Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Україна. Становлення нації. Фільм Єжи Гоффмана

Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

“Історики, які пишуть не про Україну, а про Малоросію, тобто російські історики ще царського періоду – це ж вони створили таку термінологію: великороси і малороси. Мовляв, і ті, і другі – “роси”, тобто росіяни, і немає ні українців, ні України. Ось такі речі спонукали мене створити цей фільм”, – зазначив автор.

У першій серії фільму “Від Русі до України“ охоплюється період від Київської Русі до часів національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Друга серія має назву “Україна чи Малоросія”. У ній зображено події періоду від українсько-московського союзу часів Хмельницького до кінця ХІХ століття. Третя – “Разом назавжди” – від кінця ХІХ століття до Другої світової війни. І четверта частина – “Незалежність”. Паралельні назви другої і третьої серій – “Народження нації” та “Становлення нації”. У цих двох частинах показано, як лідери Гетьманщини швидко асимілювалися у Російській імперії. Як говорить автор фільму: “Жадоба до орденів була сильнішою за тягу до автономії України”. Це призвело до того, що через століття передовим національно свідомим митцям та науковцям довелося розплачуватися за прагнення до автономії власною свободою і можливістю творити.

Мар'яна Шевелєва -15.03.2019
=======================


https://www.youtube.com/watch?v=eydHXfo5hnc&list=PL4wortxhYVnQNQC5sBu18Y4mWVCJA3lep 
Всі 4 фільми будуть йти підряд

Ми вчора подивилися 3 фільми. Є про що подумати перед виборами.
   
Дякую за ссилку.
   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

Я підніму, бо фільм мені сподобався. Систематизивано все і розкладено по поличках, не заглиблюючись дуже глибоко у "неоднозначні" трактування. Сьогодні увечорі подивимося ще й 4-й фільм.
   
пора внедрять латиницу!
   
Учіть терміни, сумно це.
   
Польський єврей і об'єктивність щодо історії України?
Хлопчики, так не буває.
   
Киев был на равных с европой пока не разбавил кровь викингов всякой степной саранчой....
   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

Саранча уже плотно сидела , когда пришли викинги
   
Саранча уже плотно сидела , когда пришли викинги
монголы 200 лет.....
   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

это Через 500 лет уже , до того были хазары , аланы и половцы ( в разных местах Украины)
   
это Через 500 лет уже , до того были хазары , аланы и половцы ( в разных местах Украины)
а до того азіати скіфи з сарматами
   
Элита Украины выкошена войнами,подкупами.
Нужно ценить !выдающихся и полезных для государства людей!
Те кто уничтожает таких как порошенко действуют в интересах кремля по старинной имперской традиции.
   
я дивився. шикарний фільм. всім дуже рекомендую. (tu)
   
Польський єврей і об'єктивність щодо історії України?
Хлопчики, так не буває.

нє чітал, но осуждаю  :weep:
   
Элита Украины выкошена войнами,подкупами.
Нужно ценить !выдающихся и полезных для государства людей!
Те кто уничтожает таких как порошенко действуют в интересах кремля по старинной имперской традиции.
Порошенко видатний тільки як покидьок
   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

Киев был на равных с европой пока не разбавил кровь викингов всякой степной саранчой....

да. Донецк, Луганск и сейчас такие
   
Польський єврей і об'єктивність щодо історії України?
Хлопчики, так не буває.
У Гофмана - дружина українка.
   
Столько горя от русни веками.... И опять на грани ножа стоим.
Пыль имперская тянет на восток а нам дан последний шанс,....
   
Спасибо. Посмотрю
   
Столько горя от русни веками.... И опять на грани ножа стоим.
Пыль имперская тянет на восток а нам дан последний шанс,....
:weep:
 :facepalm1:
   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

примітивщина
   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

net
Бартка

Його у Польщі дуже лаяли за "Вогнем і мечем". :) А об"єктивність у тому, що він говорить про факти, а не про їхню інтерпретацію. Он бандерівці і мельниківці дотепер між собою воюють. :( 


Останнє редагування: 18 березня 2019 21:40:19 від matav
   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

примітивщина

Куди там до високодуховних скрєп!
   
нє чітал, но осуждаю  :weep:

Є купа його інтерв'ю.
   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

Є купа його інтерв'ю.

Ми говоримо про фільм. Мені особисто він ближче, ніж радянські фільми про історію України, змістовніший.
   
Фільму вже більше десятка років якщо не помиляюсь
   
Між іншим, у 5го каналу є класний історичний проект.
"Поле битви - Історія"
Коротко і стисло, з вдалими акцентами про маловідомі сторінки історії України

   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

Фільму вже більше десятка років якщо не помиляюсь

Так, більше. Побачила його тільки вчора. От і написала. Аби про нього багато говорили, то я дізналася про цей фільм значно раніше. Він  не дуже зручний для багатьох сторін дискусіонерів про історію України, а надто любителів різних інтерпретацій фактів. Але одне, на мій погляд, вартує роздумів саме тепер, саме сьогодні - це розрахунки розвитку подій хоча б на пару кроків вперед...
Я апологет Подерев"янського Тому вважаю, що основне - це чесний підрахунок голосів на виборах. А хто вже як обдумає свій вибір - це справа інша. Але думати треба.
   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

Між іншим, у 5го каналу є класний історичний проект.
"Поле битви - Історія"
Коротко і стисло, з вдалими акцентами про маловідомі сторінки історії України

https://youtu.be/QAOV8OhXVAI

Дякую, подивлюся.
   
Так, більше. Побачила його тільки вчора. От і написала. Аби про нього багато говорили, то я дізналася про цей фільм значно раніше. Він  не дуже зручний для багатьох сторін дискусіонерів про історію України, а надто любителів різних інтерпретацій фактів. Але одне, на мій погляд, вартує роздумів саме тепер, саме сьогодні - це розрахунки розвитку подій хоча б на пару кроків вперед...
Я апологет Подерев"янського Тому вважаю, що основне - це чесний підрахунок голосів на виборах. А хто вже як обдумає свій вибір - це справа інша. Але думати треба.

Проблема в тому, що на українському телебаченні ладні з ранку до ночі крутити різноманітну узкокультурну дурню типу квратал 95, але не спроможуться хоч іноді пускати те що реально стосується важливих сторінок історії України
   
Є купа його інтерв'ю.

а ти подивись фільм.
там все доволі об'єктивно. звісно, наскільки взагалі можливо дивитися на історію об'єктивно.
само собою, що у українців з поляками є свої тяжкі сторінки, але Гофман постарався їх м'яко обійти.
   
Киев был на равных с европой пока не разбавил кровь викингов всякой степной саранчой....
За фильмом "Ежи Гофмана "Огрём и мечом" Сеч с Богданом Хмельницким финансировали крымские татары. И они требовали результата от вложенных денег в войне с поляками. В результате не вышло создать Польшу od morza do morza - от Балтийского моря до Чёрного.
Позже это хотел сделать Józef Klemens Piłsudski, но у него тоже не вышло - только отдыхал в Лебедёвке в Татарбунарском районе:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D1%91%D0%B2%D0%BA%D0%B0_(%D0%A2%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BD)
   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

За фильмом "Ежи Гофмана "Огрём и мечом" Сеч с Богданом Хмельницким финансировали крымские татары. И они требовали результата от вложенных денег в войне с поляками. В результате не вышло создать Польшу od morza do morza - от Балтийского моря до Чёрного.
Позже это хотел сделать Józef Klemens Piłsudski, но у него тоже не вышло - только отдыхал в Лебедёвке в Татарбунарском районе:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D1%91%D0%B2%D0%BA%D0%B0_(%D0%A2%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BD)

Ви знаєте, я не так давно відкрила для себе, що російськомовна, україномовна та англійськомовна (польської на превеликий жаль не знаю) - це різні вікіпедії. Навіть у однієї і тієї ж людини може бути трі різні біографії.  :)



   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

Підніму на першу сторінку. :)
   
Ви знаєте, я не так давно
 відкрила для себе, що російськомовна, україномовна та англійськомовна (польської на превеликий жаль не знаю) - це різні вікіпедії. Навіть у однієї і тієї ж людини може бути трі різні біографії.  :)
:-B
Я колись теж писав про це тут https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=1010872.msg21409459#msg21409459

Завжди на такі теми для розваги порівнюю статті в вікіпедії.

Ну наприклад:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8_%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B9_%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B8
https://en.wikipedia.org/wiki/Territorial_evolution_of_Russia
В російському варіанті навіть історія 17 сторіччя "сором`язливо"  пропущена.

До речі український варіант статті непогано розписаний:
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%96%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%B7%D0%BC

   
а до того азіати скіфи з сарматами
Чого це іранські племена апріорі вважаються азійцями? Вони й європейці по праву. Це зараз іранські народи живуть на сході, а у старі часи вони були саме тут.

ПС Вірніше сказати - нащадки тих іранців живуть і тут. Тільки мови вже втрачені/асимільовані.
Воно біля Білої Церкви Велико та Малополовецькі села є. Та багацько топонімів збереглося.

Останнє редагування: 19 березня 2019 20:55:57 від BeeBumble
   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

Ви знаєте, я не так давно відкрила для себе, що російськомовна, україномовна та англійськомовна (польської на превеликий жаль не знаю) - це різні вікіпедії. Навіть у однієї і тієї ж людини може бути трі різні біографії.  :)


свiт живе англiйською  B-) 
   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

свiт живе англiйською  B-) 

Як вам сказати... Іспанська (різні варіанти) я вже не кажу про один з варіантів китайської. :)  Між нами, я вже стала розуміти джерела різних статей у вікіпедії і англійською теж. :)
   
Re: Україна. Становлення нації.   Фільм Єжи Гоффмана

Підніму ще раз.
   
хороший фильм
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія