Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Кто готовил плов из девзиры?

Re: Кто готовил плов из девзиры?

У меня плов получился с 3 раза

Говорю уверенно, что получился, потому что вспомнил вкус того плова, который ел в Крыму у татар


В Криму в Коктебелі на набережній колись плов готовили узбеки,
із баранини. такого смачного плову я більше ніде не пробував

Хоча сам готую.
Після їхнього плову, мій - це рисова каша із мясом  :D
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

В Криму в Коктебелі на набережній колись плов готовили узбеки,
із баранини. такого смачного плову я більше ніде не пробував

Хоча сам готую.
Після їхнього плову, мій - це рисова каша із мясом  :D
Ну я надеюсь, что у меня не каша. Первые два раза была каша, скажу честно

Следующий раз попробую немного нута добавить. Пришло время расширять диапазон ингредиентов.

Скажу так. Зирвак - процентов 60 сделает ваш плов идеальным. Дальше вода. Ох тут по лезвию ходил. В итоге 1:2  считаю безпроигрышная пропорция. Можно чуть меньше, но не больше

Рис замачивал в воде 60 градусов на время варки зирвака.

Промывал его перед этим раз 10
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

И по олии

Много видео смотрел, есть просто бешеные пропорции олии

Мое убеждение - 150 г олии на 500 г мяса - идеально. Чувствуется жирность, но она не давит

После закладки риса - максимальный огонь. Какой только можете выжать из плиты. Тогда он бурлит, олия подымается вверх и впитывается в рис
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Если не будет бурления, олия будет внизу и получится каша
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Плов розсипчастим має виглядати, та не бути таким. Плов беруть чістими руками, пальцями,  за беседою, ліплять з нього кульку та відправляють до рота. То досяжно лише на баранячому жирі.  Він остигаючи, скліює все навколо. І да, морква та цибуля , мають бути не натерті. Великими полосками.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Надивився колись у Криму на татар, які запросто закладали гігантський казан загалом кілограм на 100 не менше: по пів-мішка цибулі і моркви, 4-5 баранів, майже мішок рису, приправи та сіль туди не пучками, а жменями, воду - відрами і т.д.
Відтоді для мене плів то елементарне  :D
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Плов розсипчастим має виглядати, та не бути таким. Плов беруть чістими руками, пальцями,  за беседою, ліплять з нього кульку та відправляють до рота. То досяжно лише на баранячому жирі.  Він остигаючи, скліює все навколо. І да, морква та цибуля , мають бути не натерті. Великими полосками.
Я моркву нарезал кусманами 5 см в длину и сантиметр объём
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

И обжарка мяса, думаю вкус зирвака от этого зависит очень сильно

Чтобы олия кипела, оно шкварчало. Первые два раза мясо у меня в итоге было белым. Сейчас бронзовое.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Я моркву нарезал кусманами 5 см в длину и сантиметр объём
5 см в довжину, то як на мене- забагато, 1 см обьемом, як на мене, замало. Та, пане, вам подобаеться - іжте. Це як з борщами, скількі хозяйок, стількі борщів. Аби було до смаку.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

В конце, когда у нас мясо, цыбуля и морква вместе, нужно жарить все вместе минут 10. Тогда морква видно как зажаривается, местами приобретая лёгкий бронзовый оттенок.

Тут же и солил, сразу после закладки морквы. Чтобы выделялся сок, когда жарю. И после 10 минут залил горячую воду, часнык и уменьшил огонь на минимум, оставил час вариться
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

5 см в довжину, то як на мене- забагато, 1 см обьемом, як на мене, замало. Та, пане, вам подобаеться - іжте. Це як з борщами, скількі хозяйок, стількі борщів. Аби було до смаку.
5 см точно норм. Можно и толще. Меня испугал этот размер. До этого культурной соломкой резал)
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Ну и тут подошли к секрету цвета

Именно такая обжарка мяса, цыбули и морквы даёт нам цвет рису. Куркумы не нужно
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

5 см точно норм. Можно и толще. Меня испугал этот размер. До этого культурной соломкой резал)
жарив шашлика колись, в старі часи, великі шматкі, сок в них зберігаеться. ДН, здаеться. Почув розмову: "- в Беггі шмати м'яса великі, із ступню дитини!!!!!" я то істи не зміг.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Шашлик, спеціі, перец, здебільшо, різний, та цибуля. Більш нічого, стояти не меньше 4 годин.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

жарив шашлика колись, в старі часи, великі шматкі, сок в них зберігаеться. ДН, здаеться. Почув розмову: "- в Беггі шмати м'яса великі, із ступню дитини!!!!!" я то істи не зміг.
Да)
У меня такая же ассоциация была, с шашлыком
Некоторые боятся резать на большие куски. Так и тут
Насчёт 5 см. Потом морква в процессе перемешивания (в конце варки, когда все готово), сама собой на две три части ломается. Вся. Глянул в казан - вся морква маленькая. Уварилась и поломалась. Зато такие куски хорошо прожариваются в самом начале - отдают все вкусное плову
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Да)
У меня такая же ассоциация была, с шашлыком
Некоторые боятся резать на большие куски. Так и тут
Насчёт 5 см. Потом морква в процессе перемешивания (в конце варки, когда все готово), сама собой на две три части ломается. Вся. Глянул в казан - вся морква маленькая. Уварилась и поломалась. Зато такие куски хорошо прожариваются в самом начале - отдают все вкусное плову
в мене, зрозумійте мене, в друзях мусульмани є, чимало. Як вони приізжають, то дуже мені дорого виходить. Сама курка, індик, сациві, чахохбілі, та плов або/ і шашлик. Мені по грошам не просто, та, то не кожен день, два рази на рік. Однак, то люди, що моє лікування та операціі взяли, та оплатили. Можу я не прійняти іх, з утримуванням іх звичаев смачно не нагодувати?
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Я Зухрі оплочував операцію, ій ставили на ключіцю пластину, тоді трохі грошей було. Можна безкоштовно, а можно найякісніше з того, що тут роблять. Вони, падлюкі, то памьятають, та я кровний зараз брат татар кримськіх
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Подаркі привозять. Дуже дорогі. Каменец з відтам, іржавлена стріла, наконічнік от з відтам. Велика повага.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Був тут пан Літулі, я повернув йому гроши, теж, 5-6 тисяч кінув. Позичів.
 Чомусь повірів мені, ідіот
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Palermo
Я готовлю плов 30 лет, 1 раз в месяц. Такая, нарядная хавка, побаловать семью. Я не скажу, что я такой специалист неипаццо. Но.... главное єто, когда закладешь рис, ті понимаешь через 15 минут, что делать дальше. Рисов багато и все со своими віипосами. Через 15 минут кипячения на сильном огне, ті по "ситуаци"и в казане должен стовідсотково понимать, что делать дальше.  В єтом и есть весь секрет.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Palermo
Я готовлю плов 30 лет, 1 раз в месяц. Такая, нарядная хавка, побаловать семью. Я не скажу, что я такой специалист неипаццо. Но.... главное єто, когда закладешь рис, ті понимаешь через 15 минут, что делать дальше. Рисов багато и все со своими віипосами. Через 15 минут кипячения на сильном огне, ті по "ситуаци"и в казане должен стовідсотково понимать, что делать дальше.  В єтом и есть весь секрет.
Ну а до этого? Это уже финишная прямая.
Насчёт рисов соглашусь. Я пока с одним тренировался. Думаю, если поменяю его, то будут сюрпризы

   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

А, ви не знаете, що таке липити кульку з плову руками?То така штука, що тількі з родичами робиться. Сідають навколо, блюда, і розмовляють. Всім іншим - на тарілці. Ну, так вже сталося. Я далекій від релігіі. Якого члена, я частина татар, того не знаю.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

А, ви не знаете, що таке липити кульку з плову руками?То така штука, що тількі з родичами робиться. Сідають навколо, блюда, і розмовляють. Всім іншим - на тарілці. Ну, так вже сталося. Я далекій від релігіі. Якого члена, я частина татар, того не знаю.
называется - воронья лапа. Весь прикол в том, что руками с лягана кушать вкуснее. Ты подгребаешь прижимая кучку риса жир на дне лягана. В нем и есть весь букет вкуса. А ложкой ты просто гребешь, без жира.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

называется - воронья лапа. Весь прикол в том, что руками с лягана кушать вкуснее. Ты подгребаешь прижимая кучку риса жир на дне лягана. В нем и есть весь букет вкуса. А ложкой ты просто гребешь, без жира.
пан знає товк. В ізвратах, а пан знає, що під рисом м'ясо? Тож вижераеться м'ясо так, щоб ніхто не подумав, що з его сектору м'ясо хтось жере. То досить образливо. Там, а в них досить жорсткі правила. Як три людини, то виходить морська зірка плову з трьома лучами. То годна поведінка.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Ну його нафіг іх плов та звичаі. Я не готовий.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Ну а до этого? Это уже финишная прямая.
а до этого.....масса видео. Ты не промажешь точно. Главное определиться, какой плов ты хочешь. Я остановился на той-ош (свадебный плов) с нутом, изюмом и барбарисом. Морковь обжариваю до равномерной усадки в казане(шоб шпыраками не торчала). Зеру кладу за 15-20 минут перед закладкой риса. Дело в том, что за полтора часа кипения в зерваке она теряет свой природный аромат и немного трансформируется в что то иное, не такое яркое. НУ и мясо только говядина-баранина. Рис - басмати иранский, развесной. Индийский не пробовал. Пакистанский - гуано. Наигрался за много лет с "ноунеймами"  :laugh:
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

а до этого.....масса видео. Ты не промажешь точно. Главное определиться, какой плов ты хочешь. Я остановился на той-ош (свадебный плов) с нутом, изюмом и барбарисом. Морковь обжариваю до равномерной усадки в казане(шоб шпыраками не торчала). Зеру кладу за 15-20 минут перед закладкой риса. Дело в том, что за полтора часа кипения в зерваке она теряет свой природный аромат и немного трансформируется в что то иное, не такое яркое. НУ и мясо только говядина-баранина. Рис - басмати иранский, развесной. Индийский не пробовал. Пакистанский - гуано. Наигрался за много лет с "ноунеймами"  :laugh:
Я чайную ложку зиры в зервак (только варю час). И потом чайную ложку когда вода выкипела, на рис кладу и горку делаю. И дальше довожу.

А можно полтора часа варить зервак, ещё лучше будет?

/Тем кто мало видео смотрел, скажу что большинство советует 30-40 минут варить, этого мало точно/
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

что по соли и когда? самый чувствительный момент для меня.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

что по соли и когда? самый чувствительный момент для меня.
Я солил сразу, когда кинул моркву. Ее жарю 10 минут, влага выходит, морква чуть карамелизируется.
Кидал 3 чайных ложки на 500-600 г риса, 550 г мяса и грамм 500 морквы (4 штуки)

Для меня по соли норм. Но видел рецепт на такие пропорции - говорили 2 чайных. Мне не очень понравилось, хотелось больше
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

что по соли и когда? самый чувствительный момент для меня.
пане. Плова я присолюю, чісто гігіенічно, на пару кіл плову- чайна ложка, хай досолюють, як накриваю кришкою.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Я солил сразу, когда кинул моркву. Ее жарю 10 минут, влага выходит, морква чуть карамелизируется.
Кидал 3 чайных ложки на 500-600 г риса, 550 г мяса и грамм 500 морквы (4 штуки)

Для меня по соли норм. Но видел рецепт на такие пропорции - говорили 2 чайных. Мне не очень понравилось, хотелось больше

мне 2 чайных не хватило, ощущаю, что 3 надо.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

пане. Плова я присолюю, чісто гігіенічно, на пару кіл плову- чайна ложка, хай досолюють, як накриваю кришкою.

каждый по вкусу досаливает?
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

мне 2 чайных не хватило, ощущаю, что 3 надо.
моі вже звикли до моєі іжи. Вона завжди недосолена. Я вже розповідав, генетичний дефект, урод, мутант.  смаку солі не відчуваю.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Я вже розповідав, генетичний дефект, урод, мутант.  смаку солі не відчуваю.
Мав знайомого з ракетних військ, лежав разом з ним у шпиталі.
Не буду вдаватись в подробиці, але у нього була торба зі смаком внаслідок якогось отруєння хімічного.
Взагалі не відчував смаку, ще й шуткував, мовляв "можу гавно жерти, економити на хавчику". Чуваку було десь 35 років.

Тому в тебе ще не страшний випадок ))
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

После закладки риса - максимальный огонь. Какой только можете выжать из плиты. Тогда он бурлит, олия подымается вверх и впитывается в рис

Огого, какой позор… лет пятнадцать готовлю плов и всегда делал минимальный огонь
Только вот зирвак, не пригорает на сильном огне??
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Мав знайомого з ракетних військ, лежав разом з ним у шпиталі.
Не буду вдаватись в подробиці, але у нього була торба зі смаком внаслідок якогось отруєння хімічного.
Взагалі не відчував смаку, ще й шуткував, мовляв "можу гавно жерти, економити на хавчику". Чуваку було десь 35 років.

Тому в тебе ще не страшний випадок ))
птаху, я про цей свій дефект взнав в 17 років. Якось ів, все жер. Солоне, недосолене, пересолене. Як дуже сильно пересолене, то ньобо пече.  Воно не важко. Як ви не знаете, що то за кольор фіолетовий, ви не вмрете. Так само, як, із слухом, як чогось не чуете, співаком вам не бути, та може деяки речі вам сподобаються більше, ніж нормальним.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Огого, какой позор… лет пятнадцать готовлю плов и всегда делал минимальный огонь
Только вот зирвак, не пригорает на сильном огне??
Вообще не пригорел

Не знаю, в чем магия

Пригорало немного, когда первые два раза не делал большой огонь (да и вообще каша получалась, много ошибок было)

Минимальный делать во второй части финала - когда рис сверху сухой. Тогда его горкой, сверху миску, на миску можно тарелку (а можно без нее), крышку казана в полотенце и на слабый огонь, доводим

Останнє редагування: 27 липня 2021 00:10:46 від Palermo
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Вообще не пригорел

Не знаю, в чем магия

Пригорало немного, когда первые два раза не делал большой огонь (да и вообще каша получалась, много ошибок было)

Минимальный делать во второй части финала - когда рис сверху сухой. Тогда его горкой, сверху миску, на миску можно тарелку (а можно без нее), крышку казана в полотенце и на слабый огонь, доводим
магія в тому, що в вас важкий чугунявий казан.
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Вообще не пригорел

Не знаю, в чем магия

Пригорало немного, когда первые два раза не делал большой огонь (да и вообще каша получалась, много ошибок было)

Минимальный делать во второй части финала - когда рис сверху сухой. Тогда его горкой, сверху миску, на миску можно тарелку (а можно без нее), крышку казана в полотенце и на слабый огонь, доводим

Спасибо, попробую :-B
   
Re: Кто готовил плов из девзиры?

Нарезка морквы

5 см это норм!

   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія