Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ: вікове погіршення зору

Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

В мене в окуліста при перевірці майже все ок - 100% і 90% зір. Але зараз не можу прочитати той друкований шрифт, який ще 5 років тому спокійно читав. При чому то, що не можу прочитати зблизька - легше прочитати з пів метра. І головне - на екрані смартфону-планшету читаю спокійно дрібний шрифт без жодних окулярів.  Практично у всіх знайомих точно так само - з віком погіршується розрізняння дрібних деталей зблизька при поганому освітленні. Жодні операції цьому не зарадять так щоб надовго, це абсолютно вікове. Рятують "окуляри для читання", в тому нема нічого страшного, бо людина прекрасно бачить все що "не читання" і в повсякденному житті їй окуляри ніколи не будуть потрібні. Правда з окулярами для читання є нюанс - чим частіше їх використовувати тим більше очі до них звикають і ефект старіння закріплюється ще більше.
Але є кілька способів затормозити погіршення зору. В першу чергу вітамін А - в аптеках він ще йде як "ретинола ацетат". Наприклад коли я вживаю по капсулі в день біля місяця -  окуляри для читання стають майже непотрібні. Але вітамін А має бути в капсулах розчинений в жирі - той що у сухих комплексних таблетках організмом практично не засвоюється. Єдине що надлишок вітаміну А має побічні ефекти. Наступне - тренувати очі щодня. Тобто старатись читати паперові книги (це важливо - читати на екрані - очі навпаки садяться). Криво, косо, на витягнутих руках, під сильною лампою - але обовязково читати. Без окулярів звичайно. Не виходить читати звичну книгу - брати дитячу з великими буквами і поступово зменшувати шрифт. Третє - масажувати і "качати" очні яблука. Для цього в гуглі валом вправ і вони таки допомагають.
будут нужны очки для дали, когда для чтения будет уже +4,0 где то в возрасте 65-70
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

буду дуже вдячний! знайдіть, якщо можете

https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=1081954.msg24333359#msg24333359

Коротко по темі, якщо не брати лазерну корекцію, вона помагає 5 років приблизно, а потім повторити.

Дальнозоркість, потрібно окуляри для читання це вікове, розслаблення мязів.

Короткозорість, це щось з очима, потрібно їх носити постійно якщо ти не в приміщенні, особливо якщо їздиш на машині.

В усіх випадках я пітверджую, якщо не носити окуляри коли треба, буде боліти голова, бо очі пробують напружитись і адаптуватись.

Якщо не користуєшся окулярами, болить голова, і зір ще швидше погіршується.


========
Це важливо
Нарахунок вибору окулярів:
- Рецепт від лікаря.

- Якісна оправа. Скла Тавайнські 350 грн чи Німецькі 900 не принципово.

-чехол для окулярів жорсткий і відкривається у верх.

-засоби догляду за склом, бо зараз лінзи всі пластикові.

- Брати у спеціальному центрі де виготовляють по рецепту.

Крім збільшування є відстань між зіницями ока. У центрі де їх виготовляють по рецепту роблять не тільки лінзи вставляють але ставлять їх так щоб в оправі по конкретно твоїх очах. Якщо просто в магазині купляти, їх буде важко носити якщо не стандартна відстань між зіницями, в 63 наприклад мілімітра. Томі і треба рецепт. І тому якісна оправа щоб не мінявся цей кут.

В центрі брати особливо, якщо кожне око бачить по різному і тільки в центрі.








Останнє редагування: 11 жовтня 2020 16:37:41 від TimmiApostolMS
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

будут нужны очки для дали, когда для чтения будет уже +4,0 где то в возрасте 65-70
+0,5 уже проблема коли їдеш в машині чи велосипеді.

З віком може виправитись в інший бік.

   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

Окремо напишу, у всіх людей і атеїстів, є така вава, люди мають недолік у здоровю ,як покарання за ГРІХИ. Це у всіх нас, навіть не сперечайтесь.

Та правда в тому що ми не вічні, а стали жити довше, тому у нас всі вікові болячки до яких ми би не дожили в минулі часи, ніхто нікого не карає.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

+0,5 уже проблема коли їдеш в машині чи велосипеді.
Коли вікове то ні.
Бабуся до 90 років мусила в окулярах вишивати, для іншої діяльності ніколи не користувалась і прекрасно бачила що її внук витворяє в любому кутку двору.
Батькові 70+, читати без окулярів не може, але прекрасно і машину водить і з рушниці стріляє без нічого.
Мама аналогічно тільки читає в окулярах, але куховарить прекрасно без них.
Мені окуляри треба тільки щоб читати тексти розміром як етикетка на товарі, книги через раз.  Але спокійно воджу і навіть медкомісії проходжу в окуліста.
Справа в тому що вікове погіршення зору не повязане з далеко чи близькозорістю. Воно повязане з двома факторами - втратою чутливості зорових рецепторів (треба більше світла, саме тому на екранах читається краще) і втрата тонусу очних мязів (гірше і довше фокусуються), але це критично на дуже близьких відстанях, текст ніби двоїться.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

Коли вікове то ні.
Бабуся до 90 років мусила в окулярах вишивати, для іншої діяльності ніколи не користувалась і прекрасно бачила що її внук витворяє в любому кутку двору.
Батькові 70+, читати без окулярів не може, але прекрасно і машину водить і з рушниці стріляє без нічого.
Мама аналогічно тільки читає в окулярах, але куховарить прекрасно без них.
Мені окуляри треба тільки щоб читати тексти розміром як етикетка на товарі, книги через раз.  Але спокійно воджу і навіть медкомісії проходжу в окуліста.
Справа в тому що вікове погіршення зору не повязане з далеко чи близькозорістю. Воно повязане з двома факторами - втратою чутливості зорових рецепторів (треба більше світла, саме тому на екранах читається краще) і втрата тонусу очних мязів (гірше і довше фокусуються), але це критично на дуже близьких відстанях, текст ніби двоїться.
  Ти прочитав що я вище написав?

Так от, люди просто ігнорують що у них болить голова. Або списують на щось інше.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

это естественный процесс, начинается после 40-ка лет. только очки. операцию сделаешь когда появится катаракта и созреет

Саме так.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

  Ти прочитав що я вище написав?

Так от, люди просто ігнорують що у них болить голова. Або списують на щось інше.

При чомум тут голова, якщо окуляри треба тільки для читання. Якщо спробувати в таких окулярах навіть пройтись - то просто гепнешся бо нічого не видно. Що і має місце в описаних мною випадках. Це аналогічно як годинникарю треба лупа тільки поки він в годиннику колупається - то його теж голова має боліти без окулярів?
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

При чомум тут голова, якщо окуляри треба тільки для читання. Якщо спробувати в таких окулярах навіть пройтись - то просто гепнешся бо нічого не видно. Що і має місце в описаних мною випадках. Це аналогічно як годинникарю треба лупа тільки поки він в годиннику колупається - то його теж голова має боліти без окулярів?
Це спочатку. Потім окуляри потрібні і на вулиці. Просто щоб розлічати обличчя, читати написи. В мене для шиття/вишивання +3, для читання/компа +2.5. На вулиці окуляри ще не ношу, але надписи в ліфті і табло в метро вже не бачу.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

При чомум тут голова, якщо окуляри треба тільки для читання. Якщо спробувати в таких окулярах навіть пройтись - то просто гепнешся бо нічого не видно. Що і має місце в описаних мною випадках. Це аналогічно як годинникарю треба лупа тільки поки він в годиннику колупається - то його теж голова має боліти без окулярів?
Переказуєш радянські міфи, бо радянська промисловість не могла забезпеити окулярами, так заспокоювали людей.

Голова болить бо треба напружувати очі, людина списує це тиск і перевтому.

В радянський час коли не могли дати всім окуляри кому треба і це був дифіцит вигадали цю байку що окуляри погуршують ще зір і що краще їх не носити, це не правда.

Реально починає боліти голова коли напружуєш очі, а ще стрес десь отримав. Мозок адаптується до проблеми, але не достатньо, бо треба напружувати роботу очей і мозку щоб бачити.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

Переказуєш радянські міфи, бо радянська промисловість не могла забезпеити окулярами, так заспокоювали людей.

Голова болить бо треба напружувати очі, людина списує це тиск і перевтому.

В радянський час коли не могли дати всім окуляри кому треба і це був дифіцит вигадали цю байку що окуляри погуршують ще зір і що краще їх не носити, це не правда.

Реально починає боліти голова коли напружуєш очі, а ще стрес десь отримав. Мозок адаптується до проблеми, але не достатньо, бо треба напружувати роботу очей і мозку щоб бачити.
При чому тут міфи я маю в тому числі приклад  своєї родини, нікому нафіг ніколи не треба  окулярів щоб бачити далі метра. І голова нікого не болить. 
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

При чому тут міфи я маю в тому числі приклад  своєї родини, нікому нафіг ніколи не треба  окулярів щоб бачити далі метра. І голова нікого не болить. 
Тому що вони звикли терпіти все життя, бо інакше назвуть нитиками. Навіть якщо прямо спитаєш вони з мовчать, у мене так батько вихований і мама. Тільки коли вже реально на нос падають тоді виявляється що це уже 10 років у них як болить. :facepalm1:
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

В окулярах навіть з дрібними діоптріями (0, 75) чую себе комфортніше.

 ;o
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

Більше того, люди, які все життя мали близорукість і носили окуляри - з віком починають читати без них.
...не дуріть людей...близорукіст ь назавжди...:)))
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

...не дуріть людей...близорукіст ь назавжди...:)))
Неправда.
Буквально позавчора дружина була у окуліста.
У неї з молоду -- близькорукість. То лікар сказала, що зір покращився. Було -2, а зараз --  -1.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

При чому тут міфи я маю в тому числі приклад  своєї родини, нікому нафіг ніколи не треба  окулярів щоб бачити далі метра. І голова нікого не болить. 
Голова болить. Більше того, якщо поганий зір, порушується координація рухів. Спитайте у офтальмологів, вони все пояснять.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

Друзі, вікове физіологічне погіршення зору се перш за все віковий вплив на кришталик який втрачає свою еластичність . І назва сій біді яку приносить із собою старіння - presbyopi.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

близорукіст ь назавжди

7000-9000 доларів допоможуть розпрощатися із близорукістю.

   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

Друзі, вікове физіологічне погіршення зору се перш за все віковий вплив на кришталик який втрачає свою еластичність . І назва сій біді яку приносить із собою старіння - presbyopi.
... яка починається після 40.
Саме так мені і сказала лікар позавчора і виписала нові окуляри.   :(

Одні для компа, другі -- для авто.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

читати ще проблем не маю, але бачу, що ситуація погіршується повільно.

Не знаю. Загально. Особисто просто замовив окуляри в пересічній "оптиці" чотири роки тому (коли руки стали "закоротки" щоб читати) :) Вік був 48 років. Тобто, гострота зору і якість не змінились, змінились характеристики оптичної системи (форма очного яблука). При чому окулярів відразу варто замовляти три пари - одна на роботі, друга вдома третю тягаєте за собою... Тоді вони не псуються всі одразу. Ну і там якщо сіли на них чи загубили - є запас.

Спостерігаючи дінаміку, розумію,  що за три роки комплект треба змінити. Ну, варіанти є контактні лінзи, але мені краще окуляри, я психологічно всяку фігню собі в очі пхати не можу.

Якщо катаракта - то гірше, треба замінювати кришталик на штучній. Але зараз то серійна копьютерна операція, що робится за три години з реабілітацією за добу і десь до 10000 грн за око. Нічого такого.

Головне, щоб не було хімічних/органічних  змін. Або відшарування сітківки, глаукоми. Тоді рятуватись треба терміново і не факт, що вийде... :(
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

Неправда.
Буквально позавчора дружина була у окуліста.
У неї з молоду -- близькорукість. То лікар сказала, що зір покращився. Було -2, а зараз --  -1.

 (tu)

Нормально. 98% вікових змін - у бік далекозіркості :)  Потим буде -0,5, потім 0, потім +1.... Ага... Потім окуляри від +1.5  :-B
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

В мене теж різні плюси в очах, без окулярів читаю Фуп тільки одним оком :D
Більш того, за рік з окулярами з різними лінзами це око стало гірше бачити .
Окуліст сказав: або сильнішу лінзу, або регулярно (2-4 рази на день) робити вправи. (Він ще рік тому таке казав, але ж хто б то робив...)
Вправи такі. Затуляєте долонею одне око (відкрите), а другим дивитесь по 5 секуд по черзі на вазон на вікні і на вулицю за вікном. Потім другим оком. Загалом кілька хвилин. Хоча б 2 рази на день. Очні м'язи мають накачатися :)
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=1081954.msg24333359#msg24333359

Коротко по темі, якщо не брати лазерну корекцію, вона помагає 5 років приблизно, а потім повторити.

Дальнозоркість, потрібно окуляри для читання це вікове, розслаблення мязів.

Короткозорість, це щось з очима, потрібно їх носити постійно якщо ти не в приміщенні, особливо якщо їздиш на машині.

В усіх випадках я пітверджую, якщо не носити окуляри коли треба, буде боліти голова, бо очі пробують напружитись і адаптуватись.

Якщо не користуєшся окулярами, болить голова, і зір ще швидше погіршується.

========
Це важливо
Нарахунок вибору окулярів:
- Рецепт від лікаря.

- Якісна оправа. Скла Тавайнські 350 грн чи Німецькі 900 не принципово.

-чехол для окулярів жорсткий і відкривається у верх.

-засоби догляду за склом, бо зараз лінзи всі пластикові.

- Брати у спеціальному центрі де виготовляють по рецепту.

Крім збільшування є відстань між зіницями ока. У центрі де їх виготовляють по рецепту роблять не тільки лінзи вставляють але ставлять їх так щоб в оправі по конкретно твоїх очах. Якщо просто в магазині купляти, їх буде важко носити якщо не стандартна відстань між зіницями, в 63 наприклад мілімітра. Томі і треба рецепт. І тому якісна оправа щоб не мінявся цей кут.

В центрі брати особливо, якщо кожне око бачить по різному і тільки в центрі.

63 мм это совершеннейшая норма, как у 95% людей. подойдут готовые очки 62-64 мм  их тоже 99% делают
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

Коли вікове то ні.
Бабуся до 90 років мусила в окулярах вишивати, для іншої діяльності ніколи не користувалась і прекрасно бачила що її внук витворяє в любому кутку двору.
Батькові 70+, читати без окулярів не може, але прекрасно і машину водить і з рушниці стріляє без нічого.
Мама аналогічно тільки читає в окулярах, але куховарить прекрасно без них.
Мені окуляри треба тільки щоб читати тексти розміром як етикетка на товарі, книги через раз.  Але спокійно воджу і навіть медкомісії проходжу в окуліста.
Справа в тому що вікове погіршення зору не повязане з далеко чи близькозорістю. Воно повязане з двома факторами - втратою чутливості зорових рецепторів (треба більше світла, саме тому на екранах читається краще) і втрата тонусу очних мязів (гірше і довше фокусуються), але це критично на дуже близьких відстанях, текст ніби двоїться.
повторю еще раз. когда в возрасте далеко за 60 твоя мышцы ослабеют так, что нужно будет +4,0  то для дали тоже уже нужны будут очки +1,0   +1,25 и так далее
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

...не дуріть людей...близорукіст ь назавжди...:)))
неправда, если близорукость небольшая, то после 40-ка лет она плавно переходит в норму и потом в плюс ( дальнозоркость)
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

63 мм это совершеннейшая норма, как у 95% людей. подойдут готовые очки 62-64 мм  их тоже 99% делают
Хай буде по твоєму.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

Голова болить. Більше того, якщо поганий зір, порушується координація рухів. Спитайте у офтальмологів, вони все пояснять.
сосуды в глазах лопаются, глаза краснеют.
особенно мужики, они бегут за первыми очками когда совсем пиз д ец
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

неправда, если близорукость небольшая, то после 40-ка лет она плавно переходит в норму и потом в плюс ( дальнозоркость)
В радянський час був міф про те що окуляри тільки погіршать зір і він скоріше спортиться, що не правда. Вони в нього свято вірять.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

Неправда.
Буквально позавчора дружина була у окуліста.
У неї з молоду -- близькорукість. То лікар сказала, що зір покращився. Було -2, а зараз --  -1.
Це не надовго, років за 2 пройде. В мене теж так було. Невелика близорукість приблизно в 40 років стала 100 відсотками, потім пішла в плюс.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

Не знаю. Загально. Особисто просто замовив окуляри в пересічній "оптиці" чотири роки тому (коли руки стали "закоротки" щоб читати) :) Вік був 48 років. Тобто, гострота зору і якість не змінились, змінились характеристики оптичної системи (форма очного яблука). При чому окулярів відразу варто замовляти три пари - одна на роботі, друга вдома третю тягаєте за собою... Тоді вони не псуються всі одразу. Ну і там якщо сіли на них чи загубили - є запас.

Спостерігаючи дінаміку, розумію,  що за три роки комплект треба змінити. Ну, варіанти є контактні лінзи, але мені краще окуляри, я психологічно всяку фігню собі в очі пхати не можу.

Якщо катаракта - то гірше, треба замінювати кришталик на штучній. Але зараз то серійна копьютерна операція, що робится за три години з реабілітацією за добу і десь до 10000 грн за око. Нічого такого.

Головне, щоб не було хімічних/органічних  змін. Або відшарування сітківки, глаукоми. Тоді рятуватись треба терміново і не факт, що вийде... :(
вариант контактные линзы - это вообще не вариант.
ой бля люди....
ты же не сможешь вынимать линзы каждый раз чтоб смотреть вдаль?
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

сосуды в глазах лопаются, глаза краснеют.
особенно мужики, они бегут за первыми очками когда совсем пиз д ец
Це зрозуміло, бо їм з дитинства нвязують що чоловіки на жаліються і не хворіють, і якщо боляче то маєш здохнути, але далі робити вигляд що не болить. Сакралізація хвороби, хвороба це тіпа покарання за гріх... за тисячі років нічого в цьому сприйнятті не змінилось.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

...не дуріть людей...близорукіст ь назавжди...:)))
Так, але деякий час здається що став бачити краще.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

Хай буде по твоєму.
у моей подружки бизнес такой. она даже сама точит эти линзы на станке. епт.  и все эти охерительные станки как космические корабли, все они без исключения делают только ЧЕТНОЕ расстояние между зрачками
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

у моей подружки бизнес такой. она даже сама точит эти линзы на станке. епт.  и все эти охерительные станки как космические корабли, все они без исключения делают только ЧЕТНОЕ расстояние между зрачками
що значить чотна відстань?
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

що значить чотна відстань?
63 это нечетное число. например несимметричное лицо 32 и 31 мм
но когда ты идешь заказывать очки то станок который вытачивает линзу не умеет точить 31,5 мм

тебе сделают очки 62 или 64 мм, и это совершенно нормально!
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

63 это нечетное число. например несимметричное лицо 32 и 31 мм
но когда ты идешь заказывать очки то станок который вытачивает линзу не умеет точить 31,5 мм

тебе сделают очки 62 или 64 мм, и это совершенно нормально!
Ясно, просто порахували що око в межах пів міліметра всерівно в фокусі лінзи, бо око наводить бінокулярний зір в межах цього допуску. Зробити точніше можна, просто немає змісту, бо бінокулярного зору це не принципово і точності наших очей. десь так.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

вариант контактные линзы - это вообще не вариант.
ой бля люди....
ты же не сможешь вынимать линзы каждый раз чтоб смотреть вдаль?
Чомусь люди вважають, що контактні лінзи це вихід. Насправді в цій ситуації зовсім не варіант.
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

  04.10 помітив пропущений виклик від однокласника з котрим товаришуємо з дитинства. Саша два роки як повністю осліп - скоріше всього далася в знаки чорнобильська зона де працював на "швидкій". А мо ще й до того випив "пальонки" із домішками метилового спирту. Тут х/з. В "Чорнобильській лікарні" лікували, лікували...
  Провідав а він мало не плаче - позавчора поховав онука, котрий напередодні загинув в автотрощі. 24 роки. Мав дівчину й оце збиралися йти купувати весільні каблучки. Дівчина в реанімації. Мене під руки привели на поховання - я ж нічого не бачу...  :facepalm1:
  Розпили пляшку, поплакали...
  - А чи були якісь передчуття? - запитав я.
  - За тиждень до трагедії зі мною щось сталося - якийсь такий дивний стан тривоги огорнув мене: метався по хаті, плакав, кричав, молився, молився кричав та плакав...
  Отакеє то от...
   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

так, капали очі з метою розширення зіниць, на якихось діагностичних апаратах заглядали, на двох різних здається. сказали проблем, окрім віку нема.

Ну тоді не знаю. У мене теж все нормально, але зір падає в +, тобто, далеко бачу, а читати не можу. Зробила окуляри для читання :rotate:

читати ще проблем не маю, але бачу, що ситуація погіршується повільно.

проверьте, не прогрессирует ли такое заболевание, как ВМД - возрастная макулярная дегенерация.
особенно, нет ли т.н. "влажной формы".

срочно ! процессы необратимы, можно только замедлять

   
Re: ФЗВ: вікове погіршення зору

Ну да...лазером прижгуть, и вправду близорукости не будет,но через 5 лет оденешь очки от дальнозоркости. Купи классные очки и не морочь голову.

 
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія