Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

слово крайний

Re: слово крайний

Останній вважається негарним словом, нечемним.  Тому, підходячи до черги, треба питатися: Хто крайній? Бо називати людину останньою - це погане виховання.
А хата завжди була крайня. Дивно, що ви дивуєтеся.

Крайній теж не айс.
Краще спитати: "За ким я буду?"
   
Re: слово крайний

ну про чергу то ще в радянські часи питали - хто крайній
а от зараз навпаки
хоча черг дуже мало але якщо потрапляю завжди питають хто останній
   
Re: слово крайний

Если уж так сцыкотно , то лучше говорить, в зависимости от контекста, завершающий либо предыдущий. А так, последний или крайний, что в лоб, что по лбу.
   
Re: слово крайний

ну про чергу то ще в радянські часи питали - хто крайній
а от зараз навпаки
хоча черг дуже мало але якщо потрапляю завжди питають хто останній
хто останній в черзі, або за ким можна зайняти чергу.
   
Re: слово крайний

Да, но все мои знакомые, говорящие крайний, всю войну в ресторанах просидели

Половина воюет.
Половина быкует.
Ну а лучшие люди
В лучшем мире давно.
Вот такое кино.
   
Re: слово крайний

хто останній в черзі, або за ким можна зайняти чергу.
ога, а у відповідь почуєш: я останній, але я не хочу, щоб ви за мною займали чергу.))
   
Re: слово крайний

Почему всегда было слово последний, и вдруг все мои киевские знакомые-друзья перешли на крайний день, крайняя бутылка, крайний дом… господа, откуда все это?!

Кацапи останнім часом всюди це "крайній" пхають
   
Re: слово крайний

Кацапи останнім часом всюди це "крайній" пхають

А говорили, что украинцы… может врали?!
   
Re: слово крайний

хто останній в черзі, або за ким можна зайняти чергу.

ну це дуже довгі конструкції
хто останній?
за ким я буду?
ось так найчастіше питають
   
Re: слово крайний

Почему всегда было слово последний, и вдруг все мои киевские знакомые-друзья перешли на крайний день, крайняя бутылка, крайний дом… господа, откуда все это?!

Це пішло від кацапсько-тюремного жаргону.
У зеків "послєдій" - це майже матюк, ті хто пройшли через зони принесли но на волю, а ідіоти підхопили, бо хотіли казатись крутими.
А українці перейняли ту маячню у кацапів.
   
Re: слово крайний

Цікаво тільки, чого військові, парашутисти і пілоти послуговуються цим кацапсько-тюремним жаргоном :)
   
Re: слово крайний

-тюремним жаргоном :)
;o
   
Re: слово крайний

Але все має ДВА КРАЇ, а не один
А сколько краёв у параллелепипеда? Или шара?
   
Re: слово крайний
dig

Почему всегда было слово последний, и вдруг все мои киевские знакомые-друзья перешли на крайний день, крайняя бутылка, крайний дом… господа, откуда все это?!
Мухи - отдельно, котлеты - отдельно. Правильно и так и так. Крайний - когда речь идет о пространстве, последний - когда речь идет о времени. Все элементарно ...
   
Re: слово крайний

Мухи - отдельно, котлеты - отдельно. Правильно и так и так. Крайний - когда речь идет о пространстве, последний - когда речь идет о времени. Все элементарно ...
послєдній бойскаут  :suicide2:
   
Re: слово крайний

последний - когда речь идет о времени
останній із могікан  :suicide2:
   
Re: слово крайний

останній із могікан

В оригинале The Last of the Mohicans. Last может означать как последний, так и крайний. И прошлый тоже. Но последний в данном случае как-то больше подходит по смыслу.

"Последний" всё же - то больше про количество, а крайний - про геометрию. Последний патрон - ок. Крайняя хата - ок. Последняя хата - тоже ок. Крайний стол (в офисе, например) - ок.

Крайняя секунда? Крайний понедельник? Крайний день рождения? Бред какой-то. Хотя, если время рассматривать не как линейную функцию, а как хотя бы квадратную, то понятие крайнее что-то там во временном смысле приобретает нормальный себе такой смысл. Выражение "в крайний понедельник я опоздал на работу" будет озачать, что "в один из тех понедельников, который произошёл на одной из текущих в настоящее время недель", я опоздал на работу.

Иногда в какой-нибудь очереди на вопрос "кто крайний?" можно услышать "смотря с какого края". Совершенно правильно в данном случае, у любой очереди два края. Крайний в смысле "последний" иногда действительно употрябляется во временном значении. Слушай, Федя, крайний срок тебе, чтобы отдать мои 10 гривен - суббота, иначе та суббота будет твоей последней субботой.
   
Re: слово крайний

А ще взяли моду писати в неті : " доброго врємєні суток"! Тьху!
   
Re: слово крайний

А ще взяли моду писати в неті : " доброго врємєні суток"! Тьху!
А ще на "пиво" - кажуть "піво". Повбивав би!  :gigi:
   
Re: слово крайний

слова втрачають свої змісти
коли втратять остаточно - людина знову стане мавпою
   
Re: слово крайний

в такому випадку кажуть: в строк до....

Неграмотний ти.
угу, угу....  :lol:
   
Re: слово крайний

Крайній. Хочеться уточнити: а з якого саме краю крайній?
Мене це слово, вжите недоречно, "по модньому", бісить.
   
Re: слово крайний

Це пішло від кацапсько-тюремного жаргону.
У зеків "послєдій" - це майже матюк, ті хто пройшли через зони принесли но на волю, а ідіоти підхопили, бо хотіли казатись крутими.
А українці перейняли ту маячню у кацапів.

Так і слово "крайній" означає людину яку покарають, у вапидку коли неможливо встановити істинного винуватця ситуації.
   
Re: слово крайний

Тут не скільки мода, скільки забобони : скажу - " останній", то й раптом це буде останній раз в житті, тобто боязнь смерті. А ця боязнь закладена у всьому живому .
Сучасна людина не набагато розумніша, тобто раціональніша, за людину минулих віків. Є купа забобонів у людей різних професій.
Та що там - християнство - одні забобони! Носіння хрестиків, ікони в авто, на робочому столі і те де..
   
Re: слово крайний

А сколько краёв у параллелепипеда? Или шара?
у паралелепіпеда немає крайов, а є тільки вершини. А от у тебе є кінець, і він тільки один. Розмір твого канца мене не цікавить, так що узбагойся, куколд.
   
Re: слово крайний

Останній чоловік в роду носить сережку у вусі - такий є звичай у деяких народів. Цей чоловік не крайній, а останній.

ТАК зрозуміло різницю між термінами?
   
Re: слово крайний

угу, угу....  :lol:
мася, не угукай, а краще слухайся старших.
   
Re: слово крайний

Тут не скільки мода, скільки забобони : скажу - " останній", то й раптом це буде останній раз в житті, тобто боязнь смерті. А ця боязнь закладена у всьому живому .
Сучасна людина не набагато розумніша, тобто раціональніша, за людину минулих віків. Є купа забобонів у людей різних професій.
Та що там - християнство - одні забобони! Носіння хрестиків, ікони в авто, на робочому столі і те де..
Так, дійсно вважаєш себе раціональним і переважно ним є, але коли стоїш в надягненому парашуті і тебе питають, чого інструктор не розписався в книжці за крайній стрибок, то якось тоді це слово не ріже вухо :)
   
Re: слово крайний

Так, дійсно вважаєш себе раціональним і переважно ним є, але коли стоїш в надягненому парашуті і тебе питають, чого інструктор не розписався в книжці за крайній стрибок, то якось тоді це слово не ріже вухо :)
Та й на здоров'я!
Все, що заспокоює людину - усілякі ритуали, слова - мають бути!
В екстремальних ситуаціях.
Головне - не переборщити, уникаючи взагалі слова " останній",  чи вірячи в інші якісь забобони.
   
Re: слово крайний

у паралелепіпеда немає крайов, а є тільки вершини.

 Как-то расходится с предыдущим утверждением

Але все має ДВА КРАЇ, а не один.

А от у тебе є кінець, і він тільки один. Розмір твого канца мене не цікавить, так що узбагойся, куколд.

   
Re: слово крайний

yes: last day, last house, last bottle.
На мітингах завжди кажуть
last but not least
   
Re: слово крайний

Если в очереди, без разницы , что последний , потому что уже понятно что не первый, и крайний, потому что понятно с какого края крайний.
Как в массиве правильно тогда писать, не последний , а крайний откуда ? Ну бред, каждый сходит с ума по своему .
   
Re: слово крайний

Как-то расходится с предыдущим утверждением

https://www.youtube.com/watch?v=nhllZWfnXKQ
то це Я за тобою гналася, далбайобушка? Ти впевнений, що це я першою тебе зачепила?

Ну, тоді для початку покажи мені третій край у лома, у палиці, у каната, у відрізка, якщо ти вже так дуже хочеш мене поганяти по математичних знаннях.
   
Re: слово крайний


          Мова - живий організм ....  І якщо якісь конструкції  в ній появляються і  потім
     вкорінюються - це стає нормою і  тут не треба дивуватись . Інакше ми би  зараз
     мукали і  гукали .... ;)

         Що до крайній  і  останній - то на мою думку , досить вірно дав спосіб вживання
    шановний Ельф ( Крайний - когда речь идет о пространстве, последний -
    когда речь идет о времени.)

        Хоча , тут є варіанти , наприклад , коли стаю в  чергу можу запитати :

      - хто крайній ?
      - хто останній ( і добавляю) в черзі  ? 

        Думаю , що оба варіанти мають право на життя ...
     
   
Re: слово крайний

Ну, тоді для початку покажи мені третій край у лома, у палиці, у каната, у відрізка, якщо ти вже так дуже хочеш мене поганяти по математичних знаннях.

Дурашка, ведь это ты утверждала, что у всего есть два края. Я лишь спросил про параллелепипед и шар. И тут ты взлохматилась, допетрив, что сморозила глупость.
   
Re: слово крайний

Мова - живий організм ....
А ще є у кацапів сленг - накрайняк.  :(
у нас - у крайньому разі  :)
   
Re: слово крайний

мода на бороденки
Это "закос" под суровых канадских лесорубов.
И когда такой "лесоруб" интересуется сроком годности кефира в АТБ,всегда подмывает сказать,что он молоко должен пить прямо из коровы,подняв её над головой. :D
Брутальная бородёнка идёт одному из 10 её носящих,как мини девкам!
   
Re: слово крайний

Дурашка, ведь это ты утверждала, что у всего есть два края. Я лишь спросил про параллелепипед и шар. И тут ты взлохматилась, допетрив, что сморозила глупость.
нє, далбайобушка, це ти взлохматілся, бо все сприймаєш буквально, ніби 5-річна дитина.

Ти як будеш і далі подібними інсинуаціями ябати мені моцг, то я дуже швидко натикаю тобі хуйов за те, що ти даремно витрачаєш мій час замість того, щоб знайти третій край у лома, лопати, каната, відрізка... Не знайшов же ж? Ні. А зачіпати мене лізеш. Займайся своїми справами, не відволікайся. У тебе багато роботи по пошуку третього кінця у перерахованих мною речах.
   
Re: слово крайний

Это "закос" под суровых канадских лесорубов.
И когда такой "лесоруб" интересуется сроком годности кефира в АТБ,всегда подмывает сказать,что он молоко должен пить прямо из коровы,подняв её над головой. :D
Брутальная бородёнка идёт одному из 10 её носящих,как мини девкам!
ой, який ти грамотний. А як хочеться...
   
Re: слово крайний

ой, який ти грамотний. А як хочеться...
??? :S
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія