Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Дрони всякі різні

Re: Дрони  всякі різні
dmp

Отсходу. Українська розробка двомоторний бпла https://nau.edu.ua/ua/menu/science/naukovi-rozrobki/bezpilotnij-litalnij-aparat-m-7-%E2%80%9Cnebesnij-patrul%E2%80%9D.html
Треба звернутись до моделістів. Вони копіїї двомоторників на радіокеруванні вже дуже давно роблять.

Два, чотири чи шість (RIP :( ) двигунів ставлять коли є доцільність. 

Але з точки зору ефективності чим меньше моторів тим краще.

Вони роблять КОПІЇ двомоторників з двома моторами, бо оригінали двомоторні.
   
Re: Дрони  всякі різні

Два, чотири чи шість (RIP :( ) двигунів ставлять коли є доцільність. 

Але з точки зору ефективності чим меньше моторів тим краще.

Вони роблять КОПІЇ двомоторників з двома моторами, бо оригінали двомоторні.
Двомоторний літак по дефолту надійніший за одномоторний.
Я до моделістів послав, бо вони знають як зробити невеликий двомоторний радіокерований літак.
   
Re: Дрони  всякі різні

Чехи ніби передавали для використання в бойових умовах. Відео 2018 року
   
Re: Дрони  всякі різні

дроноводи! ви зациклені на ідеї літаючих апаратів.
краще б хто переключився на тему колісних.
там непочай край роботи для розгулу творчої фантазії
   
Re: Дрони  всякі різні

дроноводи! ви зациклені на ідеї літаючих апаратів.
краще б хто переключився на тему колісних.
там непочай край роботи для розгулу творчої фантазії

запам'ятайте простий факт: у сучасній війні до 95% цілей вражає артилерія та авіація
   
Re: Дрони  всякі різні
dmp

Двомоторний літак по дефолту надійніший за одномоторний.
Я до моделістів послав, бо вони знають як зробити невеликий двомоторний радіокерований літак.

Дрон - це не пасажирський літак, що повинен мати можливість продовжувати політ на одному двигуні.

Орлану потрібно для польоту двигун на 2,5kw, на одному в 1,0 він полетить лише в землю. Тому два двигуна підвищують
імовірність відмови в два рази і мають сукупну більшу вагу і ціну.

Та двомоторна українська розробка сама чесно вказує, що західні аналоги літають на одному моторі.
   
Re: Дрони  всякі різні

Дрон - це не пасажирський літак, що повинен мати можливість продовжувати політ на одному двигуні.

Орлану потрібно для польоту двигун на 2,5kw, на одному в 1,0 він полетить лише в землю. Тому два двигуна підвищують
імовірність відмови в два рази і мають сукупну більшу вагу і ціну.

Та двомоторна українська розробка сама чесно вказує, що західні аналоги літають на одному моторі.
А чом би й не мати можливість долетіти на одному двигуні? Дурницю про імовірність відмови в два рази навіть нема чого обговорювати. Це авіація давно пережувала і виплюнула. Двохмоторнники надійніші.  Повна потужність двох моторів потрібна лише на старті. На баражуванні може хватати і 10%.
Що ви вперлись в той орлан. Зробіть менший дрон на 0,75 квт моторі, якщо так хочеться одномоторнника.
Весь цимес мотора з бензокосарки - низька ціна і їх оведохріна.
   
Re: Дрони  всякі різні
dmp

А чом би й не мати можливість долетіти на одному двигуні? Дурницю про імовірність відмови в два рази навіть нема чого обговорювати. Це авіація давно пережувала і виплюнула. Двохмоторнники надійніші.  Повна потужність двох моторів потрібна лише на старті. На баражуванні може хватати і 10%.
Що ви вперлись в той орлан. Зробіть менший дрон на 0,75 квт моторі, якщо так хочеться одномоторнника.
Весь цимес мотора з бензокосарки - низька ціна і їх оведохріна.

Орлан стартує з катапульти. Якби було б достатньо 10%, то поставили б меньший мотор.

Чому Орлан? Це приклад працюючої системи з говна і палок.

Добре, я подивився, що ставлять на бензокосарки.

Наприклад
https://www.honda-engines-eu.com/en/products/engines/gx50
мотор Honda CX 50: Потужність 1,47kw @5000 rpm.
Вага 4,13 кіло.

або

https://www.honda-engines-eu.com/en/products/engines/gx25
На 0.7kw
2.78kg

Для порівняння авіаційний двигун Орлана:
Потужність 2,5kw,
Вага 1.440g


   
Re: Дрони  всякі різні

запам'ятайте простий факт: у сучасній війні до 95% цілей вражає артилерія та авіація

і шо? це має бути обмеженням для польоту фантазії?
наприклад я ще кілька років тому бачив варіант гібриду колісного і літаючого дрона. Концепція надзвичайно проста, а час автономної роботи зростає. Просто їх примінення різне...
Фантазуйте! можливо котрісь з ваших ідей стануть поштовхом до виробництва чогось нового
   
Re: Дрони  всякі різні

Орлан стартує з катапульти. Якби було б достатньо 10%, то поставили б меньший мотор.

Чому Орлан? Це приклад працюючої системи з говна і палок.

Добре, я подивився, що ставлять на бензокосарки.

Наприклад
https://www.honda-engines-eu.com/en/products/engines/gx50
мотор Honda CX 50: Потужність 1,47kw @5000 rpm.
Вага 4,13 кіло.

або

https://www.honda-engines-eu.com/en/products/engines/gx25
На 0.7kw
2.78kg

Для порівняння авіаційний двигун Орлана:
Потужність 2,5kw,
Вага 1.440g
Ви можете закупити велику кількість авіамоторів? Іх треба десятки тисяч. Рашка скоріш за все робить їх сама.
Будь який двигун піддається форсуванню. Можна взяти 1квт мотор, розігнати його до 2квт, попутно зменшивши вагу. Ще раз - повна потужність лише на старті. На баражуванні того не треба. Ще можна поставити порохового стартового прискорювача. В авіації це вже давно відпрацьовано.
   
Re: Дрони  всякі різні
dmp

Ви можете закупити велику кількість авіамоторів? Іх треба десятки тисяч. Рашка скоріш за все робить їх сама.
Будь який двигун піддається форсуванню. Можна взяти 1квт мотор, розігнати його до 2квт, попутно зменшивши вагу. Ще раз - повна потужність лише на старті. На баражуванні того не треба. Ще можна поставити порохового стартового прискорювача. В авіації це вже давно відпрацьовано.

Мені щось дуже важко з вами розмовляти. Я навів який двигун купляє рашка і це японський авіаційний двигун, з Японії чи Китаю. Не форсований з бензокосарки. І старт з катапульти.
   
Re: Дрони  всякі різні

Мені щось дуже важко з вами розмовляти. Я навів який двигун купляє рашка і це японський авіаційний двигун, з Японії чи Китаю. Не форсований з бензокосарки. І старт з катапульти.
Ще раз. До задниці рашка. Ви зможете закупити десятки тисяч японських авіадвигунів?
Моторів до мотокосарок просто валом. на будь який смак. До речі. Порівнювати вагу двигунів варто в однаковій комплектації. Авіадвигун голий. Він не заведеться - нема електрики. Мотор для бензокосарки  - в повному комплекті. З бензобаком і непотрібним для дрона корпусом.
Вам важко розмовляти, бо Ви думаєте чому не можна використати те що валяється під ногами,  я ж шукаю можливості.
   
Re: Дрони  всякі різні

Чехи ніби передавали для використання в бойових умовах. Відео 2018 року
https://m.youtube.com/watch?v=VxPNpGnwUTc

А як воно може крутити лопасті в повітрі? ;o
З таким дизайном корпус повинен почати обертатись в інший бік, роблячи швидкість оберту лопастей відносно повітря недостатньою щоб злітати
   
Re: Дрони  всякі різні

дроноводи! ви зациклені на ідеї літаючих апаратів.
краще б хто переключився на тему колісних.
там непочай край роботи для розгулу творчої фантазії

колісні занадто дорого
   
Re: Дрони  всякі різні
dmp

Ще раз. До задниці рашка. Ви зможете закупити десятки тисяч японських авіадвигунів?
Моторів до мотокосарок просто валом. на будь який смак. До речі. Порівнювати вагу двигунів варто в однаковій комплектації. Авіадвигун голий. Він не заведеться - нема електрики. Мотор для бензокосарки  - в повному комплекті. З бензобаком і непотрібним для дрона корпусом.
Вам важко розмовляти, бо Ви думаєте чому не можна використати те що валяється під ногами,  я ж шукаю можливості.

Рашку до дупи звісно, але досвід потрібно вивчати. Зараз ніхуя закупити в такій кількості неможливо: не льотний контроллер, ні батарейки, ні пропи, ні відеозвязок.

Голий авіадвигун - 1200г, 1440 це вже зі стартером.
   
Re: Дрони  всякі різні
dmp

А як воно може крутити лопасті в повітрі? ;o
З таким дизайном корпус повинен почати обертатись в інший бік, роблячи швидкість оберту лопастей відносно повітря недостатньою щоб злітати

Два гвинта, що обертаються в протилежному напрямку для компенсації моменту.
   
Re: Дрони  всякі різні

Ще раз. До задниці рашка. Ви зможете закупити десятки тисяч японських авіадвигунів?
Моторів до мотокосарок просто валом. на будь який смак. До речі. Порівнювати вагу двигунів варто в однаковій комплектації. Авіадвигун голий. Він не заведеться - нема електрики. Мотор для бензокосарки  - в повному комплекті. З бензобаком і непотрібним для дрона корпусом.
Вам важко розмовляти, бо Ви думаєте чому не можна використати те що валяється під ногами,  я ж шукаю можливості.

сорі, а чи не занадто рано сперичатися щодо типу двигуна?
головне питання вже вирішене та є замовник на десятки тисяч дронів?
   
Re: Дрони  всякі різні

сорі, а чи не занадто рано сперичатися щодо типу двигуна?
головне питання вже вирішене та є замовник на десятки тисяч дронів?
Якщо вписатися в 2000 $ за штуку, то литовці за три дні порібну суму зберуть  :)
   
Re: Дрони  всякі різні
dmp

Якщо вписатися в 2000 $ за штуку, то литовці за три дні порібну суму зберуть  :)

Ну то вже зловживати добротою, не будемо, але вони б могли :)
   
Re: Дрони  всякі різні

Якщо вписатися в 2000 $ за штуку, то литовці за три дні порібну суму зберуть  :)

не впевнений :)
ще й вартість на камікадзе починається зі значно менших сум
   
Re: Дрони  всякі різні

Мені ще цікаво, от гаразд, зібрали гроші на десятки тисяч дронів. Чи знайдуться компоненти у відповідній кількості? Їм жеж там таки мізки потрібні і оптика якась. І от питання - чи знайдемо відповідну кількість чіпів та оптики? Може ще чогось, двигунів, батарей.
   
Re: Дрони  всякі різні
dmp

Мені ще цікаво, от гаразд, зібрали гроші на десятки тисяч дронів. Чи знайдуться компоненти у відповідній кількості? Їм жеж там таки мізки потрібні і оптика якась. І от питання - чи знайдемо відповідну кількість чіпів та оптики? Може ще чогось, двигунів, батарей.

Ні, не знайдемо. Але на десяток для випробувань знайти можна, а потім потихеньку шукати й виробляти. Такі штуки все ж краще до війни робити.
   
Re: Дрони  всякі різні

Ще цікаво - контррадарні і контр РЕБ дрони. На кшталт контррадарних ракет. РЕБ жеж коли давить - випромінює. Ну і летіти от на цей сигнал. Можна взагалі без оптики. Таке навіть якщо мало та на колінці зробити - буде велика допомога.
   
Re: Дрони  всякі різні

Мені ще цікаво, от гаразд, зібрали гроші на десятки тисяч дронів. Чи знайдуться компоненти у відповідній кількості? Їм жеж там таки мізки потрібні і оптика якась. І от питання - чи знайдемо відповідну кількість чіпів та оптики? Може ще чогось, двигунів, батарей.

звичайно, що знайдуться
я професійно займаюся дронами та знаю можливості тих постачальників, компоненти яких використовую
   
Re: Дрони  всякі різні

Ще цікаво - контррадарні і контр РЕБ дрони. На кшталт контррадарних ракет. РЕБ жеж коли давить - випромінює. Ну і летіти от на цей сигнал. Можна взагалі без оптики. Таке навіть якщо мало та на колінці зробити - буде велика допомога.

це вже більше для програмувальників робота
аби використовувати декілька дронів як рій

я ж лише за те, щоб швидше відправляти кожного хуйлостанця на той світ, без розбору роду військ
кожен з них рано чи пізно опиняється без реб, без броні та на відкритому просторі
   
Re: Дрони  всякі різні

Два гвинта, що обертаються в протилежному напрямку для компенсації моменту.

Так на відео коли він розповідав був лише один гвинт
   
Re: Дрони  всякі різні

Показово що Антонову не вистачило часу та натхнення за 30 років щоб розробити хоч один масовий проект украінського дрона
   
Re: Дрони  всякі різні

колісні занадто дорого

чому? ви на нього штучний інтелект збираєтесь ставити чи шо?
   
Re: Дрони  всякі різні

Показово що Антонову не вистачило часу та натхнення за 30 років щоб розробити хоч один масовий проект украінського дрона

нема нормального замовлення = нема виконання

просто нагадаю, що Байрактари нами не оплачувалися, на них наші спеціалісти не формулювали ТЗ
як і на НЛАВи, на 777, на ХайМарси та на все те, що на нас впало "з неба"
   
Re: Дрони  всякі різні

чому? ви на нього штучний інтелект збираєтесь ставити чи шо?

і не тільки, треба також здатність долати всякі перешкоди, запобігати перекиданню, тощо

Без цього його можна використовувати лише по дорогах і все
   
Re: Дрони  всякі різні

це вже більше для програмувальників робота
аби використовувати декілька дронів як рій

я ж лише за те, щоб швидше відправляти кожного хуйлостанця на той світ, без розбору роду військ
кожен з них рано чи пізно опиняється без реб, без броні та на відкритому просторі
Це сенсор відповідний, головне. Не знаю навіть, скільки він коштує. Ну і якщо можна давити радари та РЕБ дронами, то це дуже велике значення має.
   
Re: Дрони  всякі різні

нема нормального замовлення = нема виконання

просто нагадаю, що Байрактари нами не оплачувалися, на них наші спеціалісти не формулювали ТЗ
як і на НЛАВи, на 777, на ХайМарси та на все те, що на нас впало "з неба"

У них було що реально запропонувати?

Нехай зараз розробляють нашвидку двома-трьома малими колективами конкуруючі варіанти, і тестують на полі бою
Авось щось і «злетить» в порівнянні з іноземними аналогами - хоча дуже сумніваюсь бо було 30 років

Хоча б для розвідки
   
Re: Дрони  всякі різні

Це сенсор відповідний, головне. Не знаю навіть, скільки він коштує. Ну і якщо можна давити радари та РЕБ дронами, то це дуже велике значення має.

тріангуляція лише потрібна
один дрон не дасть хоч приблизної координати
два та більше
чим більше - тим точніше визначається, а далі справа для арти

реб не працює ж з-під москви
все досить локалізоване
   
Re: Дрони  всякі різні

У них було що реально запропонувати?

Нехай зараз розробляють нашвидку двома-трьома малими колективами конкуруючі варіанти, і тестують на полі бою
Авось щось і «злетить» в порівнянні з іноземними аналогами - хоча дуже сумніваюсь бо було 30 років

Хоча б для розвідки

пробачте, але так ставити питання не можна
дрон розробнику не потрібен
дрон потрібен або інвестору, або споживачу
і зараз велика контора без грошей нічого не розроблятиме
та це й майже не можливо
розмір, з яким звикли мати справу на Антонова буде повністю завязаний на західних технологіях, які отримати буде не набагато простіше, ніж вже готові дрони
   
Re: Дрони  всякі різні

Смисл обговорення?

Купувати потрібно було

За два роки до початку війни розробник Фурії волав: нам не дають замовлення! Ми пройшли випробування МО, а тепер держава відмовилася купувати наші дрони. Зараз ми виробляємо за власний кошт і складуємо
   
Re: Дрони  всякі різні

Взагалі таке поняття як «підтримка національного виробника» має зникнути в відношенні до оборонної промисловості
Кацапи вкладали гроші останні 20 років, Україна майже не вкладала за винятком ракет

Тому вкидати гроші в «підтримку» майже 100% означає мати на виході менш ефективний/більш відсталий продукт в порівнянні з кацапами, не кажучі вже про інші країни
   
Re: Дрони  всякі різні
dmp

Так на відео коли він розповідав був лише один гвинт

два, подивиться уважніше.
   
Re: Дрони  всякі різні

Взагалі таке поняття як «підтримка національного виробника» має зникнути в відношенні до оборонної промисловості
Кацапи вкладали гроші останні 20 років, Україна майже не вкладала за винятком ракет

Тому вкидати гроші в «підтримку» майже 100% означає мати на виході менш ефективний/більш відсталий продукт в порівнянні з кацапами, не кажучі вже про інші країни

та да

головне виробників чушок підтримувати
напродаємо чушок - купимо кожному по два мерси та три айфони

добре, що у штатах та юк нема таких діячів...
   
Re: Дрони  всякі різні
dmp

Взагалі таке поняття як «підтримка національного виробника» має зникнути в відношенні до оборонної промисловості
Кацапи вкладали гроші останні 20 років, Україна майже не вкладала за винятком ракет

Тому вкидати гроші в «підтримку» майже 100% означає мати на виході менш ефективний/більш відсталий продукт в порівнянні з кацапами, не кажучі вже про інші країни

Але його мати. Бо з іностранним виробником, як показала практика 2014-2022 років не все так просто.
   
Re: Дрони  всякі різні

один дрон не дасть хоч приблизної координати
Ні, це можливо робити одним дроном. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B0_%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B0
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія