Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Хто годує Україну: міф і реальність

Хто годує Україну: міф і реальність
Slavw

Повідомлення занадто довге
   
Re: Хто годує Україну: міф і реальність
Slavw

Львівська область може сама себе прогодувати, - дослідження

За перші півроку 2013 року Львівська область перерахувала до державного бюджету на 356 млн грн. більше, ніж отримала з нього. Так, сума перерахунків до бюджету становила 4,7 млрд грн., а сума дотацій і субвенцій, які область отримала - 4,34 млрд грн.
Це видно з підрахунків, які зробило видання «Инвестгазета» на основі даних Держказначейства і Держслужби статистики.

Загалом, за підрахунками газети, самостійно утримувати себе можуть шість областей України. Найбільшу суму в розрахунку на одного мешканця до держбюджету перераховує Полтавська область – 3 757 грн. Далі йдуть такі області: Харківська (2 520 грн.), Дніпропетровська (1 878 грн.), Сумська (865 грн.), Черкаська (168 грн.) і Львівська (140 грн.).

Натомість, Донецька область за перші півроку 2013 року отримала з держбюджету на 9,2 млрд грн. асигнувань, дотацій і субвенцій більше, ніж у нього заплатила. Більше грошей з бюджету отримав лише Київ – понад 11 млрд грн.

Таким чином «Инвестгазета» спростовує тезу про те, що східні регіони України годують західні, яку часто люблять повторювати представники влади.


http://zaxid.net/resources/photos/news/690_DIR/201401/1301090_1329731.jpg


Газета зазначає, що основні джерела надходжень до бюджету - це податок на доходи фізичних осіб і ПДВ. Доходи промислових та інших підприємств часто «йдуть» за місцем реєстрації головного офісу - в столицю або в офшори.

За вирахуванням імпорту Україну по суті «годують» три області: Харківська, яка видобуває нафту і газ, Дніпропетровська, де видобувається залізна руда, і особливо Полтавська, в якій розвинений видобуток усіх трьох видів копалин. Вони забезпечують бюджет значними сумами рентних платежів та плати за користування надрами.

Крім цих трьох областей, «в плюс» у першому півріччі працювали лише Сумська, Черкаська та Львівська області, а у Рівненській доходи і витрати практично рівні.

У дослідженні також зазначено, що видобуток вугілля Донецькій області прибутку не приносить, а навпаки – держава щорічно витрачає 12-14 млрд грн. на підтримку працівників вугільної галузі, переважно компенсуючи різницю між ціною реалізації вугілля та його собівартістю.

http://zaxid.net/resources/photos/news/690_DIR/201401/1301090_1329732.jpg

Водночас у розрахунку на душу населення дотаційність Донбасу менша, ніж у деяких західних областей - таких, наприклад, як Закарпатська, Тернопільська, Волинська та Івано-Франківська. Втім, лише в останньому регіоні негативне сальдо обумовлене значними дотаціями, які покривають збитковість місцевих бюджетів. Інші три опинилися в кінці списку через велику кількість бюджетних організацій - основний обсяг платежів з держбюджету тут становлять асигнування за захищеними статтями, наприклад – за зарплатами.

Видання не оцінювало, скільки приносять у держбюджет митниці того чи іншого регіону, оскільки, з одного боку, за рахунок надходжень з митниці дотуються 20 «збиткових» регіонів, а з іншого – імпортні товари більш-менш рівномірно розподіляються по всій території України.

Дізнайся більше про: субвенції, дотації, бюджет, надходження держбюджету, Новини Львова, Новини

[bjectId=1301090">zaxid.net]
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія