніше - заховати і забути про той заповіт і вступати у спадок за законом, чи все ж таки за заповітом, який має нюанси (другого спадкоємця)?
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

ага, зрозуміло
дякую
але там будуть рахунки за квадратні метри, вивіз сміття і з осені - за опалення
все ж інше на лічильниках наче..

А може ще хтось знає : як спадкоємцю вигідніше (зокрема і матеріально теж, в плані якихось мит чи податків) вступати у спадщину - за заповітом чи по закону?
Заповіт є - в рівних долях на спадкоємця другої черги і на спадкоємця п"ятої черги. Більше ніяких спадкоємців першої та інших черг немає.
Але другий спадкоємець за заповітом (отой що з п"ятої черги наслідування) претендувати на спадок не буде.
То як цьому основному спадкоємцю вигідніше - заховати і забути про той заповіт і вступати у спадок за законом, чи все ж таки за заповітом, який має нюанси (другого спадкоємця)?
В такому разі краще за заповітом з нотаріальною відмовою... Бо хз що перемкне потім. В мене племінниця з чоловіком так дачу отримали зараз продають і ділять.
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

Хіба можна заховати заповіт? Він же має бути в базі данних нотаріусів.
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

ага, зрозуміло
дякую
але там будуть рахунки за квадратні метри, вивіз сміття і з осені - за опалення
все ж інше на лічильниках наче..

А може ще хтось знає : як спадкоємцю вигідніше (зокрема і матеріально теж, в плані якихось мит чи податків) вступати у спадщину - за заповітом чи по закону?
Заповіт є - в рівних долях на спадкоємця другої черги і на спадкоємця п"ятої черги. Більше ніяких спадкоємців першої та інших черг немає.
Але другий спадкоємець за заповітом (отой що з п"ятої черги наслідування) претендувати на спадок не буде.
То як цьому основному спадкоємцю вигідніше - заховати і забути про той заповіт і вступати у спадок за законом, чи все ж таки за заповітом, який має нюанси (другого спадкоємця)?

сходи к толковому нотариусу, который наследствами занимается

могу в Киеве посоветовать такую
   
Хіба можна заховати заповіт? Він же має бути в базі данних нотаріусів.

не просто в базі - а є спадковий реєстр спеціальний.
імхо за заповітом простіше бо можна одразу відкривати спадщину і якщо інші що в заповіті відмовляться то здається навіть пів року чекати не треба, просто встигнути за пів року ту спадщину прийняти.
   
В такому разі краще за заповітом з нотаріальною відмовою... Бо хз що перемкне потім. В мене племінниця з чоловіком так дачу отримали зараз продають і ділять.
та не зможе вона відмовитися нотаріально - вона не живе в Україні і не буде приїзджати в Україну заради відмови від спадку (насправді саме вона успадкує в результаті ту квартиру, бо спадкоємець другої черги є її матір"ю))))
   
сходи к толковому нотариусу, который наследствами занимается

могу в Киеве посоветовать такую
дякую!
я буду в Києві півтора дні, потім лечу до Німеччини
якщо щось не складатиметься, напишу тобі у приват щодо контакту того нотаріуса
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

та не зможе вона відмовитися нотаріально - вона не живе в Україні і не буде приїзджати в Україну заради відмови від спадку (насправді саме вона успадкує в результаті ту квартиру, бо спадкоємець другої черги є її матір"ю))))

Формально отказываться от наследства не нужно.
В течении 6 месяцев желающие вступить в наследство должны подать заявление.
Если заявления не будет то это и является отказом от наследства.

Счета оплачивает тот кто вступает в наследство

P.S. Пропустил что есть заповит. В этом случае черт его знает...

Останнє редагування: 16 липня 2018 17:57:31 від SlavRedko
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

дякую!
я буду в Києві півтора дні, потім лечу до Німеччини
якщо щось не складатиметься, напишу тобі у приват щодо контакту того нотаріуса

я ведь не зря советую - ты несколько "путаешься в показаниях"  ;)  потому пусть лучше специалист тебе всё разложит по полочкам

нотариус в центре, от метро недалеко
   
та не зможе вона відмовитися нотаріально - вона не живе в Україні і не буде приїзджати в Україну заради відмови від спадку (насправді саме вона успадкує в результаті ту квартиру, бо спадкоємець другої черги є її матір"ю))))

Всё равно надо уладить формальности, чтобы потом не кусать локти.

Лучше всего такие вещи узнавать, как правильно посоветовали, у толкового нотариуса.

А отказ от квартиры вполне возможно оформить в той стране, где живёт наследница. И лучше настоять на этом, а у нотариуса узнать, как сделать перевод такого отказа у нашего нотариуса и как это всё заверить.
И обратиться к нотариусу надо пораньше, чтобы он открыл все необходимые дела по квартире, если это надо.

   
не просто в базі - а є спадковий реєстр спеціальний.
імхо за заповітом простіше бо можна одразу відкривати спадщину і якщо інші що в заповіті відмовляться то здається навіть пів року чекати не треба, просто встигнути за пів року ту спадщину прийняти.

Ні. За заповітом ви теж чекаєте пів-року.  Ви приходите до нотариуса хоч зразу,  і він робить всі необхідни витяги та запроси.  Обговорюєте сумму.
  Зразу попереджаю-  вимогайте оголошення повної сумми, бо якщо цього не зробити, вам потім " раптом"  нарахують  ще півстільки.

 Через 6місяців  після дати у свідоцтві о смерті -  ви приходите за документами на ваше ім'я і становитесь власником.

 І так, як вище писали ,  якщо заповіт є, то він вже в реєстрі, і ховати його немає сенсу. Можно навпаки- заліпнути на ровному місці.


Якщо квартира приватизована- небезпеки з біку кооп-ву немає.   
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

Спадкоємець володіє спадщиною з дня її відкриття тобто з дня смерті. Основне не пропустити строк прийняття спадщини
   
Подойдите к государственному нотариусу возле Национального Банка. Там есть нотариальная контора.
 Но лучше позвонить и узнать, когда принимают дела по наследству - принимают не каждый день, но зато меньше нервов- контора государева.

Киев

Адрес:ул. Институтская, 13а

Район:Печерский

Телефон:(044) 253-17-17
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

Подойдите к государственному нотариусу возле Национального Банка. Там есть нотариальная контора.
 Но лучше позвонить и узнать, когда принимают дела по наследству - принимают не каждый день, но зато меньше нервов- контора государева.

госнотариусы заняты наследствами на год вперёд  :) там ничего никогда не узнаешь, это мой личный опыт
   
госнотариусы заняты наследствами на год вперёд  :) там ничего никогда не узнаешь, это мой личный опыт

Да, по районам все гос. нотариалки действительно, забиты. Но не эта.

Мы там оформили всё, что надо, очень спокойно. Никакой очереди на год вперед не было. Была живая очередь в 2 человека. Цены абсолютно приемлимые. На консультации всё разжевали, что нужно. И даже бесплатно подсказали пару нюансов, которые я не знала. Но, повторяюсь, надо знать часы приема именно дел по наследству, поэтому дала телефон.

Тоже мой личный опыт)))

Останнє редагування: 16 липня 2018 18:15:59 від шуша
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

та не зможе вона відмовитися нотаріально - вона не живе в Україні і не буде приїзджати в Україну заради відмови від спадку (насправді саме вона успадкує в результаті ту квартиру, бо спадкоємець другої черги є її матір"ю))))

 укр консульсьва можуть оформити нотаріальний відказ
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

Мы там оформили всё, что надо, очень спокойно. Никакой очереди на год вперед не было. Была живая очередь в 2 человека. Цены абсолютно приемлимые. На консультации всё разжевали, что нужно. И даже бесплатно подсказали пару нюансов, которые я не знала. Но, повторяюсь, надо знать часы приема именно дел по наследству, поэтому дала телефон.

ну это повезло  :)

тонкостей много есть всяких... только нотариус может знать, но тут на поверхости лежат проблемы

Просто шановна пани Myroslava меня немного удивляет своим рассказом, потому и советую сразу идти к толковому нотариусу. Ну например, какие могут быть "спадкоємці другої чи п'ятої черги" если есть завещание?  :laugh: или - говорит, что долгов нет, а потом - "осенние долги за отопление"  8-: с той осени уже полгода давно прошло...

Ну в общем, недопонимает чего-то пани Myroslava... :(
   
ну это повезло  :)

тонкостей много есть всяких... только нотариус может знать, но тут на поверхости лежат проблемы

Просто шановна пани Myroslava меня немного удивляет своим рассказом, потому и советую сразу идти к толковому нотариусу. Ну например, какие могут быть "спадкоємці другої чи п'ятої черги" если есть завещание?  :laugh: или - говорит, что долгов нет, а потом - "осенние долги за отопление"  8-: с той осени уже полгода давно прошло...

Ну в общем, недопонимает чего-то пани Myroslava... :(

Да я настаивать не буду, тут каждому своё. :)

Но мы действительно, как Вы верно сказали, увидели километровые очереди у гос.нотариусов в разных районах Киева, пока кто-то не подсказал Шестую нотариальную , как беспроигрышный вариант. Осечки ещё ни разу не было)))
   
Щиро дякую всім за поради, зберу все до купи
Але у будь-якому разі багато корисної для мене інформації
Ну например, какие могут быть "спадкоємці другої чи п'ятої черги" если есть завещание?
коротше
у червні помер мій рідний брат
мав квартиру у Києві, в ній і проживав
5 років тому виявив бажання скласти заповіт на користь моєї доньки, своєї племінниці
нотаріус Оболонського р-ну порадила включити до заповіту і мене, єссі шо
він погодився
відтоді донька переїхала до іншої країни
вона повністю довіряє мені оформити спадщину на мене, бо й моя квартира у Дніпрі теж заповідається їй
"заховати заповіт" - малося на увазі не пред"являти його офіційно
   
"заховати заповіт" - малося на увазі не пред"являти його офіційно

Вроде бы все нотариально заверенные завещания попадают в единый реестр и, прежде чем что-либо предпринимать с квартирой, нотариус обязан удостовериться, что завещания на квартиру нет... Или я ошибаюсь?
   
Вроде бы все нотариально заверенные завещания попадают в единый реестр и, прежде чем что-либо предпринимать с квартирой, нотариус обязан удостовериться, что завещания на квартиру нет... Или я ошибаюсь?
ні, саме так і є
але там все просто - і за заповітом, і за законом спадкоємець один і той же
заповіт був типу для підстраховки
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

Щиро дякую всім за поради, зберу все до купи
Але у будь-якому разі багато корисної для мене інформації
коротше
у червні помер мій рідний брат
мав квартиру у Києві, в ній і проживав
5 років тому виявив бажання скласти заповіт на користь моєї доньки, своєї племінниці
нотаріус Оболонського р-ну порадила включити до заповіту і мене, єссі шо
він погодився
відтоді донька переїхала до іншої країни
вона повністю довіряє мені оформити спадщину на мене, бо й моя квартира у Дніпрі теж заповідається їй
"заховати заповіт" - малося на увазі не пред"являти його офіційно

примите соболезнования...  :(

но... по-любому надо идти к нотариусам чтобы всё это оформить,
а если в завещании есть дочь, то мне кажется что бумага от неё потребуется (надо конечно знать содержание завещания...)

хочешь - иди к тому оболонскому нотариусу, хочешь - можешь параллельно получить консультацию у другого, дело такое

во всяком случае, в своё время оболонский нотариус посоветовал правильно   ;)   тут же спору нет!
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

"заховати заповіт" - малося на увазі не пред"являти його офіційно

кстати, - вот это по-моему написана полная чушь с юридической точки зрения 
   
дякую...
може й чушь написана
але хіба теоретично не можна припустити, що людина яка має на руках заповіт, взагалі не заявить про свою претензію на спадок ?

добре, що я вчасно тут запитала
якщо післязавтра нотаріус скаже, що обов"язково потрібна від неї відмова, то ми зможемо оформити ту відмову у консульстві - я про таку можливість справді не знала
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

але хіба теоретично не можна припустити, що людина яка має на руках заповіт, взагалі не заявить про свою претензію на спадок ?

теоретически можно всё что угодно допустить :)

даже не хочу все варианты рассказывать, их на самом деле масса, особенно учитывая то, что наследница за границей

в любом случае - надо действовать по Закону, то есть в соответствии с завещанием, ну и требованиями нотариусов  ;)
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

Myroslava, приміть мої співчуття. В мене схожа ситуація: в цьому році померла моя мама, я відкрила спадок в державній нотаріальній конторі, сплативши держмито (десь 120 грн, не пам'ятаю вже точно). Рахунки за квартиру приходять на мамине ім'я, ми їх акуратно сплачуємо, через півроку через подання заяви на спадок я оформлю документи на власність... 
   
Дякую, мила Глоріє..Прийміть і ви мої співчуття теж...
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

Тут є ще нюанс:

Стаття 1241 ЦК України. Право на обов'язкову частку у спадщині

1.  Малолітні,  неповнолітні,  повнолітні  непрацездатні діти
спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки
спадкують,   незалежно від змісту заповіту,  половину частки,  яка
належала   б   кожному   з  них  у  разі  спадкування  за  законом
(обов'язкова частка).

Пенсіонери також підпадають під поняття непрацездатні. Так що пошукайте, чи не знайдете відповідних родичів.
   
Так що пошукайте, чи не знайдете відповідних родичів.
ні
батьків вже немає
а сам він ніколи не був одружений, власних дітей не мав
   
Re: ФЗВ : Квартира в очікуванні спадкоємців

ні
батьків вже немає
а сам він ніколи не був одружений, власних дітей не мав

Модуть бути "спадкоємці третьої черги" (двоюрідні) "четвертої черги"(троюрідні), їхні діти і т.д.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія