Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ: Що за зірка?

ФЗВ: Що за зірка?

Вже кілька ночей поспіль помічаю на південному сході порівняно невисоко над горизонтом дуже яскраву зірку. Вона і зараз там. Хто знає - що це?
Також дивно мені, що раніше її не помічав.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Марс
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Марс

Дякую. А де він раніше був?
Чи це атмосфера наж Києвом стала чистіша?
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Також дивно мені, що раніше її не помічав.

Планета (з грецького planētēs "мандрівна зоря" - від planan "мандрувати".
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Дякую. А де він раніше був?
Чи це атмосфера наж Києвом стала чистіша?

Він двигається відносно зірок....
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Тобто Марс гуляє куди хоче?
В нього ж чітка орбіта наче.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Дякую. А де він раніше був?

Раніше він був в іншому місці. Планети пересуваються по небу.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Тобто Марс гуляє куди хоче?
В нього ж чітка орбіта наче.

Почитай астрономію...
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

венера ,лівіше і в гору-юпітер
google sky вам на допомогу
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Тобто Марс гуляє куди хоче?

Як і кожна планета

В нього ж чітка орбіта наче.

Він якраз по орбіті і гуляє, тому в різному місці відносно Землі майже кожний день (на відміну від зірок).
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

У будь-якому випадку він мав би у мене тут з‘являтися з якоюсь періодичністю. Наприклад, щороку у цей час. А то за 20 років у цьому вікні жодного разу такого «теляти» яскравого не бачив.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Аж страшно. Як одна десята Місяця і значно яскравіше.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

У будь-якому випадку він мав би у мене тут з‘являтися з якоюсь періодичністю. Наприклад, щороку у цей час.

Щороку в той самий час в тому самому місці відносно нас лиш зорі, а орбіта планет - в кожної своя. Марс собі обертається по своїй незалежно від Землі, тому його видно на небі тоді, коли він до неї наближається.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

У будь-якому випадку він мав би у мене тут з‘являтися з якоюсь періодичністю. Наприклад, щороку у цей час. А то за 20 років у цьому вікні жодного разу такого «теляти» яскравого не бачив.
Ну так періоди крутяння землі і марса різні, тому воно не співпадає ніфіга.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Аж страшно. Як одна десята Місяця і значно яскравіше.

Не блимає?
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Вже кілька ночей поспіль помічаю на південному сході порівняно невисоко над горизонтом дуже яскраву зірку. Вона і зараз там. Хто знає - що це?
Також дивно мені, що раніше її не помічав.

Може це Ані Лорак в Сочі приїхала? :D
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Аж страшно. Як одна десята Місяця і значно яскравіше.
смартфон маєте?
гугєл скай і нема питань ща за зірка чи сузір'я
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Щороку в той самий час в тому самому місці відносно нас лиш зорі, а орбіта планет - в кожної своя. Марс собі обертається по своїй незалежно від Землі, тому його видно на небі тоді, коли він до неї наближається.

А відомо, якого числа Марс максимально наблизиться до Землі?
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Почитай астрономію...

У мене в школі не було астрономії.
Вчив її за С. Лемом.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Ну так періоди крутяння землі і марса різні, тому воно не співпадає ніфіга.

То ви мене трохи заспокоїли. Тепер засну.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Не блимає?

Наче ні.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Може це Ані Лорак в Сочі приїхала? :D

 :D
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

У мене в школі не було астрономії.
Вчив її за С. Лемом.

В Станіслава Лема була вдало описана орбіта шинки навколо його космічного корабля (звени увагу: вона не мусила бути в тому самому місці в той самий час):

Коли в понеділок, другого квітня, я пролітав поблизу Бетельгейзе – метеорит, розміром з квасолину, пробив обшивку, вивівши з ладу регулятор потужності та пошкодивши кермо. Ракета втратила управління. Я надів скафандр і вибрався назовні, щоб полагодити пошкодження. Згодом я переконався, що встановити запасне кермо, яке я завбачливо захопив з собою, без сторонньої допомоги – неможливо. Конструктори спроектували ракету так безглуздо, що одна людина не могла відкрутити гайку: необхідні були ще мінімум дві руки, щоб притримувати ключем голівку болта. Декілька годин, я вперто намагався впоратися сам, притримуючи ключ ногами. Але минув вже час обіду, а мої зусилля ні до чого не призвели. І ось, коли мені вже майже пощастило – ключ вислизнув з-під моєї ноги та стрімко полетів у космічний простір. Втративши цінний інструмент і дорогоцінний час – я безпорадно дивився, як віддаляється ключ, все зменшуючись на тлі зірок.

Через деякий час, він повернувся по витягнутому еліпсу. Ставши супутником ракети, він нагадував мені про поразку та не наближався до неї настільки, щоб я міг його схопити. Похапцем перекусивши, я почав розмірковувати як же мені вийти з цього безглуздого становища. Корабель все продовжував набирати швидкість, бо, як я вже згадував, цей клятий метеорит зіпсував і регулятор потужності. Правда, поки на курсі не було жодного небесного тіла. Але я не готовий був летіти ось так, всліпу і в нікуди. Якийсь час, мені вдавалося стримувати гнів. Коли ж я взявся за миття посуду, то з розпачем помітив, що перегрітий атомний реактор погубив кращий шматок яловичого філе, який я приберіг на неділю. Моєму самовладанню настав край. Брутально лаючись, я відігрався на сервізі – першому, що потрапило мені під руку. Розбитий посуд приніс мені невелике полегшення. Понівечена яловичина полетіла слідом за ключем, і, так само, не хотіла розлучатися з ракетою, кружляючи біля неї, як другий штучний супутник, регулярно, кожні одинадцять хвилин і чотири секунди викликаючи короткочасні сонячні затемнення. Щоб заспокоїти нерви, я до вечора займався визначенням супутника – переможця. За моїми підрахунками – перемогла яловичина: протягом найближчих шести мільйонів років, філе наздоганятиме ключ, обертаючись навколо ракети по орбіті, а потім обжене його.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

А відомо, якого числа Марс максимально наблизиться до Землі?

Відомо. Вже був наблизився. 30 липня. Я його тоді сфотографував.





Останнє редагування: 13 серпня 2018 01:26:28 від GizmoGremlin
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

В Станіслава Лема була вдало описана орбіта шинки навколо його космічного корабля (звени увагу: вона не мусила бути в тому самому місці в той самий час):

Коли в понеділок, другого квітня, я пролітав поблизу Бетельгейзе – метеорит, розміром з квасолину, пробив обшивку, вивівши з ладу регулятор потужності та пошкодивши кермо. Ракета втратила управління. Я надів скафандр і вибрався назовні, щоб полагодити пошкодження. Згодом я переконався, що встановити запасне кермо, яке я завбачливо захопив з собою, без сторонньої допомоги – неможливо. Конструктори спроектували ракету так безглуздо, що одна людина не могла відкрутити гайку: необхідні були ще мінімум дві руки, щоб притримувати ключем голівку болта. Декілька годин, я вперто намагався впоратися сам, притримуючи ключ ногами. Але минув вже час обіду, а мої зусилля ні до чого не призвели. І ось, коли мені вже майже пощастило – ключ вислизнув з-під моєї ноги та стрімко полетів у космічний простір. Втративши цінний інструмент і дорогоцінний час – я безпорадно дивився, як віддаляється ключ, все зменшуючись на тлі зірок.

Через деякий час, він повернувся по витягнутому еліпсу. Ставши супутником ракети, він нагадував мені про поразку та не наближався до неї настільки, щоб я міг його схопити. Похапцем перекусивши, я почав розмірковувати як же мені вийти з цього безглуздого становища. Корабель все продовжував набирати швидкість, бо, як я вже згадував, цей клятий метеорит зіпсував і регулятор потужності. Правда, поки на курсі не було жодного небесного тіла. Але я не готовий був летіти ось так, всліпу і в нікуди. Якийсь час, мені вдавалося стримувати гнів. Коли ж я взявся за миття посуду, то з розпачем помітив, що перегрітий атомний реактор погубив кращий шматок яловичого філе, який я приберіг на неділю. Моєму самовладанню настав край. Брутально лаючись, я відігрався на сервізі – першому, що потрапило мені під руку. Розбитий посуд приніс мені невелике полегшення. Понівечена яловичина полетіла слідом за ключем, і, так само, не хотіла розлучатися з ракетою, кружляючи біля неї, як другий штучний супутник, регулярно, кожні одинадцять хвилин і чотири секунди викликаючи короткочасні сонячні затемнення. Щоб заспокоїти нерви, я до вечора займався визначенням супутника – переможця. За моїми підрахунками – перемогла яловичина: протягом найближчих шести мільйонів років, філе наздоганятиме ключ, обертаючись навколо ракети по орбіті, а потім обжене його.

 ;)  (tu)
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Відомо. Вже був наблизився. 30 липня. Я його тоді сфотографував.

Показати зображення...

Нічого собі! Ви живий астроном? Справжній? )))
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Нічого собі! Ви живий астроном? Справжній? )))

Живий, але не справжній. Аматор.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Живий, але не справжній. Аматор.

Ну, фото Марса таке доволі «насівське».
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

на юге я тоже заметил такую крупную которой раньше не было
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Ну, фото Марса таке доволі «насівське».

Дякую! не заперечую: дещо в мене здорово виходить.

Юпітер в червні:

   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Дякую! не заперечую: дещо в мене здорово виходить.

Юпітер в червні:

Показати зображення...

Яка краса.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Дуже дякую! Тепер засну.
 (tu)
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Яка краса.
... бо поки себе не похвалиш - ніхто не похвалить! :D

https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=714695.120
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Пи Си: там рубль 68 пробив!
Добраніч! ))))))
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Вже кілька ночей поспіль помічаю на південному сході порівняно невисоко над горизонтом дуже яскраву зірку. Вона і зараз там. Хто знає - що це?
Також дивно мені, що раніше її не помічав.
:facepalm1:
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

... бо поки себе не похвалиш - ніхто не похвалить! :D

https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=714695.120

Пропустив я цю тему. Фотки супер!  (tu)
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Пропустив я цю тему. Фотки супер!  (tu)

Дякую! :)
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

:facepalm1:

Якби я знав, що це Марс, то не назвав би це зіркою.
Крім того, нам, поетам, можна.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Gizmo, фотки супер! Ніколи не забуду як батько приніс колись зі школи телескоп і ми дивилися на Місяць і Сатурн з кільцем.
   
Re: ФЗВ: Що за зірка?

Gizmo, фотки супер! Ніколи не забуду як батько приніс колись зі школи телескоп і ми дивилися на Місяць і Сатурн з кільцем.

Дякую, Бурлі!

Під'їжджай колись сюда, зможеш подивитися ще раз:

5:0x43973115d5917fad!8m2!3d44.91791!4d-76.9394701" rel="nofollow" class="bbc_link" target="_blank">https://www.google.com/maps/place/Dark+Sky+Preserve,+North+Frontenac/@44.91791,-76.9416588,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4cd3ab7ae5fe415 5:0x43973115d5917fad!8m2!3d44.91791!4d-76.9394701
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія