Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Покатались в Карпатах: один погиб, еще одного ищут (upd: чувака спасли)

Різдвяна ніч була тривожною для гірських рятувальників Закарпаття, адже впродовж вечора 06 січня до них надійшло два повідомлення про загублення туристів.

Перший виклик надійшов до Служби порятунку 06 січня о 17:00 від туристів, які займались фрірайдом на вершині гори Гимба Міжгірського району та в умовах поганої видимості втратили орієнтири та заблукали. На їхні пошуки відразу було направлено відділення гірських пошуковців с. Нижні Ворота Воловецького району. Підтримуючи із заблукалими телефонний зв’язок рятувальники порадили чоловікам рухатися у бік с. Березники Свалявського району, однак ті, знехтували рекомендаціями рятувальників, та вирішили підійматись крутими схилами у бік вершини гори.

О 00:15 рятувальники знайшли двох туристів і ті повідомили, що їхній товариш не зміг продовжити з ними маршрут та залишився чекати на допомогу у горах. Залишивши рятувальникам GPS-координати третього, туристи були доправлені до місця їх тимчасового проживання у с. Пилипець Міжгірського району.

Рятувальники ж у свою чергу продовжили шукати третього долучивши до пошукових робіт ще два гірські пошукові-рятувальні відділення з м. Мукачево та смт Міжгір’я. Близько третьої години ранку професіонали ДСНС знайшли лижну маску та палиці заблукалого, однак його поруч не виявлено. Об 11:50 однією з пошуково-рятувальних груп було знайдено тіло третього туриста. Рятувальники транспортували загиблого до станції крісельної дороги та передано працівникам поліції.

Того ж вечора 6 січня до Служби порятунку надійшло ще одне повідомлення про те, що в районі гори Гимба заблукали двоє лижників. Сповістила про це рятувальників о 20:20 дружина одного з туристів. Пообіді рятувальникам вдалось встановити телефонний зв’язок з одним із туристів, який повідомив свої координати і о 15:40 рятувальники відшукали його у задовільному стані у підніжжя гори Стій зі сторони Свалявського району.
Заблукалим виявився мешканець м.Києва 1984 року народження. Наразі тривають пошуки його товариша, адже як з’ясувалось, під час блукання у горах вони вирішили розділитись та пішли у різні сторони.
До пошуків залучено 27 чоловік та 7 одиць техніки, з яких від У ДСНС 17 рятувальників  та 4 одиниці техніки.

Останнє редагування: 11 січня 2019 09:47:06 від ZVIAD
   
респект рятувальникам (tu)

імітаторам естремалотуристів варто зважувати - що дивитись відосіки про геройство в засніжених горах ан ютубчиках то одне - а реал то зовсім інше.

   
Тре Лівандовича питати...Він начебто профі в лазанні по Бескидам у будь яку погоду.
   
а я хотів цієї зими на говерлу піднятись
   
Тре Лівандовича питати...Він начебто профі в лазанні по Бескидам у будь яку погоду.

то не Бескиди - то Боржава
довольно пологий лысый хребет, канатка, там куда ни спускайся - все на трассу выйдешь
они до ночи дотянули а там видно запаниковали
   
ну в прицнипі план ще в силі. в кінці січня планую піднятись на говерлу і спуститись на лижах.
   
Последний чувак, если не спрятался в колыбе, то наверное уже тоже замерз.
Его с 6 числа ищут
   
там колиби не як ларьки з "кофе " в києві.
   
ну в прицнипі план ще в силі. в кінці січня планую піднятись на говерлу і спуститись на лижах.

на лыжах с Говерлы?
ню-ню...
   
на лыжах с Говерлы?
ню-ню...
А що "не так"?  Доволі багатсько народу так розважається :-)o 
   
а що. там мінімум з двох схилів з 4 можна спуститись н алижах. я влітку був дивився
   
Перепрошую, але ЯК у сучасному світі можна "заблукати"????
Зараз жеж GPS у кожному смарті!
Тим більш, що, згідно тексту, один з туристів навіть свої координати повідомив по телефону!!!
Тобто був зв'язок, GPS працював - як вони могли "заблукати"?????
   
Перепрошую, але ЯК у сучасному світі можна "заблукати"????
Зараз жеж GPS у кожному смарті!
Тим більш, що, згідно тексту, один з туристів навіть свої координати повідомив по телефону!!!
Тобто був зв'язок, GPS працював - як вони могли "заблукати"?????
Паніка не сприяє раціональному мисленню  :-)o
   
Перепрошую, але ЯК у сучасному світі можна "заблукати"????
Зараз жеж GPS у кожному смарті!
Тим більш, що, згідно тексту, один з туристів навіть свої координати повідомив по телефону!!!
Тобто був зв'язок, GPS працював - як вони могли "заблукати"?????

1. паніка.
2. якщо навалено снігу і ти втратив або не мав лиж  - по глибокому невтоптаному снігові далеко не зайдеш.
3. н ерозрахували час і відстань
4. сів телефон
5. вроджене олігофренство
   
там колиби не як ларьки з "кофе " в києві.

да там целая метеостанция на Плае - есть где схорониться
   
А що "не так"?  Доволі багатсько народу так розважається :-)o 

там трасс нету
влететь можно легко, не имея опыта
   
да там целая метеостанция на Плае - есть где схорониться

ну будемо надіятись що з тим заблуканим хлопаком все добре . дістався якоїсь колиби чи сам собі змайстрував з гілля смерек колибу-барліг
   
там трасс нету
влететь можно легко, не имея опыта

я раз так вилетів на драгобраті. та ще й вдарився. до траси і людей було поруч - але я вибирався 1,5 годин. не все там так просто
   
06.01.2019  о 17:00 до ОКЦ надійшло повідомлення про те, що під час катання на лижах в районі г. Гимба Міжгірського району втратили орієнтир місцевості та заблукали троє лижників-фрірайдерів з м. Києва.

Близько 00:15 рятувальники ГПРВ с. Нижні Ворота в районі г. Гимба зустріли двох лижників., які повертались  на двох снігоходах з місцевими мешканцями.

З їх слів, третього туриста вони  залишили в районі гори Гимба (викопавши йому укриття від снігу та вітру, так як у нього не лишилося сил для подальшого пересування). Надавши рятувальникам приблизні GPS координати залишеного товариша, вон поїхали до с.Пилипець, Міжгірського району, де тимчасово проживали в готелі «Під водопадом».

О 03:10 07.01.2019 року рятувальниками ГПРВ с. Нижні Ворота було знайдено (відповідно отриманих GPS координат) місце, де був залишений киянин. На місці було знайдено лижні палки та гірськолижні окуляри, проте людини знайдено не було. Пошуки навколо місця результатів не дали.

В зв’язку з подальшою небезпекою перебування рятувальників на склоні гори  Гимба,  о 04:30  пошуково-рятувальні роботи рятувальникам ГПРВ с.Нижні Ворота були призупинені.

О 06:00 рятувальниками було розпочато пошуково-рятувальні роботи.

О 11:50 07.01.2019 року рятувальниками ГПРВ с.Нижні Ворота та ГПРВ смт Міжгір’я у підніжжя гори Гимба Міжгірського району було знайдено тіло третього заблукалого туриста.
   
там трасс нету
влететь можно легко, не имея опыта
Ну це зрозуміло, думав там є більші "особливості" ніж наприклад "на лижах з Піп Іван"  :-)o 
Знав людей у яких "на лижах з Говерли" було у програмі підготовки до фрірайд туру до Гудаурі (як розминка).
   
Ну це зрозуміло, думав там є більші "особливості" ніж наприклад "на лижах з Піп Іван"  :-)o 
Знав людей у яких "на лижах з Говерли" було у програмі підготовки до фрірайд туру до Гудаурі (як розминка).

ти так кажеш наче гора піп іван це протасівяр
   
Перепрошую, але ЯК у сучасному світі можна "заблукати"????
Зараз жеж GPS у кожному смарті!
Тим більш, що, згідно тексту, один з туристів навіть свої координати повідомив по телефону!!!
Тобто був зв'язок, GPS працював - як вони могли "заблукати"?????
А он в снег бывает не ловит в телефонах.
а специализированный нафигатор с собой не все носят.
и кроме того.
это ж фрирайд.
там пухляка может быть под два метра.
вотки выпили, маршрут не планировали, карт не имели.
кривая вывезет.
   
найчемпіонськіша людина ф1 - міхель шумахер якому 3 січня виповнилось 50 -все життя літав з середніми швидкостями 300 км год - а розбився на лижах.
   
Перепрошую, але ЯК у сучасному світі можна "заблукати"????
Зараз жеж GPS у кожному смарті!

Тим більш, що, згідно тексту, один з туристів навіть свої координати повідомив по телефону!!!
Тобто був зв'язок, GPS працював - як вони могли "заблукати"?????

а от мапи зі стежками відсутні.... гори - це тобі не рівний степ, де лише напрямок потрібен....
   
ти так кажеш наче гора піп іван це протасівяр
Ні в якому разі  :)  як і Говела, що пішки що на лижах, хоч літом хоч взимку - жартувати не будуть 
   
а от мапи зі стежками відсутні.... гори - це тобі не рівний степ, де лише напрямок потрібен....

з гимби кажись куда ни падай - все на шипот попадешь
   
Тре Лівандовича питати...Він начебто профі в лазанні по Бескидам у будь яку погоду.

премія Дарвіна... :(

Це ж наскільки треба бути тупим, щоб умудритись вмерти на відстані 4 години лазу рачки від села...
   
Ні в якому разі  :)  як і Говела, що пішки що на лижах, хоч літом хоч взимку - жартувати не будуть 

не знаю як взимку - але я на говерлу зійшов на спор без жодних проблем в душових капцям за 25 грн . ))))



   
а я хотів цієї зими на говерлу піднятись

я був на сам Новий рік. На Говерлі було десь 60-80 чоловік.
Підйом із Заросляка - 2,5 год, спуск - година і 10 хв
   
не знаю як взимку - але я на говерлу зійшов на спор без жодних проблем в душових капцям за 25 грн . ))))

Показати зображення...
Показати зображення...
А мій знайомий ногу зламав на Говерлі під час спуску коли раптово туман сів "що рук видно не було" і група його (завершували перехід Піп Іван - Говерла) майже дві години шукала. хоч по мобілі був зв'язок, а як кричали то ніц не чутно - як у вату  :-)o 
   
я був на сам Новий рік. На Говерлі було десь 60-80 чоловік.
Підйом із Заросляка - 2,5 год, спуск - година і 10 хв

хурделиця була? щось ти дуже швидко піднявся . не бре?
   
Це ж наскільки треба бути тупим, щоб умудритись вмерти на відстані 4 години лазу рачки від села...

Ну, тут ты загибаешь.
Года 3-4 назад был случай как турист замёрз прямо возле драгобрата - кажись метрах в 500.
Когда тебе пистец, то все равно сколько  до села - можно и под забором замёрзнуть
   
А мій знайомий ногу зламав на Говерлі під час спуску коли раптово туман сів "що рук видно не було" і група його (завершували перехід Піп Іван - Говерла) майже дві години шукала. хоч по мобілі був зв'язок, а як кричали то ніц не чутно - як у вату  :-)o 

істинно вам кажу. влітку карпати - безпечні . а  акуратно ходити стриабти і бігати треба скрізь - - і в парку шевченка можна так іти що не лише ногу зламаєш але і вб.єшся
   
з гимби кажись куда ни падай - все на шипот попадешь

рятувальники радили їм іти на Березники, це з протилежного боку
значить, вони катались з іншого схилу
від вершини Гемби до Березників майже 14 км
в темряві і в снігу заблудитись і виснажитись раз плюнути
   
ну і ходити бігати стрибати треба не на пятку а на середину стопи носок - бо саме там діють потужні сухожилля які набагато пружкіші ніж найкращща рессорно пружинна сталь - ну і і мязи як амортизатор.
   
рятувальники радили їм іти на Березники, це з протилежного боку
значить, вони катались з іншого схилу
від вершини Гемби до Березників майже 14 км
в темряві і в снігу заблудитись і виснажитись раз плюнути

так пухля к виснажує що капець. 14 км це дві години тренованій людині пішки влітку  по прямій. а вгорах взимку - це дуже велика відстань - та ще якщо втомлений і в паніці
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія