Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль
1
29 серпня 2022 13:28:33
Панове дописувачі може щільно не працювали з т.з. волонтьоркою. Це складний бульйон. Бо волонтьорка у нас - це як зріз суспільства з як сплав найкращого позитивного, так і усіх наявних людських комплексів, недоліків і нашої хітрожопості..  І дуже великий контраст був між скажемо березнем, коли люди несли все, віддавали останнє, всі називалися волонтерами, і травнем, коли розтаяли фінансові подушки, прийшла психологічна втома і т.д. Знайомі львівські волонтери, які виручали нас сильно разом з УЗД  з доставкою в Київ амуніції в період транспортного коллапсу і навесні практично кожен день відправляли бусік вантажу,  в травні-червні жалілися, що нема чим заправляти машини, не говорячи вже про командировочні людям..  Тому зараз вижили найбільш організовані фонди, які отримують левову частку донатів з-за кордону і виділяють частину ресурсу на утримання власної структури, зарплату співробітникам - це може бути як на офіційному рівні як в ПЖ або у Притули, або неофіційно як в мілких фондах. Я досить спокійно відношуся до звинувачень, що волонтери "барижать" - як правило вони лунають від людей які самі не вкладаються копійкою в допомогу, не витраються на ремонт і заправку цих задоначених авто. Мені здається, що такі справи проти недоброчесних волонтерів повинна спочатку ініціювати якась громадська організація, а не сбу, дбр.. Бо це  схоже на імітацію активної роботи доблесними тиловими слідчими, які полюють на ФОПів замість роботи по агентам впливу або батальону Монако.
2
3 червня 2022 12:20:48
Зверніть увагу, місцевим зброю не дають.. Навіть шуцманам гвінтівки видавали, а ці в патрулях замість собачок сторожових. Довіру заслужити ще доведеться  - або кровью на фронті або продажем чогось цінного
3
12 травня 2022 09:59:12
Політичне керівництво "Свободной РОССИИ" повинно приймати рішення про доцільність створення Брянської, Воронезької, Бєлгородської та ін "народних республік" та формування відповідних підрозділів з важким озброєнням. Україна по-братерьскі надасть всю необхідну матеріально-технічну та людську допомогу.
4
28 квітня 2022 17:52:05
Є така міжнародна практика - військова техніка в лізінг або оренду. Хай домовляються про оренду 1 (одного) - нам вистачить - ракетного есмінця.  48 універсальних ПУ, в які можна запхати томагавки - їх все одно утілізувати скоро потрібно буде.  А так заодно в утіль піде ВМБ в Севасі або Новоросійську. Нам порти відкупорювати вже потрібно..
5
28 квітня 2022 12:55:32
Побуду і я розумною совою )) Панове! От Ви застрягли в категоріях минулого сторіччя..  В умовах, коли РФ зосередила всю ІТ-інфраструктуру на своїй територіі - DATA-центри це така собі кощієва голка.. Це обрушення одним махом фінансів, економіки, логістики, зв"язку і пропаганди. Впірьод, т.с. у світле минуле з "альо, баришня", фельдєгерською доставкою та металевими копійками і червінцями у туєсу.
6
23 квітня 2022 13:33:14
а ось такою мала б бути Богдана (

Хоча, якщо на-ходу буде дивізіон швидкого реагування на Caesar - теж буде великий прогрес в маневрі вогнем..
7
10 квітня 2022 21:05:54
Кацапи не читають та не сприймають інформацію, якщо вона не з зони .ру. Бо
- не розуміють інші мови
- тому шо відбите критичне мислення, це все сприймається як брехня та ворожа пропаганда
Тому паралельно з війсковою підготовкою та мілатарною агітацією *уйло витратило багато зусиль по зачистці навіть залишків всіляких травоядних лібералів.
За 10-15хв пошуку в гуглі/ФБ/ТГ відшукуються

01/03 – Маріуполь. Обстріл району Кірова ракетою «Точка У» - ФБ ООС / ukrinform - фото є
06/03  Russia is now using older Tochka-U missile launchers against Ukraine, as seen in Desnyanka, 40 km from the border with Belarus 
@CITeam_en / Мілітарний - фото + відео
13/03 – обстрел Авдеевки с применением Точки-У / / т-канал Павло Кириленко / Донецька ОДА (ОВА) - фото + відео
14/03 - Ракетний обстрел Донецка ракетой «Точка-У произошел с территории, подконтрольной российским силам - Conflict Intelligence Team Руслан Левиев
19/03 - біля Попасної збили з ПЗРК  «ТОЧКУ-У» / т-канал Сергій Гайдай/ Луганська ОДА  - фото
21/03 – Сбитая под Киевом Точка-У – ФБ Ruslan Korkunov - фото
26/03 - По Лісичанську Росія вдарила ракетою «Точка-У» / т-канал Сергій Гайдай/ Луганська ОДА  - фото
08/04 - Кореспонденти ВВС знайшли залишки ракети "Точки У" у селі Козаровичі на Київщині / BBC News - фото
09/04 – Это остатки "Точки" в Черниговской области  / ФБ Андрей Кудабеков - фото прилагаются

Пошук в *.ру дає тількі інформацію по 14/03 подану як обстріл х боку України або як збиття ППО ДНР української Точки.  Фсьо. Влаштовувати суперечки с цапами нема про що.
8
30 березня 2022 22:54:31
шшас тебе забанять за зрадойобство.
[/quote]
Да пох*.. Я тут пробігом.
А взагалі-то нашому МО потрібно креативніше, веселіше працювати.. Могли б, наприклад, взяти радянсько-російський досвід, домовитись про "оренду" декількох дивізіонів сучасної техніки, запропонувати правильним спеціалістам якісь правильні хх-кратні оклади, перетворити на кордоні Норманів та Стефанів в Назарчуків та Стефанчуків, по аналогічній схемі прикрити правильним ППО та радикально підсилити наші артбригади.
З авіацією, на жаль так не вийде - офіцера звя`зку в кабіну не посадиш..
9
30 березня 2022 20:28:01
у шведів є гармата FH77 / в мобільному варіанті Archer  - тіпа Богдани на максималках / - оце цяця.. балістичний обчислювач та система механізації дозволяють робити з гармати 3 послідовних постріли з розрахунком одночасного прильоту снарядів в одну точку.. Дальність бою до 40км, а керованим типа екскалібур до 50. Така іграшка дозволила б виносити КП дивізійного рівня, всю фронтову ППО та важку артилерію. Зато гроші попиляли на нах*р непотрібні корвети..
10
18 квітня 2020 16:33:42
параллельно этому видео посмотрите интервью Черновецкого Андрею Остапчуку "Как создал и продал «Правэкс-БАНК» за 750 млн.$ ". Одно из первых интервью, такое чванливое и самозакоханное, расслабленного от безделия дедушки.. Леня спокойно и откровенно рассказывает, как "шел" к успеху, как колотил свое состояние на кидалове и юридических аферах, немного расстраивается что заработал миллионы на стрижке лохов, а не миллиарды на стрижке государства.
человека надо оценивать не по его бла-бла, а по его реальным делам..
с чем Лёня-Космос попал в историю ? - добавляйте плз..
- песни с бабушками на крещатике
- "молодая команда"- Ирен Кульчицкая, Лесик Довгий, Сандей Аделанжа (где они, кстати ?)
- первый опыт засевания округов гречкой и прод.пакетами
- превращение мерии в офис по дерибану киевской земли (Омеля оказался практически святой в этом сравнении)
- подписание альтернативного генплана Киева, сильно идущего вразрез предыдущему генплану 2001г, чем прекрасно пользуются застройщики по спорным вопросам легализации застроек
- перетекание решалова по земельным вопросам под прокурорско-ментовскую крышу

у меня Лёня ассоциируется с персонажем завхоза 2-го дома Старсобеса, такой себе голубой воришка.. оценивайте после этого цену слов этого пациента.. Комменты, кстати, у Лёни под видео зачетные там - 99% хвалебных ботовых накруток.. Денег у Лёни явно на блог хватает )
11
24 грудня 2019 16:56:11
"Ганяти понти" то традиційно спеціалізація россійських ЗС. Виконувати реальні бойові задачі то трохи інше. У Марка Солоніна в декількох книжках є досить прискіпливий розбір дій радянської авіаціі, в т.ч. морської в різні періоди фінської та ВВВ-кампаній. Там "понти" перших днів війни швидко гасяться величезними втратами та міняються на апатію, безініциативність та боягузтво особового складу. Лише після довгого періоду селекції керівництва та льотного складу, оновлення мат.частини на нову, переважно лізінгову, та через ослаблення ППО/ авіації германії в жорновах війни на два фронта з`являється результативність дій морської авівції. Так, по офіційній статистиці успіхи радянської морської авіації в потоплені кораблів і суден склали
1941  - 2
1942 - 1
1943 - 13
1944 - 58
1945 - 109
витративши на це 17,3 тис бойових вильотів, тобто 158,7 вильотів на 1 ціль ( за книгою Мирослав Морозов "Торпедоносцы Великой Отечественной")
12
23 травня 2019 18:15:11
Хто не бачив: чому не можна довіряти будівництво церкви духовникам - традиційно іронічний стьоб від Корчинського
13
8 травня 2019 15:58:38
Один з кращих екскурсів по ляпам радянского танкобудування та особливостям бойового застосування можна послухати на каналі DROMADER DROM
Там багато спеціфічної начитки та аналітики, для військових "тєхнарєй" буде цікавий такий погляд на історію та ретроспективу військової техніки 
https://www.youtube.com/watch?v=Q7wtJBZYErw
Т-34: не состоявшийся "САМЫЙ ЛУЧШИЙ" О танках. Часть 6.
https://www.youtube.com/watch?v=1JzVI44MbXM&t=2s
ВСПОМНИТЬ ВСЕ… Про Т-34: ЛУЧШИЙ ИЗ ЛУЧШИХ. Сообщение №36. О танках.
https://www.youtube.com/watch?v=r6yHOgZ6TWk
Т-34: КАКОЙ ДОЛЖНА БЫТЬ ТАНКОВАЯ ПУШКА? Сообщение №40. О танках.
https://www.youtube.com/watch?v=gfIYCJlCHCU&t=3146s
О танках и героях. Сообщение №53. А ЕСЛИ ПОДУМАТЬ?
і там далі..
14
26 листопада 2018 16:00:22
Медвєдєв - то голова росіянської берегової охорони
"Заместитель начальника Пограничной службы ФСБ России — руководитель департамента береговой охраны вице-адмирал Геннадий МЕДВЕДЕВ"
https://www.mk.ru/politics/2017/05/25/yakhtsmeny-turisty-brakonery-fsb-sostavila-portret-narushitelya-morskoy-granicy.html
15
25 липня 2018 01:44:43
тут злі історики кажуть, що Білгород встиг тиждень побути першую столицею УРСР.. Так шо маєм право..
16
16 липня 2018 16:10:04
О! а я бачив цього чувака в ютубі - у нього був, як він казав, чудовий experience в Україні.
Мужик без знання мови та сільскої культури поїхав на 2 тижні в запоріжську глубинку до сім`ї переселенців.

Не думаю, що він правильно підписався як підприємець, швидше він тревел-блогер, але все одно мужику респект та уважуха.
Я так розумію, він почав свій experience конвертувати в журналістську роботу.
17
24 травня 2018 20:44:04
Основна проблєма флоту - він занадто дорогий і малоефективний, якщо не розвинуті супутні компоненти - розвідка, морська авіація, забезпечення і прикриття баз, і не відпрацьовані механізми іх взаємодії. Тому на поточному етапі "москітний флот" з арт катерів з ПТРК + сторожових кораблів -  це нормально.. У нас зараз немає засобів, щоб забезпечити "роботу" кораблю типу есмінець або крейсер - як тут волали про розпил радянської недобудови в миколаєві. Нама чим прикривати та наводити такий корабель.
До речі, у шведів колись були непагані наробки по мобільним береговим ракетним комплексам - а декілька батарей можуть зробити недоцільним перебування в акваторії азову військовим кораблям..
18
24 травня 2018 20:00:37
ПКР досить дорога іграшка.. в залежності від типу ракети 0,5-2млн вартість пуску. Готуючись до фолклендського конфлікту 82р аргентина змогла дозволити собі чи то 5, чи то 7 шт екзосетів придбати. І кожне застосування такої ракети - як окрема війскова операція. І коли брити завели свої кораблі в вузьку фолклендську протоку, аргентинцям довелось відмовитись від пкр і вдатися до самовбивчих бомбових атак по кораблям десанту і прикриття. Взагалі, найбільшими вигодонабувачамі з тої війни стали амеріканці, які на досвіді союзників почали активно вдосконалювати системи проракетної оборони, міняти компоновку і матеріали на бойових кораблях. В 87р американський фрегат, що патрулював в перській затоці був помилково уражений 2 іракськими екзосетами, але зберіг хід і самостійно повернувся до бахрейну.
В сучасних нових трендах - гіперзвукова ПКР, в розробку якої вкладаються росіяни і надпотужна балістична ПКР, яку доводять до ладу китайці. У американців все добре - вони не знають куди витрачати наявний запас гарпунів і томагавків. А для України "гуманітарка" навідь застарілими ПКР була б набагато ефективніша як стримуючий засіб порівняно, наприклад,  з розрекламованими джавелінами, які небезпечно навідь показувати на передовій..
19
14 травня 2018 03:06:18
Питання у іншому: для чого воно їм? У кількості одна штука псевдоавіаносець із групою прикриття не тягне на повноцінне АУГ. Ворогів далеко Китай не має. Кого, маленького і беззахисного, далекого, він збирається драконити?
[/quote]
Китай має заморожені територіальні суперечки з усіма сусідами. Найбільші з Індією - там майже 120 тис км2, а найзаплутаніші - в Південно-Китайському морі за мікроскопічні острови типу нашого Зміїного, навколо яких має бути окреслена економічна зона. Тут постійні тертя з Японією, Філіпінами, В"єтнамом і навіть Індонезією. Китайці зараз намивають в спірних водах штучні острови, щоб розширити свою економічну зону та закріпити присутність біля торгових шляхів. Сусіди, звичайно, ображаються.. Тому в новій концепції океанського флоту, що китай почав розбудовувати ще з 90-х років, проглядаються наступні ідеї:
- можливість захисту критично важливих для китайської економіки морських торгових шляхів на всьому їх протязі
- демонстрація сили щодо спірних островів в Південно-Китайському морі. Це вже спонукало Вьєтнам та Індонезію прискорити оновлення своїх ВМС.
- захист економічних інтересів та китайських інвестицій в різних куточках світу, закрема в африканських країнах та Південній Америці. Показовою, наприклад, була участь китайських ВМС та морпіхів в евакуації іноземців з Ємену під час боїв в Адені
- підтримання військового паритету з основним потенціальним супротивником - Індією, яка також оновлює ВМС, має свою авіаносну компоненту, та в випадку конфлікту може блокувати нафтові шляхи через малакську протоку та сировинні потоки з австралії
- ну і проблєма з Китайською Республікою Тайвань нікуди не розчинилася. Але зараз тут після запровадження політики одна краіна- дві системи можливість військової операції значно зменшилась, КНР буде робити спроби поглинути тайвань економічним шляхом
В любому випадку перед ВМС Китая не стоїть задача протистояти чи наздоганяти американський флот, а є досить прагматичні задачі для підтримання світової китайської економічної експансії
20
20 грудня 2017 21:48:16

Можливо я знову одягаю чорні окуляри, але з якого дива в України буде технологічна перевага? Коштів зараз немає, людського ресурсу теж, передових і прогресивних ідей зась, хіба що калька або з заходу або з "усского міра".
А чому ні? Гроші - то взагалі не проблєма - в світі постійний надлишок капіталу. Єдине, що україні потрібно буде знайти свої точки росту і нормально інтегруватися в європейску кооперацію. Зрозуміло, що зараз це сегмент ринку дешевої праці і первинної переробки, але це контрольна робота для нашого покоління. І я вважаю, багато знайомих так думає, що ключем до швидкого розвитку може стати лише відкритість країни - максимальна свобода для підприємництва, для творчості, особистих прав. Тому що лише вільна людина буде ефективно захищати свій дім і свою землю.
Претензію до плюсів я взагалі не зрозумів - вони роблять сучасний національний комерційний продукт. Якщо ви хочете зробити його таким відверто політизованим - мінстець -> УТ1 -> хєр він буде кому цікавим.  Можете на свої зробити щось цікаве, ФУП швиденько перемеле і естетичну і соціальну цінність проекту.
Про вивільнення від старих міфів і культурного полону руского, точніше совецкого міра я з вами погоджусь. Тільки в нас крутіше за любу версію "цивілізації". Я відстоюю думку, що потрібно не замикатися в собі, не огороджуватися - це завжди слабка позиція. Потрібна своя, зустрічна експансія, своя оновлена культура, модна для молоді мова, приваблива для світу картинка. Нам потрібно не боятись цього прилипшого до язика руського міра, а робити з нього опудало, розвалювати його зсередини, витягати звідти адекватних та талановитих людей. тоді все буде Україна!
21
20 грудня 2017 20:12:00
пздц, заспокоїв-вгамував  :D
А шо робить )) Це еволюція.. І лише наше сприйняття змін. Виживають не нейкрасивіші, а найпрудкіші. Ось мені, наприклад, подобається натуралізм фламандського мистецтва 16-17ст.. А сучасне скотились в примітивізм та абстракціонізм.. Зараз художник, що малює корівку або пейзаж грошей не заробить. Я не розумію, а шо робить ))
22
20 грудня 2017 15:33:07
В нашому (українському) розумінні вже потрібне "відродження". Навіть я не бачу передумов для цього, щоб не сказати більш відверто - НЕМОЖЛИВО. Занадто все про****но.
[/quote]
Я прошу Вас не сприймати все так занадто близько до серця.. Кожне нове покоління щось міняє, спотворює, і фактично створює нову культуру. Це нормально. Звичайно, ми хочемо збереження традицій, мови, відносин, але це неможливо - світ навкруги постійно змінюється. Інакше ми б з вами розмовляли, в кращому випадку, мовою гуннів, або аріїв,  а в гіршому - взагалі б не вийшли з печер.  Ми або приймаємо незворотність змін та посильно беремо участь в таких змінах, або залишаємось наодинці зі своїми горщиками та звільняємо місце молодим субкультурам, з яких можуть вирости нові традиції, або новим, більш агресивним цивілізаціям. Єдине, що ми можемо посильно робити - прив`язувати наші традиційні цінності до нових ідей та молодіжних трендів, творити спадкоємність мови і культури. Все інше - консервація, або "відродження" цінностей - це тупіковий шлях.
23
20 грудня 2017 11:59:04
Тобто ми повинні пожертвувати своїм конкурсом заради кацапів.
[/quote]
Стоп.. Проект відкритий для талановитих людей і це чудово. Це підвищує як загальний рівень виконавців, ставить планку професіоналізму для наших учасників. Це покращує бізнесову складову в капіталізаціїї проекту - на відомий в світі проект гроші самі йдуть, не потрібно клянчити держфінансування на убогі декораціїї.
Якщо вам потрібен конкурс "для своїх", то ви отримаєте на виході якийсь хуторковий "конкурс пєсєнной самодєятельності", на якому талант не виросте. Чому - я писав постом вище - здорова конкуренція породжує перспективи, замикання в собі - деградацію культури в тому числі.
24
20 грудня 2017 11:35:16
Так гарно ви все описали і ні про що...
Розумію, що мій допис нічого не змінить у вашому сприйнятті і рожеві окуляри ви не знімете, але може хоч хтось задумається, як нами маніпулюють.
Ви не зрозуміли сентенції написаного.. Якщо в мене рожеві окуляри, то у вас, мабуть, чорні непрозорі ))  Ви пропонуєте українцям поставити моральні самообмеження, заперечуючі саму сутність людської природи. В любому суспільстві "за ідею" готова рубатися незначна частка суспільства, а інша буде або підтримувати, або ігнорувати збудників стабільності. Ви пропонуєте ставити височенні паркани і будувати садочок біля хати, а світ в цей час готує міжпланетні подорожі та цифрове суспільство. Ви фактично говорите ідеями "русского міра", тільки з приставкою укр-. А в історії людства жодна цивілізація, яка замикалася на собі і самобмежувала контакти з зовнішнім світом не стала успішною. Я пропагую ідеї рухатися в трендах світового розвитку, робити НАШ світ привабливим та відкритим, збирати в світі, навіть "русском", прогресивні ідеї, забирати в них кращих людей. Зрозумійте, якщо на вашому боці буде  моральна і технологічна перевага, жодні ідеї "міра" - російського, або ще якогось - просто не зможуть тут вкоренитися.
Зверніть увагу на казахські ресурси - в них на "повному серьёзі" одна з основних тем для обговорення була про надання сім`ї Тулєшових укр громадянства - це Могілевська щось там ляпнула по ходу. Тобто "там" відношення до нас змінюється на краще, а значить ми зможемо краще відстоювати свої ідеї, розвивати свій бізнес, витягувати своїм прикладом постсовок з обійм "русскага міра".
Це якщо прагматично підходити і не оговорювати окремо творчу частину проекту.
25
20 грудня 2017 03:01:34
Пані та панове зрадофіли!
дивіться на цей світ трошки глибше і ширше.. І позитивніше ) Я вважаю, що цей сезон "Голосу" якщо і не був геніальної "многоходочкой", то його варто таким було зробити.
Ви ж розумієте, що наші внутрішні проблєми абсолютно по-іншому сприймаються ззовні.. Ви ж не надно переймаєтесь вивченням особливостей конфліктів десь в Сирії, Лівії, Мьянмі.. А тут ще фактор того, що всі пострадянські країни (окрім, мабуть, Прибалтики) сприймають нашу війну крізь призму і кальку російської пропаганди.
І якщо ми налаштовані вигравати цю війну, то її потрібно переносити з неперспективного для нас воєнного напрямку в формат психологічних операцій та економічної війни. І в цьому аспекті особливо важливо руйнувати підпорки, на яких тримається російська імперія. Однією з таких підпорок є Казахстан, в якому клан Назарбаєва подібно Україні кучмовськіх часів веде багатовекторну політику. Але на відміну від України прив`язка Казахстана та інших країн Середньої Азії до російського ринку набагато більша. І Казахстан це дійсно "окраїна" світу, і казахи останні роки намагаються інтенсивно "рубати вікна" в зовнішній світ.
Якщо ви подивитесь на казахські пабліки та новини, казахи досить ревносно слідкують за досягенннями своїх спортсменів, артистів. Я спілкувався з знайомими-вихідцями з казахстану, проглянув  казахські новини - для них виступ цієї талановитої дівчинки був важливішим, чим для нас, наприклад, виграш на Євробаченні.
7 млн переглядів в ютубі, жваве обговорення в соцмережах, порівняння з нафталіновим російським Голосом, третина країни до 4-ї ранку не спить, намагається зрозуміти мову, слухає сучасну українську музику, дивиться фінал українського шоу і з ентузіазмом шпарить в коммєнтах Дякуєм! та СлаваУкраїні! і пише які класні у нас люди. І це не тільки казахи, це аудіторія з усього СНГ та російськомовного далекого зарубіжжя. На очах розвалюється імідж людиноненависної бендерівської фашистської держави, що багато років аккуратно складавсься росіянськими ЗМІ. З`являється купа позитивних відгуків про Україну і про нас. Якщо ви проглянете на ютубі різні дорожні нариси, ви вже постаємо як нормальна цивілізована європейська (ну майже) країна. І всьо.. Нам не потрібно розмусолювати чим ми вирізняємось від сєпарів або "братів" за порєбріком. Тут будується майбутне, там залишається минуле. Це базис нашої моральної і психологічної перемоги та антидот від щоденних "зрад".
26
16 травня 2017 02:59:08
Тю..То ж Саша "Горный" - "понаєхавший" в Крим з Маскви-сіті чи то в 13, чи то в 14 році, по професії "блоххер" або дауншифтер по-сучасному, типовий Свирид Голохвастий по нашій классиці. За 3 роки життя в Криму вважає себе вже "карінним" кримчанином, навіть спробував влізти в місцеву владу в Коктебелі. Керівництво ЭХА МАЦИ тримає його колонку з-за рекордної кількості комментарів під його колонкою, в якій 90% дописувачів знаходять віддушину в стьобі над Сашею за його алогічність та навички цього "правдоборця" перевзуватись на-ходу.
27
11 травня 2017 01:55:10
В ЧИСТО ТАНКОВОМУ ПОЄДИНКУ танковий взвод Леопардів перекрошив би пару батальйонів тешо
В ЧИСТО ТАНКОВОМУ ПОЄДИНКУ танковий взвод Леопардів перекрошив би пару батальйонів тешок.
Почитав трохи про історію цих змагань, що йдуть з 63р і мали формат взводних змагань під назвою CAT - кубок канадської армії.
В CAT`1989 перші 6 місць настріляли екіпажи Лео-2, а янкі, що привезли новий Абрамс з 120-мм гарматою, пристойно виступили тільки  в нічних стрільбах. Після цього провалу пару років американці не виставлялись на змаганнях
28
10 травня 2017 21:53:00
Якщо пам’ятаєте, був такий польський фільм «Коли Сонце було Богом», там ще Богдан Ступка головного злодія грав. Там був епізод, коли перед битвою вікінги кричали бойовий клич «ОДІН !», а поляки, чи словяне «На СОНЦЕ !». Це неправильно. Вони повінні були кричати «РА»!, що в сучасному виконанні звучить як  «УРА» і означає зов Бога, та зов крові, яка в жилах бійців була красною
До чого це я згадав..
кРАсний – тобто кРАсивий, тобто богоподібний .
Звідси обряди жертвоприношення та клятви на крові. Кров це концентрована життєва енергія, джерелом якої є Сонце. Тобто підпис або клятва кров`ю для наших пращурів – це клятва іменем Бога, порушити яку означало зректися божественної опіки.
29
10 травня 2017 21:49:04
А можна взяти заступ і рити етимологію далі, додаючі деякий елемент фантазійності.
Наприклад, ось так:
Префікс в-/у- справді означає бути всередині чогось. А в корені кРАй виділимо внутрішній корень –РА- та подивимся що подібного ми можемо знайти в мові
-   РАй  - це зрозуміло що, місце куди всі хочуть потрапити
-   небокРАй – місце де зникає сонце або світло
-   РАдість – світлі, яскраві почуття, звідси традиційні слов`янські імена – Радомир/Радослав/Рада
-   о, ще таке – РАдити – давати слушну, світлу пораду. Як тут прив’язати зРАду я ще не знаю )))
-   РАнок – час появи світла
-   оРАти – перегортати землю на світло, на сонце
-   РОсти або РАсти -  тягнутися вище, до неба
-   дРАбина – це вже зовсім з формату гумору, але все ж.. Інструмент, щоб піднятися вище до неба
Можна ще шось таке пошукати, але зробимо такий висновок – край, країна – це наш спадок від часів сонцепоклонства, це похідна від арійського –РА-, що деякі дослідники визнають як божествену назву Сонця, звідси ми знаємо Амон РА – культ бога Сонця, що був привнесений в ДавнійЕгипет, Рама – одне з божественних імен Бога в індуїзмі, що значить «всерадуючий», а зараз актуальна в наших краях тема АРАТТи – цивілізації часів трипільської культури з яскраво вираженою символікою сонцепоклоніння.
30
10 травня 2017 21:47:20
Давайте ще дровенят підкину в цю «вічну» тему )))
Нема сенсу прив`язку робити до зовнішніх мов. Бо  німці не називать себе німцями, а китайці китайцями. І чомусь тільки росіяне називають себе «русскими»))
Потрібно виходити виключно з місцевого словоутворення.
Україна, Вкраіна, Оукраіна – все це означає «в краї», тобто рідній землі, або в межах свого краю.
Можна взяти етимологічний словник та опис, наприклад, Григорія Півторака  http://litopys.org.ua/pivtorak/pivt12.htm , та на цьому і ставити крапку.
31
9 травня 2017 21:02:16
там масксітки на всіх танках, крім наших ?  дойчі вже пошарпали свою по кущам )
думаю, то все творча самодіяльність, на заліковість же ніяк не впливає?
32
9 травня 2017 19:41:30
Что ты мелешь
Не тре на нєрви так падать..
ну давно це було, довелось в інет лізти
02/08/90 - вторгнення в кувейт, з 07/08/90 - Щит пустелі, з 17/01/91 - Буря в пустелі. Далі можна розводити срач на тему коли війна починається - коли приймається рішення або коли війска йдуть вперед. Але це все не по темі..
33
9 травня 2017 18:39:28
ну Тоу звичайно у Саддама не було, але французькі Мілани, радянські Малюткі і Фаготи були. Були б від них втрати, про них би кричали, розказували б яка це ефективна зброя..
в 90 почалася авіаційна фаза, 91 наземна  - шо тут не так
34
9 травня 2017 18:18:10
Тобто звичайним ПТУРом його не візьмеш?
під час війни в Затоці 1990р та Іракській кампанії 2003р не було випадків лобового пробиття Абрамсів, хоча там були окремі танкові дуелі з Т-72. Втрати танків були від пробиття в борт/корму з ПТ гармат або РПГ та від підривів на фугасах. Причому майже половина з втрат була з причин "дружнього" вогню - штурмова авіація часто "мазала" або Бредлі міг чергу в корму засадити. Пару своїх танків янкі засадили в болото і самі спалили, а ще один впав з мосту - це був один з небагатьох випадків загибелі всього екіпажу.
На виправдання іракців можна ще сказати, що в них ще не було тандемних боєприпасів та американці не йшли в атаку без попередньої авіаційної "зачистки" танконебезпечних ділянок.
35
8 травня 2017 14:47:21
Проти Абрамсів, та ще й які в обороні, наші не мають шанс. Абрамси здалека луплять пушками, до них навіть не приблизишся.
А як влучення там фіксують? лазерними імітаторами?
36
8 травня 2017 14:10:32
Не дуже зрозуміло, що такого особливого вночі в зовнішній температурі тиску, швидкості вітру та відстанню до цілі в порівнянні з днем.
Вночі потрібно бачити куди їхати і стріляти, а в "ночніках" наше відставання в техніці завжди було колосальним. "По-паспорту" у модернізованого Т64бв дальніть нічної стрільби складає аж 1,5км, фактично я не знаю в ато випадків нічних танкових боїв - танкісти завжди з сутінками виходили з бою. Росіяни частину своїх стройових т-72 модернізували французькми прицілами та тепловізами - одну таку машину, здається під іловайськом захоплювали.
37
8 травня 2017 11:53:56
ну, якщо не буде нічних вправ, найскладніше нашим буде в стрільбах. Все ж різні покоління танків. В сучасних моделях більше половини вартості танку може складати електроніка. Так, в Леклерку балістичний обчислювач дає автоматичну правку на кожен постріл з урахуванням зовнішної температири, тиску, швидкості вітру та зміни відстані до цілі. Справді, важко порівнювати сучасний танк вартістю 6(леопард)-12(леклерк) млн долл з нашими поновленими машинами. Але повторюсь, вдень за рахунок тренованості за злагодженості екіпажів в наших є шанс витягнути. Вночі, звичайно, тут без варіантів )

Повна версія