Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Які вигоди принесуть нанотехнології

Які вигоди принесуть нанотехнології

Метью Вільямс вважає, що тут можливі два сценарії — "плавний зліт" і "стрімкий зліт". У першому випадку технології еволюціонують поступово, частково, як то кажуть, не все відразу. У другому, — станеться інтелектуальний бум і людство здійснить свого роду квантовий стрибок у сфері нанотех.

"Сценарій" м'якого зльоту "має на увазі вдосконалення засобів проти старіння, що поступово збільшить тривалість життя. У цьому сценарії я не очікую, що досягнення в галузі ШІ призведуть до неконтрольованих змін, оскільки наномашини будуть контролюватися саме людьми, а не ШI", — міркує автор. "Не факт, що прорив у квантових обчисленнях і розвиток надрозумного ШІ посприяють розвитку нанотеху, оскільки для цього ще не буде створена відповідна інфраструктура".

Якщо і коли людство зможе реалізувати стан "суперінтелекту" — або за допомогою створення штучного інтелекту, або нейронної аугментації (або того й іншого), — усі форми досліджень і розробок зазнають величезного зсуву. Цілі міста і країни будуть управлятися складними нейромережами. Людство отримає від цього величезну вигоду, особливо в тому, що стосується використання ресурсів. Завдяки високорозвиненому інтелекту, енергетика, транспорт, споживання води, управління відходами тощо буде контролюватися ШІ. У такому випадку люди зможуть переключитися на удосконалення інших сфер, наприклад, мікроелектроніки. Це може бути при другому сценарії.


На думку Вільямса, вигоди можуть бути такими:

Постдефіцитність: передбачається, що здатність змінювати елементи і з'єднування в клітинному, атомному та навіть субатомному масштабі призведе до епохи достатку. Задовго до виникнення "цивілізації" однією з основ людської економіки завжди був дефіцит. Чим більш дефіцитним є ресурс і чим більше праці потрібно для виробництва предмета, тим більше він цінується. Але в епоху, коли дорогоцінні метали та інші цінні товари можна синтезувати з підручних матеріалів, енергію можна нескінченно генерувати з відновлюваних джерел, а їжу і воду можна створювати з повітря, ситуація кардинально зміниться.

Постсмертність: здатність необмежено продовжувати своє життя за допомогою антивікових ліків, заміни органів, терапії стовбуровими клітинами, медичних апаратів і нейронного завантаження призведе до появи перших "безсмертних". Здатність продовжувати жити і повернути назад і час, і старіння також означатиме, що люди зможуть залишатися активними, здоровими на невизначений термін.

Постгуманізм: здатність долати біологію і нескінченно вдосконалюватися також може призвести до того, що зазвичай називають "транслюдською ерою". Цей термін відноситься до процесу, при якому люди почнуть переходити до більш високої форми життя, замінюючи або збільшуючи свої фізичні тіла синтетичними.

"Крім цього перехідного стану, існує ще щось, що називається "постгуманізм". У цьому контексті це відноситься до стану, коли людство більше не скуте будь-якими фізичними або біологічними обмеженнями й існує в різних формах, які дозволяють йому досліджувати Всесвіт, жити в симульованих реальностях або населяти інші простори, але де є достаток енергії", — підсумовує вчений.
   
Re: Які вигоди принесуть нанотехнології

Заробіток піарникам
   
Re: Які вигоди принесуть нанотехнології

Заробіток піарникам

піарникам чого?
   
Re: Які вигоди принесуть нанотехнології

піарникам чого?
Піарникам цих "технологій".
Он з зеленими технологіями вже докотились, що атомну енергетику признали зеленою. Зате грошей підняли неслабо.
   
Re: Які вигоди принесуть нанотехнології

Піарникам цих "технологій".
Он з зеленими технологіями вже докотились, що атомну енергетику признали зеленою. Зате грошей підняли неслабо.

тада вугілля нафта наше все 
   
Re: Які вигоди принесуть нанотехнології

Метью Вільямс вважає

Ну то й най собі вважає , бо ж - димократія . А хто воно , оте , цитованим згадане - нецікаво .

Донанались , вже , що кандьор від рєзістора , на якій платі , відрізнити неможливо . ))

Потрєбляцьтво - одним словом .

 А назагал , текст стартового - та сама "маячня" про "свєтлоє будущєє" (с) , що і ув "Тєхніка молодьожи" було друкувалася , за совєтів і ото тільки й того , що українською друковане .
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія