Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль
2
26 вересня 2018 22:11:36
Порох оригінал. Точнісенько скопіював трампівський прикид.  :facepalm1:
...Я тоже обратила на это внимание... :D

...скреативили на пару...Барыга у Трампа костюм с галстуком сремиксил...а его жёнушка у Трампихи туфли "слизала"... :gigi:
У Марини взуття чорнобіле.
3
31 серпня 2018 15:14:02
https://hromadske.ua/posts/konstantynopolskyi-patriarkh-povidomyv-patriarkhu-kyrylu-pro-vprovadzhennia-avtokefalii-v-ukraini
Константинопольськи й патріарх повідомив патріарху Кирилу про впровадження автокефалії в Україні
31 серпня, 2018 14:09 
Константинопольськи й патріарх Варфоломій повідомив Московському патріарху Кирилу про впровадження рішення про автокефалію в Україні.

З такою заявою після закінчення зустрічі двох престоятелів виступив митрополит Гальський Еммануїл, відповідальний за процес подання Томосу Україні. Про це повідомляє кореспондент Громадського з місця події.

«Константинопольська Церква сильна і у неї є можливості по всьому світу. Вселенський патріархат з його довгим життям і досвідом — перша церква в православній родині, він відіграє особливу роль. Тому рішення іноді виходять звідси. Головне питання, яке обговорювалося, — питання ситуації в Україні. Ви знаєте, що там розкол, що триває більше 25 років. Вселенський Патріархат вирішив використовувати всі шляхи, щоб вирішити питання надання автокефалії Українській православній церкві. Рішення було ухвалено в квітні. І ми імплементуємо це рішення. Про це було повідомлено Патріарху Кирилу під час його візиту» — зазначив Еммануїл.

Ієрарх наголосив, що питання подолання церковного розколу в Україні залишається важливим для Вселенського патріархату.

Розмова патріарха Варфоломія з патріархом Кирилом тривала дві з половиною години. Велику частину часу ієрархи розмовляли тет-а-тет у присутності перекладачів.

На початку зустрічі Патріарх Варфоломій тепло привітав гостя з Москви, проте відповідно до церковного протоколу не став називати його «Святійшим», натомість вживаючи слова звернення «Блаженство», що свідчить про верховенство Коснтантинопольског о патріарха.

Також Варфоломій нагадав Кирилу про його вчителя, одного з найбільш ліберальних ієрархів РПЦ часів Радянського Союзу митрополита Никодима (Ротова). Зі свого боку Кирило нагадав Варфоломію, що вони знайомі з 1977 року.

Сам Кирило на запитання журналіста про те, як пройшла зустріч сказав «добре, добре».

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило прибув до Стамбула на зустріч з Константинопольськи м патріархом Варфоломієм.

З 1 по 3 вересня у Стамбулі відбудеться загальне зібрання єпископату Константинопольсько ї Патріархії. Очікується, що на ньому обговорять питання про створення єдиної помісної української церкви.

У Російській православній церкві відреагували на заяви президента України Петра Порошенка про «твердий намір розрубати зв’язки» з церквою РФ. У РПЦ Московського патріархату заявили, що це було «відчайдушною спробою утримати владу».

Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Як повідомлялося, в УПЦ Московського патріархату заявили, що томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.
4
28 липня 2018 12:58:45
https://we.org.ua/history/gulyajpole-vilna-derzhava-batka-mahno/
  У економіці “Гуляйпільської республіки” перше місце займали інтереси селянства, збереження вільного ринку. Ця мета була ідеологічно обгрунтована і закріплена на I районному з’їзді фронтовиків-повстанців, який відкрився 23 січня 1919 року в селі Велика Михайлівка. Соціально-економічна програма була остаточно закріплена на II з’їзді повстанців Гуляйпільського району. Серед її основних тез були наступні: заборонити проведення продовольчої диктатури радянської влади, боротися за економічну свободу селянства. Втім, методи досягнення цієї благородної мети були далекі від законних. Наприклад, інспектор-контролер Третьої Української армії Яків Сельцовський докладав: “.бригада Махно на станції Роды 30 березня захопила 50 вагонів з цукром, 13 квітня – на станції Стульнево – 7 вагонів з борошном, 15 вагонів фуражу”. Всього за весну 1919 року військами Н. Махно було реквізовано таким чином 90 вагонів продовольства і пального.       Махно ніскільки не турбувало, що захоплені ним ешелони мали своїх відправників і адресатів. Експропріюючи продукти і створюючи недоторканний запас, він в той же час вживав заходи для захисту населення від продрозкладки. Комісарів, що проводили її, Махно відкрито оголосив ворогами народу. Пункт другої наказу № 1 від листопада 1919 року свідчив : “Ворогами трудового народу є також ті, хто охороняє буржуазну несправедливість поневолення, тобто радянські комісари, члени каральних загонів, надзвичайні комісари, що роз’їжджають по містах і селах і катують трудовий народ, не бажаючий підкорятися їх продовольчій диктатурі”. На Гуляйпільщині були скасовані податки з селянства до державного бюджету, Декрет об націоналізації землі, заборону купівлі-продажу.


Зі спогадів моєї прабабусі, що розказував мені батько. Махно розтрілював мародерів зі свого війська. Мій прадід Калиник був махновцем.
5
15 липня 2018 18:13:31
В Запоріжжі повернули у властність України:
- алюмінієвий комбінат (забрали у Русал залишились голі стіни, все обладнання вивезене за часів Януковича)
- тітано-магнієвий комбінат судовим рішенням частину акцій Фірташа
6
14 липня 2018 13:24:11
Реццццепт ! :))
Я пол-утра лопатила Инет - фигня какая-то....в каментах у каждой второй взрывается...
всё то же, что и с огурцами. Просто засолить можно. А потом закатать.
Та я вообще не закатываю огурцы - я ленивая шописец :) Просто специи, хрен, зонтики, чеснок - все в банку, чистая вода - и под термоусадочную крышку. И в погреб. В январе  - самое то :)
так саме можно заквасити кабачки
7
14 липня 2018 13:20:32
кабачки закриваю в томатному соку.
В киплячий сік кидаю на 2 хвл шматочки кабачків (5 см), розкладаю в чисті банки та заливаю киплячим соком, закручую.
Цього року вперше теж саме робила в сливовому соку.
Сіль і спеції за смаком. все пробую
8
13 липня 2018 20:04:21
Плакат з Судоплатовим  зірвали, але в Запоріжжі дуже багато бігбордів на блакитному фоні білі літери УКАИНЕ НУЖЕН МИР!
такі як в Кривому Розі
https://www.0564.ua/news/2051109
Криворожский депутат обратится в СБУ по поводу билбордов "о мире" от тех, кто принес войну, - ФОТО

Криворожский депутат официально обратится в СБУ по поводу билбордов о мире от людей, принесших войну в Украину.

Об этом сообщил депутат горсовета Юлий Морозов ("Сила людей") на своей странице в Facebook.

"Город заполонили билборды "Украине нужен мир". Не будем сейчас о содержании, но судя по брендбуку и подходу - это "проделки" беглого отмывателя денег януковичей, бывшего министра доходов и сборов, макеевчанина Клименко, который сегодня официально "скрывается от органов прокуратуры".

Это я уже не говорю о нарушении мелких деталей закона о рекламе. Сейчас речь идет о циничных призывах к "миру" от людей, которые принесли войну в Украину ...

Готовлю официальное обращение в СБУ с требованием разобраться - а это будет несложно при желании - кто размещает билборды от имени преступника (а судя по всему - это только начало "рекламной кампании" и "продолжение следует") и срочно демонтировать эти плакаты.

Но, Служба безопасности Украины, можете уже реагировать, чтобы потом не было поздно", - написал Морозов.

9
11 червня 2018 18:06:33
підписала
10
27 травня 2018 17:53:12
 Ніяких "Браття" не було
Координатор у С14 Сергій Мазур
https://www.facebook.com/profile.php?id=100021000394552
11
27 травня 2018 16:20:59
https://hromadske.ua/posts/pobyttia-pensionera-bilia-lisovoi-dyrektor-rynku-rozirvav-dohovir-z-vlasnykom-kiosku
Побиття пенсіонера біля «Лісової»: директор ринку розірвав договір з власником кіоску
27 травня, 2018 12:39 

Олександра Чернова
Директор «Базару на Лісовій» Артем Антонов повідомив Громадському, що одразу розірвав договір із арендарем Михаїлом, який торгував у кіоску, працівник якого вдарив пенсіонера.

Про це повідомила кореспондентка Громадського.

Вона розповіла, що перед погромом кіосків він показував цей договір людям, які вимагали від нього компенсацію чоловіку за зламаний ніс. Він також додав, що подаватиме заяву до поліції за псування власності.

27 травня на ринку біля метро «Лісова» у Києві погромили кіоски, працівник одного з яких побив пенсіонера.

Спочатку повідомлялося, що ймовірно погроми влаштували представники праворадикальної організації С14, проте пізніше організація опублікувала спростування цієї інформації.

Раніше на ринку демонтували  вивіску кіоска, біля якого стався конфлікт 26 травня, коли продавець вдарив військового пенсіонера.
12
26 травня 2018 16:35:37
народ , з вами все гаразд? ;)
Я би на твоєму місці поміркував з ким не гаразд…  ;)
ну так не я ж одушевляю залізяки! :D
Шановне панство, не сваріться.
burlington запитує мовою login для мережі сервера та адміністратора.
За росповсюдження мови за кордоном йому подяка.
Давайте накидаємо йому, як би ви назвали сервер та адміністратора з почуттям гумору.
13
26 травня 2018 14:09:11
сервер - джерело
ноут - характерник
14
26 травня 2018 10:37:32
Ну давайте люди якісь ідеї, наступне з ряду опублікованого вище :) Пішов спати, всім доброго дня.
пташка - літаю
бджілка, наймит, вол - працюю
Єней, болід - моторний, швідкисний
15
26 травня 2018 09:18:44
пташка
дякую, а які ще є гарні українські слова?
Які дії Ви виконуєте на своєму комп'ютері, так і називайте.
17
24 травня 2018 21:08:19
а можно сначала в Запариже мост домучать, а?
Будують через Старий Дніпро, але ДУЖЕ повільно
18
18 травня 2018 08:41:29
В Запоріжжі люди в вишиванках їздили в маршрутках безкоштовно
19
14 травня 2018 10:05:36
https://rus.azatutyun.am/a/29225096.html
Премьер-министр Армении Никол Пашинян накануне вечером прибыл в Сочи для участия в саммите Евразийского экономического союза (ЕАЭС).

Перед вылетом Пашинян показал в прямом эфире на своей странице в Facebook борт номер один, на котором он вылетал из ереванского аэропорта «Звартноц».

Согласно сообщениям СМИ, армяне, проживающие в Сочи, устроили премьер-министру Армении теплый прием. По прибытии в Сочи Пашинян посетил местную армянскую церковь Сурб Саркис, где собралось много людей, чтобы лично поприветствовать его.

Как сообщает информационного агентство «Арменпресс», премьер-министр Армении возложил цветы к хачкару во дворе церкви и выступил с речью перед армянской общиной, подчеркнув, что армяно-российские братские отношения должны только укрепляться. Пашинян также призвал всех армян, бизнесменов Сочи и всех российских и армянских бизнесменов России приехать в Армению и произвести инвестиции в ее экономику, заверив их, что все вложения будут защищены.

Пресс-служба премьер-министра Армении сообщает, что в рамках заседания Высшего Евразийского экономического совета, которое состоится сегодня, Никол Пашинян проведет встречу с президентом России Владимиром хуйло. Планируются также другие двусторонние встречи Пашиняна в Сочи.
20
8 травня 2018 12:54:39
https://rus.azatutyun.am/a/29214833.html
Сегодня Национальное собрание Армении 59 голосами «за» и 42 голосами «против» со второй попытки избрало руководителя фракции «Елк», лидера протестного движения Никола Пашиняна премьер-министром Армении.

В поддержку кандидатуры Пашиняна проголосовали фракции «Елк», «Царукян» и АРФ «Дашнакцутюн», а также ряд депутатов фракции Республиканской партии Армении (РПА), имеющей большинство в парламенте.

Для того, чтобы занять пост премьера, Пашиняну необходимо было получить голоса 53 депутатов в 105-местном армянском парламенте. С первой попытки Пашиняну не удалось набрать достаточное число голосов: во время голосования 1 мая за его кандидатуру проголосовали 45 депутатов, а 56 депутатов, представляющих фракцию РПА, выступили против. В результате протесты в стране усилились. В преддверии сегодняшнего голосования в РПА заявили, что «8 мая у Армении будет премьер-министр».

Сегодня за ходом голосования в парламенте в прямом эфире следили собравшиеся на площади Республики десятки тысяч граждан, которые с ликованием встретили новость об избрании Пашиняна.
21
22 квітня 2018 15:16:38
Радіо свободи Армения онлайн
https://www.youtube.com/watch?v=_2cN7nDvcPI
22
22 квітня 2018 15:14:56
https://www.panorama.am/ru/news/2018/04/22/Полиция-Армении-решение-о-прекращении-митинга-на-Площади-Республики/1937961
 16:01 22/04/2018 АРМЕНИЯ
Полиция Армении: Принято решение о прекращении митинга на Площади Республики в Ереване и других акций
Полиция Армении заявляет, что приняла решение о прекращении собраний, в том числе и на Площади Республики в Ереване.

«В данном случае участники собрания обязаны выполнять свои обязательства, предусмотренные ст. 30 Закона РА «О Свободе собраний», в частности воздерживаться от действий, нацеленных на препятствование естественному ходу собрания, а в случае отстранения от собрания – немедленно покинуть место собрания, при прекращении собрания – немедленно покинуть территорию.

В случае невыполнения указанных обязательств Полиция Армении уполномочена подвергнуть приводу участников, а также предпринимать действия по применению силы.

Участников собрания  просим немедленно выполнять указанные обязательства  и иные законные требования Полиции», – указывается в заявлении.

Полиция при этом просит родителей не упускать контроля над своими несовершеннолетними детьми, правоохранители продолжают мероприятия по обеспечению общественного порядка.

В заявлении Полиции содержится также просьба к журналистам – проявлять взаимопонимание, исполнять свои профессиональные обязанности так, чтобы не препятствовать действиям стражей порядка.
23
22 квітня 2018 08:49:09
Показати зображення...
Дякую хорвате.
Кримська троянда чудова
24
21 квітня 2018 22:25:10
нельзя готовые очки покупать( Рецепт должен выписать врач, расстояние между зрачками, все такое, с ним в оптику, подбираете себе оправу, и стекла, там посоветуют. Ну и гамузом футляр, специальную тряпочку для протирания стекол, бо через полгода будете смотреть на мир через паутину. Когда будете забирать, специалист подкрутит там все винтики, чтобы не болтались, подогнет что надо чтобы не давили, а готовые покупать это гробить глаза.
так
25
21 квітня 2018 21:04:43
Пане Олеже, ви в клубі.
В окулярах все життя.
Для читання, комп`ютера і телевізора раджу спробувати окуляри Laser Vision.
Де купити в Запоріжжі не знаю.
Они (лазер вижены) практически ничего не решают. ((  Проверено неоднократно и не только мной.
так не поліпшують зір, але під час читання очі відпочивають, мені допомагає
26
21 квітня 2018 20:52:59
Пане Олеже, ви в клубі.
В окулярах все життя.
Для читання, комп`ютера і телевізора раджу спробувати окуляри Laser Vision.
Де купити в Запоріжжі не знаю.
 
27
20 квітня 2018 13:09:04
в украине, если покупаешь собранный комп - то это в 99.9% случаев означает что ты покупаешь сборку из запчастей, которые они не могут продать как отдельные части. Это я надеюсь все понимают?

Неликвидное гумно иными словами покупаешь, устаревшее (в смысле что можно без проблем купить за те же деньги заметно лучшее), неудачное, возможно слабое. Впаренное тебе менеджером или кто там тебе расхваливал его. При этом с тебя не только за это гумно деньги по полной без скидок сдерут, но еще и за сборку его воедино заплатишь.

Единственный способ избежать всего этого - знать по каждой части что именно тебе нужно. Почему именно эта часть самая лучшая из доступных тебе по цене.

А если ты выбрал запчасти сам, то собрать комп - это дело несложное и достаточно занимательное. Благо все доп детали обычно входят в комплект, либо стоят копейки.
Ні! Повторюю той хто збирає комп, дає гарантію на коплектуючі. Упаковку на нове завжди віддаємо клієнту.
Вживані комплектуючі обговорюються з клієнтом окремо.
Завжди для клієнта запитую для чого буде використовуватись комп, і тоді вже пропоную конфігурацію.
Комп`ютер повинен виконувати потрібні клієнту задачі, а не щоб було
респект таким робітгникам салонів  (tu)
ми не салон, ми маленькі. Знаходимось в промисловій зоні. Нам не вигидно когось дурить. Заробляємо на послугах.
28
20 квітня 2018 13:03:55
Мій дідусь казав:
- якого біса
- лахудра
- я тобі руським язиком кажу
29
20 квітня 2018 11:36:06
Не думав, що в наш час ще збирають компи. Хіба щось ексклюзивне, тоді ті копійки за встановлення ОСи не варті обговорення. А лінукс безкоштовний.
в украине, если покупаешь собранный комп - то это в 99.9% случаев означает что ты покупаешь сборку из запчастей, которые они не могут продать как отдельные части. Это я надеюсь все понимают?

Неликвидное гумно иными словами покупаешь, устаревшее (в смысле что можно без проблем купить за те же деньги заметно лучшее), неудачное, возможно слабое. Впаренное тебе менеджером или кто там тебе расхваливал его. При этом с тебя не только за это гумно деньги по полной без скидок сдерут, но еще и за сборку его воедино заплатишь.

Единственный способ избежать всего этого - знать по каждой части что именно тебе нужно. Почему именно эта часть самая лучшая из доступных тебе по цене.

А если ты выбрал запчасти сам, то собрать комп - это дело несложное и достаточно занимательное. Благо все доп детали обычно входят в комплект, либо стоят копейки.
Ні! Повторюю той хто збирає комп, дає гарантію на коплектуючі. Упаковку на нове завжди віддаємо клієнту.
Вживані комплектуючі обговорюються з клієнтом окремо.
Завжди для клієнта запитую для чого буде використовуватись комп, і тоді вже пропоную конфігурацію.
Комп`ютер повинен виконувати потрібні клієнту задачі, а не щоб було
30
20 квітня 2018 10:50:04
Точно, на кожен комп'ютер як мінімум треба ставити мійкрософт офіс, фотошоп та якийсь акад, бо може комусь буде потрібен. Звісно все має бути ліцензійне. Дурість якась, програмне забезпечення то не додаток до ком'ютера, а окремий товар і купувати його чи ні кожен вирішує сам. Ось коли я ноутбук останнього разу купував, то були варіанти комплектації з Windows чи без ОС, я обрав без ОС.
Так ПО це окремий товар.
Скажу більше жалізо продаємо з ПДВ, ПО продається без ПДВ
ОС також є програмним забезпеченням. і навіть біос на еепромі. і т.д. і т.п.
так. Операційні системи продаються без ПДВ, я це і мала на увазі
31
20 квітня 2018 09:34:09
Як же у вас там все складно... Комп'ютери продають без ОС, квартири в новобудовах - без дверей. :facepalm1:
Точно, на кожен комп'ютер як мінімум треба ставити мійкрософт офіс, фотошоп та якийсь акад, бо може комусь буде потрібен. Звісно все має бути ліцензійне. Дурість якась, програмне забезпечення то не додаток до ком'ютера, а окремий товар і купувати його чи ні кожен вирішує сам. Ось коли я ноутбук останнього разу купував, то були варіанти комплектації з Windows чи без ОС, я обрав без ОС.
Так ПО це окремий товар.
Скажу більше жалізо продаємо з ПДВ, ПО продається без ПДВ
32
20 квітня 2018 07:33:52
Ми тестуємо завжди, бо даємо гарантію на комп.
за рахунок клієнта?  :weep:
Ні за рахунок сборки, якщо клієнт не бажає ОС зносимо.
Якщо продаємо залізо повинні бути впевнені , що все працює.
По гарантії обмін, це морока
33
20 квітня 2018 07:07:57
Ми тестуємо завжди, бо даємо гарантію на комп.
34
19 квітня 2018 20:33:16
Врешті РПЦ таки проігнорувала всеправославний собор, тож у Варфоломея зникла одна з причин остерігатись будь-яких кроків в українському напрямку.

З іншого боку, як вказують українські експерти, створення під проводом Константинополя української помісної церкви може суттєво послабити позиції РПЦ на користь Константинополя.

Тож, як сподіваються в українських владних кабінетах, усі ці чинники можуть спонукати Варфоломея видати довгоочікуваний Томос.

Проте останнє слово - саме за Константинополем, і, поки рішення там не ухвалили, всі домовленості, якщо вони насправді є, можуть зірватись.

Адже всі розуміють, що у разі надання автокефалії українській церкві жорсткого протистояння Константинополя та Москви не уникнути.
35
19 квітня 2018 20:32:45
Спрощено схема появи української помісної православної церкви може виглядати так: спочатку в Константинополі схвалять церковне рішення про автокефалію - Томос.

Після цього у Києві збереться всеукраїнський православний собор за участі усіх архієреїв, які підписали звернення до патріарха. Як вказують співрозмовники, не виключено, що до цього собору долучаться і деякі архієреї УПЦ Московського патріархату.

На цьому соборі представник Вселенського патріархату зачитає Томос, а архієреї оберуть зі свого складу предстоятеля нової церкви. Це, за задумом української влади, має статись до кінця літа.

При цьому автокефалія церкви означатиме, що жодного затвердження новообраного керівника Константинополем не передбачається.

У попередні роки Вселенський патріарх не наважувався на рішучі кроки в українському питанні, щоб не нашкодити стосункам з РПЦ.

Як розповів ВВС News Україна релігієзнавець Віктор Єленський, Варфоломій покладав великі сподівання на всеправославний собор у 2016 році, який Константинополь давно намагався зібрати.

Собор мав продемонструвати провідну роль Вселенського патріарха у світовому православ'ї, а загравання з Україною могло б його зірвати.
36
19 квітня 2018 20:32:13
Тоді між Константинополем та Москвою виникли дуже серйозні суперечки й на деякий час два стовпи світового православ'я припинили церковні стосунки.

Згодом РПЦ та Вселенський патріарх таки домовились, що в Естонії співіснують дві православні канонічні церкви - у підпорядкуванні Константинополя та Москви, а приходи самі обрали до кого належати.

Як розповів ВВС News Україна близький до перемовин співрозмовник, схожа ситуація, у разі надання автокефалії, існуватиме і в українському православ'ї.

Мовляв, УПЦ МП ніхто не заборонятиме і не гнобитиме: дві церкви існуватимуть паралельно.

Хоча в оточенні президента України сподіваються, що за кілька років такого співіснування більшість ієрархів та приходів УПЦ МП добровільно долучаться до канонічної української помісної православної церкви.

Коли і як це може статись
Петро Порошенко вже заявив, що рішення про автокефалію для української помісної церкви має з'явитися до річниці хрещення Русі, тобто до кінця липня.

Також він додав, що вже 19 квітня передасть Варфоломію всі потрібні документи: звернення президента, рішення Верховної Ради та документ з підписами усіх архієреїв УПЦ КП та УАПЦ.

І це має одразу запустити процедура оголошення автокефалії, яка закінчиться рішенням Вселенського патріарха та схваленням священного синоду.

Як стверджують співрозмовники, попередній сигнал згоди від Вселенського патріарха на такий сценарій вже нібито є.
37
19 квітня 2018 20:31:38
Після створення незалежної Польщі у 1920 році там підняли питання православної церкви, адже у складі держави опинилися мільйони православних з колишньої Російської імперії. Зокрема, на територіях сучасної України та Білорусі.

Польські архієреї спочатку звернулися до Російської православної церкви за автокефалією, проте там відмовили.

Після цього вони звернулись до Константинополя - і у 1924 році Польська православна церква таки отримала автокефалію від Вселенського патріарха.

Найцікавіша в тій історії аргументація, яку виклали у Томосі, - спеціальному документі про визнання автокефалії.

У ньому Константинополь фактично визнав землі колишньої київської митрополії православної церкви часів Київської Русі, які тоді частково опинились у Польщі, своєю канонічною територією.

Київську митрополію РПЦ собі підпорядкувала наприкінці XVII століття, але на початку XX століття Константинополь нагадав, звідки саме прийшло православ'я на київські землі.

"Якщо надали частині київської митрополії у 1924 автокефалію, то чому не надати її самому Києву", - пояснює церковну логіку пані Филипович.

Як розповіли співрозмовники ВВС News Україна серед учасників перемовин з Константинополем, саме той прецедент і має стати підґрунтям для майбутнього Томоса щодо української церкви.

"Паралельні" церви
Ще один важливий для України прецедент - естонський.

Під час міжвоєнної незалежності у 20-30 роках ХХ століття в Естонії існувала підпорядкована Константинополю православна церква. Після приєднання Естонії до СРСР православну церкву влили до РПЦ.

Після здобуття незалежності в Естонії відновили власну православну церкву, а в 1996 році за підтримки естонської влади Вселенський патріарх відновив дію Томоса про автономію естонської церкви.
38
19 квітня 2018 20:31:06
На такий крок Константинопольсько го патріарха сподівались і частина українців.

Першу подібну серйозну спробу здійснив 2008 року президент Віктор Ющенко. Тоді Варфоломій навіть приїздив до Києва на річницю хрещення Русі, проте результату не було.

Експерти вказували, що на заваді автокефалії стояла неспроможність УПЦ КП та УАПЦ об'єднатись, що було однією з умов Константинополя. Зараз це питання, як виглядає, знято, оскільки вони не проти об'єднання в єдину церкву.

Також причиною називали потужну протидію автокефалії з боку Росії.

Адже, як допускають експерти, у разі отримання автокефалії до української канонічної незалежної церкви можуть перейти багато ієрархів та священиків УПЦ Московського патріархату.

Прецеденти для України
Як вказують релігієзнавці, алгоритми отримання автокефалії, тобто церковної незалежності, в усіх випадках схожі.

"Країна, в якій більшість населення складають православні, здобуває незалежність і постає питання про незалежність церкви", - вказує ВВС News Україна експерт Віктор Єленський.

Часто траплялось, що місцева православна церква оголошувала про свою незалежність, проте визнання Вселенського патріарха та інших православних церков відбувалось через десятки, а то й сотні років.

Проте у різних ситуаціях сценарії можуть різнитись.

"Стандартного сценарію для автокефалії немає. У церковних канонах чітко це не прописано. Але зрозуміло, що автокефалію має надати та церква, яка є матірною - звідки відбулося хрещення", - розповіла ВВС News Україна релігіє знавець Людмила Филипович.

Прецеденти XIX століття: відновлення або поява незалежних православних церков у Румунії, Болгарії та Сербії. Спочатку там виникали незалежні держави, оголошувались незалежні церкви, а потім відбувалось офіційне визнання Константинополем.

Проте цікавішими для України були прецеденти вже XX століття, зокрема польський досвід 1920-х років.
39
19 квітня 2018 20:30:30
Обидві церкви не були визнані жодною православною церквою світу, а автокефальна, пропри назву, незалежною та визнаною також не була.

Канонічною залишилась тільки УПЦ Московського патріархату, яка отримала певну автономію у межах Російської православної церкви.

Саме УПЦ МП і стала найбільшою церквою України - більшість вірян та церковних ієрархів не наважились перейти до неканонічної церкви, хоча могли підтримувати ідею церковної незалежності.

Тому на початок 2018 року УПЦ МП налічувала понад 12 тисяч приходів, УПЦ КП - трохи менше 5 тисяч, а УАПЦ - трохи більше тисячі.

Натомість, як свідчить низка соціологічних опитувань, близько 40% українських православних відносять себе до УПЦ КП, а до УПЦ Московського патріархату - близько 20%.

Шлях до автокефалії
Ще з початку 90-х років частина українських політиків виношувала ідею отримати незалежну помісну православну церкву як противагу політичному впливу РПЦ. Її багато хто в Україні сприймає як інструмент політичного впливу Кремля.

Найпростішим способом досягнення цієї мети було домовитись з Вселенським патріархом Варфоломієм про автокефалію. Адже до кінця XVII століття київська митрополія підпорядковувалась саме Константинополю.

Формально Константинопольськи й патріарх (з резиденцією у Стамбулі) вважається найголовнішою постаттю в православному світі. Проте його вплив часто є формальним, а реальною найпотужнішою православною церквою світу іноді називають саме РПЦ.

Втім, саме Вселенський патріарх надав автокефалію та незалежність більшості існуючих наразі православних церков світу.
40
19 квітня 2018 20:29:50
цікава стаття
https://www.bbc.com/ukrainian/features-43829821
Українська автокефалія: як це може статись і як було в інших
Віталій Червоненко
ВВС Україна
Якщо плани української влади про створення незалежної від Москви канонічної православної церкви втіляться, то вона може з'явитись вже до кінця літа 2018 року.

Президент Порошенко, Верховна Рада та архієреї поки ще неканонічних українських православних церков звернулись до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про визнання та надання їм автокефалії (незалежності).

Петро Порошенко вже заявив, що Україна як ніколи близька до появи власної незалежної православної церкви, сподіваючись, що це питання має вирішитись до чергової річниці хрещення Київської Русі наприкінці липня 2018 року.

"У Бога теля з’їли": Порошенко переконав голосувати за помісну церкву
Єдина помісна церква до річниці хрещення Русі - реально чи ні
Порошенко: на шляху від Московського патріархату
Українська православна церква Московського патріархату - поки що єдина канонічна в Україні - вже розкритикувала такі плани.

BBC News Україна з'ясовувала, яким чином та коли може з'явитися незалежна українська православна церква.

Триголове українське православ'я
Розкол в українському православ'ї стався на початку 1990-х років після проголошення незалежності України.

Частина ієрархів української православної церкви, яка була частиною Московського патріархату, прагнули до незалежності від Російської православної церкви.

Це крило у церкві очолював митрополит Філарет, який тоді й очолював УПЦ. Проте такі прагнення не сприйняли у Москві й за її сприяння у 1992 році на соборі в Харкові Філарета змістили.

Філарет із соратниками утворили власну православну церкву УПЦ Київського патріархату. Згодом частина православних ієрархів створили ще одну церкву - Українську автокефальну православну церкву.

Повна версія