Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Говорить Київ. Якою мовою?

Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Три. але на початках - то нічого. Пізніше включається порівняльний аналіз і граматика удосконалюється. Що менше буде звучати кацапської, то краща буде в Україні українська.
Як на мене, єдина запорука грамотної мови, будь-якої, це читання. Читання розумних книг на цій мові. Звісно, першим чином це стосується письма, але й багата, правильна усна мова не сформується без якісного чтива.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

PS У меня есть друзья и подруги из потомков диаспоры, хорошо владеющие украинским языком, но нифига не понимающие русский. Проблем не возникает.

тобто для порозуміння ти перейшов з ними на українську?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Як на мене, єдина запорука грамотної мови, будь-якої, це читання. Читання розумних книг на цій мові. Звісно, першим чином це стосується письма, але й багата, правильна усна мова не сформується без якісного чтива.
Та власне я так і радила Георгіу. Читати вголос 5 сторінок щодня і все буде добре.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Ваш вопрос не имеет никакого отношения к обсуждаемой ситуации.
Майже всі ваші дописи не мають стосунку до теми гілки. Але за свої слова (які теж не мають відношення до топіку) треба відповідати.
Злив зараховано, дякую.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

щодо миколи, там справа не у мові, а у його натурі,
деструктивній і руйнівній, і навіть його українська мова
не здатна з нього зробити Людину.

щодо лугандону і його мешканців не можу судити,
але припускаю що вони, побачивши на екрані
пику фаріон, яка ригає гноєм у їхній бік,
і обіцяє гвалтування, просто злякалися такої влади
і у відчаї зробили не просто дурницю,
а трагічну помилку, яка називається злочином проти України.

   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

щодо миколи, там справа не у мові, а у його натурі,
деструктивній і руйнівній, і навіть його українська мова
не здатна з нього зробити Людину.

щодо лугандону і його мешканців не можу судити,
але припускаю що вони, побачивши на екрані
пику фаріон, яка ригає гноєм у їхній бік,
і обіцяє гвалтування, просто злякалися такої влади
і у відчаї зробили не просто дурницю,
а трагічну помилку, яка називається злочином проти України.

Отак вскриваються справжні настрої деяких.

Скабєєвой з Соловйовим наслухалась?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

луччє бить ізнасвлованой чєм українізірованой (с) десь так  :)
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Майже всі ваші дописи не мають стосунку до теми гілки. Але за свої слова (які теж не мають відношення до топіку) треба відповідати.
Злив зараховано, дякую.

Похоже вы начинаете врать. Я нигде не писал, что должностное лицо должно что-то там касательно языков. Вы сами додумали за меня. Поэтому сами и отвечайте.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Я нигде не писал, что должностное лицо должно что-то там касательно языков.
У вас погано або з пам'ятью, або з совістью.
[це author=Oleg Sm link=topic=987395.msg26647270#msg26647270 date=1656418725]Если Микола - должностное лицо - будет наказан, согласно закона.[/quote]
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Я нигде не писал, что должностное лицо должно что-то там касательно языков.
У вас погано або з пам'ятью, або з совістью.
Если Микола - должностное лицо - будет наказан, согласно закона.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Маючи спільний язик неможливо сказати щось своє.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

як можна з орками мати щось спільне? :facepalm1:
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Українська в Україні - досі упосліджена.

Цитую допис знайомого викладача з Сум. Посилання на згадане соцопитування - https://history.sumy.ua/actually/9015-movnokulturna-identyfikatsiia-molodi-sumshchyny.html

****
Щось останнім часом у стрічці почали мелькати дописи сумчан, які закликають не цькувати і не чмирити когось там за російську. Покажіть мені хоч одного зачмиреного та зацькованого за російську в Сумах!

Поки ви шукаєте, я скажу, що особисто знаю сотні зацькованих за українську. А може й тисячі, бо кожен мій студент чи студентка, які приїжджали з села, через місяць в Сумах переходили на російську. Просто так? Ніхто їх не цькував, не насміхався, не показував приклад, якою мовою треба говорити?

Я проводив пару років тому соцопитування молоді Сумщини щодо їхнього мовного вибору. Півтисячі анкет і сотня бесід під час фокус-груп. І всі як один мені говорили – ми українську знаємо прекрасно, але говоримо російською через психологічний тиск.

Почитайте цитати з їхніх анкет. За кожною фразою стоїть травмована дитина. Зацькована саме за українську мову. І це лише частина, а таких відповідей кількасот. І це цькування - не раз хтось написав їм критичний комент, а тотальний тиск, який змінив їхню психологію і сутність.

1) Все моє оточення розмовляє російською, тому розмовляти українською – це бути білою вороною. А потім це стало звичкою
2) Тому що батьки з дитинства навчали і розмовляли російською.
3) Бо так спілкується більшість моїх знайомих та оточуючих.
4) Не хочу відрізнятися від оточуючих та привертати до себе увагу.
5) У сім’ї говорять російською, бо так звикли, хоча у мами педосвіта (укр мова і літ).
6) Не вистачає сили волі, бо усі навколо говорять російською.
7) У теперішньому моєму соціальному положенні і місці проживання я не бачу нагальної необхідності використовувати українську і немає впевненості, що українська буде потрібна у майбутньому житті.
8 ) Тому що з самого дитинства люди, що оточують мене, ніби привчали і мене до російської, розмовляючи нею. Я «впитувала» мову з оточуючого середовища, і тепер, вільно володіючи українською мовою, маю звичку розмовляти російською
9) З дитинства до мене частіше доносилися звуки російської мови, тож нею я і почала розмовляти
10) Готова перейти на українську, але мені незручно відповідати українською людині, яка говорить до мене російською.
11) Не готовий, мені буде соромно, виглядатиму як бовдур.
12) Не готовий, треба буде багато змінювати в житті.
13) Не готовий, бо це було б незручно у російському оточенні.
14) Мені буде некомфортно розмовляти мовою, якою не говорить суспільство, яке мене оточує.
15) Пробувала, але більше одного дня розмовляти не можу, бо постійно забуваю або важкувато розмовляти українською серед людей, які говорять російською. Мені здається, що якби всі разом почали розмовляти українською, було б легше перелаштуватися.
16) Не готовий, адже тяжко розмовляти однією мовою, коли всі інші розмовляють іншою.
17) Готова перейти при умові переходу мого оточення на українську.
18) Готовий перейти на українську, якщо моє оточення стане більш україномовним.
19) Боюсь виглядати безглуздо.
20) Я не знаю що саме, але щось мені заважає. Мабуть я боюсь, що мене не зрозуміють та будуть глузувати з мене.
21) Я намагалась перейти на українську мову, але мене ніхто в цьому не підтримав, з мене почали глузувати, і я перейшла на сторону більшості.
…………………………………………………………………….
Знайшли зацькованого за російську? Показуйте.
   
 (tu)  :-B Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Знайшли зацькованого за російську? Показуйте.
(tu)  :-B
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Зараз ми нарешті, дуже поступово, повільно, але таки переходимо до стану і сприйняття, коли розмовляти українською (не демонстративним суржиком, а більш-менш грамотною українською) стає ознакою вишуканості і шляхетності. Нехай якнайскоріше переходить у звичайність і буденність)))
   
Re:  (tu)  :-B Re: Говорить Київ. Якою мовою?

(tu)  :-B

+100
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

В 2015 святкували ми  в БЦ ювілей мого батька. Виняйли приміщення в центрі міста ( ресторан), запросили тамаду і т.д.    Тамадою  була баришня з російськомовних,  яка під час самого свята переходила на українську і виходило то в неї досить пристойно. Під час підготовки до свята вона зі мною спілкувалася українською, з іншими кацапською.  А от головний менеджер ресторану постійно спілкувався зі мною кацапмькою, хоч я до нього зверталася українською.  Розумів все , що я говорила,  але відповідав  вперто кацапською. Лише після   тижневого контакту, напередодні ювілею,  раптово перейшов  на українську  :weep:
Я ще подумала потім: " от знає ж  українську,  чому так довго , як  то кажуть,  випендрювався? "    8-:
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

16) Не готовий, адже тяжко розмовляти однією мовою, коли всі інші розмовляють іншою.

У російськомовних таких комплексів не має. Лише по цьому пункту можна оцінювати психологічну комфортність середовища для україномовних. Старші покоління, так, багато психологічних травм і тиску саме від середовища а не совєтів чи хто там у владі. Для багатьох ті травми з зашуганого єбла можна зраховувати, на своїй землі ! А до того ж державне насилля і геноцид села з інтелигенцією, також в підкорці залишилось. З однієї сторони диво що яке не яке мовне середовище і люди залишилось, каци це виправляють на окупованих територіях, а з іншого ...
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Насправді російськомовність українців ніколи не була усвідомленим вибором вільної людини. Це завжди був вибір людини упослідженої і приниженої.

Перейти на російську і відректись від україномовності в СРСР було надією на краще життя, можливістю забезпечити собі, або хоча б власним дітям, приналежність до домінантного класу. Це була надія на відносну карʼєрну свободу і добробут. Диявольська угода: віддай мені свою душу, стань «нашим» за можливість почуватися повноцінним громадянином.


 https://voxukraine.org/gra-v-reversi-zvidky-vzyalysya-rosijskomovni-ukrayintsi/?fbclid=IwAR1qW9xzjZFNraj_PlA5VeyCysfSHBjRYEtGGblsdSpsvGZJPiWvH3cNC1U
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

навіть не краще життя
просто щоб тебе вважали нормальною людиною
україномовний у великому місті сприймався або як селюк забитий або як біндьора недобитий
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Я як автор теми з цікавістю перечитав дискусію.
Радію, що вийшла така велика дискусія, нехай навіть не завжди коректна. Це означає, що тема «важная і актуальная».
Радію, що наше українство наповнюється змістом, що ми, україномовні, позбулися чи принаймні позбуваємося комплексу меншовартості.
Радію, що ми розуміємо важливість українізації.
Радію, що (тут публікували підсумки опитування) навіть за останні 10 років наш поступ - просто грандіозний.
Однак питання залишаються. Головне - як прискорити українізацію?
На мою думку, - так само плавно, як це відбувається на законодавчому рівні. Кавалерійські атаки викличуть спротив, що підтверджує й дискусія в цій гілці. Ми маємо допомагати нашим російськомовним українцям повертатися до української. Бути для них прикладом. Впевнений, що через 10 років ця тема перестане бути актуальною. Це залежить від кожного з нас.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Хто  може сприймати демагогію кацапів ( Георгія та ін.) про хуйломову в Україні :facepalm: .  Як кацап  відкриває рот то він апріорі(!) бреше.  Ці висери і аргументи після 30 років і війни в Україні гімнеця не варті.  Тут ті хуйломовні зразу апелюють до демократії (! :facepalm: ).   курва де кацап і демократія :facepalm: в США демократія- це синонім відповідальність. В Україні ця концепція відсутня.    Ця курва хуйломовна кацапська коли понесе відповідальність за кацапомовність? За знищення укр мови століттями, за «НАТО Нєт», Януковича, « наших братушок « і тд. Сидить криса в тилу а українці мають вмирати за його хуйломову

Останнє редагування: 3 липня 2022 01:12:13 від andy lev
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Хто  може сприймати демагогію кацапів ( Георгія та ін.) про хуйломову в Україні :facepalm:
...бо воно "делаєт одолженіє" коли розмовляє українською мовою, хоча, апріорі, як українець, повинен її знати...і це не залежно від того , хто він по національності, бо у нас в паспорті не вказують національність :)))
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Пам'ятаєте Марину Овсяннікову? Ту саму пропагандистку Першого каналу.

Після своєї невдалої подорожі до України її взяли на роботу у німецьке видання Die Welt.

Але через 3 місяці Die Welt не продовжили з нею контракт.

Припускаємо, що вона просила усіх говорити з нею російською, бо она нє понімаєт німецької.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

І, до речі, саме російська мова в Україні "разжігає".
Не буде російської мови в Україні - не буде вереску про "разжіганіє", - всі спокійно розмовлятимуть українською, обговорюючи будь-які питання, крім "прітєснєнія і разжіганіє вражди в вапросах язика".

Вот тебя уже забанили за провокации политсрачу и оскорбления в этой теме.

Никак не можешь угомониться?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Термін "русскаязичний украінєц" є штучним, його винайшов міністр ссср андрєй козирєв у 1989 році. (с, Ірина Фаріон)
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Термін "русскаязичний украінєц" є штучним, його винайшов міністр ссср андрєй козирєв у 1989 році. (с, Ірина Фаріон)
козирев не був міністром срср. З 1990 року міністр МЗС РФ. Тепер громадянин США. Для вати ворог на рівні Бандери.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Українська в Україні - досі упосліджена.

Цитую допис знайомого викладача з Сум. Посилання на згадане соцопитування - https://history.sumy.ua/actually/9015-movnokulturna-identyfikatsiia-molodi-sumshchyny.html

****
…………………………………………………………………….
Знайшли зацькованого за російську? Показуйте.

Ваш знайомий викладач із Сум, і Ви, для чогось перекрутили дослідження. Або напрочуд неуважні. Бо в посиланні на дослідження прямо написано ну трохи зовсім інше:
1) Все моє оточення розмовляє російською чи суржиком , тому розмовляти українською – це бути білою вороною. А потім це стало звичкою (а це приписано)
2) Тому що батьки з дитинства навчали і розмовляли російською.
3) Бо так спілкується більшість моїх знайомих та оточуючих.
4) Не хочу відрізнятися від оточуючих та привертати до себе увагу.
Пункти 2-4 передані точно до дослідження.
5) У сім’ї говорять російською, бо так звикли, хоча у мами педосвіта (укр мова і літ). (нема такого пункту в дослідженні)
6) Не вистачає сили волі, бо усі навколо говорять суржиком (так в дослідженні, а не російською. )
7) У теперішньому моєму соціальному положенні і місці проживання я не бачу нагальної необхідності використовувати українську і немає впевненості, що українська буде потрібна у майбутньому житті.
Наступні відповіді чомусь вилучено з оригінального дослідження:
  - У родині говорять суржиком, але молодший брат говорить російською, бо часто дивится мультики російською мовою.
- Тому що хочу з друзями говорити їхньою мовою (суржиком).
- Я спілкуюсь суржиком, бо це просто і не треба напрягатись.
- Говорю суржиком, бо так говорив весь наш рід.


8 ) Тому що з самого дитинства люди, що оточують мене, ніби привчали і мене до російської, розмовляючи нею. Я «впитувала» мову з оточуючого середовища, і тепер, вільно володіючи українською мовою, маю звичку розмовляти російською
9) З дитинства до мене частіше доносилися звуки російської мови, тож нею я і почала розмовляти. Пункти 8-9 переданы точно до дослідження.
Наступні відповіді чомусь вилучено з оригінального дослідження:
  - Бо сучасне оточення спілкується або суржиком або російською. Російською я спілкуватись не хочу, а суржик все-таки ближче до української.
- Вдома, коли не потрібно слідкувати за чистотою мови, вся наша родина спілкується суржиком.
- Якою мовою говорить мій співрозмовник, такою і я.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Хто  може сприймати демагогію кацапів ( Георгія та ін.) про хуйломову в Україні :facepalm: .  Як кацап  відкриває рот то він апріорі(!) бреше.  Ці висери і аргументи після 30 років і війни в Україні гімнеця не варті.  Тут ті хуйломовні зразу апелюють до демократії (! :facepalm: ).   курва де кацап і демократія :facepalm: в США демократія- це синонім відповідальність. В Україні ця концепція відсутня.    Ця курва хуйломовна кацапська коли понесе відповідальність за кацапомовність? За знищення укр мови століттями, за «НАТО Нєт», Януковича, « наших братушок « і тд. Сидить криса в тилу а українці мають вмирати за його хуйломову

Как вы тонко себя описали.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?
tyv

Как вы тонко себя описали.
Ти радий, що тебе прийшли захищати?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Ти радий, що тебе прийшли захищати?

Конечно.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Конечно.



Чому і кому радієш? Русні, яка прийшла тебе захищати?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Чому і кому радієш? Русні, яка прийшла тебе захищати?

Меня защищают вооруженные силы моей страны Украины. Вы гражданка Украины? Тогда вас тоже.
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Виважений аргумент для переконання руськомовних.
Гомосексуалісти та руськомовні українці вимагають собі привілеїв та свого визнання за суспільну норму на підставі того, що якийсь відсоток одних й інших воюють на фронті. Що само по собі звичайно достойно й має відзначатися тим чи іншим чином.

Однак є одна дилема - в армії на порядок більше питущих та курящих. Але жодна з цих груп не вимагає в держави дозволити продаж алкоголю й цигарок дітям, проводити масову рекламу пиття та куріння, водіння в п'яному вигляді, куріння в громадських місцях і т.п.
Всі курці та питці погодилися з тим, що здоров'я громадян та дітей важливіше за хотілки означених груп і держава має право обмежувати ці хотілки певними часом жорсткими рамками.
Те ж саме держава має право та зобов'язана робити для захисту духовного здоров'я нації - обмежувати хотєлки руськомовних та гомосексуалістів певними рамками.

   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Виважений аргумент для переконання руськомовних.
Гомосексуалісти та руськомовні українці вимагають собі привілеїв та свого визнання за суспільну норму на підставі того, що якийсь відсоток одних й інших воюють на фронті. Що само по собі звичайно достойно й має відзначатися тим чи іншим чином.

Однак є одна дилема - в армії на порядок більше питущих та курящих. Але жодна з цих груп не вимагає в держави дозволити продаж алкоголю й цигарок дітям, проводити масову рекламу пиття та куріння, водіння в п'яному вигляді, куріння в громадських місцях і т.п.
Всі курці та питці погодилися з тим, що здоров'я громадян та дітей важливіше за хотілки означених груп і держава має право обмежувати ці хотілки певними часом жорсткими рамками.
Те ж саме держава має право та зобов'язана робити для захисту духовного здоров'я нації - обмежувати хотєлки руськомовних та гомосексуалістів певними рамками.

Ви маєте факти, що в ВСУ більш на порядок питущих ніж російськомовних?

Наведить їх,  будь ласка.

Останнє редагування: 14 липня 2022 15:49:02 від oleg kievsky
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Гомосексуалісти та руськомовні українці вимагають собі привілеїв

По-перше, не гомосексуалісти, а гомосексуали (або ширше - лгбт).
По-друге, лгбт вимагають не привілеїв, а надання їм таких же прав, як всім, наприклад, права на одруження та всиновлення.
По-третє, який стосунок мають лгбт до теми цієї гілки?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Останнє опитування в Україні з мовного питання було 19. березня 2022 року.

Висновок опитування:

Мовна проблема» та намагання розпочинати дискусії навколо цієї теми не мають підтримки у більшої частини населення. Ця проблема носить суто політичний і частково локальний характер. Попри це, більшість громадян, незалежно від мови спілкування, усвідомлюють, що у нас один спільний ворог – росія, яка намагається знищити нашу державність. Найбільш постраждалими від дій агресора є саме російськомовні міста сходу. В лавах Збройних сил України поруч воюють україномовні та російськомовні і вони об’єднані єдиною метою – перемогою над ворогом. Після перемоги можна очікувати продовження змін у мовній самоідентифікації громадян та розширення сфери використання української мови у всіх сферах.

https://ratinggroup.ua/research/ukraine/language_issue_in_ukraine_march_19th_2022.html
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

руськомовні українці вимагають собі привілеїв та свого визнання за суспільну норму на підставі того, що якийсь відсоток одних й інших воюють на фронті.
цікаво побачити де це відбувається :umnik2:
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

До речі, чому б просто не ігнорувати на цьому форумі тих, хто пише руснявою?
   
Re: Говорить Київ. Якою мовою?

Ви маєте факти, що в ВСУ більш на порядок питущих ніж російськомовних?

Наведить їх,  будь ласка.

З точки зору логіки напевно більше бо російськомовні теж питущі :)
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 2 гостей
 
Повна версія