Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Раз мешканцям Горішніх Плавнів не подобається нова, давайте проголосуємо за альтернативну назву :D

Назвати "Новим Єрусалимом", або "Нижній Київ" - і нехай тішаться.
Все одно вже навіки прославились - всі знають, що там живуть "городскіє" телепні. B-)
   
Історія території до заснування міста
За результатами досліджень вчених формувалася у 4-3 тис. до н. е. індо-європейська культурно-історична спільнота; проходили торговельні шляхи; починаючи від доби бронзового віку, скіфських часів до Київської Русі, формувалася українська нація. Достеменно відомо, що саме з Горішніх Плавнів походили воїни однієї зі сторін, яка брала участь у першій в історії Європи битві при Толлензе.

Недалеко від Комсомольська знаходяться видатні пам'ятки прадавньої історії України — Дереївське енеолітичне поселення; Компаніївський могильник 3-4 ст. н.е; курганна група із трьох насипів «Три брати», кургани «Цегельна», «Зозулина могила», «Стогніївська могила», «Шведська могила», «Могила Стовбувата» — тут залишили свої сліди всі ці племена, які проживали в цій місцевості: скіфи, сармати, готи, ранні слов'яни.

Найдавніше поховання кочівників датується 41-42 століттям тому. Скарби нашої землі, що зберігає в собі корені стародавніх цивілізацій, неодноразово досліджували відомі археологи старшого покоління І.Ляпушкін, Є. Махно, Д.Телегін; сучасні дослідники — Ю.Шилов, Л.Лугова, О.Супруненко, Ю.Башкатов.

З Дніпром місто пов'язано не тільки назвою і своїм місцем розташування. Комсомольськ — місто-пам'ятник. Він побудований на місці жорстоких боїв. У цьому місці в роки Німецько-радянської війни ішли в бій бійці 252-ої та 299-ої Харківської Стрілецької Дивізії. В 1967 році за рішенням Комсомольської селищної Ради в місті споруджено пам'ятник воїнам-визволителям біля підніжжя якого було запалено «вічний вогонь». Від тих, хто залишився живим, хто став спадкоємцем великої слави батьків в знак подяки загиблим, тут, де восени 1943 року проходила битва під час форсування Дніпра частинами Радянської Армії, де об мужність і відвагу воїнів розбився вал нацистських атак піднявся над Дніпром Курган Слави, 11 жовтня 1974 року до 30-річчя визволення України від нацистських загарбників тут був урочисто відкритий обеліск Слави радянським воїнам, які загинули під час форсування Дніпра.

Початок дослідження Кременчуцької магнітної аномалії видатним ученим магнітологом П. Я. Армащевським та дослідником природничих наук В. І. Вернадським відносяться до другої половини 19 століття (1882 рік). Більше ста років назад дослідниками Полтавського краю були відмічені численні магнітні аномалії, одна з яких, за словами академіка В. І. Вернадського, відрізнялася особливою інтенсивністю. Неподалік від Кременчука в сипучих пісках Дніпровського Лівобережжя незадовго до початку Німецько-радянської війни, у 1928 році, ленінградський геофізик Андрій Олександрович Строна знайшов безцінний скарб. Багатокілометровий підземний кряж ховав у собі запаси залізної руди на сотні років. Так була відкрита Кременчуцька магнітна аномалія, яка складалася з десяти родовищ залізистих кварцитів та багатих залізних руд.

Через 25 років, в середині 50-х років минулого століття, доктор мінерально-геологічних наук М. Н. Доброхотов, поєднавши результати багаторічних досліджень, прийшов до висновку про доцільність промислової розробки родовищ.

На базі перших двох родовищ Горішніплавнінськог о та Лавриківського — в 1961 році розпочато будівництво первістка гірничо-видобувної промисловості в Полтавській області — Дніпровського (з 1981 року — Полтавського) гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК).

Місто засноване на місці колишніх хуторів та сіл, Горішні Плавні або Горишняки, Пашки, Тищенки, Іскра.
   
фрилендер, а тебе-то что?
это пусть потомки понаехавших в комсомольск решают - их город, им там жить
У них був час
   
Акшомури (WTF?!)
OMG, це слово навіть не вигуглівається.
   
А Олешкам як повезло - вних і гімн свій готовий є:
 Оооолеее - оле - оле -олеее, ооолее, оолее)))
   
Була ж вже пропозиція - тим горишньоплавнянам, яким нова назва міста не подобається, радять переїжджати в Комсомольськ. Той, що на Амурі  :K
   
А Хвидрі чого так одразу відкинули?  :butcher:

Я теж за Хвидрі!  X(
   
Тануна, кака така громада в 1985 году, Вы про що взагаллi? Не, тогда тупо "довели до сведения ширнармасс" шо отныне они не вишнёвцы, например, а вовсе даже - героесоветсоюзовцы, да... Печально было, короче.
Вот, кстати, про Жовтневое... В Ростове/Д, в районе Театральной площади, есть улица, которую все зовут "Первомайская", да. И я так звал долгое время. Пока не присмотрелся к табличке, и - опачьки, а улица - 1-ая Майская.
От тебе, баушка, и Рабиндранат Тагор. (с)

як яка, в 1985 все робилось на прохання трудящих, ви ж в курсі
   
Запропонований вибір не відповідає амбіціозності намірів жителів.

Вибирати треба між:

1. Великі Єбеня

2. Малі Єбеня

Від себе, чомусь гадаю що переможуть Великі, бо відчуття меншовартості не те що треба
   
что-то я не слыша протестов от местных. Вроде даже нравится им. На пляже археологи копают поселение готское ,кстати.
   
як яка, в 1985 все робилось на прохання трудящих, ви ж в курсі

Повышение цен на предметы роскоши (чё там кофе делал, среди предметов роскоши, - я никада не понимал) по просьбе трудящихся - помню, Солженицына по их же просьбе лишить гражданства - было, згоден. Оте же самые граждане просили о переименовании НабЧелнов в Брежнев - тоже помню. Но мою условно-Абрикосовую в ГерояСовСоюза - не помню. Хотя и не буду утверждать шо такого не было, просто мне не довели. Наверное, не сочли нужным. Эхе-хе... Открыли Вы мне глаза, дякi, чё...  :nea:

Останнє редагування: 30 травня 2016 22:09:32 від Донбасянин в экзиле
   
Можна по-західному: Гарагуль-сіті  8-)

тоді вже по середземські - Гарагульгард  :gigi:
   
Исторические названия одно чудеснее другого  :weep: Им ещё нормальное подобрали. А то Гарагульские Хутора ближе всего по территории.
   
Их самый главный и неубиенный аргумент - они жители этого села. Им там жить и им, естественно, решать - как будет называться село.
хай рішають в межах державної політики
   
Місто Богомази.
Або місто Воїнск.
Або Войовниче.
На честь воїнів Горішніх Плавнів.
 :)
   
взагалі Горішні Плавні - прекрасна назва, я б там поселився, якби це було село  :beach:
в Америці таких назв неміряно
   
тоді вже по середземські - Гарагульгард  :gigi:

Тоді можна уже Горгульгард. І герб ось такий:



Останнє редагування: 31 травня 2016 00:38:33 від svo1973
   
Не неподобажться саме Українська назва, за те що українська, народ комсомольска не якісь українські селюки, а цивілізатори й прогресори що несуть свєт хахлам. Общєчєловєкі саме для них.
   
Киці-Бурди

Вот это лучше всего. Или просто Киці. Все котоводы города будут за))
   
А я на минулому тижні чув, як хлопець і дівчина, судячи з усього, походженням звідти, досить позитивно обговорювали це перейменування, без ніякого жалю за Комсомольськом. Як на мене, чудова, милозвучна назва
   
А взагалі, дивлячись на цю карту, розумієш, що жителі ще легко відбулися. Пожаліли їх  :weep:

   
Каплін комуняка!
Зараз кричить в Раді, щоби місту Комсомольск залишали свою назву.
Каплін -комуняка!!!
Ряжений під захисника ,,простих людей''.
   
А взагалі, дивлячись на цю карту, розумієш, що жителі ще легко відбулися. Пожаліли їх  :weep:

Показати зображення...

Могли й Лещенки назвати?  :gigi:
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія