Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Оффтоп (радянська нудьга) з гілки "Киев, который мы почти не помним :)"

Я кстати давно вот на эту тему спросить хотел.

Все олдфаги стонут по советским ценам. Но если брать в соотношении зарплат и пенсий - ведь получается и не так все весело.

А за дефицит из под прилавка вообще отдавали по 2-3 месячные зарплаты.

В чем же лафа такая была про которую стонут пенсы?

Останнє редагування: 11 квітня 2017 18:29:22 від Forum moderator
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)

Я кстати давно вот на эту тему спросить хотел.

Все олдфаги стонут по советским ценам. Но если брать в соотношении зарплат и пенсий - ведь получается и не так все весело.

А за дефицит из под прилавка вообще отдавали по 2-3 месячные зарплаты.

В чем же лафа такая была про которую стонут пенсы?

Так. при тому, що реальний коеф... гривні до рубля 60х років 1/100 (навіть нехтуючи тим, що сьогодні можна все купити вільно і за ринкову ціну)
=

Хотів би я почути українського пенсіонера, якому призначать зараз пенсію 1200 грн.... Вони зараз реально мають рівень життя вдвічі вищий, ніж за УРСР.. А то була радяньска реальність... :( 
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)
Did

Так. при тому, що реальний коеф... гривні до рубля 60х років 1/100 (навіть нехтуючи тим, що сьогодні можна все купити вільно і за ринкову ціну)
=

Хотів би я почути українського пенсіонера, якому призначать зараз пенсію 1200 грн.... Вони зараз реально мають рівень життя вдвічі вищий, ніж за УРСР.. А то була радяньска реальність... :( 
Відповідаю. В 1976 році я працював інженером конструктором - зарплата 120-130 рублів. Сказати, що жили добре не скажу - грошей не вистачало. Їх завжди мало, але ми з жінкою могли собі дозволити щотижневий похід до кафе "Хрещатик" або якесь інше. Зараз про це думати неможливо. Тодішні труднощі в мене біль асоціюються здебільшого з тотальним дефіцитом, бо підробити на стороні якось можна було. То курсові, до дипломи людям писали, тобто це не критично. Сьогоднішній день описувати не буду, у кожного є родичі, спитайте і подивіться самі. Коли будете питати батька, не звертайтесь до нього зневажливим поняттям -"пенс", бо можна і на сварку наразитись.
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)

Відповідаю. В 1976 році я працював інженером конструктором - зарплата 120-130 рублів. Сказати, що жили добре не скажу - грошей не вистачало. Їх завжди мало, але ми з жінкою могли собі дозволити щотижневий похід до кафе "Хрещатик" або якесь інше. Зараз про це думати неможливо. Тодішні труднощі в мене біль асоціюються здебільшого з тотальним дефіцитом, бо підробити на стороні якось можна було. То курсові, до дипломи людям писали, тобто це не критично. Сьогоднішній день описувати не буду, у кожного є родичі, спитайте і подивіться самі. Коли будете питати батька, не звертайтесь до нього зневажливим поняттям -"пенс", бо можна і на сварку наразитись.

Пам'ятаю подружню пару з КБ на з-ді "Комуніст" - теж з/п по  120 крб БЕЗ БАТЬКІВ В СЕЛІ І ХАРЧІВ ЗВІДТИ. Вони брали на двох одну повну порцію борщу/супа, бо так було дешевше на пару копійок ніж ніж два по півпорції.
Ваші походи по кафе, на які треба було не менше 3-5крб витратити, були можливі лише через "чорний нал" підробіток і допомогу харчами з села.

А ми на такі ж гроші жили як прокляті "на одну зарплату", бо робота не дозволяла в робочий час підробляти, а в селах не було рідні і допомоги. То ні про які "щотижневі походи в кафешку" і мови не могло бути. При тому що ніхто не пив, не курив і жили в квартирі моїх батьків, тобто не платили дорогу оренду, а лише комуналку 25 крб в місяць. Практично все витрачалось на покупку харчів, досить скромних, з мінімумом м'яса, ковбас, нічого не могли купувати на базарі - занадто дорого було.

Так що при двох працюючих на 120 крб., в сім'ї з дітьми, то було дуже скромне життя, коли треба було крутитись, економити кожну копійку і покупка якоїсь одежі, а тим більше меблів чи відпочинок влітку, то вже борги/розстрочки і велика діра в сімейному бюджеті.
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)

Пам'ятаю подружню пару з КБ на з-ді "Комуніст" - теж з/п по  120 крб БЕЗ БАТЬКІВ В СЕЛІ І ХАРЧІВ ЗВІДТИ. Вони брали на двох одну повну порцію борщу/супа, бо так було дешевше на пару копійок ніж ніж два по півпорції.
Ваші походи по кафе, на які треба було не менше 3-5крб витратити, були можливі лише через "чорний нал" підробіток і допомогу харчами з села.

А ми на такі ж гроші жили як прокляті "на одну зарплату", бо робота не дозволяла в робочий час підробляти, а в селах не було рідні і допомоги. То ні про які "щотижневі походи в кафешку" і мови не могло бути. При тому що ніхто не пив, не курив і жили в квартирі моїх батьків, тобто не платили дорогу оренду, а лише комуналку 25 крб в місяць. Практично все витрачалось на покупку харчів, досить скромних, з мінімумом м'яса, ковбас, нічого не могли купувати на базарі - занадто дорого було.

Так що при двох працюючих на 120 крб., в сім'ї з дітьми, то було дуже скромне життя, коли треба було крутитись, економити кожну копійку і покупка якоїсь одежі, а тим більше меблів чи відпочинок влітку, то вже борги/розстрочки і велика діра в сімейному бюджеті.

Может и не жировали на з/п по 120 у обоих родителях, но и не нищенствовали. Мы с отцом почти каждое воскресенье ходили на Владимирский рынок купить сала и ещё какой вкусняшки. Ребёнок мог заниматься спортом и ещё ходить на пару кружков (сейчас это 5-8 тыс в мес). Мама забирала меня с тренировки и по дороге домой мы заходили в центральный гастроном и покупали твёрдого сыру. Могли выпить по чашке горячего молока 5 коп и бублик те же 5 коп. Иногда покупали продукты в кулинарии, дороже, но быстренько приготовить. И на соревнования возили за счёт государства с питанием и проживанием и не в Зажопинск, а в Харьков, Львов, Москва, Питер, Жданов (Мариуполь), Куйбышев, Пермь, Запорожье и т.д
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)
Did

Пам'ятаю подружню пару з КБ на з-ді "Комуніст" - теж з/п по  120 крб БЕЗ БАТЬКІВ В СЕЛІ І ХАРЧІВ ЗВІДТИ. Вони брали на двох одну повну порцію борщу/супа, бо так було дешевше на пару копійок ніж ніж два по півпорції.
Ваші походи по кафе, на які треба було не менше 3-5крб витратити, були можливі лише через "чорний нал" підробіток і допомогу харчами з села.

А ми на такі ж гроші жили як прокляті "на одну зарплату", бо робота не дозволяла в робочий час підробляти, а в селах не було рідні і допомоги. То ні про які "щотижневі походи в кафешку" і мови не могло бути. При тому що ніхто не пив, не курив і жили в квартирі моїх батьків, тобто не платили дорогу оренду, а лише комуналку 25 крб в місяць. Практично все витрачалось на покупку харчів, досить скромних, з мінімумом м'яса, ковбас, нічого не могли купувати на базарі - занадто дорого було.

Так що при двох працюючих на 120 крб., в сім'ї з дітьми, то було дуже скромне життя, коли треба було крутитись, економити кожну копійку і покупка якоїсь одежі, а тим більше меблів чи відпочинок влітку, то вже борги/розстрочки і велика діра в сімейному бюджеті.
Родичів в селі не мали, але "культурна" програма була. Це ж була молодь, як інакше. Дійсно жити було важкувато, але не в примір із сьогоднішнім днем. В сміттєві баки ніхто не зазирав. Пенсію мої батьки отримували майже таку саму як я зарплату. Згадую дієтичну їдальню біля бессарабського ринку, ми там часто вечеряли з жінкою і бачили тодішніх пенсіонерів які часто були там. Приміряли ці сої вечері на майбутнє, і думали , як вийдемо на пенсію, то будемо ходити сюди увечері, щоб не готувати самому. Ага... думали, наївні.
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)

Відповідаю. В 1976 році я працював інженером конструктором - зарплата 120-130 рублів.


Ви відповідайте за пенсію у селян 12-20 рублів. Для Києва навіть то жирно було у 76 році 130 рублів... І селяни в Києві не жили.

До речі, у 1984 році середній дохід в СРСР для родини, де двоє працюючих і одна дитина, в місті, становив на трьох 240 р. 
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)

В сміттєві баки ніхто не зазирав.

Ніколи не сдавали в СРСР порожні пляшки і не спілкувалися з клієнтами "мусорних баків" або збирачів пляшок???

Звичайно, ніхто не лазив, бо їх не було. Були смердючи "сміттезбірники" або вийди до сміттевоза о 6.30 ранку з пластиковим відром... Або нюхай ще дому :)
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)

І загалом, вибачаюсь за офтоп, кому потрібен совкосрач по тій ублюдочній державі, Слава Господу, що вона здохла, робить тематичну гілку
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)
Svitlana Bykova

И на соревнования возили за счёт государства с питанием и проживанием и не в Зажопинск, а в Харьков, Львов, Москва, Питер, Жданов (Мариуполь), Куйбышев, Пермь, Запорожье и т.д

як страшно жити
а моя дитина їздить в угорщину і німеччину
а його однокласник - у японію
а ще один - в австрію, у самісенький Відень

йдіть нахєр, совки галімі :X
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)
HH

Відповідаю. В 1976 році я працював інженером конструктором - зарплата 120-130 рублів. Сказати, що жили добре не скажу - грошей не вистачало. Їх завжди мало, але ми з жінкою могли собі дозволити щотижневий похід до кафе "Хрещатик" або якесь інше. Зараз про це думати неможливо. Тодішні труднощі в мене біль асоціюються здебільшого з тотальним дефіцитом, бо підробити на стороні якось можна було. То курсові, до дипломи людям писали, тобто це не критично. Сьогоднішній день описувати не буду, у кожного є родичі, спитайте і подивіться самі. Коли будете питати батька, не звертайтесь до нього зневажливим поняттям -"пенс", бо можна і на сварку наразитись.
Вибачаюсь, але щось не пригадаю кафе з такою назвою. B-)
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)
Svitlana Bykova

б***ь, засрали гілку.
пізніше почищу
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)

б***ь, засрали гілку.
пізніше почищу

Дуже дякую. Ви мене випередили.
   
бо підробити на стороні якось можна було.
Інженерам дозволили лише в 1990 році.
   
В чем же лафа такая была про которую стонут пенсы?
потому что при сталине у пенсов куй стоял
а сейчас не стоит
вывод - при сталине было лучше чем сейчас
   
вже не перша гілка на цю тему
я, хоча й не пенс, але зачепив добряче часи срср    -  можна було  тоді теж заробити(при наявності бажання)
навіть не виїжджаючи до сибіру чи районів крайньої півночі  - під києвом на будівництві дач виходило  25-50 крб. на день
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)

як страшно жити
а моя дитина їздить в угорщину і німеччину
а його однокласник - у японію
а ще один - в австрію, у самісенький Відень

йдіть нахєр, совки галімі :X
(tu)  (tu)  (tu)
Задовбали ці совкодрочери.(((
А моя мама в школу ходила в куфайці до 8-го класу (1960-ті), потім студенткою на маргарині жила замість масла.
А нам з братом в 1970-80-х купувала 100 г цукерок на тиждень і видавала п 1 шт. через день.
Вона була вихователькою в дитсадку.

Зараз, як ми не критикуємо владу, наші діти їдять, що хочуть, вчать, до чого душа лежить.
І вони вільні по-справжньому, не зашорені стереотипами та совковими стадними повчаннями.
   
Все олдфаги стонут по советским ценам.

я не стону. у меня склероза нет  B-)
   
потому что при сталине у пенсов куй стоял
а сейчас не стоит
вывод - при сталине было лучше чем сейчас
100%
Зі. Класичний анекдот про діда) "дедушка, когда лучше жилось, при сталине или сейчас? - конечно при сталине, у меня біли волосі,  свои зуби, девушки на меня смотрели" :D
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)
Did

як страшно жити
а моя дитина їздить в угорщину і німеччину
а його однокласник - у японію
а ще один - в австрію, у самісенький Відень

йдіть нахєр, совки галімі :X
Скажіть своїм батькам - "ідіть нахер".
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)

Скажіть своїм батькам - "ідіть нахер".
А шо, її батьки ниють за сересером?
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)
Svitlana Bykova

Скажіть своїм батькам - "ідіть нахер".
я їх давно поховала. І у свій час совка наїлася досхочу.
ще раз - НА-ХЄР
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)
Did

А шо, її батьки ниють за сересером?
Ви сміливий, але неуважний, як в тому анекдоті. Жоден з пенсіонерів які написали в цій гілці не агітували за повернення в срср, але ж розумова здібність і розкутість у висновках сучасної молоді, це вже створила. Це взагалі не було би проблемою, ну, придумали, і придумали. Але, на жаль, переважна більшість висновків на форумі робиться саме так - з широко заплющеними очима і відключеним мозком.
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)

Ви сміливий, але неуважний, як в тому анекдоті. Жоден з пенсіонерів які написали в цій гілці не агітували за повернення в срср, але ж розумова здібність і розкутість у висновках сучасної молоді, це вже створила. Це взагалі не було би проблемою, ну, придумали, і придумали. Але, на жаль, переважна більшість висновків на форумі робиться саме так - з широко заплющеними очима і відключеним мозком.
Прямо не агитуєте. Та я цього й не писал. Уважніше читайте. Ви саме ниєте. Ніц поганого  про сересер в вашому пасажі, до речі, нема. Виходить яктийсь совковий позитив.
   
переважна більшість висновків на форумі робиться саме так - з широко заплющеними очима і відключеним мозком.

 (tu)
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)

Родичів в селі не мали, але "культурна" програма була. Це ж була молодь, як інакше. Дійсно жити було важкувато, але не в примір із сьогоднішнім днем. В сміттєві баки ніхто не зазирав. Пенсію мої батьки отримували майже таку саму як я зарплату. Згадую дієтичну їдальню біля бессарабського ринку, ми там часто вечеряли з жінкою і бачили тодішніх пенсіонерів які часто були там. Приміряли ці сої вечері на майбутнє, і думали , як вийдемо на пенсію, то будемо ходити сюди увечері, щоб не готувати самому. Ага... думали, наївні.


 Брешеш,  паскуда совкоголова.
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)
HH

Ви сміливий, але неуважний, як в тому анекдоті. Жоден з пенсіонерів які написали в цій гілці не агітували за повернення в срср, але ж розумова здібність і розкутість у висновках сучасної молоді, це вже створила. Це взагалі не було би проблемою, ну, придумали, і придумали. Але, на жаль, переважна більшість висновків на форумі робиться саме так - з широко заплющеними очима і відключеним мозком.
Так нагадаєте де саме було те кафе "Хрещатик",  яке ви щотижня відвідували з дружиною, тому що я щось не пригадаю. На Прорізній (Свердлова) було кафе "Хрещатий яр"-звичайна наливайка, згодом вже кінець 80-х, в Будинку профспілок відкрили ресторан "Хрещатик".
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)

Пам'ятаю подружню пару з КБ на з-ді "Комуніст" - теж з/п по  120 крб БЕЗ БАТЬКІВ В СЕЛІ І ХАРЧІВ ЗВІДТИ. Вони брали на двох одну повну порцію борщу/супа, бо так було дешевше на пару копійок ніж ніж два по півпорції.
Ваші походи по кафе, на які треба було не менше 3-5крб витратити, були можливі лише через "чорний нал" підробіток і допомогу харчами з села.

А ми на такі ж гроші жили як прокляті "на одну зарплату", бо робота не дозволяла в робочий час підробляти, а в селах не було рідні і допомоги. То ні про які "щотижневі походи в кафешку" і мови не могло бути. При тому що ніхто не пив, не курив і жили в квартирі моїх батьків, тобто не платили дорогу оренду, а лише комуналку 25 крб в місяць. Практично все витрачалось на покупку харчів, досить скромних, з мінімумом м'яса, ковбас, нічого не могли купувати на базарі - занадто дорого було.

Так що при двох працюючих на 120 крб., в сім'ї з дітьми, то було дуже скромне життя, коли треба було крутитись, економити кожну копійку і покупка якоїсь одежі, а тим більше меблів чи відпочинок влітку, то вже борги/розстрочки і велика діра в сімейному бюджеті.
:facepalm:
робота не дозволяла підробляти
йопть,та в той час мільйони баранів протирали штани по нді
ціле життя хуї пінали,а тут підробляти не було часу
перепрацьовувались :lol:
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)

Так. при тому, що реальний коеф... гривні до рубля 60х років 1/100 (навіть нехтуючи тим, що сьогодні можна все купити вільно і за ринкову ціну)
=

Хотів би я почути українського пенсіонера, якому призначать зараз пенсію 1200 грн.... Вони зараз реально мають рівень життя вдвічі вищий, ніж за УРСР.. А то була радяньска реальність... :( 
плачуть за молодістю і тільки за нею.підсвідомо,хоч на поверхні видають всякі надумані речі.все в бажанні вернути назад то,що найдорожче-здоровя,силу і наснагу.так було ,є і буде......і не тільки з совковими пенсами чи старшими людьми,а і з наступними поколіннями.от кучму теж починають згадувати незлим тихим словом.і  це тільки через десять років,а що буде коли їм буде 60 через двадцять-тридцять? скажуть=золоті часи були. :D
   
Re: Re: Киев, который мы почти не помним :)
Did

Прямо не агитуєте. Та я цього й не писал. Уважніше читайте. Ви саме ниєте. Ніц поганого  про сересер в вашому пасажі, до речі, нема. Виходить яктийсь совковий позитив.
Це Вам треба читати уважно, людина спитала, що було хорошого в ті часи. Що я маю їй відповісти? Ніц? То ж буде неправда. А в моєму віці брехати вже не має сенсу, тим більше, який від цього зиск. Як би ж він спитав, що було поганого, то в мене є чого розповісти. Коротше, була не та тема.
   
і я не розумію - нахера ці сварки... що було, те було. назад уже нічого не повернеш. заспокоілись і рушили далі.
   
.от кучму теж починають згадувати незлим тихим словом


ну, це правда - під кінець правління кучми  жилося\працювалося найкраще ... принаймні -найбільшій кількості громадян... не було стільки бажаючих іхати за кордон на заробітки, навпаки -поверталися, бо вдома можна було заробити більше
   
Коли я був студентом КПІ у далекі 80-ті і вже мав дружину, і двічі їздив до будзагону у Сибір, і працював постійно на кафедрі, то грошей всеодно не вистачало катастрофічно. Економити доводилось на всьому. Наприклад, я постійно їздив одним і тим же маршрутом тролейбуса, на кожному тролейбусі з цього маршруту було написано номер. Всі компостери у цьому тролейбусі мали одну й туж конфігурацію. У мене на кожен тролейбус був закопостований квиток, а на звороті написаний олівцем номер тролейбуса. Коли я сідав у тролейбус то діставав із гаманця пачечку талонів вибирав потрібний і акуратно клав у кишеню. Коли заходив контролер талончик у мене був закомосований. Отаке життя було , малята любі хлопчики й дівчата.
Не доведи Господи повернутися у ті часи. А дівчата таки да були молодшими, сонце яскравішим, дерева зеленішими, а ранком двома руками зігнути не міг :)
   
і я не розумію - нахера ці сварки... що було, те було. назад уже нічого не повернеш. заспокоілись і рушили далі.
Сварки взагалі не мають сенсу. Повинен бути вільний обмін думок. І не має бути диктату, те можна казати, а те ні. Інакше виходить, що опис старожитностей, взагалі неможливий. А як зазирнути в далекі царські часи? Я слухав свою бабуню розвісивши вуха. Скільки про Київ розказувала. І про царські часи і про німецьку окупацію. І чому першу вітали, і сподівались, що друга буде такою ж. Якось так.
   
Покійний батько рідко матюкався, а на "власть" ще менше, но ви-б його послухали коли я його повів в перший супермаркет в нашому місті. Як він кляв "совок"... Все їм згадав, і комунізм до 1980 року, і Продовольчу програму, і вічний дефіцит, і пріснопамятну "совєцьку якість" на якій добре жили  всілякі бюро ремонту, сто, ртп і рем. бази...
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія