Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Антимонопольний комітет репортує.. :facepalm1:

Антимонопольний комітет репортує..  :facepalm1:

Економічнй комітет 6 жовтня заслуховуває "Звіт Антимонопольного комітету України за 2020 рік"

ЗАПРОШЕНІ: Піщанська Ольга Станіславівна – Голова Антимонопольного комітету України, Пацкан Валерій Васильович – Голова Рахункової палати

Зі стенограми  http://komprompol.rada.gov.ua/documents/zasidkom9skl/porday9skl/73713.html

ПІЩАНСЬКА О.С.З іншого боку, так, ринкові ціни нас похоронят. .
ГОЛОВУЮЧИЙ. Пані Оля, я... Перша рекомендація, щоб той, хто готує звіт, все ж таки дивився на цифри, тому що є такі дуже сильні помилки.
ПІЩАНСЬКА О.С. Я потім буду вдячна, якщо...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну, відносно газу, тут відносно газу некоректні цифри, написано, що там обсяг споживання газу - 30 мільярдів, він у нас не 30, а 32 мільярди; обсяг видобутку українського – 35, а імпорту – 65. Це
рівно все навпаки: Україна добуває сьогодні біля 20 мільярдів, з яких біля 15 мільярдів – наші державні і 5 мільярдів – це приватні.

....
..
 :facepalm:
   
ура, вся наша украинская власть такая  :weep:
   
Re: Антимонопольний комітет репортує..  :facepalm1:

ПІЩАНСЬКА О.С. : і електроенергія, і газ, і вода. І далі вони тягнуть за собою низку інших питань.
І такі справи, як на сьогоднішній день, що стосується і патокі і те, щшо стосується справи по яйцям і по цукру, і далі, далі, далі ми йдемо, тобто справ багато, рішення всі важливі. Рішення всі важливі як для економіки, так в цілому і для суспільства.
 :weep:
БУЙМІСТЕР Л.А. Дуже дякую, пане голово.
У мене тільки одне зауваження під протокол є і пропозиція до Ольги Станіславівни. Давайте все ж таки, я розумію, що патока, цукерки, яйця, курка це все, безперечно, дуже-дуже важливо, дуже важливо для українців, але все ж таки давайте воду, тепло, світло і гроші для наших громадян зробимо основними пріоритетами. Тому що, якщо у них буде вода, тепло і гроші, вони зможуть собі купити і цукерки, і яйця, і курку.
Дякую.
:)

Останнє редагування: 7 грудня 2021 22:13:04 від Sagin
   
Re: Антимонопольний комітет репортує..  :facepalm1:

В 2020 році Антимонопольний комітет України (АМКУ) не завершив 15 досліджень ринків, які були перенесені ще з 2019 року, та не передбачив їх завершення у 2021 році, що може призвести до втрати їх актуальності.

Про це йдеться у Звіті про результати аналізу Звіту Антимонопольного комітету України за 2020 рік у частині, що впливає на виконання державного бюджету. Відповідальний за проведення аналізу – член Рахункової палати Андрій Дідик.

Інформація про результати діяльності АМКУ із захисту економічної конкуренції на окремих ринках, яка міститься у Звіті, викладена безсистемно. Зокрема, немає інформації про вже досліджені межі товарних ринків, головних учасників ринків та існуючі монополії. Не відображені в документі й дані щодо змін товарних ринків та стану конкуренції на них порівняно з попередніми періодами.

Також Рахункова палата проаналізувала рішення Комітету про повернення незаконної державної допомоги. В результаті аудитори встановили, що всі 15 рішень щодо зобов’язання повернення отриманих грошей до бюджету за 2020 рік не виконані. Отже, до бюджету не повернута незаконна державна допомога, визнана недопустимою для конкуренції.

При цьому Антимонопольний комітет не володіє інформацією про фактичні розміри коштів, які підлягають поверненню, оскільки не всі надавачі державної допомоги надають таку інформацію. Як наслідок, сума державної допомоги, що визнана недопустимою для конкуренції і має бути повернута до відповідного бюджету, визначена лише у 6 із 15 рішеннях в розмірі 149 млн грн.

Крім того, у 2020 році інформація щодо виконання або невиконання рішення АМКУ про припинення або повернення незаконної державної допомоги до реєстру не вносилась.

У 2020 році Комітет припинив контролювати правильність і своєчасність зарахування до держбюджету плати за подання скарги щодо процедур закупівлі до органу оскарження. В результаті у Звіті АМКУ відображена неповна сума коштів, які надійшли за подання таких скарг – 37 млн гривень. При цьому, за даними Державної казначейської служби, загальна сума таких коштів за 2020 рік становить майже 70 млн гривень.

Також АМКУ не затвердив річний план роботи на 2020 рік. Це унеможливлює встановлення повноти відображення роботи органу щодо захисту економічної конкуренції на окремих ринках.

Рішення про накладення значних штрафів не виконуються суб’єктами господарювання добровільно, а оскаржуються до суду. Тому із 614 рішень про припинення/визнання порушення, прийнятих у 2020 році (понад 1,6 млрд. грн), до державного бюджету суб’єктами господарювання сплачено за 219 рішеннями майже 25 млн грн штрафів (1,5% загального розміру накладених штрафів за рік). Для порівняння: у 2019 році із 854 рішень про припинення/визнання порушення (майже 9 млрд грн) до державного бюджету сплачено за 244 рішеннями понад 18 млн грн, або 0,2% загального обсягу накладених штрафів.

У підсумку Рахункова палата, зокрема, рекомендує Антимонопольному комітету розглянути можливість створення відкритого реєстру розпочатих досліджень, завершити розпочаті дослідження ринків, за можливості висвітлювати в річному Звіті інформацію щодо змін на товарних ринках і стану конкуренції на них у порівнянні з попередніми періодами тощо.

Звіт та рішення за результатами аналізу будуть опубліковані на офіційному веб-сайті Рахункової палати.
   
Re: Антимонопольний комітет репортує..  :facepalm1:

БУЙМІСТЕР Л.А. І ще в мене є два окремих питання, на які би хотілося зараз почути відповідь. Перше питання стосується дозволів на концентрацію, тому що
почали вже надходити в 2020 році скарги від іноземних компаній, які не можуть отримати чи затягуються процеси по отриманню дозволів на концентрацію, навіть по тим транзакціям, які відбуваються за межами
України. І скажіть, в чому причина, яким чином ми можемо цей процес пришвидшити, тому що ми в обличчі наших іноземних партнерів, які особливо ще роздумують, чи вкладати гроші в Україну, чи ні, чи переходити на цей ринок, чи ні, виглядаємо, по меншій мірі, трошки кепсько, чесно скажу.
І друге питання – це щодо того, що я знаю, що надходили скарги і інформація до вас щодо приватизації Аульської хлоропереливної станції, як до монополіста, для фактичного утримання в робочому стані всіх воканалів у країні. Чи взагалі ви збираєтесь щось з цим робити, чи ні?
Тому що на сьогоднішній момент принаймні далі щомісячних обіцянок завершити дослідження по цьому ринку і по цій справі, наскільки знову ж
таки мені відомо, справа не рухалася.
ПІЩАНСЬКА О.С. Дякую за перелік запитань.
По-перше, ми повністю...
БУЙМІСТЕР Л.А. Я просто пройшлася насправді по ключовим проблемним, які, на мій погляд, повинні в наступному році, та і в цьому, бути пріоритетами для Антимонопольного, тому що це питання води і питання
енергоносіїв. Я не знаю, чи є в країні сьогодні для українців щось важливіше за ці два питання.
А третє – це інвестиції в нашу державу. У нас такі амбітні плани у Президента – 277 мільярдів, їх же якось треба виконувати.
ПІЩАНСЬКА О.С. Насправді всі питання важливі для українців: і електроенергія, і газ, і вода. І далі вони тягнуть за собою низку інших питань.
І такі справи, як на сьогоднішній день, що стосується патокі і те, щшо стосується справи по яйцям і по цукру, і далі, далі, далі ми йдемо, тобто справ багато, рішення всі важливі. Рішення всі важливі як для економіки, так в цілому і для суспільства.
 :weep:
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія