Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

а сказка ваша любимая какая?? (прочитанная в детстве)

надеюсь, Суламифь хоть не в одноименном произведении А.Куприна?
Воно. Знайшла в шкафу книгу 13 року видання і читала. Інші твори в ній здалися не цікавими, а цю казку прочитала.
   
Про улюблену не скажу, але пам'ятаю був дуже вражений прочитавши збірник казок Андерсена.
То якісь страшні історії в основному.
   
Найкраща сага з Відня то про милого Августіна:
Як все проіпати і залишитися оптимістом (пережити ковід чуму)

   
Нє, це страшилка Гріммів-Андерсена.
https://zhinkandwife.ru/krasa/3343-kazki-r-h-andersena-chervoni-chereviki.html
Але перед читанням - присядьте
Та да, оригінальні казки в них страшні та неприємні. Для дітей друкували оброблені варіанти, наскільки я розумію.
Так само казки Шахерезади в повному об'ємі читати нудно, практично неможливо.
   
Коли ще сама не вміла читати, то мама читала українські народні казки, які мені дуже подобались, а також любила книжку "Як звірі весну зустрічали"( мені її подарували в дитсадку),вона була вся в чудових кольорових картинках та з дуже дивними як на мій дитячий розум казками. От, наприклад, казка про пряникового чоловічка, бо у нас про таке печиво діти не знали і не куштували , а за кордоном то звичайний різдвяний смаколик. Потім цю книжку я читала своїм дітям, а зараз діти читають моїм онукам. І онуки розуміють, про що ця дивна казка))). Коли навчилась читати, то прочитала силу-силенну казок, проте найбільш захоплювалась українськими казками Підгір"я, Карпат , "Дідо-Всевідо" і тому подібне... Було багато чарівних казок про босоркань, мольфарів та всіляку карпатську живність та нечисть...То було феєрично і захопливо. В кінці кожної книжки був словничок із діалектизмами, щоб легше сприймався казковий текст. Зараз ці книги читаються підростаючим онукам. І вони в захваті. Жодного вечора без казки))). Я все контролюю))).
   
Улюблена казка моя та моїх дітей і онуків-українська "Баба-Метелиця". Рекомендую батькам та бабусям з дідусями для прочитання))). Гауфа теж читали разом із дітьми вголос довгими зимовими вечорами. Перечитали всього. Дуже сподобався. Але  вже в якості батьків і  дітей-підлітків))).
   
Нє, це страшилка Гріммів-Андерсена.
https://zhinkandwife.ru/krasa/3343-kazki-r-h-andersena-chervoni-chereviki.html
Але перед читанням - присядьте
мене Гріма-Андерсена не лякала(про червоні черевики не читала).
а налякали були, що страшно вдома, коли темно було, це гуцульські чи буковинські казки про Песиголовця. вже не памятаю їх, але той Песиголовець чомусь дуже налякав.
   
ооо. Песиголовець да .. было страшно
   
зараз прочитала Чевоні черевичкі. ну таке.. не знаю, яка би в дитинстві реакція була. але зараз, то легке подобіє Біблії, де там з моря дракони чи хто виходили з жалами скорпіонів і жалили, ангели трубили. мені прабабця читала в 5 років, то це мене дуже сильно тоді нажахало.
   
«Умереть в Италбаре»

“Марсианин Джон Картер”

Тетралогия «Рунный посох»
   
a пам'ятаєте "Мутабор!"?  :gigi:

   
а сказка ваша любимая какая??
про кацапского иванушку дурачка.
   
a пам'ятаєте "Мутабор!"?  :gigi:

https://www.youtube.com/watch?v=T8qQU819vvA
ну да.. Гауф написал
   
оригінальні казки в них страшні та неприємні
В германців в сагах основа то зовсім не дитячі історіі. І вони завжди переповідались дорослими. В дитячий формат вони перейшли не так давно.

Всі знають наприклад історію про щуролова що грав на дудці. Той що щурів вивів.
Два міста в германців мали ту сагу з 13ст в Нідерсахен і тут в околицях Відня після турків в 17ст.

Причому саме сага з Відня (Корнойбурга) більш детальна і має історичні підгрунтя. Тому що коли бургомістр Корнойбурга не заплатив щуролову  за те що той що той втопив щурів в Дунаі тоді щуролов заманив дітей з міста (турки під час першоі облоги вивезли в істамбул дітей з околиць (аналогія з укр страшилками про бабая)
В німецькій же сагі той кінець з дітьми не зовсім зрозумілий бо діти просто пропали за містом. Дурня повна. Жодноі логіки.
Чому пропали? Де розійшлися? Чому не повернулися?

В сагі з Корнойбурга діти пропали в Дунай (на турецькі кораблі) і зникнення дітей має якусь логіку в цьому австрійському варіанті.

А Гріми лише обробили ті саги.
І дитячість тих історій досить сумнівна)

Памятка перед магістратом Корнойбурга.



   
У дитинстві читав якісь  скандинавські казки, і запам'яталося, що замість злих чарівників та інших поганих чаклунів там були тролі. :D
   
мене Гріма-Андерсена не лякала(про червоні черевики не читала).
а налякали були, що страшно вдома, коли темно було, це гуцульські чи буковинські казки про Песиголовця. вже не памятаю їх, але той Песиголовець чомусь дуже налякав.
був Песиголовець у казках Верховини  X(
Ще пам'ятаю,  була фраза "а у хаті опришек сидить", я  не знав хто це,  у школі не казали про опришків
   
В германців в сагах основа то зовсім не дитячі історіі
Мабуть тому що, вони і не повинні бути дитячими за походженням.
Просто таємничі або пригодницькі історії прикрашені дорослими для зацікавлення слухача. Іноді до такого ступеня, що повірити в них здатні лише діти.
   
Мені чомусь подобалися казки про щось маленьке, наприклад, про Дюймовочку. Гулівер зайшов тільки там, де він сам був ліліпутом у країні велетнів.

Чогось часто згадувала "Маленького принця", хоча справжню суть  зрозуміла трохи пізніше.

Самою улюбленою книжкою була, напевно, "Мері Поппінс". Читала та перечитувала кілька разів.

У сім років прочитала Робінзона Круза, дуже сподобалося і я все шукала подібні книжки з пригодами та "путєшествіямі". Підсунули Жюля нашого Верна та Лондона.

Дуже зайшли мені "страшні" оповідання про вурдалаків та іншу нєчість Олексія Толстого - то було прям вау. І, звісно, "Вій" Гоголя.  Мабуть, тому, що у дворі ввечері ми часто лякали один іншого "страшними розповідями" про щось таке - пам'ятаєте, "у чорній-чорній кімнаті стояв  чорний-чорний...". Була дуже здивована, коли дізналася, що "Сім'ю вурдалаків" він написав, коли йому був тільки 21 рік.  :gigi:

Дуже подобався Кір Буличьов з його Алісою та взагалі вся сучасна на той час фантастика.

Можу написати, що не зайшло - чогось не дуже любила Пеппі-Довгу Панчоху. Хоча багато в чому була з нею повнісю  згодна. :laugh:
   
Пеппи Длинный чулок была сильно самостоятельная как на ее возраст и этим пугала
   
   
З "Трьох апельсинів" (італійські казки, хоч то радше притчі) - про сни і про долю, точні назви зараз не пригадуються. Вони дуже життєстверджувальні й оптимістичні, вчать не скорятися й життєрадісно дивитися на світ. А також "Микита Кожум"яка", але в бабусиному автентично-київському виконанні.

А все про бідняків, іванушек, тупих вередливих принцес, антиклерикальні та чорнушні - були (і є) нудні.
   
З "Трьох апельсинів" (італійські казки, хоч то радше притчі) - про сни і про долю, точні назви зараз не пригадуються. Вони дуже життєстверджувальні й оптимістичні, вчать не скорятися й життєрадісно дивитися на світ. А також "Микита Кожум"яка", але в бабусиному автентично-київському виконанні.

А все про бідняків, іванушек, тупих вередливих принцес, антиклерикальні та чорнушні - були (і є) нудні.
Про сни звідти це  оце ...дуже подобалось
Сны Гуалтьеро
- То, что я вижу, - я вижу во сне,
Но ты наяву приходи ко мне!
   
Про принцесу, яку зрадив принц. Обіцяв одружитися, вона його чекала-чекала, а він так і не з"явився.

Убийте, не пам"ятаю, що то і чия казка, але на мене це справило величезне враження.

Навіть до цього часу просинаюся від кошмарів, що я в Україні, а мій бф в Канаді  :facepalm1:, а я все ще не замужем  ;o
   
Про сни звідти це  оце ...дуже подобалось
Сны Гуалтьеро
- То, что я вижу, - я вижу во сне,
Но ты наяву приходи ко мне!


Точно, воно!
Я тоді швидко освоїла всі три етапи (про які там йшлося, "замовляти" собі сни і так вміла), бо вже у дитинстві допетрала, що третій означає - поводитись наяву так само сміливо й рішуче, як уві сні (де нема сенсу боятись) , навіть пам"ятаю той свій дитячий сон, у якому це до мене дійшло :) 
   
Re: а сказка ваша любимая какая?? (прочитанная в детстве)

В ранньому дитинстві був улюблений діафільм, який мені показували замість вечірньої казки "Сказка о мертвой царевне и семи богатирях" Пушкіна. Красивий був і запамятовувався легко.
А потім була збірка, здається, Латишські казки, яку я вже сама читала. Там була казка, в кінці якої головний герой, який такий крутий і сильний був, помер від яду підлої змії, яка плюнула йому в рану :weep:  І теж картинки були гарні.
   
   
Роня, дочка розбійника. Чомусь в дитинстві зачитував до дір.
   
А "Пригоди Нільса" Сельми Лагерльоф; "Казка про чорну курку" Погорєльського; Чиполіно.  Ще страшенно полюбляв років до 11-12 Пеппі Довгапанчоха.
   
Тім Таллер, або Проданий сміх.
   
Re: а сказка ваша любимая какая?? (прочитанная в детстве)
Ice9192

пригоди Пінокіо
взагалі казками італійських авторів.
цибуліно, блакитна стріла, торт в небі.
ну і звичайн укр класика: пан коцький, лис микита.
пан коцький - це взагалі - центральна сага українства, квінт есенція, дух.

Останнє редагування: 19 березня 2021 10:11:35 від Ice9192
   
лис микита
Це переказ Франком але сюжету теж з  Рейну.
Трікстер лис Рейнеке.
13-14 ст.
   
Показати зображення...
" Маленького принца" читала й перечитувала, хоча нечасто, бо для мене ця книжка була сумна.. Там звинувачуються дорослі. Там принц такий самотній. І кінець безпросвітний. Ну недитяча, звісно, книжка.
А от казки Андерсена мене чарували, я перечитувала їх тисячі разів, і щоразу то була насолода : я вчитувалась і смакувала деталі : які квіти росли у Русалоньки, які пригоди були у гидкого каченяти.. Кожна казка мала свою чарівність, і читати Андерсена - було моє дитяче свято. Інші казки такого враження не справляли, і я до них не поверталася
   
Re: а сказка ваша любимая какая?? (прочитанная в детстве)
TC

"Про маленькую Бабу Ягу"
   
Re: а сказка ваша любимая какая?? (прочитанная в детстве)

Це переказ Франком але сюжету теж з  Рейну.
Трікстер лис Рейнеке.
13-14 ст.
Цілком можливо.
"Лиса Микиту" Франка в дитинстві я знав напам'ять.
   
Re: а сказка ваша любимая какая?? (прочитанная в детстве)
Ice9192

Це переказ Франком але сюжету теж з  Рейну.
Трікстер лис Рейнеке.
13-14 ст.
так, чи ще старіший, якщо французький варіант
   
Re: а сказка ваша любимая какая?? (прочитанная в детстве)

так, чи ще старіший, якщо французький варіант
теж може бути
Але адаптейшн Франка  - то таки гарно:

Кіт Мурлика до дороги
Добре взяв за пояс ноги,
В торбу впхав печену миш
   
Не люблю казок. Архетипний примітивізм. А зважаючи норми людства - виховують і виховували вони- казки- з людей гавно. Діти вчаться брехати лицемірити піддавати і т д не лише з прикладу батьків але й з казок в тому числі. Казки програмують. І судячи по результатах - на буття гавном. Зараз вже щоправда дітей програмують не казками а мультиками коміксами  фільмами комп іграми) серіалами. В тому числі і дорослих.

Вовчик малює цими темами обліко моралє кожного ФУП персонажу)
 Що далі? Зразок почерку щоб на його базі уточнити психолого портрет фупчика?)))

   
Re: а сказка ваша любимая какая?? (прочитанная в детстве)

Не люблю казок. Архетипний примітивізм. А зважаючи норми людства - виховують і виховували вони- казки- з людей гавно. Діти вчаться брехати лицемірити піддавати і т д не лише з прикладу батьків але й з казок в тому числі. Казки програмують. І судячи по результатах - на буття гавном. Зараз вже щоправда дітей програмують не казками а мультиками коміксами  фільмами комп іграми) серіалами. В тому числі і дорослих.

Вовчик малює цими темами обліко моралє кожного ФУП персонажу)
 Що далі? Зразок почерку щоб на його базі уточнити психолого портрет фупчика?)))
Гм, виявляється аеліт є сцикуном ще з дитинства? :(
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія