Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Киев – эпоха 60-х. Або Київ якого ніколи не було.

Re: Киев – эпоха 60-х. Из нетленного

як пам'ятаю. початок 70х

була сирокопчені типу столична там ще савєцкая

Де саме були? Я про Київ питаю.
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Або Київ якого ніколи не було.

ГОСТ 12600-67

   
Re: Киев – эпоха 60-х. Из нетленного

Де саме були? Я про Київ питаю.

в Києві були. Я ж в Києві народився.
Де брали не знаю але на днях народження завжди була у всіх родичів
так на кожен день не було в домі сирокопченої
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Из нетленного

в Києві були. Я ж в Києві народився.
Де брали не знаю
 але на днях народження завжди була у всіх родичів
так на кожен день не було в домі сирокопченої


все ясно....
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Из нетленного

все ясно....

пайки якісь були напевно
ну і можна було купити у спекулянтів  я так думаю
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Из нетленного

пайки якісь були напевно
ну і можна було купити у спекулянтів  я так думаю

На початку 70х..  маячня повна....
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Або Київ якого ніколи не було.

Нє, ну ви діліть все на 2,3,4.

Найпопулярнішою н/к ковбасою була Одеська або Краківська, як найдешевші - по 2.60 за кіло.
Різні Московські та сервелати з брауншвейгськими по 3.80-4.20 нікого особливо не цікавили.
Ікри в 60-ті роки в магазинах вже не було.
Але в Києві були банани по 2 рублі.
В Океані продавали устриць якийсь час, у нас сусід ходив їх прямо в магазині з діжки їв - на нього дивилися всі, як на придурка.
В тютюнових кіосках продавали кубинські сигари та сигарети.
У нас, дітей, було шиком запалити якусь гавану.
Але найдешевша була 25 копійок, а Ромео та Джульєтта в алюмінієвом патроні була цілих руб 20, тож залишалася недосяжною мрією.
Також Китай поставляв поплінові штани фірми дружба по 6 рублів - тепер їх називають чінос.
А КНДР - авторучки по 5.50.
Квиток в кіно на денний сеанс був 10 копійок, на вечірній 30. На широкоекранний - 50, а на широкоформатний - 70, широкоформатних кінотеатрів в Києві тоді було лише пара штук.
Але було Стереокіно, там де Рошен, і стереофільми в кінотеатрі Дніпро - але репертуар в них не мінявся років 10.
Питайте, я вам ще всякого розповім.
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Из нетленного

На початку 70х..  маячня повна....

ну а де? на вулиці знаходили? викидали як то кажуть в магазинах
я ж її їв 

он Радник пише вона була на брав ніхто тому що дорого.
може просто тому переважно на свята і їв

Останнє редагування: 25 вересня 2017 20:15:22 від Potato
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Из нетленного

забавно  :shuffle:

Скільки вам років і ким були ваші батьки в ті 60-ті, що то вам "забавно"?

Я всі ті 60-ті, ще з дитинства і до повноліття,  простояла в безкінечних чергах за всім самим необхідним.  В 1960 мені було 8 років. І дляґ нас з сестрою цукерки драже "Горошок" були смаколиком. Про шоколадні ми і не мріяли. Бо всі оті "якісні продукти", ослобливо м'ясні, були доррогими і недоступними для сім'ї де у батьків було 3 диплома на двох і жили вони "як прокляті" на голу з/п. Типовий святковий стіл складався з вєнігрєта, тушеної картоплі, оселедця, тарілочок з Любительською ковбаскою і Російським сиром, на десерт компот і домашній пиріг. Курку купували і варили бульон лише як хтось лежав в лікарні хворий чи хворіли малі діти, бо то була вже супер делікатесна, поживна їжа. А звичайна їжа, то були борщ на зажарці, супчики хитрі, молочні супи і каші, картопля в мундірках, смажена на комбіжирі чи смальці, пюрешка, квашені овочі. Цукор теж був не дешевим продуктом. Тому варення варили як делікатес. То була ціла епонея. За цукром стояли в чергах. Коли хтось прибігав і кричав "На кутку цукор викинули!", жінки кидались позичати гроші, хапали наволочки і бігли стояти в черзі за тими 3-5 кг цукру і то була велика трата для сімейних бюджетів.

А ще була Хрущовська криза. Коли раптом зник хліб, борошно, крупи. Одразу. Всюди. Зовсім.
А це були основні харчі для всіх..
Народ виїв запаси дуже швидко, бо ні у кого їх не було толком. І почалось скаженство - цілодобово всі шукали де що "викинули". Якщо десь з'являлись крупи, борошно, хліб, то не дозволялось купувати більше 1 кг. З'явились талони на продукти.

Білого хліба в магазинах не було десь рік. Почали пекти сірий хліб з горохом і ще чимось. Він був глевкий, кострубатий і дуже не смачний. Для дітей в школах продавали на одного учня одну маленьку Калорійну булочку за 3 копійки. На клас ті булочки отримували керівнички і розподіляли.
От тоді як зник рис, гречка, то так і були вже дефіцитом аж поки той совок не здох.

"Забавно" йому, блін! :X

Для ді





   
Re: Киев – эпоха 60-х. Або Київ якого ніколи не було.

Дружина каже салямі з Москви привозили
   
До 1975 асортимент ковбас в Києві мало відрізнявся від нинішнього, а пересічна якість була загалом значно кращою.
якість, звичайно, була вищою, але асортимент ... - такого слова тоді не знали)
краще знали слово дефіцит)

Давайте определимся, что такое качество.  Например Мерседес Е класс выпуска 1989 был качественнее чем модели 2017 года?
   
Дружина каже салямі з Москви привозили

Це не 60-ті!

Тоді абсолютна більшість киян не знали що таке оті сирокочені ковбаси.

Дефіцит м'ясних продуктів, то вже 70-ті. Коли грошей трошки побільшало у людей, то всі ті бужаніни, Краківські і Мисливські ковбаски, моментально зникли з прилавків.

Так що було так - або не було грошей купувати нічого крім самих дешевих продуктів, а потім не було що купувати, бо тотальний дефіцит
   
згадала баба як дівкой була, я тільки добре пам"ятаю обідив шкільних столових- розварені макарони,непережовуваєме м"со та хлібні котлети, бонус - солоний помідор та копчена груша в компоті,  манн каша на воді з грудками ( комками), закінчуйте соплі розмазувати
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Або Київ якого ніколи не було.

згадала баба як дівкой була, я тільки добре пам"ятаю обідив шкільних столових- розварені макарони,непережовуваєме м"со та хлібні котлети, бонус - солоний помідор та копчена груша в компоті,  манн каша на воді з грудками ( комками), закінчуйте соплі розмазувати

в школі я пам'ятаю горіле молоко з пінками
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Або Київ якого ніколи не було.

сцуко

вата писала

после рассуждений об украинском языке "его стеснялись" - перестал читать

то что за язык дискриминацию устраивали - ни слова



   
В тютюнових кіосках продавали кубинські сигари та сигарети.
У нас, дітей, було шиком запалити якусь гавану.
Але найдешевша була 25 копійок, а Ромео та Джульєтта в алюмінієвом патроні була цілих руб 20, тож залишалася недосяжною мрією.

Ги.
Ти ще розкажи, що на розі Заньковецької та Енгельса в гастрономчику цигарками "Союз-Аполон" тьотки приторговували до 80-х років.

Нормальну ковбаску в 70-ті можна було тільки на Бесарабочці в "Коопспілці" купити - але дорого, або в "об'єдках" на Московській - подешевше.
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Або Київ якого ніколи не було.

Ги.
Ти ще розкажи, що на розі Заньковецької та Енгельса в гастрономчику цигарками "Союз-Аполон" тьотки приторговували до 80-х років.

Нормальну ковбаску в 70-ті можна було тільки на Бесарабочці в "Коопспілці" купити - але дорого, або в "об'єдках" на Московській - подешевше.

точно! пам'ятаю таке
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Из нетленного
IgS

... в основном молодежь, пристрастились к новому белому крепкому вину, которое нарекли «Биомицин» (по 1 р. 22 коп.).
Это действительно было довольно качественное и вкусное недорогое вино...


 :facepalm1:

Якийсь лубок, а не Київ в 60-ті
   
совкодрочество 2.0 на 1970-80 дрочити складно, бо багато хто їх пам'ятає.

Щоб було зрозуміло: ціни були ті самі що в 80х, а середня зарплата 63 руб в 1961 потроху  зросла до 100 в 1970.

коли зросла ще вище - товари в магазинах закінчилися.

Останнє редагування: 26 вересня 2017 00:19:25 від avek
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Из нетленного
ATF

м,яса не було зовсім хіба?  Чи магазин "Океан" рибу за валюту торгував?
Мама моя в 1960-му якраз вступила до ІнМову.
Щось я не чув, що голодували прям аж так. .
Не хлібом одним тому що.

А я пам'ятаю, як в тому "Океані", моя мати ту рибу діставала "з під поли" по знайомству. За кілька тижнів, жінку колеги просила відкласти необхідний товар. І одразу попередити, як привезуть в магазин. Бо чимось путнім гостей частувати хотіла...
Молодь і не увляє, що тоді вийшовши з дому купити харчів, можна було принести пусту "авоську", або хліб та масло. Бо ті харчі... Або відвертий жах, або їх не "викинули".
Хай більше той "комунізм" і московити в Україну не повертаються.
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Из нетленного

А я пам'ятаю, як в тому "Океані", моя мати ту рибу діставала "з під поли" по знайомству. За кілька тижнів, жінку колеги просила відкласти необхідний товар. І одразу попередити, як привезуть в магазин. Бо чимось путнім гостей частувати хотіла...
Молодь і не увляє, що тоді вийшовши з дому купити харчів, можна було принести пусту "авоську", або хліб та масло. Бо ті харчі... Або відвертий жах, або їх не "викинули".
Хай більше той "комунізм" і московити в Україну не повертаються.

я пам'ятаю там було самообслуговування, нові холодильники.
мені малому цікаво було ходити
але з часом він ставав все гірше і гірше
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Из нетленного

я пам'ятаю там було самообслуговування, нові холодильники.
мені малому цікаво було ходити
але з часом він ставав все гірше і гірше

"Океан" в Киеве на самом деле быстро загнулся. Это было странно.
В маацкве существовал гораздо дольше. Все 80-е года, если я правильно помню :)
   
Мене нудить від такого тупого совкодрочества.
   
Мене нудить від такого тупого совкодрочества.

Это не "дрочерство".

Это попытка вернуть мышление всех пенсионеров на этом форуме к "счастливой жизни" в те времена.

А ни фига  счастливого тогда не было. Только волга/камера (по ветке СергеяSV) :) Ну и колбаса, которую непонятно кто где купил приличную  :laugh:
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Або Київ якого ніколи не було.

Так уж сложилось, Київ завжди мною сприймався як щось міщансько жлобське і вороже моїй сутності, нажаль останні 30 років мої перші відчуття не змінили,     одне лише все те міщанство, жлобство і ворожість намагається нарядитись в імпортні шмотки общєчєловєков. 60 х не пам'ятаю, але в середині 80х було досить нормальної їжі, але звичайно статусні продукти а також овочі з фруктами були в дефіциті.

Не знаю навіть чому, голосов не слухав, буржуазних націоналістів за чортів сприймав, зразковий учень совєтської школи що запоєм читав про Києвскую Русь   та інші ратні подвиги велікой Росії в окруженії врагов, але Київ однозначно сприймався як щось зле і вороже, не моє.
   
Київ однозначно сприймався як щось зле і вороже, не моє.

І де ти зараз обітаєш?
   
І де ти зараз обітаєш?

в південному амбої мабуть
на свинячу пику олдвуда схоже  :laugh:
   
в південному амбої мабуть
на свинячу пику олдвуда схоже  :laugh:

То на хєра  йому та "эпоха 60-х в Києві"?  :gigi: Якщо воно "міщансько жлобське і вороже сутності"?

Нехай відпочивае. Та працюйте на своє благо.

Чи не так?
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Из нетленного


А я пам'ятаю, як в тому "Океані", моя мати ту рибу діставала "з під поли" по знайомству. За кілька тижнів, жінку колеги просила відкласти необхідний товар. І одразу попередити, як привезуть в магазин. Бо чимось путнім гостей частувати хотіла...
Молодь і не увляє, що тоді вийшовши з дому купити харчів, можна було принести пусту "авоську", або хліб та масло. Бо ті харчі... Або відвертий жах, або їх не "викинули".
Хай більше той "комунізм" і московити в Україну не повертаються.

Мені здається, що "Океан" відкрили пізніше, а в 60-х у звичайних гастрономах були невеликі басейни, в яких плавала жива риба. Ми жили не в центрі, на масиві, і живу рибу в найближчому гастрономі я пам"ятаю. На свята купували сома, який потім плавав у домашній ванні. Діти в дворі так і казали: "А у нас сьогодні сом у ванні!" Але вже в 70-х рибні басейни в гастрономах стояли пустими.
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Або Київ якого ніколи не було.

То на хєра  йому та "эпоха 60-х в Києві"?  :gigi: Якщо воно "міщансько жлобське і вороже сутності"?

Нехай відпочивае. Та працюйте на своє благо.

Чи не так?

А чому так образились персонально за город? То мої суб'єктивні відчуття, на об'єктивність не претендую, яка різниця городу що хтось там його недолюблює?
Нікого конкретного жлобом не назву з знайомих киян, ящо це заділо, але як говорять на американщині vibe у города жлобський, і що не диво враховуючи його головну функцію по переробці сільско провінціальної маси в русько культурних урбанітів (зараз в євро упаковці), і сопутствующую распальцовкою, розсадкою один одного по жердкам курятника, ну і постійними пошуками лоха та інших нижчих форм жизні щоб підкреслити нев'єбенний успіх, або б хоча б зверхність хоча б над кимсь, не важко вгадати хто в столиці України за нєгрів був і до великої міри до цих пір є. Знову це вищеописане відчуття в повітрі, я зовсім не вивожу його з мого персонального досвіду, де нічого особливо негативного не було. Але відчуття дискомфорту не тільки від персонального досвіду виникає, задовільний досвід в незадовільному оточенні чужих людей що до тебе персонально діла не мають викликає той же дискомфорт , чомусь в містах півдня та середнього західу де я жив такого не виникало, хоча город і в африці город, дуже багато схожого, із чого роблю висновок що справа таки в підвішеному стані українського етногенезу так сказати.
   
Олдвуд і слово "етногенез" ?
Шутітє, парніша
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Або Київ якого ніколи не було.

Про "Океан"был стишок:
Два стервы в халате
Три кильки в томате
На стенах чешуя
А на прилавках н...я

 :D
   
Совкодрочево
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Або Київ якого ніколи не було.

Ги.
Ти ще розкажи, що на розі Заньковецької та Енгельса в гастрономчику цигарками "Союз-Аполон" тьотки приторговували до 80-х років.

Нормальну ковбаску в 70-ті можна було тільки на Бесарабочці в "Коопспілці" купити - але дорого, або в "об'єдках" на Московській - подешевше.

Той гадюшник був, як дім рідний - там моєму брату навіть в борг давали;)
Але яке відношення союз-аполон має до 60-х років?
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Або Київ якого ніколи не було.

Той гадюшник був, як дім рідний - там моєму брату навіть в борг давали;)
Але яке відношення союз-аполон має до 60-х років?

це вірно 60 ті тут на форумі мало хто пам'ятає
   
Сдается мне креатифф от кацапо комуняк, не в обиду ТС. Это ж их мантры - что "в Киеве панаехавшие западенцы устроили ревалюцию, а каренные киевляне - за савецкую власть и расею в частнасти"
   
Re: Киев – эпоха 60-х. Або Київ якого ніколи не було.

Сдается мне креатифф от кацапо комуняк, не в обиду ТС. Это ж их мантры - что "в Киеве панаехавшие западенцы устроили ревалюцию, а каренные киевляне - за савецкую власть и расею в частнасти"

чому здається

так і є!
   
Той гадюшник був, як дім рідний - там моєму брату навіть в борг давали;)
Але яке відношення союз-аполон має до 60-х років?

Та чего-то в таких темах вспоминается не только деццтво, но и юность бесшабашная :)
   
Сдается мне креатифф от кацапо комуняк, не в обиду ТС. Это ж их мантры - что "в Киеве панаехавшие западенцы устроили ревалюцию, а каренные киевляне - за савецкую власть и расею в частнасти"

Та да, там много перлов:


      - в 70-е годы Запад вырвался вперед благодаря «чуткому» руководству в лице деградировавшего генсека Брежнева со своим культом «военщины» и разбазаривания средств, так тяжело заработанных народом в 50-е годы.

     - Тогда, в 60-е, в магазинах были высококачественные продукты. Тогдашний ГОСТ и всеохватывающий контроль всяческих органов обеспечивали настоящие хлеб, сливочное масло, колбасы, пиво, соки, конфеты и мороженое для детей, а не теперешний фальсификат.

     -... питание было легкодоступным и качественным.

     - Недальновидная политика Политбюро открыла страну чуждым и специфичным народам. Эта лавина, наряду с учебой в лучших вузах страны, принесла чуждый менталитет с эротикой в традиционные славянские отношения между мужчиной и женщиной. Они искушали наших девушек «шмотками», купленными по ходу в Европе на барахолках

     -Как некоторые руководящие коммунисты (камень в огород Брежнева) и сексотство в КГБ (НКВД) испортили советский народ, так и иностранцы за «шмотки» испортили часть нашей молодежи.


     - Тогда еще были такие старые традиции, как «справить костюм» к праздникам. Дети тех лет запоминали это на всю жизнь. :facepalm1: Типа это круто было?

     - У киевлян в домашнем меню (кроме знаменитых киевских котлет и киевского торта) преобладали всевозможные борщи, капустняки, рассольники -  :lol:  ага, прям день даром прошел, если киевлянин тех лет с утра не сожрал киевскую котлету и не заел киевским же тортом.

     - В те времена девушки, грубо говоря, «не давали» без обязательств со стороны юношей и его родителей, вплоть до ЗАГСа. Отношения между парнями и девушками оставались еще очень строгими. Поцелуй был тогда событием, а близкие отношения или термин «они живут» были как ЧП районного масштаба!

     - Каждое воскресенье на Житнем и Сенном рынках был большой привоз сельхозпродуктов. Цены были такие низкие, что некоторые селяне часто возвращались домой буквально с пустыми руками. То ли сами обсчитывались по своей малограмотности, то ли их дурили городские проходимцы.



 :gigi:
 
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія