Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

 Весна 2019. Знову в Польщу.
   У квітні знову у Польщу. Цього разу на підприємство, де працював минулої зими. Там під час роботи не дихаєш шкідливим пилом тому що.
   Колектив як колектив. З першого погляду ми ніби нормальні люди та як у помешканні понапиваємось…
   На роботі сухий закон (перевірити алкотестером можуть в будь-який момент) та от обстановка не дружня.
   Звичне явище: Бригадир їде на автонавантажувачі, зупинився біля верстата й дивиться на працюючого. Той здивовано: - Що не так?
   - Ножиці прибери з дороги,… твою мать!
   Спочатку подібне дивує а потім звикаєш. Поляки дивляться на нашу поведінку й тільки головами хитають.
   Пропрацював один із наших дозволений біометрикою термін й виїздив. Я працював у другу зміну отож вирішив провести колегу на зупинку. Обнялися, побажав щасливої дороги...
    Вранці бригадир звинуватив мене, що я при провожанні зайшов у їхню кімнату й поцупив пауербанк (накопичувач енергії для підзарядки мобільників) та крем для гоління. Я клявся, що у їхню кімнату навіть не заходив.
    - А мій земляк при розмові по мобільному заявив що нічого з кімнати не крав і що ти таки заходив за його сумкою.
    - Та мені той пауербанк ні до чого – зарядку маю. Крем для голінн теж – електробритвою голюсь тому що. Можу привселюдно перехреститися та ікону поцілувати.
   Славко не повірив. Той йому односельчанин а я хто?
   Наша домовласниця якось висловилась в тему: - Я 15 років по світах гроші заробляла, щоб побудувати собі цей будинок. Ми поляки тут та на чужині завжди дружні, тримаємося один одного, відстоюємо свої права, довідуємось про проблеми кожного співвітчизника й витягуємо із всякої ями. Грузини з нами працювали. У них подібне відношення один до одного. А от у вас…
   В цей момент пригадалися слова вірша:
 Хоч прапори здіймай до хмари,
 Під саму шию шаровари,
 На лобі тризуб намалюй –
 І був холуй і є холуй.
    В перші дні праці у колеги закінчилися пігулки від тиску.
   Спекотного дня йому стало зле. Шефова (власниця підприємства) вмить принесла валідол та склянку води. Викликала карету невідкладної меддопомоги. "Швидка" прибула напрочуд швидко. Зміряли тиск, дали укол. Шефова повезла Олега до приватного кардіолога, оплатила обстеження а потім підвезла до поменкання.
   Спека страшенна та ще й до того працюємо на сонці. Облився водою й намочену бейсболку на голову. Через 20 хвилин вона вже суха. Періодично мусили повторювати обливання. А інакше ж ніяк… І не присядеш – відеокамери скрізь. Декілька разів заходив в туалет, щоб дві-три хвилини перепочити на унітазі.
   
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Олег, з котрим одночасно прибули на металобазу, отримав першу зарплату й заявив: - Власниця підприємства зі мною поступила по-людськи отож я повинен їй чимось віддячити.
   Купив у супермаркеті горщик із квітами, зайшов у кабінет й вручив в подяку за турботу. Шефова була шокована такою вдячністю але під тиском компліментів взяла й поставила подарунок на підвіконня..
   Настав час нам повертатися. В останній день до нас підійшов службовець й вручив кожному по конверту. Ми були шоковані – до нас ще нікого не преміювали при поверненні. В конверті Олега виявилося 200зл. А у моєму 100.
   Олег пояснив: Власниця мені віддячила за ті квіти а ти пройшов прицепом. Ми виїздимо в один день отож їй якось незручно було одного преміювати, а другого – ні.
    Люди, знаєте, різні. Олег є середньостатистични м представником нашого народу.
    Живемо в одній кімнаті, працюємо поряд. Лежимо в ліжках й колега час від часу зі словами "Ой, б***ь!" гучно псує повітря.   
    Випив пиво а банку пожбурив в кущі. З'їв шоколадний батончик а обгортку під ноги. В супермаркеті ховає за пояс то дезодорант, то станочок для гоління, то шоколадку. Заграє з касиркою, щоб цим самим відволікти її від підозри про крадіжку.
   І при тому всьому у нього Біблія та іконки на тумбочці, хрестик на грудях.
  Пішли в місто купити обновки. Перед тим Олег випив пива. Зайшли в магазин. Я купив собі джинси, Олег футболку.
  Каже до мене довірливо: - Так хочу сцать, что пиз.ец. Вот стоит бутылка, я её возьму и в примерочной в неё отолью.
  Я ошелешено: - Та ти з глузду з'їхав! Мо в магазині є туалет? Запитай.
  Продавщині сказали, що немає.
  Олег при виході дав мені потримати покупку а сам кудись побіг. Прибіг й розповідає як оригінально в людному місті відлив: - Прислонился к авто и сделал вид что открываю дверцу а сам тем временем облегчился…   
  Я в магазині надягнув на себе обновку отож зараз шукав очима урну, щоб викинуті зношені джинси.
  Олег до мене: - Дай сюда!
  Взяв і швирнув у підворітню.
     Йде назустріч дівчина. Олег загоплено: - Пиз.ец какая жопа!
     Дівчина у відповідь чемно відповіла на привітання. (Подумала що це у нас так вітаються)
     В людним місцях мова пересипана прибутками: "Тишина, спит тюрьма!", "Ипанутся, кони гнутся!", "О, я ипу бабу Ягу!»
     Іноді філософствував: - Тяжело но главное что жив, здоров и на воле...
   Чомусь подумалося: Якби нас усіх поголовно переселити у Польщу а поляків до нас то… То через рік-два на заселеній нами території Польщі був би наш безлад, а на нашій заселеній поляками – процвітання.
     Спакували сумки й мій колега став перевіряти чи не забув чого. Не виявилося вишуканого дезодоранту, котрий він купив за 120зл.
     Підозра впала на мене отож зі словами "Ипанутся кони гнутся" я став розпаковувати сумку для доказу невинуватості. Тим часом Олег здогадався заглянути у свій пакет.
    Чую радісний голос: - О, я ипу бабу Ягу! Дезодорант в пакате!
    Ніяково вибачився.
    Я на те: - Та ладно. Тишина спит тюрма.
     По дорозі на автовокзал я нагадав колезі про борг - 4 зл. Він до мене повчально: - Из-за моей доброты ты прицепом премию 100зл. получил и ещё требуешь от меня вернуть каких то 4 злотых…
     Я винуватим тоном: - Ти правий. Мир-дружба. Тишина – спит тюрма. Часовые охраняют наш личный покой!
     В автобусі пили вино. При прощанні обнялися й розійшлися друзями.
     Прибув на автовокзал на світанку. Дивлюсь: троє бомжів риються в урнах для сміття та лаються при розподілі "здобичі". Поряд дрімають 5 бездомних собак.
    Вітер розвіює целофанові пакети, папірці. І я пошепки сказав: - Впізнаю тебе, моя рідна земля. І тебе, мій народ...
 :facepalm1:
   
час сідать за другу книгу
очевидно що перша не мала комерційного успіху, бо тема не була цікава русифікованим хахлам
тема про заробітчанство - значно більш перспективна
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

час сідать за другу книгу
очевидно що перша не мала комерційного успіху, бо тема не була цікава русифікованим хахлам
тема про заробітчанство - значно більш перспективна
Так, а я про що?
 B-)
На Рівненщині впродовж січня – червня чисельність населення зменшилася на 2255 осіб.
 Як повідомляє держстат, це відбулося за рахунок природного (на 1458 осіб) та міграційного скорочення (на 797 осіб).
Зараз чисельність населення області становить 1155 тис. осіб.
Кількість народжених у січні – червні становила 5959 осіб, померлих – 7417 осіб.
https://rivnepost.rv.ua/news/na-rivnenshchini-zmenshilasya-kilkist-naselennya
 :shuffle:
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Зараз чисельність населення області становить 1155 тис. осіб.
Кількість народжених у січні – червні становила 5959 осіб, померлих – 7417 осіб.

Програма міжнародних партнерів виконується успішно!
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Я зараз в Познані. Дуже часто в місті чути українську мову. На автовокзал кожні півгодини заїздить автобус український
   
Я зараз в Познані.

велотуризм?
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

велотуризм?

скорее work & travel  [ua]
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Антік, нафіга так багато пишеш? Просто став цей смайлик  :facepalm1: , дальше і так все зрозуміло.
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Я зараз в Познані.
до речі, як там  склалось з роботою?
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

до речі, як там  склалось з роботою?

Я ж поки що на курсах навчаюсь. Потім після екзамену та отримання дозвольного документу, повернусь в Україну, і потрібно відкривати робочу візу і вже їхати на роботу. Навряд до роботи стану раніше листопада
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Я ж поки що на курсах навчаюсь. Потім після екзамену та отримання дозвольного документу, повернусь в Україну, і потрібно відкривати робочу візу і вже їхати на роботу. Навряд до роботи стану раніше листопада
Ти мене вбив! Покинув єнергетику?
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Ти мене вбив! Покинув єнергетику?


Костя, там немає роботи. Три місяці робиш - вісім місяців сидиш. Плюс затримка зарплати. ДЕТЕК  майже повністю відмовився від підрядників. Гроші після виконаних робіт або не платять зоасім, або з шаленими затримками. Акти ріжуть. Коротше поки що в нашій єпархії жопа
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Цю розповідь я закинув на "Український політичний Дурдом" https://forum.durdom.in.ua/viewforum.php?f=1
Гілка протрималася з обіду до вечора. Зайшов прочитати коментарі і...

Вам заборонено доступ до форуму до 01 березня 2020, 03:00.
Зв'яжіться, будь-ласка, з адміністратором форуму для отримання додаткової інформації.
Причина: графоманистий шмарій
Доступ до форуму заборонено для вашого облікового запису.

 Іпанутца, кони гнутца! - як в таких випадках казав мій кореш.  8-:
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Я ж поки що на курсах навчаюсь. Потім після екзамену та отримання дозвольного документу, повернусь в Україну, і потрібно відкривати робочу візу і вже їхати на роботу. Навряд до роботи стану раніше листопада

чув що ви дальнобійником, то оце з 4 на 5 вересня у нас з сином сусідки спільне чергування на арендованому товариством рибалок ставку.
Він якраз перші три місяці вже від'їздив по Європі на фурі.
Якщо буде щось цікаве, то й тут викладу.
З того що знаю:
наймався через Польщу, база в Німеччині, 2 неділі стажування проходив в Києві.
З грошей 12000 грн привіз, ще 400 з чимось Євро вислали, якась частина ще залишилась(це його мати розповідала, добровільно, не у відповідь на мої запитання  :)  )
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Пропрацював один із наших дозволений біометрикою термін

 :weep:  :lol:
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Чомусь подумалося: Якби нас усіх поголовно переселити у Польщу а поляків до нас то… То через рік-два на заселеній нами території Польщі був би наш безлад, а на нашій заселеній поляками – процвітання.
Згідний з цим і теж про це завжди казав.
Країну творять люди зі своєю ментальністю.

Нажаль, українцям європейської ментальності треба ще вчитись і набувати.
Ментальність має бути в крові, має набуватися з молоком матері. А це процес кількох поколінь.
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Костя, там немає роботи. Три місяці робиш - вісім місяців сидиш. Плюс затримка зарплати. ДЕТЕК  майже повністю відмовився від підрядників. Гроші після виконаних робіт або не платять зоасім, або з шаленими затримками. Акти ріжуть. Коротше поки що в нашій єпархії жопа
Впевненість в завтрашньому дні.

Ось, чого так бракує в Україні.
І ось, що є в Польщі.

Здавалося б, а що тут такого?
А якщо копнути глибше, то це кардинально все змінює.
Це та річ, яку не проміняєш навіть на тимчасовий одноразовий мільйонний заробіток.

Це та річ, завдяки якій, сильно не напрягаючись, ти можеш швидко все мати (завдяки кредитам) - дім, машину, меблі, комп'ютерну та побутову техніку, телевізори, телефони, інтернет, і спокійно спати, не боятися в завтрашньому дні, що все це втратиш.
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

:weep:  :lol:
Звичайно, що сама біометрика не дає право працювати.

Але польські працедавці виробляють потім українцям якісь дозволи на працю.
Але все одно, навіть з тими дозволами, ти не можеш бути довше, ніж передбачено біометрикою.

Як є у випадку Антіка, я не знаю.
Можливо там взагалі працюють без жодних дозволів, хоча навряд би працедавця так ризикував би.
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Згідний з цим і теж про це завжди казав.
Країну творять люди зі своєю ментальністю.

Нажаль, українцям європейської ментальності треба ще вчитись і набувати.
Ментальність має бути в крові, має набуватися з молоком матері. А це процес кількох поколінь.

А яким чудом ти, типовий хахол, вже в дорослому віці став європейцем? Переливання крові робив чи смоктав молоко якої полячки?
   
А яким чудом ти, типовий хахол, вже в дорослому віці став європейцем? Переливання крові робив чи смоктав молоко якої полячки?

певно, коли набув телевізора ,комп"ютерну техніку й телефони - так і став
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

А яким чудом ти, типовий хахол, вже в дорослому віці став європейцем? Переливання крові робив чи смоктав молоко якої полячки?
Мене так виховала моя родина.
Та й то, коли я перший раз приїхав в Польщу, десь 25 років тому, то був по їхнім міркам невихованим бидлом.
Це вже потім, з часом, дошліфував свою ментальність.

Антік чудово описав ментальність свого товариша.
Я, ніколи, навіть 25 років тому, не дозволив би собі обісцяти машину на вулиці.

В дитинстві, маючи десь 12-14 років, на екскурсії в Прибалтиці я вкрав в самообслуговуючому магазині пляшку соку. Після цього, ані разу ніде більше нічого не крав. А за цю вкрадену пляшку соку мені встидно до сьогоднішнього дня.
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

певно, коли набув телевізора ,комп"ютерну техніку й телефони - так і став
Про будинок забув.
Без цього - ніяк.
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Антік, ти автівку розмитнив?
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

:weep:  :lol:
в польше и венгрии зезволення гастерам украинцам на месте за 1 день выдают
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Антік, ти автівку розмитнив?
Ні. Там придбав авто за 660$. Тут платити за нього навіть по пільговому тарифу 2020$ + штрафи та послуги брокерів-шмокерів? Плюс витрачений час та "посаджені" нерви.  :(
Нах нуна...
Іпанутца, кони гнутца, - як говорив мій кореш.  :gigi: 
   
Re: Ех, побаяню. Заробітчанство у Польщі 2019. B-)

Ні. Там придбав авто за 660$. Тут платити за нього навіть по пільговому тарифу 2020$ + штрафи та послуги брокерів-шмокерів? Плюс витрачений час та "посаджені" нерви.  :(
Нах нуна...
Двоє з трьох моїх сусідів по вулиці, які божились, що радше втоплять (викинуть) свої бляхи, але не розмитнять - вже на українських номерах.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія