Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Козаченьки - не кріпаченьки!

Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

  М.В.Гоголь "Тарас Бульба". Вибори на Січі:
  – Что значит это собранье? Чего хотите, панове? – сказал кошевой. Брань и крики не дали ему говорить.
  – Клади палицу! Клади, чертов сын, сей же час палицу! Не хотим тебя больше! – кричали из толпы козаки.
  Некоторые из трезвых куреней хотели, как казалось, противиться; но курени, и пьяные и трезвые, пошли на кулаки. Крик и шум сделались общими.
  Кошевой хотел было говорить, но, зная, что разъярившаяся, своевольная толпа может за это прибить его насмерть, что всегда почти бывает в подобных случаях, поклонился очень низко, положил палицу и скрылся в толпе.
– Прикажете, панове, и нам положить знаки достоинства? – сказали судья, писарь и есаул и готовились тут же положить чернильницу, войсковую печать и жезл.
  – Нет, вы оставайтесь! – закричали из толпы, – нам нужно было только прогнать кошевого, потому что он баба, а нам нужно человека в кошевые.
  – Кого же выберете теперь в кошевые? – сказали старшины.
  – Кукубенка выбрать! – кричала часть.
  – Не хотим Кукубенка! – кричала другая. – Рано ему, еще молоко на губах не обсохло!
  – Шило пусть будет атаманом! – кричали одни. – Шила посадить в кошевые!
  – В спину тебе шило! – кричала с бранью толпа. – Что он за козак, когда проворовался, собачий сын, как татарин? К черту в мешок пьяницу Шила!
  – Бородатого, Бородатого посадим в кошевые!
  – Не хотим Бородатого! К нечистой матери Бородатого!
  – Кричите Кирдягу! – шепнул Тарас Бульба некоторым. ;)
  – Кирдягу! Кирдягу! – кричала толпа. – Бородатого! Бородатого! Кирдягу! Кирдягу! Шила! К черту с Шилом! Кирдягу!
  Все кандидаты, услышавши произнесенными свои имена, тотчас же вышли из толпы, чтобы не подать никакого повода думать, будто бы они помогали личным участьем своим в избрании.
  – Кирдягу! Кирдягу! – раздавалось сильнее прочих. – Бородатого!
  Дело принялись доказывать кулаками, и Кирдяга восторжествовал. 
  – Ступайте за Кирдягою! – закричали.
  Человек десяток козаков отделилось тут же из толпы; некоторые из них едва держались на ногах – до такой степени успели нагрузиться, – и отправились прямо к Кирдяге, объявить ему о его избрании.
  Кирдяга, хотя престарелый, но умный козак, давно уже сидел в своем курене и как будто бы не ведал ни о чем происходившем.   
  – Что, панове, что вам нужно? – спросил он.
  – Иди, тебя выбрали в кошевые!..
  – Помилосердствуйте, панове! – сказал Кирдяга. – Где мне быть достойну такой чести! Где мне быть кошевым! Да у меня и разума не хватит к отправленью такой должности. Будто уже никого лучшего не нашлось в целом войске?
  – Ступай же, говорят тебе! – кричали запорожцы. Двое из них схватили его под руки, и как он ни упирался ногами, но был наконец притащен на площадь, сопровождаемый бранью, подталкиваньем сзади кулаками, пинками и увещаньями. – Не пяться же, чертов сын! Принимай же честь, собака, когда тебе дают ее!
_________________________________________________________

Ну, все мы понимаем, в какое время и в какой стране жил Гоголь, и каким был имперский заказ на изображение козацкой вольницы....Но пьяные украинцы хоть выбирали себе власть, а пьяные кацапы, как правило, уже просыпались под кем то из помещиков, кто их спрашивал? :punish:
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

:facepalm: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B4%D0%B0


ну а при чому тут руська правда взагалі до конституцій?  тоді уже треба закони царя Хамурапі треба згадувати
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B8_%D0%A5%D0%B0%D0%BC%D0%BC%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BF%D1%96#:~:text=%D0%97%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%96%D0%B2%20%D0%A5%D0%B0%D0%BC%D0%BC%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BF%D1%96%20%D0%B0%D0%B1%D0%BE%20%D0%9A%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D1%81,%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D1%8C%D0%BA%D0%BE%201750%20%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%20%D0%B4%D0%BE%20%D0%BD.&text=%D0%B7%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%BC%20%D0%B2%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE%20%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%8F%20%D0%A5%D0%B0%D0%BC%D0%BC%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BF%D1%96.

не кажучи що руська правда була написана у Новгороді а до Києва привезена Ярославом
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

козаки як "захисники" це міф. вони ніколи нікого не захищали

більше того, оплачувати військові послуги татар русинськими рабами то була цілком нормальна практика

це звичайно рве шаблони, але правда в тому, що справжній захист гречкосії відчули тільки із приходом царської армії і колонізацією дикого степу та Криму з боку Росії.  тоді не тільки припинились татарські набіги, а і селяни почали активно мігрувати на південь і схід уже не як раби.
Чергова брехня від з правдою в виконанні україножера олді.

Восхваляння царського режиму і моління на РФ, добре що ще на згадав позитивно хуйло як той любить українців. Тільки чомусь уявних він любить, тоїсть не існучих.  :facepalm1:

Займається постійно антиукраїнської пропагандою олді.
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

ну а при чому тут руська правда взагалі до конституцій?  тоді уже треба закони царя Хамурапі треба згадувати
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B8_%D0%A5%D0%B0%D0%BC%D0%BC%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BF%D1%96#:~:text=%D0%97%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%96%D0%B2%20%D0%A5%D0%B0%D0%BC%D0%BC%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BF%D1%96%20%D0%B0%D0%B1%D0%BE%20%D0%9A%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D1%81,%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D1%8C%D0%BA%D0%BE%201750%20%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%20%D0%B4%D0%BE%20%D0%BD.&text=%D0%B7%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%BC%20%D0%B2%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE%20%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%8F%20%D0%A5%D0%B0%D0%BC%D0%BC%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BF%D1%96.

не кажучи що руська правда була написана у Новгороді а до Києва привезена Ярославом
Знову вигадки з контрольованої РФ вікі.

Типово для уського україножера Олді. Він якщось гидотне написати згадує уську вікі.
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

що ж тут брехня

історично найбільшого розквіту (прогресу демографії, будівництва, економіки) Україна зазнала за часів гетьманства Самойловича і Мазепи, тобто після входження до РІ.  коли було забезпечено два основні фактори:

1/ безпека від татарських набігів
2 стабільні і досить низькі податки

потім уже після закріпачення у часи Катерини ситуація погіршилась
але в тому і "фінт мазепи" зіграв не останню роль.  Аби все лишалось як було на початку, то процвітання би продовжилось.
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

до речі, цікаво порівняти закони Хамурапі і руську правду

у Хамурапі дуже суворі покарання, по більшості злочинів смерть. а в руській правді прейскурант. скільки за який злочин треба заплатити.

а часова різниця між ними більше ніж 2 тисячі років
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

що ж тут брехня

історично найбільшого розквіту (прогресу демографії, будівництва, економіки) Україна зазнала за часів гетьманства Самойловича і Мазепи, тобто після входження до РІ.  коли було забезпечено два основні фактори:

1/ безпека від татарських набігів
2 стабільні і досить низькі податки

потім уже після закріпачення у часи Катерини ситуація погіршилась
але в тому і "фінт мазепи" зіграв не останню роль.  Аби все лишалось як було на початку, то процвітання би продовжилось.
----------------------------------------------------------------------------

Та навряд чи, було б іще більше закріпачення і безправність, "на запряжених воду возять", а не навпаки :no2:
І натомість, замість татарських набігів, почалося росіянське закріпачення, про яке процвітання мова? Ні, з точки зору російського кріпака - то може й так, але не з української точки зору
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

до речі, цікаво порівняти закони Хамурапі і руську правду

у Хамурапі дуже суворі покарання, по більшості злочинів смерть. а в руській правді прейскурант. скільки за який злочин треба заплатити.

а часова різниця між ними більше ніж 2 тисячі років


стандарт для документыв раннього середньовыччя

та і в литовських статутах подібні правила.
то вже за часів абсолютизму  почався апофігей
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

----------------------------------------------------------------------------

Та навряд чи, було б іще більше закріпачення і безправність, "на запряжених воду возять", а не навпаки :no2:
І натомість, замість татарських набігів, почалося росіянське закріпачення, про яке процвітання мова? Ні, з точки зору російського кріпака - то може й так, але не з української точки зору



я вже наголошував, що то стандартні правила суспільного розвитку. звідки ви взяли що кріпацтво то злочин проти українців за ознакою національної/культурнох/етнічної приналежності?... чогось про то ся пропаганда з кінця 19 го століття говорить
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

Мої предки козакували, тож землеробами не були, бо яке землеробство, коли щороку слід було кудись вирушати на заробітки, із своєю зброєю, амуніцією, конями, бо компанійці - такі собі внутрішні війська, які захищали свого гетьмана, сотника тощо...тобто, заробляли саме "війною і грабунками" :vinsent: яке тут гречкосійство може бути?

Перші згадки - у польських літописах за 1690-1705 рік, потім 1780-90 - вже у росіянських. в основному селилися у Чернігівській губернії, яка була прикордонною між Річчю Посполитою, та Московією, щоб зручніше було виступати проти ворогів, що поряд...Потім, коли компаційці в більшості погинули у козацькій роботі) іх остаточно розселили в місцях дислокації, поряд із кріпаками, дали земельні наділи, але кріпаками іх не зробили, заробляли власним землеробством, плетінням з лози, чоботарством...Досі про це нагадують однакові козацькі прізвища у деяких селах Чернігівської області :not_i:
+====================================================================+
І ходили "козакувати" з дня народження і до смерті? І родини теж в сідлі заводили?
Звідки ж тоді козацькі села та містечка? А ти знаєш скільки усього потрібно родині
в селі щоб нормально жити? В торбині цього не привезеш... А злато-срібло не їстимеш...
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

увага питання: маючи таку віськову силу чому україна не здобула незалежності перебуваючи поміж сусідів, в яких армя будувалася за ЗОВСІМ ІНАКШИМ правилом?
От тут то й "собака зарита", козацтво як правило, не мало свого загального керівництва, власних інститутів влади. Тепер вони є, тому є й незалежність!
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

Дєда Гаврюша!!! Якщо ви стерите за розвитком дискусії в цій темі то я б попросив (то дотично до Вашого твердження про відсутність закріпачення с славному селі Гусакове) надати докази, що могли б підтвердити що значна частина населення вказаного села не числилася як власницькі селяни.
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

+====================================================================+
І ходили "козакувати" з дня народження і до смерті? І родини теж в сідлі заводили?
Звідки ж тоді козацькі села та містечка? А ти знаєш скільки усього потрібно родині
в селі щоб нормально жити? В торбині цього не привезеш... А злато-срібло не їстимеш...
Так точно, це як робота "вахтовим методом", тому повноцінних родин і не було, хоча накозакувати вдавалось досить, щоб родина жила безбідно і відносно свобідно
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

+====================================================================+
І ходили "козакувати" з дня народження і до смерті? І родини теж в сідлі заводили?
Звідки ж тоді козацькі села та містечка? А ти знаєш скільки усього потрібно родині
в селі щоб нормально жити? В торбині цього не привезеш... А злато-срібло не їстимеш...

шановний КВ, компанійці були найманцями.  а не козаками.
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

шановний КВ, компанійці були найманцями.  а не козаками.
в чому різниця? Лицарі другого сорту, хтось має бути не першим, але не вівцями з отари....і що?
Всі ми найманці, в тій чи іншій мірі, тільки в компанійців хоч власний кінь, шабля и рушниці були, а не тільки "рилом у борону"
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

І ще шановному  vkhavr2
як доказ мені підійду хоча б переписні дані скановані (1897р.). 
ну або матеріали про податковий статус селян (то вже хоча б від серидини 19 століття)
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

шановний КВ, компанійці були найманцями.  а не козаками.
а яка між ними різниця? причому найманцями вільними, на Січі принаймні. і взагалі козак:

Від половецького «Cosac» — «варта», «чота». Зустрічається в «Codex cumanicus».
Від кримськотатарського або турецького «Kazak» — «вільна, незалежна людина», «шукач пригод», «бурлака».
Від тюркського «Kazak» — «вирізати, оголити гострим інструментом», «поголений, безбородий». Чоловіки, які були призначені для служби у війську, для військових походів, зобов'язані були бути поголеними, безбородими. Ця вимога була обов'язковою, зокрема для вояків кінних загонів, що виникли в Русі-Україні.
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

в чому різниця? Лицарі другого сорту, хтось має бути не першим, але не вівцями з отари....і що?
Всі ми найманці, в тій чи іншій мірі
... ну як би то не було але в речі посполитій ті два поняття відрізнялися
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

а яка між ними різниця? причому найманцями вільними, на Січі принаймні. і взагалі козак:

Від половецького «Cosac» — «варта», «чота». Зустрічається в «Codex cumanicus».
Від кримськотатарського або турецького «Kazak» — «вільна, незалежна людина», «шукач пригод», «бурлака».
Від тюркського «Kazak» — «вирізати, оголити гострим інструментом», «поголений, безбородий». Чоловіки, які були призначені для служби у війську, для військових походів, зобов'язані були бути поголеними, безбородими. Ця вимога була обов'язковою, зокрема для вояків кінних загонів, що виникли в Русі-Україні.

хм...
і для яничарів так само.
вільні люди...
ну назва логічна, особливо з точки зору османів, зважаючи на те, що в Османській імперії ВСІ вважалися рабами султана
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

я вже наголошував, що то стандартні правила суспільного розвитку. звідки ви взяли що кріпацтво то злочин проти українців за ознакою національної/культурнох/етнічної приналежності?... чогось про то ся пропаганда з кінця 19 го століття говорить
+=============================================================+
Ти бажаєш стати кріпаком? Чи тільки паном себе бачиш?
А за покріпачення мій дід із односельцями відплатили графам Броницьким.
Спалили нах разом з їх замком. Мені моя бабця показувала теє місце.
І я назавжди запам"ятав її слова: "Це було місце де нас пороли.
Ми очистили його вогнем та окропили злою кров"ю панів!". 
При потребі - можемо повторити. Так я вчив синів, а зараз
онуків та онучок. Тому і треба мати зброю щоб вчасно
обламувати роги різним панам та підпанкам.
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

... ну як би то не було але в речі посполитій ті два поняття відрізнялися
Вони прекрасно служили і крулям Речі Посполитої, і гетьманам Масковії, в результаті перебили один одного і коли іх лишилось пару полків, були розформовані і розселені уселах у місцях дислокації, в Чернігівській губернії...отака от наша доля....
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

+=============================================================+
Ти бажаєш стати кріпаком? Чи тільки паном себе бачиш?
А за покріпачення мій дід із односельцями відплатили графам Броницьким.
Спалили нах разом з їх замком. Мені моя бабця показувала теє місце.
І я назавжди запам"ятав її слова: "Це було місце де нас пороли.
Ми очистили його вогнем та окропили злою кров"ю панів!". 
При потребі - можемо повторити. Так я вчив синів, а зараз
онуків та онучок. Тому і треба мати зброю щоб вчасно
обламувати роги різним панам та підпанкам.

документи представте. там де вказано що вони вільні селяни, або мали походження не з власницьких селян.
інакше всі будуть думати що Ви зпизділи і у Вас відсутні навички фільтрування базару

Дєда Гаврюша, Ви ж дуже відстежуєте історію Вашого села і Вашої родини.. правда? то я і не можу  навіть сумніватися в тому, що Ви не володієте копіями матеріалів про історію Ваших предків. 

Останнє редагування: 16 січня 2022 12:08:15 від Arthorius
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

Вони прекрасно служили і крулям Речі Посполитої, і гетьманам Масковії, в результаті перебили один одного і коли іх лишилось пару полків, були розформовані і розселені уселах у місцях дислокації, в Чернігівській губернії...отака от наша доля....

ну шевченко писав, як польща впала і вас роздавила.  а козаки виступили каталізатором... короче... показник хаосу детектед
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

Дєда Гаврюша!!! Якщо ви стерите за розвитком дискусії в цій темі то я б попросив (то дотично до Вашого твердження про відсутність закріпачення с славному селі Гусакове) надати докази, що могли б підтвердити що значна частина населення вказаного села не числилася як власницькі селяни.
+=======================================================================+
У вікі все написано. У селян була зброя. У мого діда її забрали лише совьєти у 1929-му.
А під час війни усе село запаслося зброєю. В лютому 2014-го саме загон самооборони
села зупинив колону з беркутом, що їхала на Київ. І тримали три доби під прицілом ще
німецьких кулеметів МГ-42, доки хряк не втік з України.
Зброя та готовність її застосувати для самозахисту - це і є гарантія волі. Краще за папірці.
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

І ще шановному  vkhavr2
як доказ мені підійду хоча б переписні дані скановані (1897р.). 
ну або матеріали про податковий статус селян (то вже хоча б від серидини 19 століття)
+===============================+
Куля між роги - найкращий доказ!
І для розуміння та іллюстрації:
Реальные диалоги в зале суда, записанные судебными секретарями, и где-то там опубликованные:
Юрист: Вы cекcуально активны?
Свидетель: Нет, я обычно просто лежу.
Юрист: А теперь, доктор, правда ли то, что когда человек умирает во сне, он не знает об этом до следующего утра?
Свидетель: Вам действительно удалось сдать адвокатский экзамен?
Юрист: Вашему самому младшему сыну, двадцатилетнему, сколько ему лет?
Свидетель: Ему Двадцать… Точно, как уровень вашего IQ.
Юрист: Итак, день зачатия был восьмого августа утром?
Свидетель: Да.
Юрист: И что Вы делали в это время?
Свидетель: Я тр@халась.
Юрист: У нее было трое детей… Так?
Обвиняемый: Да.
Юрист: Сколько из них были мальчики?
Обвиняемый: Ни одного.
Юрист: А сколько было девочек?
Обвиняемый: Ваша честь, по-моему мне нужен другой адвокат… Можно мне адвоката не идиота?
Юрист: В связи с чем был прерван Ваш брак?
Свидетель: В связи со смертью.
Юрист: И в связи с ЧЬЕЙ ИМЕННО смертью он был прерван?
Свидетель: Угадайте…
Юрист: Вы могли бы описать того человека?
Свидетель: Он был среднего роста и у него была борода.
Юрист: Это был мужчина или женщина?
Свидетель: Если в город не приехал цирк, я думаю, что это был мужчина.
Юрист: Доктор, перед тем, как начать вскрытие, Вы проверили пульс?
Свидетель: Нет.
Юрист: Вы проверили кровяное давление?
Свидетель: Нет.
Юрист: Вы убедились, что нет дыхания?
Свидетель: Нет.
Юрист: Тогда возможно ли, что пациент был жив, когда Вы начали вскрытие?
Свидетель: Нет.
Юрист: Почему Вы так уверены, доктор?
Свидетель: Потому, что его мозги были в банке на моем письменном столе.
Юрист: Понятно… Но тем не менее — мог ли пациент еще быть жив?
Свидетель: Да. Возможно, что он был еще жив и даже практиковал в области юриспруденции
Юрист: Вы присутствовали, когда была сделана Ваша фотография?
Свидетель: Вы что, издеваетесь?
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

+=======================================================================+
У вікі все написано. У селян була зброя. У мого діда її забрали лише совьєти у 1929-му.
А під час війни усе село запаслося зброєю. В лютому 2014-го саме загон самооборони
села зупинив колону з беркутом, що їхала на Київ. І тримали три доби під прицілом ще
німецьких кулеметів МГ-42, доки хряк не втік з України.
Зброя та готовність її застосувати для самозахисту - це і є гарантія волі. Краще за папірці.

Я написав які докази були б достатніми. Вікі до того переліку не входить.
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

   :lol:  :weep:  :D
   Смаліть, панове, ще.
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

документи представте. там де вказано що вони вільні селяни, або мали походження не з власницьких селян.
інакше всі будуть думати що Ви зпизділи і у Вас відсутні навички фільтрування базару

Дєда Гаврюша, Ви ж дуже відстежуєте історію Вашого села і Вашої родини.. правда? то я і не можу  навіть сумніватися в тому, що Ви не володієте копіями матеріалів про історію Ваших предків. 
+=======================================================+
А нахрєна мені макументи? Я знаю і навчив синів та онуків і онучок.
І ми маємо зброю та вміння щоб відстояти волю.
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

+=======================================================+
А нахрєна мені макументи? Я знаю і навчив синів та онуків і онучок.
І ми маємо зброю та вміння щоб відстояти волю.

А може Ви їм збрехали?

З Вас станеться.  Може Ви на довірі
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

Я написав які докази були б достатніми. Вікі до того переліку не входить.
+===============================================================================+
Мені - достатньо. Документи були у двоюрідного діда моєї жінки: Іванченко Михайло Григорович.
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE_%D0%93%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

А може Ви їм збрехали?
+=====================+
Я не юризд щоб брехати.
Юрист: Вы присутствовали, когда была сделана Ваша фотография?
Свидетель: Вы что, издеваетесь?
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

+=====================+
Я не юризд щоб брехати.

Поки що Ви звопотнього не доказали. Форумчанам у всякому разі. Дайте документальне підтвердження.
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

+=====================+
Я не юризд щоб брехати.
Юрист: Вы присутствовали, когда была сделана Ваша фотография?
Свидетель: Вы что, издеваетесь?

У Пана базікання
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

+=======================================================================+
У вікі все написано. У селян була зброя. У мого діда її забрали лише совьєти у 1929-му.
А під час війни усе село запаслося зброєю. В лютому 2014-го саме загон самооборони
села зупинив колону з беркутом, що їхала на Київ. І тримали три доби під прицілом ще
німецьких кулеметів МГ-42, доки хряк не втік з України.
Зброя та готовність її застосувати для самозахисту - це і є гарантія волі. Краще за папірці.


 :lol:  :weep:  :lol:

Похождения бравого солдата Хаврюши

Плять как же напоминает "мемуары" советских партизан всю войну сидевших в землянках и пивших самогон обьедая ближние села
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

Поки що Ви звопотнього не доказали. Форумчанам у всякому разі. Дайте документальне підтвердження.
+==================================+
А нахрєна це мені потрібно?
Я знаю - цього мені достатньо щоб діяти.
Куля між роги макументів не потребує.

Юрист: У нее было трое детей… Так?
Обвиняемый: Да.
Юрист: Сколько из них были мальчики?
Обвиняемый: Ни одного.
Юрист: А сколько было девочек?
Обвиняемый: Ваша честь, по-моему мне нужен другой адвокат… Можно мне адвоката не идиота?
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

+==================================+
А нахрєна це мені потрібно?
Я знаю - цього мені достатньо щоб діяти.
Куля між роги макументів не потребує.

Юрист: У нее было трое детей… Так?
Обвиняемый: Да.
Юрист: Сколько из них были мальчики?
Обвиняемый: Ни одного.
Юрист: А сколько было девочек?
Обвиняемый: Ваша честь, по-моему мне нужен другой адвокат… Можно мне адвоката не идиота?

   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

хм...
і для яничарів так само.
вільні люди...
ну назва логічна, особливо з точки зору османів, зважаючи на те, що в Османській імперії ВСІ вважалися рабами султана
гігієнічно, як на ті часи. навіщо вошів плодити?
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

Знайшов метричну книгу свого села з 1851 по 1889 рокі, де велися записи про смерть. Захоплююче чтиво. Так от, навіть на останніх сторінках, зустрічається слово "козак" як соціальний статус. Основна більшість померлих записані як "казенние  крестьяне" (при чому і після розкріпачення їх лишилося повно). Є "помещицьки крестьяне" (їх не дуже багато), після 1861 року з"являються "крестьяне собственики". Є "отставние солдати" та "служащіє солдати". І десь відсотків до 5 записані як "козаки". При чому десь половина мають одне прізвище і проживають окремим хутором, названим їхнім прізвищем.
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

Тут якась фсбшна гнида знову протягує негативне відношення до українського, вже до козаків....


Самокритично.


То наxyя ти допомагаєш розганяти той мем?
   
Re: Козаченьки - не кріпаченьки!

Знайшов метричну книгу свого села з 1851 по 1889 рокі, де велися записи про смерть. Захоплююче чтиво. Так от, навіть на останніх сторінках, зустрічається слово "козак" як соціальний статус. Основна більшість померлих записані як "казенние  крестьяне" (при чому і після розкріпачення їх лишилося повно). Є "помещицьки крестьяне" (їх не дуже багато), після 1861 року з"являються "крестьяне собственики". Є "отставние солдати" та "служащіє солдати". І десь відсотків до 5 записані як "козаки". При чому десь половина мають одне прізвище і проживають окремим хутором, названим їхнім прізвищем.
+===================================================================+
Коли ліквідували кріпатство в 1861-му, то держава начеб то "викупала" кріпаків.
А такий селянин вважався заборгувалим державі за ці платежі, тому й називався
"казенние  крестьяне". Остаточно ліквідували ці платежі лише у 1905-му році.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія