Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Чи це колір твого борщу?

Re: Чи це колір твого борщу?
PAL

консервировали конечно - солили в бочке

технологію консервування томтного соку я навів вище. Там немає нічого високотехнологічног о, абсолютно усі компоненти доступні вже сотні років.
Для гурманів за подібним принципом можна цілі томати консервувать у томатному соку
   
Re: Чи це колір твого борщу?
HSM

консервировали конечно - солили в бочке

то не консервація , то соління - це різні речі
   
Re: Чи це колір твого борщу?

то не консервація , то соління - це різні речі
это в вашем понимании

Засолка (соление, соленье) — способ консервирования при помощи соли, высокое содержание которой в продуктах затрудняет развитие бактерий и плесени, продукты жизнедеятельности которых делают пищу несъедобной для человека либо приводят к порче непищевых продуктов.
   
Re: Чи це колір твого борщу?

технологію консервування томтного соку я навів вище. Там немає нічого високотехнологічног о, абсолютно усі компоненти доступні вже сотні років.
Для гурманів за подібним принципом можна цілі томати консервувать у томатному соку

томатный сок можно консервировать в стеклянных бутылках, закупоривая их марлей набитой солью, стоит норм даже не в погребе
   
Re: Чи це колір твого борщу?
PAL

1 якою має бути кришка  у сільських ?
2 якщо все так просто то навіщо вигадали консервацію в жерстяних банках ?
чи закрутку жерстяними кришками  з гумою ?

От жеж дитя прогресу!

1. залежить від конкретного століття або десятиліття. Найпростіше та найдоступніше - конусний дерев'яний чопик до бутля, притертий. Дл повної герметизації можна залити воском чи парафіном, або смолою. Це ще древні греки знали, так закривали свої амфори. Да, я знаю, що скляні банки винайшли лишень у 19ст, але пляшкам та глиняним горщикам багато сотень років.
2. бо це технологічніше. Це зручніше для масового виробництва, для роботи станків. Жерсть стійка до ударів, тож зменшуються технологічні втрати. З жерстяними кришками те ж саме - це дешево та технологічно. До жерстяних кришок використовувалися скляні кришки, навіть зараз можна такі банки знайти у продажу

Ось тобі сучасні зразки банок з кришками, за цим принципом можна хоч глиняні банки робить, але вони нетехнологічні, бо індівідуальна підгонка треба, а для скляної чи глиняної кришки герметизувать важче

   
Re: Чи це колір твого борщу?

Только сваренный борщ люблю первую тарелку  без сметаны , потом обязательно добавляю сметану.
   
Re: Чи це колір твого борщу?

Я в кінці додаю томатний сік, тому мій борщ червоний. Такий люблю.
   
Re: Чи це колір твого борщу?
HSM

От жеж дитя прогресу!

 :)
дякую
виробляти такі  банкі і не такі , всю склотару  , це моя професія ...

 те що Ви привели ті  приклади це все добре , але то не є консервація яка перекриває доступ повітря
наприклад  ,літр  борщу , можна законсервувати надійно тіко  в сучасну тару ,
а не в  дубовій діжці чи глиняному глечіку












   
Re: Чи це колір твого борщу?
HSM

томатный сок можно консервировать в стеклянных бутылках, закупоривая их марлей набитой солью, стоит норм даже не в погребе

звичайна соска на вінчік  (tu)
   
Re: Чи це колір твого борщу?

   
Re: Чи це колір твого борщу?
PAL

:)
дякую
виробляти такі  банкі і не такі , всю склотару  , це моя професія ...

 те що Ви привели ті  приклади це все добре , але то не є консервація яка перекриває доступ повітря
наприклад  ,літр  борщу , можна законсервувати надійно тіко  в сучасну тару ,
а не в  дубовій діжці чи глиняному глечіку

я не проти професії
але я все життя прожив у своїй хаті, маю купу досвіду (особистого), практично сільського (ото, правда, город копать то не моє точно)
й як робити різну консервацію знаю не теоретично

борщ консервувать - то вже занадто, це таки вибрики прогресу
а ось напівфабрикати, то й же сік - то я вже знаю, як це робиться

Щодо "глиняних глечиків" хочу відмітити, що, по-перше, їх недооцінюють. Що зрозуміло - у сучасному світі це задорого, нетехнологічно, незручно. Але стародавні греки довели, що це цілком придатна ємність :)
По-друге, пляшки мають також давню історію, й вони були доступні. А чи самогон у пляшці чи сік - то вже таке :)
Ну, й по-третє, сучасний світ пропонує широкий вибір різного пакувального матеріалу, й давні рецепти вже неактуальні. Що не відміняє права на існування для тих рецептів та можливість консервування багатьма способами
   
Re: Чи це колір твого борщу?
PAL

звичайна соска на вінчік  (tu)

сто років тому соски для селянина були недосяжні :)
а ось запхати кілочка у пляшку та зверху накапати воском - герметичність гарантована
   
Re: Чи це колір твого борщу?



у меня вот такой выходит  :shuffle:
пс, чеснок справа и в кадр не попал
   
Re: Чи це колір твого борщу?

Борщ це творчість
він ніколи не повторюється навіть у однієї хазяйки
він завжди інакший, кожен з тих 5 чи 7 тисяч борщів, що варить господиня за життя

мій буває більш буряковий, буває більш червоний, буває темніший від квасолі, але в середньому колір ближче до такого :


   
Re: Чи це колір твого борщу?

И рядом на тарелочке нарезаное сало и половина луковицы. Сметану можно убрать. Излишество вредит (цы)

часник і цибуля на вибір
сметану обов"язково і багато
а от зелень то "ізлішество"
   
Re: Чи це колір твого борщу?

Я в кінці додаю томатний сік, тому мій борщ червоний. Такий люблю.

завжди додавала тільки сік, а останнім часом сік та трохи свіжих або заморожених томатів
спробуйте
   
Re: Чи це колір твого борщу?

это цвет варенья из малины, томат такой цвет не дает
звісно не дає.
такий колір дає буряк, невід'ємна складова будь-якого українського борщу.
   
Re: Чи це колір твого борщу?

а оте жовто-помаранчове в кожній каструлі чи тарілці - то жир, пофарбований томатами.

вберіть трохи жир у бік і побачите таки більш рожеву рідину борщу.

ну і якщо добре переварити буряк в борщі, то він втрачає рожевість.
   
Re: Чи це колір твого борщу?

ЛАРТА, cьогодні в 14:01

    Я в кінці додаю томатний сік, тому мій борщ червоний. Такий люблю.


завжди додавала тільки сік, а останнім часом сік та трохи свіжих або заморожених томатів
спробуйте
... я спочатку варю буряки, потім нарізаю кубиками та  підсмажую і в кінці  ложку кетчупу... тому колір завжди однаковий ...:)))
   
Re: Чи це колір твого борщу?

... я спочатку варю буряки, потім нарізаю кубиками та  підсмажую і в кінці  ложку кетчупу... тому колір завжди однаковий ...:)))

Смачнючі борщі варила бабуся, суперові у мами, але по-справжньому варити борщ мене навчила повар у студенському таборі, за що я та всі мої ій вдячні пожиттєво.))

Основне:
1. Буряк сирий ріжеться соломкою та трохи пасерується на олії. Потім у сковороду додається трохи води і підтушується під кришкою. Для збереження кольору можна крапельку лимонної кислоти, але необов"язково. Додається у каструлю, коли там вже готова квасоля і майже готова картопля. Не має значення, борщ пісний чи на яловичині (на нежирній свинині варю іноді, дуже рідко. Яловичину беру ошийок або стегно, на кістках не люблю).
2. Картоплю цілою, наприкінці вона сама майже розварюється, розпадається на частини.
3. Моркву (ріжу, не тру!) та цибулю пасерую, тільки без води. Наприкінці пару томатів без шкірки додаю. Вкидаю або одночасно з капустою, або раніше, якщо капуста зовсім молода. Тоді ж , або трохи згодом, доливаю томатний сік свій або магазинний.
4. Крім солі, додаю трошки цукру. Також лаврове листя на початку.
   
Re: Чи це колір твого борщу?

я останні роки роблю собі томатну заправку до борщу. ну, як заправку...))
борщ має легкий весняний смак.

пропускаю через м'ясорубку помідори, солодкий перець трохи.
в цю кашу додаю олії, аби вітамини збереглися. фасую в пластикові коробочки-баночки з під дитячих йогуртів, обмотую харчовою плівкою і в морозильник.

2 таких йогортувих коробочок на 3 л каструлю борщу. смакота. все живе і свіже.

не кладу кетчупів, соусів томатних.
якщо немає такої заморозки, використовую томатну пасту або свіжі помідори (в сезон).
   
Re: Чи це колір твого борщу?

сметану обов"язково і багато
у мене чоловік і донька категорично не люблять сметану в борщі, взагалі
   
Re: Чи це колір твого борщу?

Цікава річ. Вирішила тут, у Німеччині зробити лінивих голубців. Вдома подрібнюю капусту блендером, то зі склянку соку потім віджимаю.
А з тутешньої капусти соку не було взагалі, просто як дерев"яна стружка  :(
   
Re: Чи це колір твого борщу?

Цікава річ. Вирішила тут, у Німеччині зробити лінивих голубців. Вдома подрібнюю капусту блендером, то зі склянку соку потім віджимаю.
А з тутешньої капусти соку не було взагалі, просто як дерев"яна стружка  :(

якщо у Німеччині продають савойську капусту (в Європі часто і майже всюди бачила), то з неї непогані голубці. Звичайні, не ліниві.
А капуста так, у Словаччині теж тверда та суха. Сорти такі. Вірніше, гібриди
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія