Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Чому українець бідний? Шість гіпотез

 Чому українець бідний? Шість гіпотез

Олексій Жмеренецький, для ЕП — Середа, 16 березня 2016, 14:18

Україна – одна з найбільших країн Європи за територією та чисельністю освіченого міського населення.

Країна №1 за площею родючих ґрунтів і технічних талантів, лідер за географічною досяжністю найбільших світових ринків.

Країна з дешевою електроенергією та багатими надрами, відкрита для бізнесу та в цілому достатньо демократична країна.

Водночас це країна з надзвичайно бідними громадянами.



Існує багато пояснень такого стану справ. Проте політики і неосвічені люди полюбляють звинувачувати в усьому олігархів – ніби вони крадуть у людей багатства, яких могло б вистачити усім.

І справді, саме узурпація економічних і політичних ресурсів (екстрактність інститутів) лежала в основі довгої історії занепаду України. Однак сьогодні ми маємо справу вже не з причинами, а з наслідками, які значно глибше простої корупції чи несправедливого розподілу благ.

Щоб зрозуміти, як можна змінити ситуацію, давайте зазирнемо в корінь природи бідності українців.



Гіпотеза №1: "Результати роботи українців розкрадаються"

За різними оцінками тіньовий сегмент економіки в Україні складає близько 40% ВВП, тобто близько 53 мільярдів доларів. Це ті гроші, з яких не сплачуються податки.

Сумарне податкове навантаження в Україні становить 52.2% від прибутку/доходу. Тобто у випадку повної детінізації економіки, держбюджет додатково отримає близько 28 мільярдів доларів на рік.

Якщо припустити, що усі ці "детінізовані податки" були б розподілені виключно на зарплати бюджетникам – лікарям, вчителям, держслужбовцям, яких в Україні близько 3 мільйонів осіб, та пенсіонерам, яких близько 13,4 мільйонів – то на одну особу припаде додаткових 141 долар на місяць. У такому разі середній дохід українського "бюджетника" теоретично став би не в 5, а тільки у 2 рази менше польського.

Непогано. Але ринок за своїми законами негайно відреагує на зростання купівельної спроможності громадян збільшенням рівня цін товарів і послуг. Кошти від збільшення цін розподіляться між заробітними платами усіх працюючих в Україні, кількість яких складає 14 мільйонів осіб, та прибутком підприємців.

У результаті вартість життя середнього українця збільшиться щонайменше вдвічі, а реальне збільшення доходів населення складе близько 70 доларів на місяць – що в сумі із сьогоднішньою заробітною платою українця також не дотягне до рівня доходів в Гондурасі.

Якщо ж "по-справедливості", так би мовити, конфіскувати і розподілити між 42 мільйонами громадян усі тіньові кошти, а не лише несплачені податки – то додаткова сума доходів кожного українця складе усього 56 доларів на місяць.

Останній аргумент на захист версії про "обкрадаючу" причину бідності населення можна було б знайти у феноменальній нерівності розподілу активів в Україні, що за даними Credit Suisse Global Wealth Databook 2015 складає рекордні для світу 91.6% (де 100% – це максимальний рівень нерівності, коли усі активи в руках однієї людини).

Що ж буде, якщо відібрати у багатих українців не лише прихований прибуток, а взагалі увесь прибуток та активи, які цей прибуток генерують? Невже тоді запанує загальний добробут?

У світі є стійка пропорція між обсягом ВВП на душу населення і середнім річним доходом громадян – вона складає приблизно 1 до 1. Показник ВВП включає усю вартість товарів і послуг, вироблених в країні за рік, у тому числі й гроші олігархів, земельну ренту, доходи державних підприємств.

Так от, за даними МВФ у 2015 році ВВП на душу населення в Україні складає лише 2100 доларів – очікувано менше Гондурасу. Виходячи з того, що у світі середній дохід громадянина зазвичай дорівнює ВВП на душу населення в його країні, можна грубо стверджувати, що 2100 доларів на рік – це середнє арифметичне річних доходів усіх багатих і усіх бідних українців.



Виходячи з цього, якщо гіпотетично усі декілька мільйонів багатих українців роздаватимуть свої статки усім громадянам – ми отримаємо просто рівномірно бідне населення із доходом 4000 гривень на місяць.

Здавалося б – це істотне збільшення доходу пенсіонера порівняно з 1500 гривнями сьогодні. Проте навіть за цих умов ми лише зрівняємося із пострадянськими країнами.

Звичайно, що ділитися таким абсурдним чином ніхто не стане. А здійснивши це "розкуркулення", отримаємо моментальний відтік капіталу, міжнародну ізоляцію, закриття підприємств, гіперінфляцію та обвал економіки.

Показова розкіш, яку ми бачимо на вулицях великих міст – це лише результат концентрації невеликих, в масштабах країни, статків у руках відносно малої кількості населення. Розподіл цих тіньових коштів між величезною масою бідних українських громадян жодним чином не змінить загального стану жебрацтва.

Ця проста арифметика розбиває будь-які заклики про розкуркулення олігархів та "роздавання національних багатств" в якості швидкого рецепту від бідності. Навіть тотальна детінізація не призведе до миттєвого значного покращення рівня життя населення.

Навіть за умови створення ідеальних умов та "українського економічного дива" – наприклад, ВВП країни за прикладом Китаю і Японії зростатиме не більш, як на 12% щороку – в такому випадку українці зможуть розраховувати лише на додаткових 200-300 доларів на рік.

Чому ж так?

Гіпотеза №2: "Українці мало працюють"

Це чи не найбільш абсурдна версія. Як випливає з діаграми кількості робочих годин у різних країнах світу, українці – один із найбільш зайнятих працею народ у світі. Незважаючи на це, зайнятість не впливає на зростання добробуту українців.



Адже не достатньо просто багато працювати – потрібно працювати ефективно.

Гіпотеза №3: "Українці працюють неефективно"


За цим показником українці – чи не найвідсталіший народ світу.

За обсягом ВВП на одного зайнятого в економіці ми відстаємо від сусідньої Польщі втричі.



Якщо ж взяти ВВП в розрахунку на годину відпрацьованого часу, адже середня кількість робочих годин на рік і рівень зайнятості в різних країнах відрізняються – ми побачимо, що з 63-х країн, класифікованих за таким принципом, Україна посідає 56-те місце, виробляючи приблизно 5 доларів вартості на годину.

Тобто, приблизно в три рази менше вартості, виробленої за годину в Польщі чи в Росії, і близько 5% від вартості, виробленої за годину роботи в Швейцарії.

Але з чим це пов'язано?

Гіпотеза №4: "В українців відсутня мотивація та професійні навички для інтенсивної та ефективної роботи"

Як показали результати всесвітнього опитування дослідницького центру Геллапа (Gallup), майже дві третини працівників у всьому світі (63%) не зацікавлені у своїй роботі й відчувають незадоволення від того, чим займаються. Чверть опитаних працівників (24%) вкрай незадоволені своєю роботою, тобто відчувають себе нещасливими через обрану професію, вони непродуктивні й вороже налаштовані по відношенню до роботодавця.

У сумі дві категорії – незадоволених і вкрай незадоволених працівників – складають 87% працівників світу.

В Україні лише 10% населення задоволені своєю роботою, що навіть менше середньосвітових 13%.

За іншим дослідженням бачимо, що серед різних факторів українці найменше задоволені своєю заробітною платою.



Згідно зі Звітом про глобальну конкурентоспроможні сть Всесвітнього економічного форуму, Україна посідає 72-е місце за якістю системи вищої освіти і 88-е за якістю викладання управлінських наук серед 144 країн. За ефективністю ринку праці Україна займає 80-те місце.

При цьому дефіцит компетентних кадрів не стимулює українські компанії займатися освітою своїх співробітників. Україна посідає лише 92-е місце за цим показником.

Виникає парадокс: компетентність українців є низькою, як і їх мотивація – проте українські компанії не поспішають навчати працівників і мотивувати їх до роботи.

Іншими словами, компетентність і висока мотивація працівників не впливають сьогодні на збільшення прибутку українського бізнесу.

Як таке можливо?

Останнє редагування: 17 березня 2016 11:49:19 від Potato
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

Гіпотеза №5: "В Україні відсутні високотехнологічні, ефективні підприємства із сучасним обладнанням, які потребують кваліфікованих, мотивованих кадрів"

В Україні панує тотальна неефективність в усіх галузях економіки.

За рівнем технологічності українська промисловість відстає на третину від середніх показників ЄС. Частка високотехнологічног о експорту в загальному експорті продуктів переробної промисловості в Україні становить лише 6%, в той час, як у прогресивних країнах цей показник складає 20-49% (Велика Британія – 22%, Швейцарія – 26%, Франція – 25%, Республіка Корея – 26%, Малайзія – 44%, Сінгапур – 45%, Філіппіни – 49%).



Енергоефективність економіки України в десять разів нижча, ніж у розвинених країнах. Навіть у сільському господарстві Україна в декілька разів менш ефективна за інші країни-конкуренти.



Не цінується людський час та знання: близько 40% зайнятих у промисловості працюють на виробництві низького технологічного рівня.



За рівнем інноваційності Україна займає 81-е місце в світі згідно зі звітом Всесвітнього економічного форуму.

За основними показниками технологічної готовності український бізнес значно відстає від розвинених країн світу. Українські підприємці не запроваджують автоматизованих систем управління (ERP, CRM), не застосовують міжнародних стандартів управління якістю (ISO 9000), не інвестують у наукові розробки та не запроваджують інновації.



Звідси й неефективність, і низький рівень доданої вартості.

Але чому український бізнес не бажає збільшувати власні доходи за рахунок модернізації підприємств?

Тому, що за роки варварської економічної політики, узурпованої нуворишами держави, наш бізнес пристосувався виробляти зерно, метал, ліс-кругляк та іншу продукцію в секторах низького рівня доданої вартості, де не потрібні значні інвестиції для старту справи та значно менші ризики. Ці сектори мають природно обмежений інноваційний потенціал.

Тому нинішній український бізнес мало потребує запровадження технологій. Створювати ж бізнес у нових секторах економіки у підприємців немає стимулів.

Здається, ми підійшли до глибинної причини бідності українців.

Гіпотеза №6: "Більшість підприємств в Україні спеціалізується на виробництві продукції із низькою доданою вартістю. Причина української бідності – у структурі вітчизняної економіки"

Вітчизняна економіка виробляє недостатньо товарів, що необхідні українцям для комфортного повсякденного життя. Тому пальне, одяг, побутову техніку, автомобілі, обладнання, ліки, засоби гігієни, меблі, інформаційні продукти – усе це українські громадяни переважно купують з-за кордону.

Але щоб купувати імпорт, потрібно мати валюту, отримати яку можна лише продаючи щось за кордон на експорт.

Якщо продавати недостатньо, або продавати сировинні товари із малою доданою вартістю – не буде за що купувати імпорт. Метал, руду, транзит, зерно, м'ясо й горілку – саме це ми обмінюємо на іноземні високотехнологічні блага.



82% українського експорту формується із низькотехнологічних секторів економіки.

36% експорту – сировина.



Модернізувати ці сектори звичайно можна, але їх інноваційний потенціал природно обмежений. Більше того, продукція цих секторів апріорі має низьку додану вартість.

Зубожілі українці в рази більше європейців зайняті у первинному (сировинному) секторі економіки й сільському господарстві зокрема. Враховуючи переважну низькотехнологічніс ть вторинного/промислового сектору економіки України, а також низьку частку інноваційної діяльності в третинному секторі – стають остаточно зрозумілими справжні причини української бідності.



Висновки

Тотальна бідність українців мало залежить сьогодні від обсягу тіньової економіки, від високого рівня нерівності чи від монополії олігархів на державні активи, землі та надра. Перерозподіл благ від багатих українців до бідних цю ситуацію не виправить – багатих в Україні мало, а порівняно зі світовими магнатами українські олігархи просто жебраки.

Українські трударі низькокваліфіковані, неефективні й немотивовані працювати: вони багато працюють, проте мало виробляють.

Ані освіта, ані збільшення робочого часу не допоможуть сьогодні українцям виробляти більше – тому що більшість підприємств країни є низькотехнологічним и, орієнтованими на випуск сировинної продукції.

За таких умов освічені кадри невідворотно виїжджатимуть за кордон, бо їм просто немає де застосовувати свої знання на батьківщині.

Український бізнес пристосувався і звик до такого стану справ. Він отримує свою невелику маржу на сировинній продукції та не має стимулів до підвищення технологічності підприємств і їх переорієнтації на випуск товарів і послуг з високою доданою вартістю.

На сьогодні деякі мозкові центри України розробили цікаві варіанти бажаних, досяжних і прагматичних змін у стуктурі національної економіки.

Але що ж допоможе втілити подібний перехід?

Може, нас врятує ліквідація державних органів, які сьогодні заважають іноземним інвесторам і бізнесу вільно максимізувати свій прибуток відповідно до потреб ринку і приватних корпоративних інтересів?

Чи нам необхідно переформатувати і збільшити компетентність державних органів для того, щоб вони змогли управляти стимулами для розвитку високотехнологічног о бізнесу, в інтересах України?

Починати треба з іншого боку.

Щоб запровадити реальні реформи, замість популізму і грабежу, незалежно від того, який з підходів є більш дієвим – в інститутах влади мають отримати ключові повноваження нові компетентні люди із новою мотивацією.

Радити нинішнім очільникам високих кабінетів слушні проекти реформ не має жодного сенсу.

Адже перш за все необхідно зосередитися на змінах правил гри і людей, які працюватимуть за цими правилами. Але про це у наступному матеріалі.

Олексій Жмеренецький, спеціально для Економічної правди

Останнє редагування: 17 березня 2016 11:55:32 від Potato
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

і хтось же оцю всю х.й.ю малює, ще й гроші за це отримує...
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

Потато, а ведь это зрада
во время войны ты сеешь пессимизм :weep:

   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

і хтось же оцю всю х.й.ю малює, ще й гроші за це отримує...

вот в этом посте скрит ответ на вопрос
"чому бідні?" :weep:
   
патамушо дохуя всего смачного
вот жаба и давит прогресс

 :pooh_lol:
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

в целом подход правильный в вывод какой то идиотский ))))
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

і хтось же оцю всю х.й.ю малює, ще й гроші за це отримує...

о! нік який пише такі коментарі гарна відповідь на те чому українець бідний
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

вот в этом посте скрит ответ на вопрос
"чому бідні?" :weep:

апєріділ!
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

Не бачу "відсутність захисту приватної власності". Тому що навіщо тренувати персонал та збільшувати ефективність, якщо потім відіжмуть підприємство?
Тому на першому місці - боротьба за позицію у Системі, а не за прибуток. Це - є найвигідніше заняття в Україні, а не бізнес. Якщо в депутати йти вигідніше, ніж у бізнесмени - буде бідність. Тому що феодалізм менш ефективний!
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

Тому що феодалізм менш ефективний!

это не феодаизм - это социализм ))
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

Про мотивацію і продуктивність праці.
Існує державне підприємство  на якому час від часу міняється керівництво.
Кожне керівництво, яке приходить приводить із собою команду людей, на яких він хоче спертися. Як правило сам керівник і його команда спеціалісти нульові.
От скажімо відділ складається із п"яти людей. Троє з них працюють, один "смотрящій від керівництва" і просто дєвачька, яка сидить і дмухає в потолок.
Кожне наступне керівництво не береться скорочувати штат. Бо тих, хто працює не скоротиш, а якщо скоротиш непотрібні посади , то своїх ставити не буде куди
.Ну от. Якось так.
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

Існує державне підприємство

на том можете рассказ останавливать - в данном конкретном случае причина бедности уже очевидна

   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

в целом подход правильный в вывод какой то идиотский ))))

нє ну якісна зміна кадрів в управління державою це важливо. ті хто керує державою має розуміти що майбутнє за технологічними галузями

Наприклад

можна запропонувати не давати пільги для виробництва сілгоспсировини,  але суттєво знизити податки на виробництво продуктів переробки цієї сировини. і чим глибше переробка тим менші податки

наприклад соя по повній а біопаливо суттєве зниження податків (можливо навіть компенсація податків які заплачені за сировину

але

хтось має підтримати цю ідею, лобіювати її, в парламенті мають її підтримати
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

шо там питушь ?
шо всьо фуйово ?
і ВВП і зарплати українців в доралах рахують ?

іканамізди нах  (tu)
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

нє ну якісна зміна кадрів в управління державою це важливо


и что? если суть работы этих кадров - бредова и непордуктивна по своей природе - какие кадры не ставь только будет множиться неэффективность
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

и что? если суть работы этих кадров - бредова и непордуктивна по своей природе - какие кадры не ставь только будет множиться неэффективность

так ці кадри і мають змінити суть своєї праці   
переосмислити її функції
   
і хтось же оцю всю х.й.ю малює, ще й гроші за це отримує...
отнять и поделить! X(
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

и что? если суть работы этих кадров - бредова и непордуктивна по своей природе - какие кадры не ставь только будет множиться неэффективность

чтобы это опровергнут достаточно сравнить Украину и Германию
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

Шість гіпотез:

1. Ахметов
2. Коломойський
3. Фірташ
4. Льовочкін
5. Пинчук
6. Порошенко
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

так ці кадри і мають змінити суть своєї праці

кадры выполняют функиональные обязанности ... они не определяют политику.

грубо говоря обеспечить квартирами 100 человек можно построив дополнительно недостающие квартиры или расстреляв строго то количество людей которым кваритр не хваватает.
и то и то решние проблемы .. и то и то специалист может четко и скурпулезно выполнить.

т.е. если изначально путь определенный для решения вопросы неверн - то все сто сделает спеуиалист - продет по этому пути максимально четко и эффективно!..
   
Шість гіпотез:

1. Ахметов
2. Коломойський
3. Фірташ
4. Льовочкін
5. Пинчук
6. Порошенко
я ж грю - отнять и поделить, и ниипет! :super:
ппц - нах что-то читать? это ж извилины напрягать нидайбох... :facepalm1:
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

Шість гіпотез:

1. Ахметов
2. Коломойський
3. Фірташ
4. Льовочкін
5. Пинчук
6. Порошенко

забув додати скарби Полуботка
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

Спочатку кажуть, що 80% зарплат у тіні, а самі рахують якусь міфічу "середню зарплату" і тулять її в таблички і графіки.
До дупи такі дослідження, вони вже неправильні, бо базуються на неправильних даних.
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

кадры выполняют функиональные обязанности ... они не определяют политику.

грубо говоря обеспечить квартирами 100 человек можно построив дополнительно недостающие квартиры или расстреляв строго то количество людей которым кваритр не хваватает.
и то и то решние проблемы .. и то и то специалист может четко и скурпулезно выполнить.

т.е. если изначально путь определенный для решения вопросы неверн - то все сто сделает спеуиалист - продет по этому пути максимально четко и эффективно!..

а хто політику визначає? ну добре глобально виборець
а потім ті кого він обрав за допомогою і під тиском громадського суспільства

воно ж само по собі не зміниться
має бути суспільний консенсус що до віхи скажемо: підвищити рівень високотехнологічног о сектору на 10% за 10 років. 

далі мають бути прийняті певні закони. без них неможливо це зробити


   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

Олексій Жмеренецький, для ЕП — Середа, 16 березня 2016, 14:18

Україна – одна з найбільших країн Європи за територією та чисельністю освіченого міського населення.
Країна №1 за площею родючих ґрунтів і технічних талантів, лідер за географічною досяжністю найбільших світових ринків.
Країна з дешевою електроенергією та багатими надрами, відкрита для бізнесу та в цілому достатньо демократична країна.

Як таке можливо?

Висновки
Українські трударі низькокваліфіковані, неефективні й немотивовані працювати: вони багато працюють, проте мало виробляють.
більшість підприємств країни є низькотехнологічним и, орієнтованими на випуск сировинної продукції.
Український бізнес пристосувався і звик до такого стану справ. Він отримує свою невелику маржу на сировинній продукції та не має стимулів до підвищення технологічності підприємств і їх переорієнтації на випуск товарів і послуг з високою доданою вартістю.

Одному мені здається, що вихідні умови суперечать кінцевим висновкам?
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

а хто політику визначає? ну добре глобально виборець
а потім ті кого він обрав за допомогою і під тиском громадського суспільства

воно ж само по собі не зміниться
має бути суспільний консенсус що до віхи скажемо: підвищити рівень високотехнологічног о сектору на 10% за 10 років. 

далі мають бути прийняті певні закони. без них неможливо це зробити

Якщо вкладати у високотехнологічний сектор буде вигідно, ніякі закони не потрібні.
Але поки що не вигідно, бо більшість манюпаса мріє все забрати і поділити.
Ну відповідно і владу таку формує.
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

 
Картошкін не озвучив головну ваду українців - до зрадників поблажливі, на ліхтарях одразу не вішають.

 І зрозуміло чому Картофан "пааскромічаал".
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

Одному мені здається, що вихідні умови суперечать кінцевим висновкам?

а де протиріччя? сформулюй
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

Одному мені здається, що вихідні умови суперечать кінцевим висновкам?

Технічні таланти не замінюють кваліфікованих працівників.
З кваліфікацією у нас дупа у всіх сферах.
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез


Картошкін не озвучив головну ваду українців - до зрадників поблажливі, на ліхтарях одразу не вішають.

 І зрозуміло чому Картофан "пааскромічаал".
Сто років тому повішали.
І зажили.
Тепер в дупі.
І будемо там ще довго.
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

Українець бідний - бо він безкоштовний придаток до цих всіх природних  багатств , він не може бути багатим апріорі, бо українцям в Україні нічого не належить, крім мови і памяті про голодомор.
Далі додумаєте самі.
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

а де протиріччя? сформулюй

як з найосвідченішого населення виходить низькокваліфікована робоча сила?
як з лідерства в технічних талантах та доступу до ринків виходять низькотехнологічі, орієнтовані на випуск сировинної продукції підприємства?
як з дешевої електроенергії та багатих надр, відкритості для бізнесу виходить відсутність стимулів до підвищення технологічності підприємств?
   
Re: Обмовка за Фрейдом

Україна – одна з найбільших країн Європи за територією та чисельністю освіченого міського населення.

Прямо за Фрейдом автор випадково виказав відповідь на своє питання, яку він відчуває, та нізащо не визнає навіть для себе.

Українці бідні, бо совкобюрократія їх зігнала до міст, спочатку вибивши ґрунт з-під ніг та перетворивши в бидломасу, потім вивчили їх дітей на обслугу для себе по університетах.

А купа козачків з дипломами ладна тільки дупи панам підтирати.
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

перш за все необхідно зосередитися на змінах правил гри і людей, які працюватимуть за цими правилами.


во-во.... в стране, где решение вопроса зависит от телефонного звонка друга/кума/олигарха в прокуратуру, суд т.п., главным заданием является создание независимых институций(т.е.создание правил игры). Например, создание такой по-настоящему независимой  институции:


В то время как активное гражданское общество Украины продолжает требовать решения коррупционного вопроса, политики старой закалки в правительственных и парламентских кабинетах продолжают препятствовать реформам. Так что же делать в этой ситуации? Как ни удивительно, но моделью, на которую следует обратить внимание украинцам, является маленькое далекое государство в Центральной Америке, а именно Гватемала.

Пытаясь побороть системную коррупцию, Гватемала решила пожертвовать частью своего суверенитета и отдала решение этого вопроса в руки гибридного органа (в состав которого вошли как местные, так и международные чиновники), получившего название Международная комиссия по борьбе с безнаказанностью в Гватемале (МКББГ).

МКББГ была учреждена в 2006 году договором между Гватемалой и ООН. Она была создана в качестве независимого следственного органа для борьбы с могущественными преступными группировками, вышедшими из-под контроля в результате длительной гражданской войны.МКББГ осуществляет свою деятельность согласно процессуальному законодательству Гватемалы, однако институционально не входит в систему правительственных учреждений страны. Важно отметить, что МКББГ полностью финансируется за счет добровольных взносов иностранных государств, в основном США, а полученные средства управляются целевым фондом, учрежденным ООН. В результате операционный бюджет МКББГ не зависит от успехов экономики Гватемалы.

Достижения комиссии впечатляют. С момента старта своей деятельности МКББГ возбудила более двухсот дел о коррупции на высшем уровне и подала иски на более чем 160 действующих и бывших правительственных чиновников. МКББГ не боится выступать против наиболее влиятельных преступников. В список обвиняемых вошли многие бизнесмены, бывшие генералы, экс-министры обороны и внутренних дел, бывшие главы национальной полиции, а также бывший и даже действующий президенты....
http://r-e-e-d.com/corruption-outsource/
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

як з найосвідченішого населення виходить низькокваліфікована робоча сила?
як з лідерства в технічних талантах та доступу до ринків виходять низькотехнологічі, орієнтовані на випуск сировинної продукції підприємства?
як з дешевої електроенергії та багатих надр, відкритості для бізнесу виходить відсутність стимулів до підвищення технологічності підприємств?

ну по першому достатньо подивитись на структуру та якість і саме головне наскільки вузьконаправлена ця освіта.
вищи заклади випускають спеціалістів широкого профілю. а от зробити з робітника кваліфікованого робітника можуть тільки тренінги по конкретних задачах

по другому. це ж дуже просто бо технічні таланти не потрібні низько технологічним підприємствам.  профіль підприємств зумовлює не наявність ці відсутність талантів в країні
(наприклад навіть якщо б їх в країні не було, а підприємства були, таланти можна було б запросити із інших країн)

причина відсутності стимулів описана в статті нема сенсу повторюватись. одна з причин саме наявність надр. яка дозволяє заробляти копієчку без вкладання грошей в високі технології   
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

п.2 и п.6
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

ну по першому достатньо подивитись на структуру та якість і саме головне наскільки вузьконаправлена ця освіта.
вищи заклади випускають спеціалістів широкого профілю. а от зробити з робітника кваліфікованого робітника можуть тільки тренінги по конкретних задачах

по другому. це ж дуже просто бо технічні таланти не потрібні низько технологічним підприємствам.  профіль підприємств зумовлює не наявність ці відсутність талантів в країні
(наприклад навіть якщо б їх в країні не було, а підприємства були, таланти можна було б запросити із інших країн)

причина відсутності стимулів описана в статті нема сенсу повторюватись. одна з причин саме наявність надр. яка дозволяє заробляти копієчку без вкладання грошей в високі технології   

робітники у вищих навчальних закладах не виховуються
якщо є твердження про високу освіту, але не тієї системи то твердження про високу освіту звідки взялось?
якщо всі таланти за кордоном, значить вони отримали освіту все таки тієї системи, але не знайшли роботу,
якщо відкрита для бізнесу то чому у талантів нема роботи?
наявність надр не може бути причиною бо їх олігархи контролюють, але ж "проста арифметика розбиває будь-які заклики про розкуркулення олігархів та "роздавання національних багатств" в якості швидкого рецепту від бідності" тобто олігархи не винні

Останнє редагування: 17 березня 2016 13:29:38 від Читач
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

о! нік який пише такі коментарі гарна відповідь на те чому українець бідний
(tu)
   
Re:  Чому українець бідний? Шість гіпотез

zypper, cьогодні в 12:26

    Шість гіпотез:

    1. Ахметов
    2. Коломойський
    3. Фірташ
    4. Льовочкін
    5. Пинчук
    6. Порошенко

я ж грю - отнять и поделить, и ниипет! :super:


Ну, зачем так грубо)) Сегодня это можно сделать цивилизованно, с помощью  прогрессивного налогообложения. Например:
 


Греция имеет 8-ступенчатую прогрессивную модель налогообложения. Налоговые ставки: 18; 24; 26; 32; 36; 38; 40; 45 %. Не облагаемый налогом годовой минимум: 12.000 €. Годовой доход, когда начинает дейст. макс. ставка: 100.000 €


https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5#.D0.9F.D0.BE.D0.B4.D0.BE.D1.85.D0.BE.D0.B4.D0.BD.D1.8B.D0.B9_.D0.BD.D0.B0.D0.BB.D0.BE.D0.B3_.D0.B2_.D0.B4.D1.80.D1.83.D0.B3.D0.B8.D1.85_.D1.81.D1.82.D1.80.D0.B0.D0.BD.D0.B0.D1.85
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія