Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Година дитини довша, ніж день старого - Артур Шопенгауер

Шопенгауэр припускає, що існує різниця у сприйнятті часу, що складає мінімум 24 рази між дітьми та літніми людьми. Чи дійсно це так?

Одна модель передбачає, що течія суб'єктивного часу відносно фактичного часу зворотно пропорційна реальному часу. Один день складає приблизно 1/4 000 життя 11-річної дитини та приблизно 1/20 000 життя 55-річної особи. Це допомагає пояснити, чому випадковий, звичайний день може здатися маленькій дитині довшим, ніж дорослому. Отже, рік для 55-річної особи пройде приблизно в п'ять разів швидше, ніж для 11-річної. Якщо довгострокове сприйняття часу базується виключно на пропорційності віку людини, то наступні чотири періоди життя здаються кількісно рівними: вік 5-10 років (1х), вік 10-20 років (2х), вік 20-40 років (4х), вік 40-80 років (8х).

Однак вчений Роберт Лемлих з Університету Цинциннаті в 1975 році запропонував іншу модель, згідно з якою течія суб'єктивного часу відносно фактичного часу зворотно пропорційна загальному суб'єктивному часу, а не загальному реальному часу. Це означає, що час йде пропорційно квадратному кореню від реального віку сприймаючого, а не прямо пропорційно. Згідно з цією моделлю, 55-річна людина суб'єктивно відчуває, що час пройшов у 2.25 рази швидше, ніж у 11-річної дитини, а не в п'ять разів, як у попередньому випадку. Отже, наступні періоди життя здаються кількісно рівними: вік 0-1, 1-4, 4-9, 9-16, 16-25, 25-36, 36-49, 49-64, 64-81, 81-100, 100-121.

Цей результат був перевірений шляхом опитування студентів коледжу та літніх людей щодо їхніх спогадів про відносну швидкість течії часу в різному віці. Їхні відповіді свідчать про те, що ця модель є більш точною, ніж попередня. DOI: 10.2466/pms.1975.41.1.235
   
Це давно відомий факт.

В дитинстві день тягнеться  безкінечно.
   
Це давно відомий факт.

В дитинстві день тягнеться  безкінечно.

ну так
кількість нової інформації знижується
   
Коли як, іноді й зараз день суб'єктивно триває дуже довго.
   
В дитинстві сидиш 45 хвилин в школі на заняттях - не знаєш шо робити - а зараз сів, подумав, півгодини пройшло)
Десь на діскавері була передача - там поеказано що субʼєктивно для старих час плине швидше
   
Кажу ж, якщо вчити щось абсолютно нове, такі самі відчуття, як в дитинстві. Я коли вчився перед війною літати на планері, то здавалось, що одне коло - підйом на буксирі на 300 м, 4 розвороти і посадка - триває не менше півгодини. А насправді воно всього 8 хвилин.
   
Як 60-літній+  можу заперечити Шопенгауеру і повідомити свою версію: швидкість суб'єктивного часу в дитинстві зменшується в два рази, а швидкість часу в літньому віці збільшується в такі самі чотири рази.
Так йому і передайте.
А  Роберту Лемлиху й за зперечувати не буду: не доріс ще :D
   
Кажу ж, якщо вчити щось абсолютно нове, такі самі відчуття, як в дитинстві. Я коли вчився перед війною літати на планері, то здавалось, що одне коло - підйом на буксирі на 300 м, 4 розвороти і посадка - триває не менше півгодини. А насправді воно всього 8 хвилин.

ну про це кажу
якщо отримуєш нову інформацію час триває довше

просто коли малий ця нова інформація на кожному кроці
і іим старше тим важче її відшукати (і головне занйти бажання її шукати)
   
ну про це кажу
якщо отримуєш нову інформацію час триває довше
Так і є, і в дитинстві іноді день проходив взагалі непомітно, особливо зимою. Мені часто ввечері було якось неприємно, що він так швидко настав
   
Так і є, і в дитинстві іноді день проходив взагалі непомітно, особливо зимою. Мені часто ввечері було якось неприємно, що він так швидко настав
Тому що в дитинстві весь час щось робиш)
   
Тому що в дитинстві весь час щось робиш)

Ага,робиш :laugh:
Та в дитинстві ж навпаки- нікуя не робиш :D
Нє, ну хіба шо в футбол граєш, або рибалиш..
Ну, коли детекторний приймач лаштуєш, то вже точно нікуя не робиш :)

Останнє редагування: 24 березня 2024 01:36:13 від steol
   
Нічого дивного..

   
припускає
Що там припускати?)

Як відомо
Time is money
Тобто вираховувати потрібно не якимись субєктивними категоріями а конкретно цінністними

Ціна часу з віком збільшується оскільки часу стає менше
Тому час з віком прискорюється бо "сума" на життя це категорія вичерпна

Мільонорічна еволюція савців програмує поведінку також хомо
В дитини часу більше тому він "дешевший" - розтягнутіший
В старих навпаки час "дорожчий" - бо баба з косою ближче
...
Щоб мінімізувати ту річ
Людиськи придумали вірунство
Чи теорії реінкарнацій
Тому індуїсти більш розслаблені
Теза Час то гроші в них менше тисне на макітру
   
дитинстві іноді день проходив взагалі непомітно
То пам'ять слабує
На старість 
..
Теорія пятикратної різниці сприйняття норм розжована
Вона крім іншого вона не є прямолінійна
А з фазами в залежності від стилю життя

Тому пенсів германських рекомендують кидати в подорожі
Чи вчити мови
Нові враження суюєктивно сповільнюють швидкість часу
 
   
дивлячись що робиш
при роботі день пролітає за мить
а дві години в театрі-вічність

   
Восприятие времени в молодом и пожилом возрасте можно сравнить со снежным комом
который катится с горы - его радиус увеличивается в геометрической прогрессии
   
Шопенгауэр припускає, що існує різниця у сприйнятті часу, що складає мінімум 24 рази між дітьми та літніми людьми. Чи дійсно це так?


Ефект є такий, але в 24 рази це він загнув  :)  Гіперболізував для доходчівості (С)  :gigi:

Чим більша система тим повільніше тече її "внутрішній час". Це не точна залежність, але закономірність. 
В дитини і вдихів за добу значно більше, і ударів серця... Обмін речовин швидше відбувається...

Порівняйте рухи миші, власні рухи і рухи слона. Наскільки більше характерних рухів робить миша за одиницю часу. А психологічне сприйняття часу і визначається тим скільки за нього можна всякого зробити. Поки слон два рази хоботом махне миша встигне наїстися  :)

Можна ще порівняти періоди обертання супутників наприклад в системі Юпітера, планет в Сонячній системі і зірок навколо центра Галактики.
   
Коли як, іноді й зараз день суб'єктивно триває дуже довго.

От метаболизма зависит. Чем выше метаболизм - тем медленнее время.
   
Днів 100 у році я ще дитина :)))
   
Как почти 60-летний, скажу так: когда целый день сидишь нихера не делаешь, то время тянется очень медленно. Как только чем-то занят интересным для себя — день пролетает как пуля. Зато как только приходится заниматься чем-то из-под палки, в силу вынужденных обстоятелств, — опять замедление времени. Моя 85-летняя мать, которая полностью на аллинклюзив обслуживании мною и женой, которая ничем не занята и настолько слабо соображает уже, что заняться уже ничем не может особо, постоянно жалуется, как же медленно тянется день.

Дело абсолютно не в возрасте! Вспомните свою срочную службу в СА 2 года. Плять, я был молоденький, но считал каждый день, сколько осталось до дембеля. То же самое для тех, кто по тюрьмам сроки мотает. Малым детям, вы говорите, кажется, что время течет медленно? Так я себя вспоминаю: сначала хождение в эти чертовы детские садики, где все надо делать по свистку, дружить с теми, кого тебе посадят рядом на горшок, играть в те игры, которые скажет воспитаха и т.д. Или школа — такая же система принуждения, куча предметов, которые тебе ненавистны, хождение в форме, в пионерском ошейнике-галстуке. Сука, время там тянулось бесконечно! Зато когда поступил в универ на ту специальность, про которую мечтал, как ни было там тяжело учиться, а времени постоянно не хватало, хотелось, чтоб в сутках было 48 часов. Че вы тут блин обсуждаете не пойму...
   
Година дитини довша, ніж день старого -
кто ж этого не знает :)
   
когда я была ребенком, то школьная учеба для меня тянулась бесконечно долго ИМЕННО ПОТОМУ, что была бесконечно скучной, подача информации была бесконечно медленной для меня.
сейчас я могу себе позволить учиться  с максимальной скоростью, какой только захочу. быть в постоянном мозговом штурме - это самое приятное время в моей жизни. и именно тогда оно течет быстро
   
Как почти 60-летний, скажу так: когда целый день сидишь нихера не делаешь, то время тянется очень медленно. Как только чем-то занят интересным для себя — день пролетает как пуля. Зато как только приходится заниматься чем-то из-под палки, в силу вынужденных обстоятелств, — опять замедление времени. Моя 85-летняя мать, которая полностью на аллинклюзив обслуживании мною и женой, которая ничем не занята и настолько слабо соображает уже, что заняться уже ничем не может особо, постоянно жалуется, как же медленно тянется день.

Дело абсолютно не в возрасте! Вспомните свою срочную службу в СА 2 года. Плять, я был молоденький, но считал каждый день, сколько осталось до дембеля. То же самое для тех, кто по тюрьмам сроки мотает. Малым детям, вы говорите, кажется, что время течет медленно? Так я себя вспоминаю: сначала хождение в эти чертовы детские садики, где все надо делать по свистку, дружить с теми, кого тебе посадят рядом на горшок, играть в те игры, которые скажет воспитаха и т.д. Или школа — такая же система принуждения, куча предметов, которые тебе ненавистны, хождение в форме, в пионерском ошейнике-галстуке. Сука, время там тянулось бесконечно! Зато когда поступил в универ на ту специальность, про которую мечтал, как ни было там тяжело учиться, а времени постоянно не хватало, хотелось, чтоб в сутках было 48 часов. Че вы тут блин обсуждаете не пойму...
божечки, ты прав, я написала свой текст не прочитав твой
   
Як 60-літній+  можу заперечити Шопенгауеру і повідомити свою версію: швидкість суб'єктивного часу в дитинстві зменшується в два рази, а швидкість часу в літньому віці збільшується в такі самі чотири рази.
Так йому і передайте.
А  Роберту Лемлиху й за зперечувати не буду: не доріс ще :D
-Що я буду робити в старості?
- Теж саме, що і в молодості, але дуже повільно (с)
   
когда на фупе время быстро проходит.
   
для 60 летнего год это 2% сознательной жизни, а для восьмилетнего -20%.
   
Біологічний годинник: шишкоподібна залоза.
   
когда я была ребенком, то школьная учеба для меня тянулась бесконечно долго ИМЕННО ПОТОМУ, что была бесконечно скучной, подача информации была бесконечно медленной для меня.
сейчас я могу себе позволить учиться  с максимальной скоростью, какой только захочу. быть в постоянном мозговом штурме - это самое приятное время в моей жизни. и именно тогда оно течет быстро
То може пані нарешті вивчить українську? Риторичне питання.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія