Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль
1
24 квітня 2024 02:27:56
Живу не в Україні, але є громадянином. Офіційно вважаю, що тягар війни повинен лягти на всіх громадян, на когось більше, а на когось ляже менше, але не можна весь тягар звалювати на плечі меншості. Як на мене, то якщо призвати громадян нереально, то зробити платним чи високо платним поновлення паспорту чи будь що інше. В будь якому випадку мають бути механізми як фіскальні так і через винагороди. Наприклад, донат на 10,000 на користь перемоги мав би якось винагороджуватись в навпаки, незаконно втіклі мають нести дуже вагоме покарання.
2
23 квітня 2024 15:24:25
А що в цьому доброго? За чий рахунок банкет святкуватиметься? Україна роками йшла до цивілізованого ринку газу, розбивала оплату за газ і транспортування окремо як це в розвинутих країнах, вводила систему субсидій і компенсацій і тут раз і вітання совку.
По секрету скажу, що я особисто знаю купу випадків коли бізнес підключений до електромережі через приватні господарства і використовує пільгову електрику, з газом теж знаю випадки, але менше.
Населення платить 7.96 при реальній ціні 16 за кубометр. Тепер багато бізнесів братимуть по ціні населення, повертатимуть платники податків, недотримуватиме суспільство. 
Україну москалі не переможуть, а от соціалісти задушать з радістю.
3
17 квітня 2024 22:44:53
Прошу прощения - но куйня полная. С осени земля была настолько увлажнена, что такого и не помнит никто. Дождь КАЖДЫЙ день и как ни с утра, так к вечеру. Плюс зима теплая, но снежная\дождливая.
Весной правда - как кто включил солнечный обогреватель примерно с 01 апреля - так вот вроде бы только должно в норму вернуться. Примерно две недели уже - непривычно тепло и соответственно сухо.
Но в целом по виду озимых во всяком случае то что вижу я - все норм. По яровым думаю риск есть - но вроде обещают похолодание и осадки. Посмотрим.
Я писав не про ПБК, а про його степову частину. Мої дані достовірні. Рапс у більшості вже передискували, це багато про що говорить. Втрати вже понесені, дальше буде більше. Звичайно, можливі ще дощі, але на даний момент картина для аграріїв не весела.
Крим аграрним зробила Україна
Проблема в тому що в нас в цьому році ситуація теж невесела - прогнозують зменшення збору зернових на мільйони тон
Я не скажу за всіх, але на прикладі нашої компанії можу сказати, що сіємо все що можна посіяти. Ще не було такої ціни щоб були збитки. Проблеми є завжди, якось вирішується. Весь врожай завжди продавали відразу. Ризики зберігаються.
4
17 квітня 2024 02:04:12
По секрету вам розкажу як це працює в США. Всі хто палив прапор та кричав "Смерть Америці" по можливості ідентифікуються і в ФБР на них заводять файли. Це така робота у ФБР заводити файли на всіх хто хоч якось відповідає параметрам потенційного терориста і все це абсолютно законно. Оскільки всі ці мудаки захищені статтями про свободу слова, думки, права на протести і так далі, то тільки за це їх не можна ні карати ні обмежувати.
Але наступає велике АЛЕ... Всі ці люди, якщо не є громадянами втрачають шанс отримати громадянство, ФБР без пояснення причин не дасть дозвіл. Також, будь-яке порушення закону цими мудаками буде каратися. Закони порушують всі, бо десь недогледів. десь є суперечливе законодавство, десь вільна інтерпретація статті і кожен раз цих мудаків будуть натягувати по максимуму. Далі, якщо ці протести чи заклик "смерть Америці" будуть кимось оскаржені, то за це можна сісти. Наприклад, якби я йшов по вулиці і побачив мудака з плакатом "Смерть Америці", то я міг би дати їм по голові і в суді доказав би що ідентифікую себе як частину Америки і дав по голові, бо вони мені погрожували смертю. Суд став би на мою сторону або їм довелось би дуже багато потратити на адвоката, щоб мене покарати. Але є надійніший спосіб - я бачу цей плакат і просто викликаю поліцію і кажу, що мені погрожують. Поліція зобовязана приїхати (навіть якщо присутні наряди і якась охорона протесту). Далі поліцай фіксує, що дійсно була погроза мені і тому заводить справу по статті типу "прояв ненависті". За цими статтями судять за расизм, сексизм, і так далі... Ще варіант, громадянин США може заявити в поліцію, що це не просто погроза йому, а погроза йому, родині, дітям і т.д. Тоді можуть викликати спецназ і всіх з плакатами відгамселити і дійсно пришити тероризм (так і є) і вони присядуть на 10-20 років.
В реаліях приблизно так воно і є. Зараз в поліції є такі заяви, когось зафіксували і за процедурою їх почнуть тягати на допити і таки посадять так як посадили тих хто штурмував Капітолій, тих хто грабував магазини і мародерив. Когось викликають вже, а когось тягатимуть і через місяць-два. Ну не забувають таких речей.
Приблизно так...
5
14 квітня 2024 20:45:47
Підвищення виплат військовослужбовцям ще на 70 тис. грн - надмірне. Це про включення "друкарського верстата". Тож стежте за курсом, - нардепка Безугла.

"Я і 15 млн грн виплат сім'ї загиблого вважаю надмірними, є вже повно маніпуляцій з цього приводу, а пам'ятаєте, як ми у 2022 р. сміялися над "машиною замість сина" в Росії. Державі не подужати такі гроші. Діра в бюджеті зростає. Цінності не в грошах, а в нормальному ставленні до людини в армії, справедливій мобілізації та національній ідеї. Виплати можна отримувати і через "держпослуги", здавшись", - заявила вона.
Хочу нагадати, що в нас досі не підняли жодного податку. Зокрема псевдофопи із зарплатою іноді у сотні тисяч гривень досі платять лише 5%.
У вас є рецепт як під час війни підняти податки і отримати більше в бюджет? А такий варіант, що підняти податки і половина ФОПів просто закриється ви не розглядали? А хто їм платитиме матеріальні допомоги після закриття?
За два роки війни більшість ФОПів і так ледве дихає. Якщо муляють псевдофопи, то хоча б поцікавтесь звідки вони взялись і скільки їх.
6
12 квітня 2024 18:02:19
Дуже багато таких:
- Вятрович
- Руслан Зелик (депутат минулого скликання, воює, брат воював і поранений).
І якщо мав би час та натхнення, то назбирав би таких сотню. Але кому то треба? Іноді про політиків таке позитивне взнаю, що хочеться зняти перед ними капелюха.
7
12 квітня 2024 06:48:13
У мене теж доходи виросли в рази.
8
4 квітня 2024 07:16:16
Якщо робота кожен день, робочих в цеху десятки, то шанс купити пляшку мінералки без ГМО майже нереальний.
але є нюанс
вода стерилізується, бо інакше вона б не могла зберігатися стільки часу
Як і ковбаса з гмошною соєю, хліб з гмошною пшениці, напої з гмошною полуницею чи помідорою. Стерилізація не розщеплює ДНК.
9
4 квітня 2024 00:10:58
Можете мене закопати ногами, але навтіь якщо на мінеральній воді написано, що вона Без ГМО, то це не означає, що в ній нема ГМО. Правильно мало бути написано, що воду зроблено згідно такого то протоколу, який забезпечує мінімальну ймовірність того що в ній є ГМО. Справа в тому, що навіть у мінеральній воді є спори, дріжджі чи бактерії. Нема гарантії, що серед тих спор, дріжджів чи бактерій не трапиться ГМО з якоїсь лабораторії.
Коли я геннноінженерив ГМО в лабораторії, то мав справу з мільярдами рідних видів ГМО бактерій. Звісно, що все це літало в повітрі, сиділо на одязі, на руках і так далі. Вважається, що від лабораторії, цеху, пивзаводу чи винарні в радіусі до півкілометра можна впіймати з повітря бактерію чи дріжджі. Тобто, якщо хтось йшов на роботу розливати мінералку, а його доріжка недалеко від винарні чи пивзаводу, то ан собі він приносить сотні тисяч ГМО-мікроорганізмів. І з цієї людини все це сиплеться направо і наліво і попадає в пляшки. І якщо халати, бахили, рукавиці і маска затримують 99%, все одно тисяча організмів залишається. Якщо робота кожен день, робочих в цеху десятки, то шанс купити пляшку мінералки без ГМО майже нереальний.
Тому все решта містить ГМО безперечно, не тільки мінералка.
Кожна свіжа виноградинка містить від 1000 до 100,000 клітин дріжджів на своїй поверхні.
Ну і щоб вам краще спалось, то в 1 мілілітрі коров*ячого молока є щонайменше 100,000 живих клітин епітелію корови, а може бути і 500,000 і ще більше. З кожним горнятком молока ви випиваєте десятки мільйонів клітин корови, які виходять з коров*ячого вимені разом з молоком.
Смачного.
Тепер живіть з цим і поменше переймайтесь ГМО.
10
3 квітня 2024 23:50:55
треба капітулювати?
Нічого нового не скажу. В часи телебачення з телевізорами не боряться, їх просто не купують.
Так само і з ГМО, коли ми живемо в епоху ГМО, а це комусь не подобається, то хай просто не купують його. А для того щоб не купувати ГМО, то треба перейматися виключно маркуванням товарів, які без ГМО.
Оскільки видавати сертифікацію на те чого нема є складно, а іноді неможливо, то має бути не так сертифікація, як сертифіковний СОП (Стандартний Операційний Протокол).  Умовно кажучи, треба якось забезпечити людей ринком продукції вільної від ГМО і якщо попит буде, то пропозиція точно появиться.
Так у нас на всіх товарах стоїть «без гмо» - тут проблема знайти з гмо)
Хоча на пляшці з водою не написано - то мабуть з гмо точно)
Проблема, що закон прописали невігласи. Видати дійсний сертифікат про те продукт не містить ГМО складно або неможливо. Справа в тому, що ГМО не так легко виявити, а іноді неможливо і не завжди можливо доказати що то є ГМО. Але є організми, які точно відомо що вони не ГМО, тому можна брати з них насіння і по певній процедурі-протоколу сіяти і вирощувати, далі по протоколу випікати хліб чи що там інше робити і на виході буде точно продукт БЕЗ ГМО. Такий продукт мав би мати спеціальне маркування, попадати в окремі магазини чи на окремі полиці магазинів або бути в спеціальній упаковці і так далі. І тут якраз потрібна сертифікація виробництва і сертифікація протоколів по всьому ланцюжку від насіння до готового продукту. Хто видаватиме сертифікат? Напевно має бути якась авторитетна компанія, бажано приватна (державні торгують довідками), може міжнародна, може від вітчизняної асоціації виробників продуктів без ГМО. Покупець на свій розсуд вирішує наскільки довіряти сертифікату.
Всі інші продукти, які поза цими вимогами апріорі вважаються як такі що або ГМО або можуть містити ГМО чи невідомо чи ГМО.

 
11
3 квітня 2024 22:57:19
Борці з ГМО та з гліфосатом нагадують мудаків, які самі собі відрізають яйця.
треба капітулювати?
Нічого нового не скажу. В часи телебачення з телевізорами не боряться, їх просто не купують.
Так само і з ГМО, коли ми живемо в епоху ГМО, а це комусь не подобається, то хай просто не купують його. А для того щоб не купувати ГМО, то треба перейматися виключно маркуванням товарів, які без ГМО.
Оскільки видавати сертифікацію на те чого нема є складно, а іноді неможливо, то має бути не так сертифікація, як сертифіковний СОП (Стандартний Операційний Протокол).  Умовно кажучи, треба якось забезпечити людей ринком продукції вільної від ГМО і якщо попит буде, то пропозиція точно появиться.


12
3 квітня 2024 22:42:28
Борці з ГМО та з гліфосатом нагадують мудаків, які самі собі відрізають яйця.
13
2 квітня 2024 17:41:33
Народ, якщо цікаво, то опишу покроково як зараз створюється сучасний ГМО продукт. Моя дружина працює в дуже крутій компанії, тому знаю як воно є. Поставлена задача - кукурудзу не повинна їсти певна комаха, яка завдає багато шкоди.
1. Наймається група ентомологів, які в теплиці вирощують багато цих метеликів для експериментів, за повним циклом - личинка, гусінь, лялечка, метелик. Також вирощують інших комах.
2. Біохіміки виділяють токсини з вивчених організмів, водоростей. Їх виділяють сотні чи тисячі різних. Вибираються ті водорості, які і так якимось чином попадають в людину, тобто повністю безпечні для людей і тварин.
3. Всі токсини перевіряються на вирощених комахах. Беруть 100 метеликів і годують токсином. Годують інших комах. Потім вибирають той токсин, який вбив метелика чи просто метелик не захотів їсти. Токсин не повинен діяти на інших комах.
4. Виділяють ген відібраного токсину і вставляють спочатку в бактерію, потім в тютюн. Перевіряють чи токсин не має негативного впливу на тютюн.
5. Відібраний ген, що не пригнучує тютюн вставляють в траву і перевіряють ще раз.
6. Якщо і т на траву не впливає, то вставляють в кукурудзу.
7. Перевіряють кукурудзу на всі параметри, щоб токсин був. не пригнічував, знову перевіряють ан комахах.
8. Якщо все ОК, то далі роблять гібрид цієї кукурудзи з тою, яка дає високі врожаї. В результаті отримують ГМО-гібрид з високою врожайністю і стійкий до метелика через наявність токсина від водоростей.
9. Все це діло патентується щоб ніхто не використав без дозволу цей продукт. Ще одна перевірка на безпеку, визначається концентрація токсину в кукурудзі і вона повинна бути такою, що відповідає довкіллю.
10. Розмножується насіння і продається.
11. Фермери отримують десь на 20% більший врожай ніж отримували до цього і економлять на інсектицидах.
12. Бізнес. Витарти на один ГМО це мільйони доларів, ефект - сотня мільйонів доларів. Біоінженерія це мультиплікатор вкладень в 5 разів більший ніж на наркотиках типу кокаїн чи героїн. Шкода, що українці мало займаються біоінженерією, а все більше будівельники та прибиральники.

