Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Борщ за рецептом 1860 року

Re: Борщ за рецептом 1860 року
nik

Із свиними ребрами.
З овочів: буряк, морква, цибуля, пастернак, картопля, фасоля, корінь петрушки, болгарський перець, помідори.
В тарілку - стручковий перець.
Ірландський віскі  B-)

Single malt чи blended?
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

В борщі, який варила в печі бабусина сестра, коли ми в гостях бували, завжди памятаю здоровенний сушений білий (чорного кольору  :D ) гриб. Чогось цей вигляд мені тоді дуже не подобався... Смак борщу навіть не памятаю, а той гриб - дуже добре
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

сушений білий (чорного кольору   ) гриб.

Та ну жах же ж. То гриб, то рєпа, то без томату але з сосисками та м'ятою. І після всього ми наполягатимемо що борщ- українська культурна спадщина?
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Та ну жах же ж. То гриб, то рєпа, то без томату але з сосисками та м'ятою. І після всього ми наполягатимемо що борщ- українська культурна спадщина?
Ну, гриб - то явно рідне на поліссі, скільки ми за грибами в дитинстві находилися... Сушили у печі, тому вони чорніли.
Не тільки борщ з ними робили. мясо далеко не завжди було, а сушені гриби були
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Гриб якраз дуже "український" інгредієнт борщу. Забув де то таке поширене, чи не на Волині? Хто знає?
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Особисто варю борщі за кількома рецептами, всього шість. Різні на смак. Рецепти маю від мами та від кухарки ресторану, який колись мені належав. Моя мама варить борщі приблизно 15-ти рецептів. Моя баба, професійна кухарка, варила борщі ще інших рецептів.
В різних рецептах використовуються різні буряки, навіть є борщ із цукрового буряка. Буряк можна варити, смажити, пекти чи заквасити. Є борщі з м*ясом та пісні, кислі та солодкі, з сметаною чи без, сметана сира чи смажена, навіть є борщ з карасями.
Коли я вчився ресторанній справі в США (брав курси), то коли мова йде про такі поняття як конкретна страва, то це завжди широкий спектр рецептів, який переходить плавно з одного в інший. Тобто, може існувати сотня рецептів борщу і все це будуть борщі, так само як сотні рецептів мексиканських такосів, тисяча рецептів італійської піци чи французького цибулевого супу або баварських сосисок. Баварські сосиски різні!!!! В борщі використовується біля 30-ти інгредієнтів!!!! Уявіть кількість комбінацій, коли кожен з інгредієнтів можна різним способом залучити! Коли у мене є час, то я коли варю супи чи юшки спочатку підгораю моркву і картоплю на вогні і це вже інший смак! А є супи, де картоплю варять оремо і це інший смак і борщ так теж можна.
(tu)
У нас готують варіантів 12, але й вони різні завжди - смачнющі але різні ж! :weep: під сотню доводилося куштувати - у шинках, ресторанах, кафе і навіть у інших країнах. Український БОРЩ - це смачно завжди! [ua]  (tu)

Все, хочеться борщу, а щоб вас! X(
У холодильнику і квас бурячаний стоїть... :shuffle:
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Ну, гриб - то явно рідне на поліссі, скільки ми за грибами в дитинстві находилися... Сушили у печі, тому вони чорніли.
Не тільки борщ з ними робили. мясо далеко не завжди було, а сушені гриби були
Гриб і сам по собі самодостатній продукт, або добрий в поєднанні з не агресивним смаковим середовищем.
Але ж борщ  в першу букет запашних овочевих ароматів.
Крім іншого, для перетравлення гриба в дітей до 9 років і частини дорослих не існує потрібного ферменту.
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

навіть є борщ з карасями.

От чого-чого, а борщів на рибі ніколи не пробував, цікаво як воно
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Гриб і сам по собі самодостатній продукт, або добрий в поєднанні з не агресивним смаковим середовищем.
Але ж борщ  в першу букет запашних овочевих ароматів.
Крім іншого, для перетравлення гриба в дітей до 9 років і частини дорослих не існує потрібного ферменту.
То ми того гриба і не їли, бо він страшно виглядав :)  Він там тільки плавав-виварювався. Бувало, просто товкли в порошок і додавали. Насправді, грибний смак мені подобається, якщо його не дуже багато.
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

От чого-чого, а борщів на рибі ніколи не пробував, цікаво як воно

В Скадовську пригощали борщем з сушеними бичками. Смачно. Але перший раз я теж очима блимала, коли побачила.
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

От чого-чого, а борщів на рибі ніколи не пробував, цікаво як воно
а ще є    харківський борщ на пиві з фрікадельками  , польський борщ з бадилля та пива...:)))
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Re: Борщ за рецептом 1860 року

Борщ -  це мнясо,  квасолі, буряк  червоний, цукровий буряк обнізатєльно :pooh_hone:

ПС . Першому насипали старшому,  Діду, пожирнєй да понажористей :)
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Підказка - мабуть тому що літом капусту не квасять ...
А на капустняк найкраще 50/50 свіжа та кисла.
Й з АТБ кисла не годиться....
:D  точно
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Окрім грибів, додавали іноді хто яблучко, хто сушену грушку або чорнослив.

Ще по деяким рецептам додавали ложку муки. Зазвичай її додавали до пісного борща з грибами .
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

В Скадовську пригощали борщем з сушеними бичками. Смачно. Але перший раз я теж очима блимала, коли побачила.

А ще є класичний борщ з кількою в томатному соусі і квасолею.
Смакує холодним.
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Та ну жах же ж. То гриб, то рєпа, то без томату але з сосисками та м'ятою. І після всього ми наполягатимемо що борщ- українська культурна спадщина?
А на харківщині, колись читав, з карасями
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

От чого-чого, а борщів на рибі ніколи не пробував, цікаво як воно
[/quote
Серед маминих борщів є пісний з рибою і чорносливом ... смачнючий, найцікавіше що смакує і гарячим і холодним  (tu) 
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

томати та картопля то нововведення
:gigi:
Ага, всього років п'ятсот, як відомі.
Ні, ми хочемо "аутентічної" рєпи та борщовика  :D
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

мясо далеко не завжди було, а сушені гриби були

Тому і прислів'я було; "Дешевше грибів".

А зараз 1 кг білих свіжих грибів коштують десь як і 1 кг м'яса або дорожче.


   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

А ще є класичний борщ з кількою в томатному соусі і квасолею.
Смакує холодним.
Ми його більше з бичками у томатному соусі любимо  :love: але у дитинстві бабуня варила з кількою, задля мене голови їм відривали, бо мені не подобалися їхні погляди з полумиска  :lol:
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

На рахунок борща з рибою.  У нашій місцевості (Херсон), єдиною придатною рибою для борщу
вважається лин.
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

То ми того гриба і не їли, бо він страшно виглядав :)  Він там тільки плавав-виварювався. Бувало, просто товкли в порошок і додавали. Насправді, грибний смак мені подобається, якщо його не дуже багато.
Я так і зрозуміла, що для дітей той гриб виглядав страшилкою. Взагалі грибів в дитинстві не любила за їх слизьку структуру. А дорослі все намагалися накормити.
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Ми його більше з бичками у томатному соусі любимо 

Ну, всьо, ось і я здивований. Класичний!?  ;o
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

А на харківщині, колись читав, з карасями
Та ну нафіг, я не наполягаю але в їжі найприємніше - унікальність смаку тієї чи іншої страви.
То вже від бідності чи намагання набити черево починаються різноманітні ''вишукування''
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

В Скадовську пригощали борщем з сушеними бичками. Смачно. Але перший раз я теж очима блимала, коли побачила.

То класіка :)  Борщ з бичками та помідорами, перший день йдемо у Море ловити бичков, потім женчіни чистять тих бичков, Риболови просинаюця...і починаєця варево, токо кушать можна токо на другий день
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

«По закінченні одного борщу подавали другого сорту. І скільки сортів бувають борщі — так на диво! Борщ з говядиною або, по–тодішньому, з яловичиною; борщ з гусем, прежирно вигодуваним, борщ зі свининою»
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

:gigi:
Ага, всього років п'ятсот, як відомі.
Ні, ми хочемо "аутентічної" рєпи та борщовика  :D

Масово картоплю в Україні почали вирощувати десь після 1820 років. Першими почали німецькі колністи, потім з півдня поширилась картопля і далі.

А до того борщ варили і з гарбузом, і з молодим листям буряка і з тією пресловутою рєпою, яку витісниі з городів картопель, бо рєпу було важко саджати, в неї дуже мілке насіння, та й картопля була більш універсальною для вживання.

Батько наш Шевченко писав в 1840 році:

І на Січі мудрий німець

Картопельку садить,

А ви її купуєте,

Їсте на здоров'я

Та славите Запорожжя.

А чиєю кров'ю

Ота земля напоєна,

Що картопля родить?

Вам байдуже. Аби добра

Була для городу!

   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Ну, всьо, ось і я здивований. Класичний!?  ;o

Будь-який борщ є класичним,
якщо його варять, як мінімум,
в двох домах )
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

В Скадовську пригощали борщем з сушеними бичками. Смачно. Але перший раз я теж очима блимала, коли побачила.
То класіка :)  Борщ з бичками та помідорами, перший день йдемо у Море ловити бичков, потім женчіни чистять тих бичков, Риболови просинаюця...і починаєця варево, токо кушать можна токо на другий день

Ще пам'ятаю, що, коли чистили бичків, відкладали печінь в сторону, а вона у бичків велика. Вважалося місцевим делікатесом і її смажиди для дітлахів.
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Та ну нафіг, я не наполягаю але в їжі найприємніше - унікальність смаку тієї чи іншої страви.
То вже від бідності чи намагання набити черево починаються різноманітні ''вишукування''

То не стільки від бідності,
скільки від любові до борщу.
Будь з чим, яби борщ
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Ну, всьо, ось і я здивований. Класичний!?  ;o
Моя бабуня казала що їй мати варили... То ще 19 століття, якщо так...
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

То не стільки від бідності,
скільки від любові до борщу.
Будь з чим, яби борщ
Так! [ua]
Різноманітність підкреслює українськість страви: "наш борщ - як хочемо так і варимо!"
Якщо подивитесь рецепти Мінестроне італійського - очманієте! Тому, що то їх страва тому мають на те право!  [A]
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

А що, ніхто не пам'ятає назви та рецепти борщів кінця 18 століття?

А я наводив їх багато разів на ФУПі.

Останнє редагування: 24 лютого 2023 19:12:12 від oleg kievsky
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

А що, ніхто не пам'ятає назви та рецепти борщів кінця 18 сторіччя?

А я наводив їх багато разів на ФУПі.

Давайте ще раз. :)
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Цікаво було б побачити, як перетинаються українські діалекти з видами борщу,
який варять в тих, чи інших місцевостях.
Стосовно того, де борщ люблять в Україні найбільше, питань нема взагалі -
тільки на Харківщині є селище Борщова  :D

Кацапи намагалися захопити, але наші, такі, відбили.
Бо Борщова ж
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

А ну тє, пригадайте звідкіля рядки?

Среди таких невинных игр и забав нас позовут обедать. Это всегда бывало к полудню. Борщ с кормленою птицею, чудеснейший, салом свиным заправленный и сметаною забеленный — прелесть! Таких борщей я уже не нахожу нигде. Я, по счастью моему, был в Петербурге — не из тщеславия хвалюсь этим, а к речи пришлось — обедал у порядочных людей и даже обедывал в «Лондоне», да не в том Лондоне, что есть в самой Англии город, а просто большой дом, не знаю, почему «Лондоном» называемый, так я, и там обедывая, — духа такого борща не видал. Где ты, святая старина!

К борщу подавали нам по большому куску пшенной каши, облитой коровьим маслом. Потом мясо из борща разрежет тебе нянька кусочками на деревянной тарелке, и сверху еще присолит крупною, невымытою солью — тогда еще была натура: так и уписывай.
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Це кінець 18 століття!!!
Це Полтавська губернія

Вот, как уселися — и все смотрят на пана полковника. Он снял с тарелки ручник, или полотенце, положил к себе на колени — и все гости, обоих полов, сделали то же. Он своим ножом, бывшим у него на цепочке, отрезал кусок хлеба, посолил, съел и, взяв ложку, хлебнул из миски борщу, перекрестился и все гости за ним повторили то же, но только один мужской пол. Женщины же и девушки не должны были отнюдь есть чего-либо, но сидеть неподвижно, потупив глаза вниз, никуда не смотреть, не разговаривать с соседками; а могли только, по-утреннему, или пальчиками мотать или кончиком платка махаться; иначе против них сидящие панычи осмеют их и расславят так, что им и просветка не будет: стыдно будет и глаза на свет показать.

После первой ложки пошли гости кушать, как и сколько кому угодно. Против четырех особ ставилась миска, и из нее прямо кушали, выкидывая в тарелку, перед каждым стоящую, косточку, муху или другое, что неприличное попадется. По окончании одного борща подавали другого сорта. И скольких сортов бывали борщи — так на удивление! Борщ с говядиною, или, по-тогдашнему, с яловичиною; борщ с гусем, прежирно выкормленным; борщ со свининою; борщ Собиеского (бывшего в Польше королем); борщ Скоропадского (гетьмана Малороссийского). Опять должен сделать ученое замечание: по истории нашей известно, что эти особы сами составили особого рода борщи, и благодарное потомство придало этим блюдам имена изобретателей. Рыбный борщ печерский, бикус, борщ с кормленою уткою… да уже и не вспомню всех названий борщей, какие, бывало, подают!..
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Среди таких невинных игр и забав нас позовут обедать. Это всегда бывало к полудню. Борщ с кормленою птицею, чудеснейший, салом свиным заправленный и сметаною забеленный — прелесть!

Харківський борщ ;)
   
Re: Борщ за рецептом 1860 року

Наполєон  :king2:  чи Пушкін
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія