Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Результати виборів в США 2020.

Re: Результати виборів в США 2020.

:)

З усіх боків Трампа піджимають.  :lol:
ОТ та гіанні зараз заявлять, що НьюсМакс з самого початку працював на Байдена.  :weep:
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Руді поїхав в Україну накопати грязі на Байдена
Цю справу зараз розглядає ФБР чи ЦРУ (уточні, еслі інтересно)
Появились якісь вопроси
ФБР вирішило забрати мобільний телефон і компютери у Руді
Уважно спостерігай за розвитком подій, а тоді прокоментуєш

то бишь. пока коментувати нечего? фбр отправилось на фишинг экспедицию. авось, что нибудь накопают. но газеты уже обосрались и татусь в том числе.... я правильно тебя понял? :)
   
Re: Результати виборів в США 2020.

З усіх боків Трампа піджимають.  :lol:
ОТ та гіанні зараз заявлять, що НьюсМакс з самого початку працював на Байдена.  :weep:

ты видишь, татусь. нью макс  нашел в себе смелость извиниться. а вашингтон пост и нью йорк таймс так за писдежь не извинились. про тебя я вообще молчу. толко за эту неделю я тебя ловил на писдеже три раза.... :)
   
Re: Результати виборів в США 2020.

ты видишь, татусь. нью макс  нашел в себе смелость извиниться.

А гіанні та ОТ продовжують гнати ту саму брехливу пропаганду від якої відмовився вже навіть НьюсМакс.  :punish:

Чекаємо, коли гіанні та ОТ зможуть вибачитись за розповсюдження брехні про фальсифікації на виборах.
   
Re: Результати виборів в США 2020.

то бишь встреча  с деркачем делает из джулиани кацапского агента? именно эту встречу ему предъявляет в вину фбр? странно. в статье вашингтон пост иностранный агент употребляется в контексте лоббирования джулиани интересов украинских граждан в сша и отсутствии соответствующей регистрации. ты нахрена этот мусор сюда притащил? давай начнем  уважать друг друга и употреблять только то. что имеет отношение к конкретному разговору....
Руді поперся в Україну просто заробити грошей .Порішати як витягти великі кошти певних людей за солідний відкат .Базари про Хантора і вибори були абсолютно вторинні , димова завіса .
Мовляв я солідний чувак , за мною стоїть цілий Трамп .Наші жиди його досить швидко  розкусили і мякенько послали нах .
   
Re: Результати виборів в США 2020.

А гіанні та ОТ продовжують гнати ту саму брехливу пропаганду від якої відмовився вже навіть НьюсМакс.  :punish:

Чекаємо, коли гіанні та ОТ зможуть вибачитись за розповсюдження брехні про фальсифікації на виборах.

татусь, за что именно я должен извиняться? дай мне цитату с моим враньем. а я тебе с твоим. если ты моего вранья не находишь, ты уходишь с форума на месяц. если находишь, ухожу я.... :)
   
Re: Результати виборів в США 2020.

татусь, или наоборот. я тебе сую под нос твое вранье. ты или извиняешься или уходишь на месяц. идет?
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Dominion has stated its company has no ownership relationship with the House Speaker Nancy Pelosi's family, Sen. Dianne Feinstein's family, the Clinton family, Hugo Chavez, or the government of Venezuela.

Neither Dominion nor Smartmatic has any relationship with George Soros.

Smartmatic is a U.S. company and not owned by the Venezuelan government, Hugo Chavez or any foreign official or entity.

Smartmatic states it has no operations in Venezuela. While the company did election projects in Venezuela from 2004 to 2017, it states it never was founded by Hugo Chavez, nor did it have a corrupt relationship with him or the Venezuelan government.
Домініон подав позов в суд на Джуліані, Лінделл, Пауел і Фоксньюз по $1.3 млрд з носа за їх брехню
Пауел сказала (устами адвокатів), передаю по смислу:
та ви шо, тільки безглузді могли повірити в те що я верзла!

Бо 1.3 млрд це несоізмерімо больнєє, ніж ФБР признає Джуліані іностранним агентом


   
Re: Результати виборів в США 2020.

татусь, или наоборот. я тебе сую под нос твое вранье. ты или извиняешься или уходишь на месяц. идет?
Ти знову істериш .Може якогось галоперидолу випий ? Я хвилююсь за твоє психічне здоров'я .
   
Re: Результати виборів в США 2020.

татусь, за что именно я должен извиняться?

Тобто ти визнаєш, що фальсифікацій на виборах не було і заяви Трампа - це брехня, а 6 січня була спроба державного перевороту і незаконного захоплення влади? :good:
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Тобто ти визнаєш, що фальсифікацій на виборах не було і заяви Трампа - це брехня, а 6 січня була спроба державного перевороту і незаконного захоплення влади? :good:


не. татусь, так не пойдет. ты находишь цитату с моей брехней. не находишь уходишь в самобан на месяц. чтоб тебе не было скучно, я тебе дам цитату с твоей брехней. ты или извиняешься. или уходишь на месяц...
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Ти знову істериш .Може якогось галоперидолу випий ? Я хвилююсь за твоє психічне здоров'я .

хвилюйся за свое, дурню :pooh_lol:
   
Re: Результати виборів в США 2020.

татусь, рпади интереса. а на каком основании, ты делаешь выводы о спробе державного перевороту 6 января?  я люблю твою дурь почитать :)
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Dominion has stated its company has no ownership relationship with the House Speaker Nancy Pelosi's family, Sen. Dianne Feinstein's family, the Clinton family, Hugo Chavez, or the government of Venezuela.

Neither Dominion nor Smartmatic has any relationship with George Soros.

Smartmatic is a U.S. company and not owned by the Venezuelan government, Hugo Chavez or any foreign official or entity.

Smartmatic states it has no operations in Venezuela. While the company did election projects in Venezuela from 2004 to 2017, it states it never was founded by Hugo Chavez, nor did it have a corrupt relationship with him or the Venezuelan government.
Домініон подав позов в суд на Джуліані, Лінделл, Пауел і Фоксньюз по $1.3 млрд з носа за їх брехню
Пауел сказала (устами адвокатів), передаю по смислу:
та ви шо, тільки безглузді могли повірити в те що я верзла!

Бо 1.3 млрд це несоізмерімо больнєє, ніж ФБР признає Джуліані іностранним агентом

а как там движется аудит в аризоне? чего так демократы волнуются?
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Гіанні знову почав відмазуватись.  :weep:

А все так просто, навіть НьюсМакс визнали, що вони гнали брехню про фальсифікації на виборах.
Тобто всі хто кажуть ту саму брехню свідомо брешуть.
   
Re: Результати виборів в США 2020.

не. татусь, так не пойдет. ты находишь цитату с моей брехней. не находишь уходишь в самобан на месяц. чтоб тебе не было скучно, я тебе дам цитату с твоей брехней. ты или извиняешься. или уходишь на месяц...

Джуліані, Лінделл, Пауел і Фоксньюз верзли брехню про вкрадені вибори
Це призвело до розколу американського суспільства і захвату Капітолію та смертям американців
Таке - не прощається
Всі будуть покарані по дєлам іхнім....
   
Re: Результати виборів в США 2020.

а как там движется аудит в аризоне? чего так демократы волнуются?

Трамп пока нічого не повідомлює. Крім того, що йде аудит
Я аудит пріветствую
Все має бути по-чесноку.
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Тобто ти визнаєш, що фальсифікацій на виборах не було і заяви Трампа - це брехня, а 6 січня була спроба державного перевороту і незаконного захоплення влади? :good:
Та він це давно знає ,тільки говорити про це йому віра не дозволяє . :)
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Гіанні знову почав відмазуватись.  :weep:

А все так просто, навіть НьюсМакс визнали, що вони гнали брехню про фальсифікації на виборах.
Тобто всі хто кажуть ту саму брехню свідомо брешуть.

 яку саме брехню? татусь. еще раз знайди цитату з моей брехней и я ухожу в самобан. не найдешь. уходишь ты... может, чтоб тебе было проще, найди мою цитату о связях доминион с ненси пелози или соросом и я уйду на три месяца. не найдешь уходишь ты....
   
Re: Результати виборів в США 2020.

татусь любую мою брехливую цитату и я в самобане на месяц. на три как ты хочешь. но если не найдешь, а найду я уходишь ты. зассал, писдунок? :)
   
Re: Результати виборів в США 2020.

татусь любую мою брехливую цитату и я в самобане на месяц. на три как ты хочешь. но если не найдешь, а найду я уходишь ты. зассал, писдунок? :)

gianni, ти довго i нудно брехав, що Трамп допомагав Україні озброєнням
U.S. military assistance to Ukraine is at the heart of the impeachment inquiry.
Democrats accuse President Trump of having withheld $391 million in aid to extract a political favor from Ukraine's new government, while Republicans counter he delayed it over concern about corruption.

An extended delay in the aid would have sown doubt among Ukrainians and fed the Kremlin narrative that the U.S. is an untrustworthy partner, Lt. Gen. Ben Hodges said.

The Javelin antitank missiles, which the Trump administration shipped to Ukraine last year, are a powerful symbol of U.S. support. But they are in storage and far from the front line.

Мost of the U.S. military aid has gone to a joint training center in Yavoriv, near Ukraine's western border with Poland, more than 600 miles from the fighting.

Hodges, who helped set up the Yavoriv Combat Training Center, says that the U.S. has not only contributed to the Ukrainian war effort, but also benefited from the cooperation.
"We saw this as a great opportunity to learn because no Americans have been under Russian artillery or rocket fire or that kind of lethal environment with Russian capabilities. And so we were able to learn a lot from Ukrainian soldiers and officers,"

https://www.npr.org/2019/12/18/788874844/how-u-s-military-aid-has-helped-ukraine-since-2014

Ти, гіанні, дешман-маніпулятор, с нізкім КУР і псіхотіпом придурка-героя рассказа Шукшіна "Срезал"

You are a low level despicable liar, gianni.
Скільки тобі платять за цей сором?
Невже воно варте?
   
Re: Результати виборів в США 2020.

gianni, ти довго i нудно брехав, що Трамп допомагав Україні озброєнням
U.S. military assistance to Ukraine is at the heart of the impeachment inquiry.
Democrats accuse President Trump of having withheld $391 million in aid to extract a political favor from Ukraine's new government, while Republicans counter he delayed it over concern about corruption.

An extended delay in the aid would have sown doubt among Ukrainians and fed the Kremlin narrative that the U.S. is an untrustworthy partner, Lt. Gen. Ben Hodges said.

The Javelin antitank missiles, which the Trump administration shipped to Ukraine last year, are a powerful symbol of U.S. support. But they are in storage and far from the front line.

Мost of the U.S. military aid has gone to a joint training center in Yavoriv, near Ukraine's western border with Poland, more than 600 miles from the fighting.

Hodges, who helped set up the Yavoriv Combat Training Center, says that the U.S. has not only contributed to the Ukrainian war effort, but also benefited from the cooperation.
"We saw this as a great opportunity to learn because no Americans have been under Russian artillery or rocket fire or that kind of lethal environment with Russian capabilities. And so we were able to learn a lot from Ukrainian soldiers and officers,"

https://www.npr.org/2019/12/18/788874844/how-u-s-military-aid-has-helped-ukraine-since-2014

Ти, гіанні, дешман-маніпулятор, с нізкім КУР і псіхотіпом придурка-героя рассказа Шукшіна "Срезал"

You are a low level despicable liar, gianni.
Скільки тобі платять за цей сором?
Невже воно варте?

не, кенгуру, я не брехал, это ты притянул протухшую новость.  похоже, ты как всегда ссылу дал. а прочитать забыл... :pooh_lol:
   
Re: Результати виборів в США 2020.

кенгуру, что именно в твоем тексте опровергает факт того. что трамп помогал украине летальным оружием? какое именно предложение? ты можешь начнешь читать свои ссылки и перестанешь тягать сюда пережеванный импичмент? :pooh_lol:

Останнє редагування: 3 травня 2021 15:06:38 від gianni
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Колишній президент США Дональд Трамп, якого забанили на Twitter і Facebook, 4 травня запустив власну соцмережу на своєму сайті www.DonaldJTrump.co m/desk.
Про це повідомило американське видання Fox News.
Соцмережа Трампа - це подібна на Twitter стрічка, де він може писати повідомлення, публікувати зображення та відео.
"В часи мовчання і брехні постає маяк свободи, місце для вільного та безпечного спілкування - прямо зі столу Дональда Дж. Трампа", - йдеться у відео, опублікованому в останньому пості Трампа на цій сторінці.
Технологічною основою для особистої соцмережі Трампа є цифрова система Campaign Nucleus, "створена для ефективного управління політичними кампаніями та організаціями". Її створив колишній представник команди Трампа Бред Парскейл.
Вона дозволяє Трампу створювати повідомлення, а його прихильниками - перепощувати їх у Twitter і Facebook. Можливості коментувати повідомлення Трампа поки що немає.
"Це просто односторонній зв'язок. Система дозволяє Трампу спілкувати зі своїми послідовниками", - розказало телеканалу одне із поінформованих джерел.
На сайті можна залишити свій номер телефону і електронну пошту, щоб отримувати сповіщення про нові публікації від Трампа.


Может теперь нашу дорогую ТП перестанет постоянно корчить, если  ее кумир и источник вдохновления вновь выходит в прямой эфир.. :)
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Колишній президент США Дональд Трамп, якого забанили на Twitter і Facebook, 4 травня запустив власну соцмережу на своєму сайті www.DonaldJTrump.co m/desk.
Про це повідомило американське видання Fox News.
Соцмережа Трампа - це подібна на Twitter стрічка, де він може писати повідомлення, публікувати зображення та відео.
"В часи мовчання і брехні постає маяк свободи, місце для вільного та безпечного спілкування - прямо зі столу Дональда Дж. Трампа", - йдеться у відео, опублікованому в останньому пості Трампа на цій сторінці.
Технологічною основою для особистої соцмережі Трампа є цифрова система Campaign Nucleus, "створена для ефективного управління політичними кампаніями та організаціями". Її створив колишній представник команди Трампа Бред Парскейл.
Вона дозволяє Трампу створювати повідомлення, а його прихильниками - перепощувати їх у Twitter і Facebook. Можливості коментувати повідомлення Трампа поки що немає.
"Це просто односторонній зв'язок. Система дозволяє Трампу спілкувати зі своїми послідовниками", - розказало телеканалу одне із поінформованих джерел.
На сайті можна залишити свій номер телефону і електронну пошту, щоб отримувати сповіщення про нові публікації від Трампа.


Может теперь нашу дорогую ТП перестанет постоянно корчить, если  ее кумир и источник вдохновления вновь выходит в прямой эфир.. :)


Навпаки, вона почне перепощувати всю ту брехню та маячню, що буде писати довбойоб Трамп. І буде видавати то за істину в останній інстанції.  :suicide2:
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Благо теперь никто не должен слушать гавнуся с его пояснениями что "на самом деле" сказал Трамп. Да и поц Сагин лишился любомого "оружия"  - бесконечно "уточнять. Отличная новость.   (tu)
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Это как оно в сущности и должно быть - работа с оригиналами а не с "сочной аналитикой" разнообразных соросят.
   
Re: Результати виборів в США 2020.

нужно же поддержать тупую ветку  :K
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Oklahoma secures $2.6 million refund for hydroxychloroquine purchase

Oklahoma has secured a $2.6 million refund for a malaria drug purchase once touted by former President Trump as a treatment for COVID-19, the state's attorney general announced Friday.

Why it matters: Trump repeatedly promoted hydroxychloroquine last year despite health officials warning that the drug should not be prescribed for treating COVID-19 outside of research or hospital settings due to serious side effects. Oklahoma purchased 1.2 million hydroxychloroquine pills in April 2020, per AP.

What they're saying: Attorney General Mike Hunter said the state reached an agreement with FFF Enterprises, a private medical supplier.

    "They recognized we were in competition with every other state in the nation to get whatever we could to protect Oklahomans. When it was determined the drug wasn’t effective in combatting the virus, they did the right thing by refunding our money," he said in a statement.
    The state will return its stockpile and receive the purchase price in full.

 :)
   
Re: Результати виборів в США 2020.

а как там движется аудит в аризоне? чего так демократы волнуются?

Накривається піzдом
The Unfolding Disaster in Arizona
The question isn’t whether it can end well, but how exactly it will end badly.
https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2021/05/arizonas-election-audit-is-a-trainwreck/618834/

In November, Maricopa conducted a hand count of a sample of ballots under state law and found no discrepancies in the county.
Earlier this year, Maricopa County also ordered a forensic audit of votes, which was conducted by three separate firms, including a certified public accountancy and two voting-systems labs accredited by the federal Election Assistance Commission.
The audit searched for hacking of machines, vote-switching, and malicious software, and found none.
Дальше інджой самостійно, гіанні
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Короче писдуны из Марикопа Каунти объявили себя честными людьми. В чём их решительно поддержала засраная либеральная помойка Атлантик.

Интересен аудит от Штата которому они сопротивляются вгрызжись зубами в землю. Из последнего - по мнению Марикопа Каунти у них на избирательных серверах может быть материал составляющий государственную тайну  :facepalm1:
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Oklahoma secures $2.6 million refund for hydroxychloroquine purchase

Oklahoma has secured a $2.6 million refund for a malaria drug purchase once touted by former President Trump as a treatment for COVID-19, the state's attorney general announced Friday.

Why it matters: Trump repeatedly promoted hydroxychloroquine last year despite health officials warning that the drug should not be prescribed for treating COVID-19 outside of research or hospital settings due to serious side effects. Oklahoma purchased 1.2 million hydroxychloroquine pills in April 2020, per AP.

What they're saying: Attorney General Mike Hunter said the state reached an agreement with FFF Enterprises, a private medical supplier.

    "They recognized we were in competition with every other state in the nation to get whatever we could to protect Oklahomans. When it was determined the drug wasn’t effective in combatting the virus, they did the right thing by refunding our money," he said in a statement.
    The state will return its stockpile and receive the purchase price in full.

 :)

 :facepalm1:

Це наскільки треба бути тупими, щоб закупати ліки на мільйони доларів лише тому, що довбойоб Трамп сказав, що вони лікують, в той час як всі спеціплісти казали, що це не так. :fool:

Вони там в Оклахомі часом не почали робити щеплення дезінфектантами, як пропонував ідіот Трамп? :tease:
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Короче писдуны из Марикопа Каунти объявили себя честными людьми. В чём их решительно поддержала засраная либеральная помойка Атлантик.

Интересен аудит от Штата которому они сопротивляются вгрызжись зубами в землю. Из последнего - по мнению Марикопа Каунти у них на избирательных серверах может быть материал составляющий государственную тайну  :facepalm1:
Олєчка, скільки прийняла на грудь по случаю победобесія?
Речь слегка бессвязная, с конспіролоджі
Повтори завтра, шо хотіла сказати
Бережи себе.
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Олєчка, скільки прийняла на грудь по случаю победобесія?
Речь слегка бессвязная, с конспіролоджі
Повтори завтра, шо хотіла сказати
Бережи себе.

Квадратный пионер пройдите в жопу (с) Безумный старик вооруженный гуглом это что-то  :facepalm1:
   
Re: Результати виборів в США 2020.

ТП ОТ вже остаточно перетворилась на шарікова, крім "абирвалг" нічого сказати не може.  :fuck:

Суцільна істерика і бризкання слиною.  :facepalm1:
Дайте їй сєльодки, щоб заспокоїлась.
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Накривається піzдом
The Unfolding Disaster in Arizona
The question isn’t whether it can end well, but how exactly it will end badly.
https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2021/05/arizonas-election-audit-is-a-trainwreck/618834/

In November, Maricopa conducted a hand count of a sample of ballots under state law and found no discrepancies in the county.
Earlier this year, Maricopa County also ordered a forensic audit of votes, which was conducted by three separate firms, including a certified public accountancy and two voting-systems labs accredited by the federal Election Assistance Commission.
The audit searched for hacking of machines, vote-switching, and malicious software, and found none.
Дальше інджой самостійно, гіанні

ну и ладушки. непонятно только чего они так сопротивляются аудиту. как панфиловцы под москвой...

   
Re: Результати виборів в США 2020.

Гіанні продовжує брехати про машини для підрахунку голосів. :fool:

Так може дострибатись до судового дозову проти нього.  :fuck:
   
Re: Результати виборів в США 2020.

gianni, ти довго i нудно брехав, що Трамп допомагав Україні озброєнням
U.S. military assistance to Ukraine is at the heart of the impeachment inquiry.
Democrats accuse President Trump of having withheld $391 million in aid to extract a political favor from Ukraine's new government, while Republicans counter he delayed it over concern about corruption.

An extended delay in the aid would have sown doubt among Ukrainians and fed the Kremlin narrative that the U.S. is an untrustworthy partner, Lt. Gen. Ben Hodges said.

The Javelin antitank missiles, which the Trump administration shipped to Ukraine last year, are a powerful symbol of U.S. support. But they are in storage and far from the front line.

Мost of the U.S. military aid has gone to a joint training center in Yavoriv, near Ukraine's western border with Poland, more than 600 miles from the fighting.

Hodges, who helped set up the Yavoriv Combat Training Center, says that the U.S. has not only contributed to the Ukrainian war effort, but also benefited from the cooperation.
"We saw this as a great opportunity to learn because no Americans have been under Russian artillery or rocket fire or that kind of lethal environment with Russian capabilities. And so we were able to learn a lot from Ukrainian soldiers and officers,"

https://www.npr.org/2019/12/18/788874844/how-u-s-military-aid-has-helped-ukraine-since-2014

Ти, гіанні, дешман-маніпулятор, с нізкім КУР і псіхотіпом придурка-героя рассказа Шукшіна "Срезал"

You are a low level despicable liar, gianni.
Скільки тобі платять за цей сором?
Невже воно варте?

кенгуру, повторяю вопрос. какое именно предложение в твоем тексте опровергает факт того. что именно по решению администрации трампа украина стала получать оружие?
   
Re: Результати виборів в США 2020.

Гіанні продовжує брехати про машини для підрахунку голосів. :fool:

Так може дострибатись до судового дозову проти нього.  :fuck:


что именно я сбрехал. татусь? у тебя есть сомнения, что боард оф супервайзерс в аризоне созвал срочный митинг. потому что сенат пригрозил им судебными исками? дык я тебе ссылу на сам митинг еще раз скину. мне не жалко...

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 4 гостей
 
Повна версія