 
14
2 квітня 2024 16:31:24
я не здатен відрізнити, чи то ти з пробірки чи натурал. І що?

А ось полуницю добре чути, де на хімії вирощена а де натуральна.
Тобто полуниця на хімії  ... розумієш що значить гмо?
Так, можна з'їсти пару штук вирощеної на хімікатах і натуральну. Смак кардинально відрізняється.

Хаяа вам не зрозуміти.
Ви порівнювали полуницю одного сорту? Чим відрізнявся смак?
Що означає хімікати проти натуральної? Ви думаєте, що азот із природньої селітри і синтезованої селітри різний?
Ви знаєте хімію і закон постійності речовин? Якщо в рослину дати комплексні мінеральні добрива то вона нічим не відрізняється від рослини на органічних добривах. Якщо рослина відчуває дефіцит чи надлишок якогось добрива, то матиме іншу фізіологію та інший смак плодів. Щодо хімії, то все є хімія з чого складається світ. Людство більше потерпає від різного роду природних афлатоксинів більше і частіше ніж від фунгіцидів, якими боряться щоб не було цих афлатоксинів. На початку минулого століття ферми збирали по 7-10 центнерів зерна з гектару, а зараз 70-100. Якби не засоби захисту типу фунгіциди, інсектициди та гербіциди і не ГМО, то зараз їжа коштувала б приблизно в 100 разів дорожче, а для 90% людей був би хронічний голод. Або інший аспект, якби не раундап, то кількість працюючих на полях була б приблизно в 10-20 разів більша ніж є зараз і кількість онкохворих від ультрафіолету Сонця в кілька разів була б більшою ніж є зараз.
ГМО і засоби захисту можна порівняти з винаходами електрики та двигуна внутрішнього згорання. Якби люди до тепер їздили на конях, то це була б екологічна катастрофа. Уявіть собі що в Києві на три мільйони людей є ще біля 500 тисяч коней, а кожен кінь щодня висирає 20 кг лайна і висціває 20-30 літрів сечі. І це йде не в унітаз і по трубах до Бортничів, а всюди і навколо. Кожен другий кінь має глисти, всюди мухи розносять частини лайна, в повітрі аміак... суцільна органіка, але середній вік людини повертається на 100 років назад, тобто до 27-30 років.
15
2 квітня 2024 08:39:53
Вимруть, тому що у них просто не буде вибору. З кожним роком ГМО все більше і більше і багато неГМО культур просто зникає. Деякі продукти вже зараз можливі тільки як ГМО. Борці з ГМО або мають згинути з голоду або змиритися з тим що є і почати споживати ГМО. Боротися з ГМО і одночасно його споживати це якось не дуже нормально.
Ще борці з ГМО вимруть по старості, а нові покоління матимуть кращу освіту щодо ГМО і розумітимуть, що ГМО це не те з чим варто чи можна боротися. А взагалі то мені якось все це не так важливо, бо ГМО перемагає, а борці з ним безнадійно програють, тільки плутаються під ногами.
Якщо що, то я частину свого життя займався ГМО. Принципово, коли є вибір, вибираю ГМО в якості насіння чи в якості продукту, бо більше довіряю. Ставлюся до цього приблизно так як до способу доставки лосося чи іншої риби в магазин Метро - краще куплю того що привезений сучасним транспортом на льоді ніж той який був привезений традиційним методом на возі, що запряжений волами...
От Ви як прогресивний фермер скажіть - чому миші не хочуть їсти добірну гарну пшеницю, яку холдинги дають за аренду паїв, а віддають перевагу вирощеній на городі? Це пишу з власного досвіду, одного року в сусідніх засіках зберігав таку і таку так миші городню місцями на тирсу перетринили, а холдингову навіть не рушили.
Також зі свідчень інших, кури не їдять холдингову кукурудзу наприклад, і буквально вчора кум розповів що корови віддають перевагу зчорнілій місцями соломі що зимувала в стіжку, а гарних тюків з холдингу не хочуть їсти?

Що це за феномен такий?
Сумніваюся що просто випадкові співпадіння.
Підтверджую
Проходив повз поле - бачив мітинг мишей з плакатами, «ні гмо» та «перестаньте нас травити»)
Ого! Мабуть, прихильники Юлі Тимошенко. Вони так заробляють, вона їм горішками платить.
16
2 квітня 2024 08:36:34
2.4 Д дійсно серйозно смердить, але ним обробляють до виходу в трубку, до жнив з того смороду сліду не залишається. На городах його також застосовують в складі "Пріми" наприклад.
Я теж так думаю, але я не миша, може миші чутливіші ніж люди.
Ну 2.4 Д зовсім не цукерок, ще й канцероген ніби як, думаю якби в зерні навіть сліди залишалися то було б купа скандалів.
Може й так. Але навіть якщо канцероген, то ще питання допустимих концентрації. Взагалі, я від цих тонкощів далекий і не знаю як воно працює і які регуляції на цей рахунок.
17
2 квітня 2024 08:29:53
Та ні звичайно, ці 5 доларів на тону виглядають просто символічними, може то такий рекламний хід, щоб збити ціну на 5 доларів від усіх. ГМО вирощувати десь вдвічі дешевше. Тобто і ціна має відрізнятись вдвічі.
Восени 22 року ціна на прийомі відрізнялася процентів на 40 (по пам'яті).
Ці 40% не компенсують різниці витрат, тому майже всі перейшли на ГМ-сою.
18
2 квітня 2024 08:19:57
обробляли пшеницю різними гербіцидами, можливо 2,4-Д, а цей гербіцид має запах.
2.4 Д дійсно серйозно смердить, але ним обробляють до виходу в трубку, до жнив з того смороду сліду не залишається. На городах його також застосовують в складі "Пріми" наприклад.
Я теж так думаю, але я не миша, може миші чутливіші ніж люди.
19
2 квітня 2024 08:17:22
Якщо кому цікаво, то ловіть з перших рук.
Наша компанія щороку засіває сотню(і) гектарів сої. Звичайно, що ГМО. Пробували на початках один раз виростити не як ГМО, але то затратно і невигідно під стандартні проекти.
НеГМО сою можна вирощувати тільки під спеціальні проекти типу для отримання органічного продукту, таке можливо, ми навіть думали чи не робити так, але то не надто цікаво. За моєю оцінкою, неГМО соя займає зараз якісь поодинокі відсотки в загальних площах під сою.
За останні роки сорти сої сильно рушили вперед і є так звані ГМО другої генерації або ще їх називають сорти з так званим великим врожаєм, хтось називає двократний врожай. Така соя дає великий врожай, стійка до раундапу.
Є люди, які боряться проти ГМО, але це нормально і до таких людей варто ставитися спокійно, а не як до тупих чи хворих на голову. Вони теж мають право на життя. З часом вони вимруть.
Ну от у старттопіку попри гучну назву теми вказано премію за неГМО при купівлі - $5 на тону.
І ось у мене питання: хіба ж така різниця варта ризиків і додаткових витрат при вирощуванні неГМО?!
Та ні звичайно, ці 5 доларів на тону виглядають просто символічними, може то такий рекламний хід, щоб збити ціну на 5 доларів від усіх. ГМО вирощувати десь вдвічі дешевше. Тобто і ціна має відрізнятись вдвічі.
Ці 5 доларів виглядають смішно, бо тест на ГМО теж грошей коштує і тест не завжди дає відповідь.
На практиці це так - приїздить партія сої. Покупець каже, якщо не ГМО, то куплю на 5 доларів дорожче, продавець чухзає потилицю і каже, що та навіщо мені то неГМО, плати стандартну ціну і дуже радий, що продає ГМО-сою всього на 5 доларів дешевше від неГМО. 
20
2 квітня 2024 08:09:36
Здрасті, з якого це куя вони вимруть? Вимруть їбаньки які без розбору їдять їдло чи 'вакцини' які просуває зомбоящих.
Вимруть, тому що у них просто не буде вибору. З кожним роком ГМО все більше і більше і багато неГМО культур просто зникає. Деякі продукти вже зараз можливі тільки як ГМО. Борці з ГМО або мають згинути з голоду або змиритися з тим що є і почати споживати ГМО. Боротися з ГМО і одночасно його споживати це якось не дуже нормально.
Ще борці з ГМО вимруть по старості, а нові покоління матимуть кращу освіту щодо ГМО і розумітимуть, що ГМО це не те з чим варто чи можна боротися. А взагалі то мені якось все це не так важливо, бо ГМО перемагає, а борці з ним безнадійно програють, тільки плутаються під ногами.
Якщо що, то я частину свого життя займався ГМО. Принципово, коли є вибір, вибираю ГМО в якості насіння чи в якості продукту, бо більше довіряю. Ставлюся до цього приблизно так як до способу доставки лосося чи іншої риби в магазин Метро - краще куплю того що привезений сучасним транспортом на льоді ніж той який був привезений традиційним методом на возі, що запряжений волами...
От Ви як прогресивний фермер скажіть - чому миші не хочуть їсти добірну гарну пшеницю, яку холдинги дають за аренду паїв, а віддають перевагу вирощеній на городі? Це пишу з власного досвіду, одного року в сусідніх засіках зберігав таку і таку так миші городню місцями на тирсу перетринили, а холдингову навіть не рушили.
Також зі свідчень інших, кури не їдять холдингову кукурудзу наприклад, і буквально вчора кум розповів що корови віддають перевагу зчорнілій місцями соломі що зимувала в стіжку, а гарних тюків з холдингу не хочуть їсти?

Що це за феномен такий?
Сумніваюся що просто випадкові співпадіння.
Я не знаю нічого конкретного про ваші випадки, але можу висунути версії. Можуть бути різні сорти, так само як і різні сорти яблук і одне смачне, а інше не дуже. Також певен, що холдинги обробляли пшеницю різними гербіцидами, можливо 2,4-Д, а цей гербіцид має запах.
Ще варіант - пшениця у холдингу може була здоровіша без грибків, очищена, а здорову і чисту пшеницю миші їдять менш охоче ніж хвору. Тобто, і на городі можна виростити пшеницю щоб була здорова без грибків і її теж миші їстимуть гірше.
Хочете простий експеримент? Посортуйте картоплю на дві окремі фракції - здорову і таку що десь підгнила, зі сміттям і так далі. Насипте на дві купки в одному приміщенні. За якийсь час побачите, що миші жеруть биту та підгнилу картоплю охочіше ніж чисту і здорову.
21
2 квітня 2024 07:30:28
Є люди, які боряться проти ГМО, але це нормально і до таких людей варто ставитися спокійно, а не як до тупих чи хворих на голову. Вони теж мають право на життя. З часом вони вимруть.
Здрасті, з якого це куя вони вимруть? Вимруть їбаньки які без розбору їдять їдло чи 'вакцини' які просуває зомбоящих.
Вимруть, тому що у них просто не буде вибору. З кожним роком ГМО все більше і більше і багато неГМО культур просто зникає. Деякі продукти вже зараз можливі тільки як ГМО. Борці з ГМО або мають згинути з голоду або змиритися з тим що є і почати споживати ГМО. Боротися з ГМО і одночасно його споживати це якось не дуже нормально.
Ще борці з ГМО вимруть по старості, а нові покоління матимуть кращу освіту щодо ГМО і розумітимуть, що ГМО це не те з чим варто чи можна боротися. А взагалі то мені якось все це не так важливо, бо ГМО перемагає, а борці з ним безнадійно програють, тільки плутаються під ногами.
Якщо що, то я частину свого життя займався ГМО. Принципово, коли є вибір, вибираю ГМО в якості насіння чи в якості продукту, бо більше довіряю. Ставлюся до цього приблизно так як до способу доставки лосося чи іншої риби в магазин Метро - краще куплю того що привезений сучасним транспортом на льоді ніж той який був привезений традиційним методом на возі, що запряжений волами...
22
1 квітня 2024 23:51:39
Якщо кому цікаво, то ловіть з перших рук.
Наша компанія щороку засіває сотню(і) гектарів сої. Звичайно, що ГМО. Пробували на початках один раз виростити не як ГМО, але то затратно і невигідно під стандартні проекти.
НеГМО сою можна вирощувати тільки під спеціальні проекти типу для отримання органічного продукту, таке можливо, ми навіть думали чи не робити так, але то не надто цікаво. За моєю оцінкою, неГМО соя займає зараз якісь поодинокі відсотки в загальних площах під сою.
За останні роки сорти сої сильно рушили вперед і є так звані ГМО другої генерації або ще їх називають сорти з так званим великим врожаєм, хтось називає двократний врожай. Така соя дає великий врожай, стійка до раундапу.
Є люди, які боряться проти ГМО, але це нормально і до таких людей варто ставитися спокійно, а не як до тупих чи хворих на голову. Вони теж мають право на життя. З часом вони вимруть.


23
31 березня 2024 05:46:48
В моїх скромних планах виростити 500 тон кавунів...
24
30 березня 2024 04:29:53
Ні кількість ні густота населення не є такими факторами що дуже впливають на привабливість чи зручність країни.
15 мільйонів це не є проблема. Проблема тільки в якості населення. Мене більше лякає саме це, тому що в плані соціальних змін на краще не певен. Найгірше, що після нашої важкої перемоги є шанс продовжити будувати якийсь соціалізм, утопію, пануватиме невігластво і прості примітивні рішення типу "гірше не буде", "поділити", "не дати...", "заборонити..." і т.д. .
Оце найгірше дуже ймовірне, бо на це є соціальний запит і ще ми будемо залежними від інших країн, в яких бздури беруть верх, але у них надто сильна економіка щоб програти їхній бздурі.
Після перемоги будуть статуси ветеранів, дітей війни, героїв-пенсіонерів, заслужених і так далі. Всі необхідні соціальні проекти будуть тонути в безглуздій українській бюрократії, яка паралізує навколо себе все до чого дотягнуться її руки.
Країна просто не буде привабливою, і не через війну, а просто непривабливою і люди її покинуть, покинуть навіть ті, хто на плечах її втримав.
Це песимістичний сценарій і дуже хочеться, щоб він не відбувся.
25
26 березня 2024 15:11:14
Кравчук набрав в 40 разів більше голосів ніж Юхновський на перших виборах президента. То була ганьба. Тепер ми оплачуємо рахунки.
26
26 березня 2024 06:25:38
Замкнуте коло виходить - якщо заїдуть іноземці, в Україну без українців точно ніхто не повернеться, більше того, втечуть рештки.
В Британії іммігранти обходяться дорожче ніж ВВП, який вони продукують. В бідних країнах як наша той ВВП взагалі буде жалюгідним.
Кожен бідний іммігрант плодить дітей, яких треба буде вчити і доглядати, коли вони виростуть, то йому пора на пенсію. А далі толкові покидають країну, залишається треш.
Довго писати, але це глухий кут, поки що нема жодної країни, яка виграє від іммігрантів.
Кілька слів про США. Якби останні 50 років не було іммігрантів, то США були б країною з найвищим IQ і з значно вищим середній рівнем життя. А так на кожного толкового іммігранта заїздить десяток умовних баранів.
27
26 березня 2024 06:12:00
Почитав.
Є народна мудрічть: "дурень думкою багатіє".

1. Україна ніколи не робила ЯЗ. Україна навіть не спромоглася виготовляти і переробляти паливо для АЕС. А це перший крок, напрацьовується досвід і відпрацьовуються технології.
2. Україна робила важкі ракети. Чому не розробити важку ракету котра може тягнути 10 - 20 тон вибухівки. І регулярно запускати по російським заводах.
Звичайно, що для тих хто придумав зарплату в конвертах, розмови і про перше і про друге то лише "дурень думкою багатіє".

Зараз мене заплюють. Я готовий.  :K
Зарплати в конвертах яким тут боком? Теж в економіці не розбираєтеся?
28
21 березня 2024 23:28:32
не створивши альтернативи пропонувати вирізати - то довбограйство
попит породжує пропозицію, а не навпаки
Тобто є попит на інформацію, ця інформація є на кацапській мові, а ти пропонуєш вирізати шар інфи не замістивши цей шар на солов'їній... Щось не клеїться... Нє?  :weep:
Тільки не тягніть сюди русскій мір через вікно там де перед ним закриті двері. Є попит на інформацію, а русскій мір пропонує практично завжди лайно, за яке треба платити двічі.
Це як по аналогії, якщо хочете автомобіль, то це має бути Жигуль... бляха-муха. Та краще на колінах повзти задом наперед ніж мати Жигуля.

29
21 березня 2024 23:25:37
У нас в компанії було пораховано, що вся технологічна інформація з русолайноресурсів має від*ємну цінність.
Майже вся інформація застаріла, нетехнологічна, відстала і недостовірна.
Якщо потрібна корисна інформація, то тільки з джерел розвинутих країн. Посилання на москалів заборонено як шкідливе і небезпечне.
Анекдот:
Запитання:
- Що таке не гуде і в сраку не лізе?
Відповідь:
- Машинка для гудіння в сраці, яка зроблена за джерелами інформації із зони ".ru".
30
13 березня 2024 19:28:38
Щойно подивився фільм за цим лінком:
не могу себя заставить посмотреть
жалею себя
как ваши впечатления?
Фільм не є художнім шедевром, він не закінчений, з недоліками. Але, я не уявляю собі яким міг би бути фільм, щоб випередити цей за отримання Оскара. Фільм неймовірно емоційний, реалістичний і такий, що заслужив Оскара саме через ці характеристики.
31
12 березня 2024 01:58:58
Щойно подивився фільм за цим лінком:
https://www.pbs.org/wgbh/frontline/documentary/20-days-in-mariupol/
32
11 березня 2024 01:13:29
Тому я і кажу що це популізм який протирічить здоровому глузду але добре лягає у вуха консервативному електорату
Популізм, що лягає у вуха не консервативному, а тупому електорату, чи такому, що сліпо вірить в багіню.
33
11 березня 2024 00:52:38
Зараз вже нема що додати про землю, бо сучка гавкає, а караван іде.
На сьогодні, на прикладі Тернопільської області:
- Є біля 1 мільйона гектарів орної землі в області.
- На продаж виставлено всього кілька десятків паїв.
- Середня ціна на пай - 4000 доларів за гектар, якщо земля не біля міста.
- Ціна на землю врівноважена попитом-пропозицією і на виставлену землю черга не стоїть.
- Ринок фактично мертвий і люди не хочуть продавати, тому що земельні ділянки такого малого розміру, що виручка за пай не вирішує проблем потреби в грошах.
- Абсолютна більшість оборудок за минулі роки це перепродаж ділянок сусідам чи родичам заради нормалізації земельних стосунків.
Зараз жодна компанія чи банк світу не має вільних коштів щоб скупити українські землі. В Україні немає жодного землекористувача, який мав би достатньо коштів на викуп землі яку орендує. Це стосується навіть таких гігантів-користувачів як СКМ чи ЕпіцентрК, які обробляють сотні тисяч гектарів.
Ринок конкурентний, за землю конкурують холдинги, компанії, фермерські господарства і навіть фізособи, але ціна настільки врівноважена, що покупка землі не є вигідною. Якщо це читають бізнесмени з освітою, то вони знають про що мова.

34
11 березня 2024 00:42:04
Тимошенко застрягла в 90-х.
Її потяг вже давно поїхав, а вона все ходить по перону.
А у тебе яке громадянство?

Чому Україну не захищаєш?  :fool:
Громадянство українське, отримав його в середині 90-х в консульстві коли проживав закордоном і далі продовжив проживати за межами України, за межами проживаю до тепер.
Я ніколи не вчився в Україні, не брав жодної допомоги від українського уряду чи з українського бюджету ні на лікування, ні на навчання і так далі.
У мене дружина та діти народились і проживали поза межами України. Відповідно, вони теж ніколи не взяли жодної копійки з бюджету України і не збираються брати в майбутньому.
В Україні маю бізнес, в сільському господарстві і не тільки. Проживаючи за межами України щороку сплачую мільйони податків в український бюджет. Ще я кожен рік вивожу на мільйони української продукції за межі України і завожу доляри. Навіть під час війни вивожу партії готової продукції.
І що я зробив неправильно чи шкідливого?
На військовому обліку в Україні не знаходжусь як резидент іншої країни. Українській армії допомагаю як можу і про це писати тут не буду.
Давайте дідусю, міряймось пісюнами далі.
35
10 березня 2024 20:43:55
Тимошенко застрягла в 90-х.
Її потяг вже давно поїхав, а вона все ходить по перону.
36
10 березня 2024 18:47:37
квартир можна набудувати скільки завгодно
а землю можна або завоювати, або проєбати
йопані всраті комуняки
як же ви заїпали
коли ви вже повиздихаєте
[/дайте]
Саме так!!!
37
10 березня 2024 00:22:30
У нас в селі ріс хлопець. Він добре вчився, добре співав і танцював. Але коли йому стукнуло 14 років, то не захотів поступати в комсомол і коли був якийсь концерт, то він відмовився виступати на сцені, бо то був піст, а в піст танцювати і співати негоже. Ще виявилося, що в їхній родині годинники не перевели на куранти Спаської вежі кремля, а так і залишили старий дорадянський час, який на дві години відставав від Московського. За це його вигнали з школи, з 7-го класу. У нього був вибір чи бути радянським хлопчиком-комсомольцем чи ні. Вибрав друге. Залишився без освіти, пішов на роботу до колгоспу і він був звичайним рагулем. Я з ним працював в одній колгоспній бригаді. Я був молодий, а він був уже старшим мудрим дядьком-рагулем, якому не цікава була радянська попса і взагалі все совєтське.
Для мене рагуль - той сільський хлопець, який так і не перейшов на російську, не брав участі в богоборних акціях, не сприйняв СССР і переріс в дядька.
Коли Україна стала незалежною, то він просто радів. Ті хто його обзивали раніше рагулем повиходили з партії, почали говорити українською, вони навіть перестали боятися, але далі називали його рагулем.
38
9 березня 2024 17:35:28
Дурепа. Можу аргументувати.
39
8 березня 2024 05:52:33
Сумно. Все дуже жалюгідно... Але все їм пробачу, якщо задушать москалів.
Думаю, що Байден вибори програє.
40
8 березня 2024 02:53:32
Є анекдот про дипломата, військового і цноту як три окремі полюси. Тобто, дипломат не може бути ні військовим ні  цнотливим, військовий не може бути ні цнотливим ні дипломатом, цнотливі не бувають військовими чи дипломатами.

Повна версія