Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль
1
15 квітня 2024 08:18:36
Народна депутатка від Європейської солідарності, членкиня Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз в інтерв'ю Radio NV розповіла, як пропонують посилити покарання для ухилянтів у двох законопроєктах, які зараз розглядає правовий комітет.

«Почнемо з одного законопроєкту, щодо посилення спочатку адміністративної відповідальності, а також внесення змін до Кримінального кодексу. Пропонують застосовувати зокрема кримінальну відповідальність до ухилянтів, які не пройшли ВЛК, раніше такої норми не було», — сказала Фріз в ефірі Radio NV.

За словами депутатки, за те, що людина прийшла за повісткою, отримала відношення на проходження ВЛК, але не прийшла до комісії пропонується кримінальна відповідальність строком від трьох до п’яти років.

«Також збільшено адміністративні штрафи. Якщо раніше вони були смішними та несуттєвими, стягнення їхнє було ускладнено, то зараз планка піднята в сотні разів. Якщо це було 500 гривень, то зараз вже буде за неявку за повісткою від 8500 гривень. Щодо подальших адміністративних штрафів, вони вже можуть переходити на десятки тисяч, залежно від категорії людей», — розповіла вона.
2
14 квітня 2024 21:54:26
У той же час війна вивела НАТО з того, що Еммануель Макрон, президент Франції, назвав його «мертвим мозком». Оскільки більшість країн НАТО збільшують свої військові витрати, передове військове розгортання альянсу в Східній Європі було значно підкріплено. Приєднання Швеції та Фінляндії до НАТО підкреслює нездатність пана хуйло використати війну, щоб запобігти розширенню альянсу.

Війна також допоможе змінити форму Ради Безпеки ООН. Вона підкреслила недолік цього органу у ефективному виконанні його обов'язку з забезпечення світового миру та регіональної безпеки через зловживання правом вето деякими постійними членами. Це роздратувало міжнародну спільноту, збільшуючи шанси на прискорення реформи Ради Безпеки. Німеччина, Японія, Індія та інші країни мають намір стати постійними членами, а п'ять поточних постійних членів можуть втратити своє право вето. Без реформ, параліч, який став візитною карткою Ради Безпеки, приведе світ у ще більш небезпечне місце.

Відносини Китаю з росією не є стабільними, і на них вплинули події останніх двох років. міністр закордонних справ росії сергій лавров щойно відвідав Пекін, де він і його китайський колега знову підкреслили близькі зв'язки між своїми країнами. Але ця поїздка, здається, була радше дипломатичною спробою росії показати, що вона не самотня, ніж щирою любов'ю. Проникливі спостерігачі відзначають, що позиція Китаю щодо росії повернулася від позиції "без обмежень" початку 2022 року, до традиційних принципів "неприналежності, непротистояння та ненаправлення проти третіх сторін".

Хоча Китай не приєднався до заходів західних санкцій проти росії, він  їх порушував не систематично. Дійсно, у 2023 році Китай імпортував понад 100 мільйонів тон російської нафти, але це не набагато більше, ніж він купував щорічно перед початком війни. Якщо Китай припинить імпорт російської нафти і замість цього почне купувати її де-інде, це безперечно призведе до підвищення міжнародних цін на нафту, чинячи великий тиск на світову економіку.

З початку війни Китай провів два раунди дипломатичного посередництва. Успіх виявився непомітним, але ніхто не повинен сумніватися у бажанні Китаю завершити цю жорстоку війну через переговори. Це бажання показує, що Китай та росія - дуже різні країни. росія намагається підривати існуючий міжнародний та регіональний порядок шляхом війни, тоді як Китай бажає вирішувати конфлікти мирним шляхом.

Оскільки росія все ще атакує військові позиції, критичну інфраструктуру та міста України, і, можливо, готова до подальшої ескалації, шанси на перемир'я на кшталт Кореї виглядають далекими. За відсутності фундаментальних змін у політичній системі та ідеології росії, конфлікт може стати замороженим. Це лише дозволить росії продовжувати розпочинати нові війни після перепочинку, піддаючи світ ще більшій небезпеці.

Фен Юйцзюнь - професор Пекінського університету.

https://www.economist.com/by-invitation/2024/04/11/russia-is-sure-to-lose-in-ukraine-reckons-a-chinese-expert-on-russia
3
14 квітня 2024 21:54:21
Фен Юйцзюнь каже, що війна погіршила китайсько-російські відносини.


Війна між росією та Україною стала катастрофічною для обох країн. Оскільки ні одна зі сторін не має вирішальної переваги, а їх політичні позиції абсолютно розходяться, бойові дії навряд чи скоро закінчяться. Одне очевидно: конфлікт є поворотним пунктом після холодної війни, який матиме значний, тривалий глобальний вплив.

Чотири основні фактори впливають на хід війни. Перший - це рівень опору та національної єдності, які проявляють Українці, який до цього моменту був надзвичайним. Другий - міжнародна підтримка України, яка, хоча останнім часом не виправдовує очікувань країни, залишається інтенсивною.

Третій фактор - це характер сучасної війни, змагання, яке ґрунтується на поєднанні промислової потужності та систем управління, контролю, зв'язку та розвідки. Одна з причин, чому росія має проблеми у цій війні, полягає в тому, що вона ще не відновилася після драматичної деіндустріалізації, яку вона зазнала після розпаду Радянського Союзу.

Останній фактор - інформація. Щодо прийняття рішень володимир хуйло опинився в інформаційному коконі через те, що перебуває при владі так довго. російському президенту та його команді з національної безпеки не вистачає доступу до точної інформації. Системі, в якій вони працюють, не властивий ефективний механізм коригування помилок. Їхні українські колеги більш гнучкі та ефективні.

У поєднанні ці чотири фактори роблять поразку росії неминучою. З часом їй доведеться вивести всі війська з окупованих українських територій, включаючи Крим. Її ядерна здатність не гарантує успіху. Хіба ядерна Америка не вийшла з Кореї, В’єтнаму та Афганістану?

Хоча війна дуже дорого коштувала Україні, сила та єдність її опору зруйнувала міф про непереможність росії у військовому відношенні. Україна може відродитися з попелу. Коли війна закінчиться, вона може розраховувати на можливість вступу до Європейського Союзу та НАТО.

Війна є поворотним моментом для росії. Вона привела режим пана хуйло до широкої міжнародної ізоляції. Йому також довелося мати справу з складними внутрішніми політичними підводними течіями, від повстання найманців групи Вагнера та та інших військових осередків - наприклад, у Бєлгороді - до етнічної напруги в кількох регіонах росії та нещодавнього терористичного акту в Москві. Це свідчить про те, що політичні ризики у росії дуже високий. Пан хуйло, можливо, був нещодавно переобраний, але він стикається з усілякими можливими чорними лебедями.

Додатково до ризиків, з якими зіткнувся пан хуйло, війна переконала все більше колишніх радянських республік, що імперські амбіції росії загрожують їхній незалежності, суверенітету та територіальній цілісності. Усе більше усвідомлюючи, що про перемогу росії не може бути й мови, ці держави дистанціюються від Москви різними способами: від формування політики економічного розвитку, яка менш залежить від росії, до проведення більш збалансованої зовнішньої політики. У результаті перспективи євразійської інтеграції, за яку виступає росія, потьмяніли.

Тим часом війна змусила Європу усвідомити величезну загрозу, яку становить військова агресія росії для безпеки континенту та міжнародного порядку, поклавши кінець розрядці між ЄС і росією після холодної війни. Багато європейських країн відмовилися від своїх ілюзій щодо росії хуйло.
4
14 квітня 2024 20:02:53
За ідеєю в умовах війни закон про мобілізацію мав іти рейками "державної необхідності" і не залежати від суспільних настроїв. Але натомість політики відправили його рейками "політичної доцільності".

У результаті ухвалення закону перетворилося на фестиваль популізму. Документ вихолостили та його фінальним бенефіціаром стала не армія, а ті, хто хоче від неї сховатися. Кримінальну відповідальність змінили штрафи, примусові заходи – прибрали чи пом'якшили, доступ ТЦК до актуальних баз даних – обмежили. У минулому наявність політичної волі дозволяла проводити через парламент навіть найменш популярні закони – на кшталт ринку землі чи медканабісу. Очевидно, цього разу політичної волі не було.

І немає нічого дивного, що із закону прибрали пункт про демобілізацію. Щоб повернути додому тих, хто на початку війни стояв у чергах до ТЦК, потрібно, щоб аналогічні черги стояли туди і сьогодні. А нинішня редакція закону цього не гарантує.


Як програти війну
ПАВЛО КАЗАРІН — НЕДІЛЯ, 14 КВІТНЯ 2024, 05:30

https://www.pravda.com.ua/articles/2024/04/14/7451005/
6
13 квітня 2024 21:12:48
все...
Тепер сподіваємось на Лесю
7
13 квітня 2024 19:14:58
вже сім років...

скоро вийде по строку давності - з чистим паспортом
ще буде вимагати компенсації зарплатні і пенсію отримає
судєйську

уявляю (не уявляю) яку він вечірку організує на честь свого звільнення
9
13 квітня 2024 11:13:11
час перевести в іншу камеру  :laugh:

ну! щоб він у всьому сізо зробив євроремонт
а потім а потім будівлі викупили під готель
11
13 квітня 2024 10:55:47
Про це Українським Новинам розповіло джерело у правоохоронних органах.

За словами співрозмовника видання, Насіров провів у камері, яку ділить зі ще одним підозрюваним, так званий «євроремонт».

Зокрема, Насіров встановив собі великий плазмовий телевізор, обладнав душ, змінив підлогу і навіть провів інтернет.

При цьому йдеться не про платну камеру з поліпшеними умовами тримання, а про звичайну, де таких зручностей не передбачено.

Згідно з рішенням суду, Насірова взято під варту до 26 травня 2024 року з можливістю внесення застави, яка знизилася з початкових 523,2 млн до 65 млн гривень.

31 жовтня Вищий антикорупційний суд заарештував Романа Насірова до 17 грудня 2022 року за підозрою в отриманні хабара у розмірі 722 млн грн від мільярдера Олега Бахматюка. 18 квітня НАБУ і САП завершили досудове розслідування.

Ще раніше, 2 березня 2017 року, Насірова затримали просто у лікарні Феофанія в рамках розслідування «газової справи», пов’язаної з народним депутатом Олександром Онищенком.

Згідно з даними НАБУ, в період з травня 2015 по березень 2016 року голова ДФС ухвалив низку необґрунтованих і незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами, задіяними в так званій «газовій схемі Онищенка», що завдало державі збитків на загальну суму 2,019 млрд гривень.

11 грудня 2018 року звільнений після відкриття кримінального провадження Насіров через суд поновився на посаді голови ДФС.
14
12 квітня 2024 22:29:57
Ну молодець. Бо Богдан то далеко не лузер
15
12 квітня 2024 21:54:14
Дивимось? У Лесі важка боротьба з Богдан
16
12 квітня 2024 13:00:34Нідерландський метал-гурт Within Temptation поділився своїм кліпом на нову пісню A Fool’s Parade, який було знято у Києві. Сам трек і відео є  співпрацею гурту з українським музикантом Alex Yarmak.

Відзначимо, що серед знімальних локацій можна побачити МЦКМ, селище Макарів, село Калинівку, де досі можна побачити масштабні руйнації цивільних будівель внаслідок обстрілів та атак росіян у березні 2022 року, Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського, Площу Знань КПІ, а також монумент Батьківщина-Мати.

Як відзначила вокалістка гурту Шарон ден Адель:

Це було б неправильно знімати відео на пісню про Україну десь у мене на Батьківщині, де безпечно і безтурботно. Я знала і з самого початку розуміла, що мала приїхати сюди, мала побачити все на власні очі і показати у нашому відео Київ, яким він є зараз. Для нас це важливо, і для людей тут це також важливо.

Також раніше гурт відзначав, що «ця поїздка – досвід, який вони ніколи не забудуть».

Варто зазначити, що Within Temptation неодноразово підтримував Україну на своїх концертах та під час публічних виступів. Так, у 2023 році гурт зібрав кошти для фонду Ukraine Aid Ops, який закупив човни для українських військових на херсонському напрямку.
17
12 квітня 2024 08:24:35

 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ. УКРАЇНСЬКІ БІЖЕНЦІ. ТРЕТЯ ХВИЛЯ ДОСЛІДЖЕНЬ (2.47 MB)
 
ЗАПИС РОЗДІЛУ Q&A (7.63 KB)
 
DATASET. ТРЕТЯ ХВИЛЯ (571.05 KB)


З 2022 року експерти ЦЕС досліджують стан та настрої українських біженців і вплив їхнього неповернення на економіку України. За цей час ми випустили першу і другу хвилю дослідження про те, скільки насправді є українських біженців, як вони живуть за кордоном, і що потрібно для їхнього повернення. Масив даних першої і другої частин можна знайти на відповідних сторінках дослідження за посиланнями у попередньому реченні.

За нашими розрахунками, станом на кінець січня 2024 року за кордоном через війну перебуває 4,9 млн українців. Переважна більшість біженців – це жінки (найбільша частка – жінок у віці 35-44 років – 13%) та діти.​

Cтаном на січень 2024 року, найбільша частка українських біженців у Європі перебуває в Німеччині (30%) та Польщі (22%). Поза країнами Європи, найбільшими країнами за кількістю прийнятих з початку повномасштабного вторгнення українців – США (280 тис. осіб), Велика Британія (253,2 тис.) і Канада (210,2 тис.).​

Правовий статус українських біженців у країнах Європи та за її межами: багато країн поступово скорочують витрати на біженців та роблять умови для них більш жорсткими ніж на початку повномасштабного вторгнення.​

Майбутнє статусу тимчасового захисту: найбільш оптимальний сценарій – надання українцям свободи пересування і вибору місця проживання, аналогічно до громадян ЄС.​

За нашими розрахунками, за межами України за різними сценаріями можуть залишитись від 1,4 млн до 2,3 млн українців.​

Ключові рекомендації, щоб стимулювати українців повертатися: співпраця з країнами ЄС щодо повернення українців після війни; швидка післявоєнна відбудова постраждалих регіонів; допомога людям із постраждалих та окупованих регіонів на час відбудови; розвиток державно-приватного партнерства; збільшення ресурсів на комунікацію зі співвітчизниками за кордоном через дипломатичні представництва; спрощення реінтеграції дітей до навчання в українських школах та вступу українських випускників іноземних шкіл до українських вузів; забезпечення українських біженцям можливості вільного переміщення та вибору місця проживання, аналогічно правам громадян Європейського Союзу.

Дослідження проведено за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.

https://ces.org.ua/ukrainian_refugees_third_wave_research/
18
12 квітня 2024 08:22:00


Центр економічної стратегії / Centre for Economic Strategy
2 д.  ·
Портрет українських біженців

У третій хвилі #дослідження_про_біженців ми, як і в попередніх двох, ми провели кластерний аналіз і виокремили чотири групи біженців.

Детальніше про кожну з груп:

Люди із зони бойових дій (15% від усіх біженців):

▪️ Головним чином, це жінки з дітьми, які переважно проживають у Польщі.
▪️ Респонденти з цієї групи найбільше постраждали від війни: 67% втратили роботу (порівняно із 36,7% серед усіх біженців), 61% отримали важкі психологічні наслідки, а в 42,5% респондентів з цієї групи Росія окупувала місце проживання.
▪️ Вони не впевнені щодо повернення в Україну: лише 13,8% точно планують повернутись до України порівняно з 26,2% серед усіх біженців.

Самозабезпечені (30,1%):

▪️ Біженці в цій групі не отримують допомогу від країни перебування і переважно самостійно оплачують оренду свого житла.
▪️ Вони найбільш схильні працювати як дистанційно на українську компанію, так і повний робочий день на роботі в країні перебування;
▪️ Представники цієї групи найбільше готові повернутися до України навіть до закінчення війни 一 54,2% порівняно з 38,7% серед усіх.

Люди старшого віку (28%):

▪️ Переважно люди віку 50+ років, більшість з яких не має вищої освіти. Дещо рідше отримують соціальні виплати, а ті, хто й отримують, то в сумі, яка не покриває базових потреб.
▪️ Більш пов’язані з Україною, ніж представники інших груп: 62,8% із них повертались до України після виїзду за кордон, порівняно із 46,4% серед усіх біженців.

У процесі інтеграції (26,8%):

▪️ Українці, які наразі перебувають в процесі активної інтеграції в країні перебування. Частіше за інші групи відвідують мовні або інші короткострокові курси та досі не працюють.
▪️ Багато осіб в цій групі (40%) проживають в Німеччині (порівняно з 17,7% серед усіх біженців), яка відома своїми щедрими виплатами.
19
11 квітня 2024 21:45:24
Svitolina Foundation
41 хв  ·
Відбулося жеребкування матчу Billie Jean King Cup by Gainbridge Qualifier Tie між збірними України та Румунії.
Перший ігровий день розпочнеться із зустрічі Лесі Цуренко та Ани Богдан.
▫️П’ятниця, 12 квітня▫️
Леся Цуренко – Ана Богдан
Еліна Світоліна – Жаклін Адія Крістіан
Початок матчу о 19:00 за Києвом
▫️Субота, 13 квітня▫️
Еліна Світоліна – Ана Богдан
Леся Цуренко – Жаклін Адія Крістіан
Людмила Кіченок/Надія Кіченок – Анка Алексія Тодоні/Мара Гає
Початок матчу о 17:00 за Києвом
20
11 квітня 2024 18:09:00
Штрафы все решают.
Ухилянты боязливы, но прижимисты.
Под угрозой скоко там.. 150 000грн штрафа таки потечет ручеек в ТЦК, ЦНАпы, онлайн кабинеты

Згідно з комітетськими пропозиціями, за порушення правил військового обліку Довідка
Ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
 в мирний час передбачатиметься штраф від 3 400 до 5 100 гривень, повторно або в особливий період — від 17 тисяч до 22 500 гривень.
22
11 квітня 2024 16:39:10


 Скільки українців в Україні і за кордоном 一 графік

Красивий візуал від Texty.org.ua, для яких наш старший економіст Володимир Ланда написав матеріал.

Офіційні джерела по різному рахують українців, однак ці розрахунки можна звести до загального числа 40 млн, з яких 35,1 перебувають у кордонах України 1991 року, а 4,9 млн — за кордоном.

Більше деталей — у статті Володимира, який є членом робочої групи по розробці Стратегії демографічного розвитку України до 2040 року

https://texty.org.ua/articles/112194/try-vazhlyvi-demohrafichni-pokaznyky-2023-ho-narodylosya-najmenshe-ditej-za-ostanni-300-rokiv/
23
11 квітня 2024 15:01:11
Червона зірка теж може символізувати багато чого
ну по-перше веселка не сприймається широким загалом як символ савєцкого комунізму тож веселку важко порівнювати з червоною зіркою

але і червону зірку можна пофарбувати в золотий наприклад і буде зірка Євросоюзна

якщо вже такий класний пам'ятник цій зірці

Показати зображення...
Воно не виглядає як веселка - а як ярмоточно?

ярмовеселкаарка25
11 квітня 2024 12:52:16
Ти ту арку і саму площадку під нею бачив?) воно страшне все. Ось поясни - що символізує ця арка і нахєра вона в центрі Києва?
ну звичайно бачив. це один з маршрутів по якому я бігаю
все там нормально виглядає і людей гуляє багато саме там
я ж тобі вище пояснив вона може символізувати безліч речей. це обмежується лише фантазією
Червона зірка теж може символізувати багато чого

ну по-перше веселка не сприймається широким загалом як символ савєцкого комунізму тож веселку важко порівнювати з червоною зіркою

але і червону зірку можна пофарбувати в золотий наприклад і буде зірка Євросоюзна

якщо вже такий класний пам'ятник цій зірці

26
11 квітня 2024 10:21:48
Ти ту арку і саму площадку під нею бачив?) воно страшне все. Ось поясни - що символізує ця арка і нахєра вона в центрі Києва?
ну звичайно бачив. це один з маршрутів по якому я бігаю
все там нормально виглядає і людей гуляє багато саме там
я ж тобі вище пояснив вона може символізувати безліч речей. це обмежується лише фантазією
Людоїди встановили свій тотем. Із пропагандистською метою і конкретним символізмом. Пропозиція абстрагуватися від цього і уявити щось зовсім інше - дивна. Може, тоді й окупація не страшна - дивишся на оркостан, а уявляєш собі вільну Україну. Шизофренією попахує.
Хотілося б почути про існуючі прецеденти, коли запропонований сценарій реалізовано.

мені відверто кажучи байдуже що хто які сенси може вкладати в цю арку. Це цікавий архітектурний об'єкт для мене. Не більше і не менше

Українській Дім будувався як і був багато років музеєм леніна
то це підстава була зносити цю одну з цікавіших будівель в силі Українського модернізму?
27
11 квітня 2024 10:01:18
Підараси кончені, ну нічого
Почекаємо ще пару років війни
заспокойся арка це лише архітектурний об'єкт
якесь історично політичне наповнення їй дають лише скульптури

через 10 років на може стояти скульптура Урсула фон дер Ляєн  вітає Президента Зеленського із вступом до ЄС
або скульптура першої офіційно зареєстрованої в Україні одностатевої пари

і арка буде сприйматись зовсім по іншому
Ти ту арку і саму площадку під нею бачив?) воно страшне все. Ось поясни - що символізує ця арка і нахєра вона в центрі Києва?

ну звичайно бачив. це один з маршрутів по якому я бігаю
все там нормально виглядає і людей гуляє багато саме там
я ж тобі вище пояснив вона може символізувати безліч речей. це обмежується лише фантазією
29
11 квітня 2024 08:58:38
Арку свободи українського народу (колишню Арку дружби народів) не будуть зносити, зазначила КМДА у відповідь на запит BBC Україна.
Арка є пам’яткою історії місцевого значення. Згідно із законом, її заборонено зносити, змінювати чи переносити, кажуть у держадміністрації.

За їхніми словами, переносити арку теж немає куди, бо відповідних музеїв поки що не існує. Зараз у Києві лише розглядають ідеї для їх створення (музеїв тоталітаризму чи радянської історії).

Утім, обіцяють знести скульптурну композицію з козаками, що під аркою. Рішення про її демонтаж вже є, пише BBC.

Ця композиція є підпірною стінкою арки, тому для її знесення мають розробити проєкт, а також, імовірно, залучать Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт, щоби запобігти зсуву пагорбів Дніпра.

Композиція на території Хрещатого парку біля Майдану в Києві, коли її відкривали у 1982 році, складалася з трьох частин — пам’ятник робітників росіянина та українця, що тримали підняту стрічку з орденом «Дружби народів»; стела з фігурами козаків, у центрі гетьман Богдан Хмельницький та московський боярин Василь Бутурлін, що символізувало Переяславську раду 1654 року.

Внаслідок Переяславської ради та наступних переговорів між гетьманським та царським урядами укладено військово-політичний союз двох держав — Гетьманщини та Московського царства. Необхідність виходу з-під залежності Речі Посполитої спонукала Богдана Хмельницького піти на визнання протекторату московського царя над Гетьманщиною. Одночасно було дано царську гарантію щодо збереження державних прав Гетьманщини, яку згодом неодноразово порушували, і врешті-решт широка автономія українських земель та Запоріжжя звелася протягом 120 років нанівець.

У 2018 році на арці зʼявилася тріщина — так хотіли привернути увагу до втримання українських політвʼязнів у росії.

У квітні 2022-го року розпочали демонтаж радянського монумента під Аркою. А у травні — Арку Дружби народів перейменували в Арку Свободи українського народу.

Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»
Підараси кончені, ну нічого
Почекаємо ще пару років війни

заспокойся арка це лише архітектурний об'єкт
якесь історично політичне наповнення їй дають лише скульптури

через 10 років на може стояти скульптура Урсула фон дер Ляєн  вітає Президента Зеленського із вступом до ЄС
або скульптура першої офіційно зареєстрованої в Україні одностатевої пари

і арка буде сприйматись зовсім по іншому
30
11 квітня 2024 08:30:34
Не можна закривати музей київського письменника Михайла Булгакова та відкидати його спадщину з українського дискурсу – весь світ повинен знати: єдине місце, де їм розкажуть всю правду про життя та творчість талановитого Булгакова – це Київ. Музей Булгакова може бути присвячений не тільки йому, а й легендарним київським родинам.

На цьому наголосив голова Українського інституту національної памʼяті та військовий ЗСУ Антон Дробович.


Він пояснив, що музей Булгакова у Києві має найбільшу у світі документальну колекцію із листами письменника, тому Україна має стати сильним голосом й професійно дискутувати у світі про талановитого Булгакова та його спадщину.

“Щоб всі ці делегації, всі ці любителі Булгакова у світі знали, що єдине місце, де їм розкажуть всю правду про Булгакова – це Київ. У Булгакова є потужна антирадянська спадщина, про яку варто розповідати. Від того, що ми закриємо музей Булгакова у Києві він не зникне у світі, бо це потужний талановитий автор. І таке буває, не дуже хороші люди бувають потужними талановитими авторами. Ми не можемо скласти лапки, викинути його з нашого дискурсу, а потім ображатися, що ми не можемо ні на що вплинути у світовому дискурсі”, – наголосив він в інтервʼю “Радіо Культура”.

Також Антон Дробович додав, що формат нового музею на Андріївському узвозі, може бути присвячений не тільки Булгакову, а й легендарним київським родинам.

“Це вже задача музею історії Києва. Музей Булгакова вочевидь буде перейменований. Експерти будуть радитись, місто буде радитися. Я радий, що там є фахівці. Але всі ці конвульсивні рухи (знести музей, заборонити Булгакова, – ред.) – на смітник, не підходить”, – додав голова інституту нацпам’яті.
31
11 квітня 2024 08:27:33
Арку свободи українського народу (колишню Арку дружби народів) не будуть зносити, зазначила КМДА у відповідь на запит BBC Україна.


Арка є пам’яткою історії місцевого значення. Згідно із законом, її заборонено зносити, змінювати чи переносити, кажуть у держадміністрації.

За їхніми словами, переносити арку теж немає куди, бо відповідних музеїв поки що не існує. Зараз у Києві лише розглядають ідеї для їх створення (музеїв тоталітаризму чи радянської історії).

Утім, обіцяють знести скульптурну композицію з козаками, що під аркою. Рішення про її демонтаж вже є, пише BBC.

Ця композиція є підпірною стінкою арки, тому для її знесення мають розробити проєкт, а також, імовірно, залучать Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт, щоби запобігти зсуву пагорбів Дніпра.

Композиція на території Хрещатого парку біля Майдану в Києві, коли її відкривали у 1982 році, складалася з трьох частин — пам’ятник робітників росіянина та українця, що тримали підняту стрічку з орденом «Дружби народів»; стела з фігурами козаків, у центрі гетьман Богдан Хмельницький та московський боярин Василь Бутурлін, що символізувало Переяславську раду 1654 року.

Внаслідок Переяславської ради та наступних переговорів між гетьманським та царським урядами укладено військово-політичний союз двох держав — Гетьманщини та Московського царства. Необхідність виходу з-під залежності Речі Посполитої спонукала Богдана Хмельницького піти на визнання протекторату московського царя над Гетьманщиною. Одночасно було дано царську гарантію щодо збереження державних прав Гетьманщини, яку згодом неодноразово порушували, і врешті-решт широка автономія українських земель та Запоріжжя звелася протягом 120 років нанівець.

У 2018 році на арці зʼявилася тріщина — так хотіли привернути увагу до втримання українських політвʼязнів у росії.

У квітні 2022-го року розпочали демонтаж радянського монумента під Аркою. А у травні — Арку Дружби народів перейменували в Арку Свободи українського народу.

Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»

32
10 квітня 2024 19:40:34
33
10 квітня 2024 19:37:23
34
10 квітня 2024 18:50:10
Російський тенісист Данііл Мєдвєдєв (4) жорстко накричав суддів під час матчу 2-го кола Мастерса в Монте-Карло проти француза Ґаеля Монфіса (40).

Після того, як рахунок у другій партії став 4:1 на користь чоловіка Еліни Світоліної, Мєдвєдєву здалося, що лінійний арбітр помилився в одному з розіграшів, не зафіксувавши аут після удару суперника, і вирішив перейти на свій звичний стиль поведінки.

Спершу "спілкування" велося англійською, а потім Данііл перемкнувся на рідні матюки. Втім, "нейтральний" представник країни-терористки навіть не отримав попередження від судді на вишці Мохаммеда Лаяні, який у ході згаданої промови був названий "мудаком".

35
10 квітня 2024 17:39:11
Перша ракетка України Еліна Світоліна розповіла про нюанси організації майбутнього матчу збірної України проти Румунії на Кубку Біллі Джин Кінг:
«Коли ми здобули це право зіграти у кваліфікації, на цьому дуже важливому етапі змагань, ми почали шукати місце проведення матчу. Очевидно, що через війну організувати цей матч в Україні неможливо. І ми об'єдналися разом з Bush Tennis Center, щоб знайти гарний майданчик, і далі всі зірки зійшлися.
Ми знайшли це чудове місце у Флориді і дуже раді бути тут. Вже кілька днів ми проводимо тренування. Тому чекаємо на вболівальників, сподіваємося на їх підтримку»
38
9 квітня 2024 18:08:09
повністю позицію музею можна прочитати тут:

https://bulgakovmuseum.com/news/pozytsiya-literaturno-memorialnogo-muzeyu-m-bulgakova
39
9 квітня 2024 17:38:10
Літературно-меморіальний музей ім. Булгакова висловив свою позицію щодо заяви Інституту національної пам’яті про Михайла Булгакова як українофоба та імперця, в якій присвячені письменнику об’єкти прирівняні до російської пропаганди.

Нещодавно Інститут нацпам’яті опублікував «Фаховий висновок щодо належності об’єктів (географічних об’єктів, назв юридичних осіб, пам’ятників та пам’ятних знаків), присвячених російському письменнику М. А. Булгакову (1891-1940) до символіки російської імперської політики»

Після ознайомлення з висновком Інституту, наукові співробітники музею Булгакова заявили:

«Більшість найскладніших змістовних тверджень, які б мали бути підставою для висновків та рекомендацій такого роду документа, тут подані без аргументації, мають вигляд емоційно забарвлених, з розмитими інтерпретаціями, визначень… Підсумкові ж висновки документа, не тільки не аргументовані, але і не деталізовані, і не містять рекомендацій щодо умов обставин їх застосування».

Також у музеї стверджують, що:

Восьмеро з дев’яти підписантів висновку не спеціалізуються на темі дослідження.
Текст висновку є компіляцією з декількох публікацій різних авторів без посилань на першоджерела.
У висновку є помилкова інформація з біографії Булгакова та його родини, а також наводяться фейкові цитати письменника.
Автори висновку приписують вислови і світогляд літературних персонажів творів Булгакова йому самому та його сім’ї.
40
9 квітня 2024 13:36:56
Єбать, вони дебіли в тих канадах. Бомжі спистять ті цеглини за пару тижнів, а якийсь йолоп покладе туди каменюку. Ще інший таки зажбурить ним у автівку, бо це ж тіпа легально. І прівєт судові розбори
кому та цегла треба? Навіть у нас не завжди цеглу крадуть

так це не цегла. пінопласт пофарбований

Повна версія