Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

надані слова не вживаються ніде в Україні..вони можуь бути видумкою автора

Наприклад,

Коцюбинский был и остаётся одним из самых оригинальных украинских прозаиков. Он знал девять иностранных языков, среди которых греческий, крымскотатарский, цыганский; одним из первых в украинской литературе осознал потребность её реформирования в направлении современной европейской прозы. Его творчество всегда было предметом споров литературных критиков. До сих пор некоторые исследователи модернизма Коцюбинского осторожно называют его импрессионистом в литературе.
Убалталі - Коцюбинський був гуцульським імпресіоністом :)
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

кондур
Виявляється, немає такого хижого птаха...
el condor pasa ?  :laugh:
   
Про Нечуя-Левицького те ж саме, він сам вигадував слова..

Маючи м'яку вдачу, Іван Нечуй-Левицький показував дивовижну твердість та категоричність, коли йшлося про святі для нього речі. У цьому вдався в батька-священика. Ще в Кишиневі написав працю «Про непотрібність великоруської літератури для України та Слов'янщини».

Так само категоричним був щодо правопису: «Писати треба так, як люди говорять!». Тому не терпів літеру «ї», писав не «їх», а «йих» і т. ін. У заповітах вимагав, щоб так його друкували «на віки вічні». Правописні нововведення вважав «галицькою змовою». Нагадував інквізитора, готового спалити й власні книжки, якщо там буде єресь: «Хай краще згорять, ніж з отаким правописом!».

Живу мову він знав. Помічав русизми, полонізми й будь-які іншомовні впливи й уникав їх. До речі, вираз «старанно уникав» вважав польським: «Я сказав би: падковито одмикував — це чисто народний київський вираз». Казав не «негативне», а «відкидне», не «позитивне», а «покладне».
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

10/10
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

el condor pasa ?
от і я з кондором ...пасонув :)
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

 Он знал девять иностранных языков,



це новина для мене, - вперше чую, хоч Коцюбинського багато читав і ціную.

Хтось щось переплутав)
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Он знал девять иностранных языков,
це новина для мене, - вперше чую, хоч Коцюбинського багато читав і ціную.

Хтось щось переплутав)
Якщо вірити цьому джерелу:
https://expres.online/archive/digest/2018/04/25/292543-malovidomyy-myhaylo-kocyubynskyy-10-cikavyh-faktiv-zhyttya-vidomogo
то так.
"...5. Дев'ять мов. Попри те, що не здобув вищої освіти, був надзвичайно освіченим. Понад 10 років займався репетиторством, вчителював, і жоден з учнів Коцюбинського не міг сказати про нього чогось поганого. Загалом, знав  дев'ять мов - три слов'янські: українську, російську, польську; три романські: французьку, італійську, румунську; і три східні: татарську, турецьку та циганську..."
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Про Нечуя-Левицького те ж саме, він сам вигадував слова..

Маючи м'яку вдачу, Іван Нечуй-Левицький показував дивовижну твердість та категоричність, коли йшлося про святі для нього речі. У цьому вдався в батька-священика. Ще в Кишиневі написав працю «Про непотрібність великоруської літератури для України та Слов'янщини».

Так само категоричним був щодо правопису: «Писати треба так, як люди говорять!». Тому не терпів літеру «ї», писав не «їх», а «йих» і т. ін. У заповітах вимагав, щоб так його друкували «на віки вічні». Правописні нововведення вважав «галицькою змовою». Нагадував інквізитора, готового спалити й власні книжки, якщо там буде єресь: «Хай краще згорять, ніж з отаким правописом!».

Живу мову він знав. Помічав русизми, полонізми й будь-які іншомовні впливи й уникав їх. До речі, вираз «старанно уникав» вважав польським: «Я сказав би: падковито одмикував — це чисто народний київський вираз». Казав не «негативне», а «відкидне», не «позитивне», а «покладне».
Тобто теж - гУцул :)
   
Тобто теж - гУцул :)
гуцул у значенні - дуже вузького, місцевого суржику..
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

8/10.  Халамидника не знала і здається кондур, якого не існує.  :S
Халамидник - это Одесское слово. Существует и в русском и в идиш. Происходит от наименования одежды "халамида", "хламида", которую носили всякие босяки. Откуда ББС взяло, что это украинское слово - хер их, придурков знает. :D
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест



слова трохи дебільні, але в мене дружина - бандера, тому я тих бахурів трохи знаю.
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Халамидник - это Одесское слово. Существует и в русском и в идиш. Происходит от наименования одежды "халамида", "хламида", которую носили всякие босяки. Откуда ББС взяло, что это украинское слово - хер их, придурков знает. :D

ХАЛАМИ́ДНИК, а, чол., розм., зневажл.
1. заст. Босяк, голодранець. Забажалося йому побути між «халамидниками» — тими каліками-злодюгами, що оселяють кінці великих міст (Панас Мирний, I, 1954, 353).
2. Бешкетник, пустун. Громада, зніяковівши, втихла. Чулося тільки, як у натовпі притишеним голосом громадяни картали халамидників з молоді, що розв'язали були язики і серйозну справу перетворили на забаву (Арсен Іщук, Вербівчани, 1961, 124); Максим віддасть лише одну рибину, бо треба таки принести матері якусь копійчину, хай і вона знає, що він не якийсь халамидник, а помічник (Михайло Стельмах, Хліб.., 1959, 445);

(с) http://sum.in.ua/s/khalamydnyk
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

слова трохи дебільні, але в мене дружина - бандера, тому я тих бахурів трохи знаю.
от бачиш як корисно брати дружину з іншого регіону
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Халамидник - это Одесское слово. Существует и в русском и в идиш. Происходит от наименования одежды "халамида", "хламида", которую носили всякие босяки. Откуда ББС взяло, что это украинское слово - хер их, придурков знает. :D
є таке слово в українській мові, може і запозичене з інших мов, але є.
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

є таке слово в українській мові, може і запозичене з інших мов, але є.
у Винниченка навіть оповідання є "Федько-халамидник"
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Моя бабця називала дармовісом довгу стріху або покрівля над ганком, куди часом підвішували різні речі.
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Моя бабця називала дармовісом довгу стріху або покрівля над ганком, куди часом підвішували різні речі.
Це в якому регіоні?
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Неймовірно! У вас прекрасне чуття мови. Вітаємо!

Ви набрали:
(10) / (10)
молодець!  :drinks:
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

!0 из 10! Но со  второго раза! :shuffle:
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

До Міжнародного дня рідної мови BBC News Україна підготувала для вас непростий тест!
Ми обрали десять слів, які ви навряд чи щодня чуєте в побуті. Спробуйте правильно визначити їх значення.
Гайда!
7 з 10
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

8/10.  Халамидника не знала і здається кондур, якого не існує.  :S
А для меня халамидник самое простое было. Кажись, только  оно ещё употребимое в современной речи.
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

5 / 10
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Знімаю капелюха! :)
:gigi: за яким разом проходження?
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Халамидник - это Одесское слово. Существует и в русском и в идиш. Происходит от наименования одежды "халамида", "хламида", которую носили всякие босяки. Откуда ББС взяло, что это украинское слово - хер их, придурков знает. :D
Да ладно. Если не ошибаюсь, у Довженка в "Зачарована Десна" оно есть. Украинское слово
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

:gigi: за яким разом проходження?
з першого
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

:gigi: за яким разом проходження?
За першим.
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Неймовірно! У вас прекрасне чуття мови. Вітаємо!

Ви набрали:
(10) / (10)

Чудесно! Но, полагаю, часть этих слов вы просто угадали.
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

7/10
пс мову не вивчала
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

А ви знаєте, що таке дженджлики? А що таке вилигунь? А що таке пожкова? Погано ж ви знаєте українську мову!

Вот я бы еще знал все слова из словаря Даля.
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Чудесно! Но, полагаю, часть этих слов вы просто угадали.
або часто використовує в спілкуванні,
наприклад отаке слово там було?:
дурбецало
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Халамидник - это Одесское слово. Существует и в русском и в идиш. Происходит от наименования одежды "халамида", "хламида", которую носили всякие босяки. Откуда ББС взяло, что это украинское слово - хер их, придурков знает. :D

Тут нужно смотреть, включено ли оно в украинские словари.
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Чепіга  :weep:



Останнє редагування: 11 листопада 2019 21:07:04 від alex_kiev
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Моя бабця називала дармовісом довгу стріху або покрівля над ганком, куди часом підвішували різні речі.

Май! Это ж современная "висячая строка" - hanging line, или же widows and orphans, йо!
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Неймовірно! У вас прекрасне чуття мови. Вітаємо!

Ви набрали:
(8) / (10)
Поділитися результатом
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

або часто використовує в спілкуванні,
наприклад отаке слово там було?:

Это слово все знают, кстати, сомневаюсь, что оно украинского происхождения.
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Усе знала, крім першого слова.
Дармовис мене підвів.
 :(
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

от бачиш як корисно брати дружину з іншого регіону

Ну, там архаїзми, які тільки у селах десь знають. І у тесті не все точно. То же бахур - це ніякий не розпусник, а просто малий бешкетник. Тут кажуть - пустий бахур. Пустує, тобто.

А взагалі, як для монгола - я пістєц який україніст.  :-B
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Тут нужно смотреть, включено ли оно в украинские словари.
Є укр.повість В. Винниченка " Федько-халамидник"
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

я набрав 10 з 10
   
Re: Як добре ви знаєте українську мову? Тест

Неймовірно! У вас прекрасне чуття мови. Вітаємо!

Ви набрали:
(9) / (10)
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія