Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Чи дасть Devin копняка програмістам?

Чи дасть Devin копняка програмістам?

Devin – штучний інтелект, який може виконувати роботу програмістів

https://mezha.media/2024/03/13/devin-new-ai-software-engineer/
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

З тієї ж статті

Цитувати
Cognition також оцінила ШІ на SWE-bench, який вимагає від агентів розв’язання реальних проблем із GitHub, виявлених у проєктах із відкритим кодом.

За словами розробників, Devin правильно вирішує 13,86% проблем наскрізно, що значно перевищує попередній рівень техніки в 1,96%. Попередні моделі могли вирішити лише 4,80% проблем.
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?
N88

Це як "Конструктори сайтів забрали роботу веб розробників"
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

От коли Devin дасть копняка всім своїм програмістам і буде сам себе писати, тоді і поговоримо.
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

Ну писатиме Devin якісь фрагменти коду, а хто збиратиме все до купи?
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

Ну писатиме Devin якісь фрагменти коду, а хто збиратиме все до купи?
Це ще півбіди... а от хто то дебагати буде  :D
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

Ну писатиме Devin якісь фрагменти коду, а хто збиратиме все до купи?

Вот для этого и нужны будут программеры. Какое-то время, пока ИИ не научится выполнять задания типа «напиши программу, которая делает то же самое, что фотошоп»

Я последнее время пользуюсь чатжпт постоянно, но задания даю минимальные — на уровне написать функцию, на входе которой то и то, и которая должна с этим делать то и то и возвращать такой-то результат. Справляется на ура! Я потом только сижу собираю все вместе. Очень удобно, потому что не надо держать в голове или лазить в референсы для уточнения синтаксиса, да и промпт написать можно гораздо быстрее, чем наклокать на клаве этот код, даже если ты знаешь, какой там должен быть код.

Для html верстки, создания CSS тоже офигенно. Главное — правильно все описать в промпте. Сразу выдает целую вэбстраницу с комментариями.
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

Це ще півбіди... а от хто то дебагати буде  :D

Кліент  :D
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

Вот для этого и нужны будут программеры. Какое-то время, пока ИИ не научится выполнять задания типа «напиши программу, которая делает то же самое, что фотошоп»


Тоді і виробництва в принципі будуть непотрібні. Роботи гуманоіди все на замовлення майструватимуть
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

13 березня Європейський парламент ухвалив перший у світі закон про штучний інтелект (ШІ), який має забезпечити безпеку і дотримання прав громадян.

Про це пише   "Європейська правда"  із  посиланням  на прес-службу ЄП.

За відповідний документ проголосували 523 євродепутати, проти – 46, 49 – утрималися.

Мета закону – захист фундаментальних прав, демократії, верховенства права та сталості довкілля від високоризикованого ШІ з одночасним стимулюванням інновацій.

Положення закону встановлюють зобов'язання щодо ШІ на основі його потенційних ризиків і рівня впливу.

Нові правила передбачають заборону на певні застосунки ШІ, які загрожують правам громадян. Серед них, зокрема, системи біометричної категоризації, що ґрунтуються на чутливих характеристиках, а також нецільове збирання зображень облич з інтернету або записів камер відеоспостереження для створення баз даних розпізнавання облич.

Закон передбачає заборону на використання систем біометричної ідентифікації (RBI) правоохоронними органами, за винятком деяких визначених ситуацій.

Також передбачені чіткі зобов’язання для інших систем штучного інтелекту з високим рівнем ризику через їхню значну потенційну шкоду здоров'ю, безпеці, основним правам, навколишньому середовищу, демократії та верховенству права.

Системи штучного інтелекту загального призначення (GPAI) і моделі GPAI, на яких вони базуються, повинні відповідати певним вимогам прозорості, включаючи дотримання законодавства ЄС про авторське право.

Крім того, штучно згенеровані зображення, аудіо- чи відеоконтент ("дипфейки") мають бути чітко позначені як такі.

"Ми нарешті маємо перший у світі обов'язковий до виконання закон про штучний інтелект, щоб зменшити ризики, створити можливості, боротися з дискримінацією та забезпечити прозорість", – сказав співдоповідач комітету з питань внутрішнього ринку Брандо Беніфей.

Закон після технічних уточнень має бути офіційно ухвалений Радою ЄС. Він набуде чинності через двадцять днів після його публікації в "Офіційному журналі" Євросоюзу і буде повністю застосовний через 24 місяці після набрання чинності, за низкою винятків.
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

Тоді і виробництва в принципі будуть непотрібні. Роботи гуманоіди все на замовлення майструватимуть

Тільки не буде для кого майструвати  :D
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?
PAL

Я последнее время пользуюсь чатжпт постоянно, но задания даю минимальные — на уровне написать функцию, на входе которой то и то, и которая должна с этим делать то и то и возвращать такой-то результат. Справляется на ура!


Да? Я не вірю!
Я якось спробував спитати код на шелі, простенький
Воно видало таке, що я за голову схватився
Той код непрацездатний
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?
PAL

Вирішив перевірити, як той ChatGPT справиться
Дав простеньке завдання



По результату знову схопився за голову

Ось код



Рівень початківця. ЦЕ використовувать у проді не можна ні у якому разі!
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

Да? Я не вірю!
Я якось спробував спитати код на шелі, простенький
Воно видало таке, що я за голову схватився
Той код непрацездатний

надо уметь формулировать промпт. Попробуй разбить тот скрипт на простенькие подзадачи и скармливай их чату. А потом сам объедини в один скрипт.

Не, я не утверждаю, что оно на 100% выдает то, что надо. Но вот например, пока я был в последнем бане месяц, я от нефиг делать за пару дней написал на дикой смеси AppleScript+JavaScript+shell что-то похожее на известный тут многим "Венечкин скрипт", который позволяет убирать с экрана главной страницы фупа неинтересные темы, или же темы, открытые определенными юзерами. У меня теперь на экране фуп моей мечты: не 70 тем на главной, а около 35,даже экран прокручивать не надо  :D
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?
PAL

надо уметь формулировать промпт. Попробуй разбить тот скрипт на простенькие подзадачи и скармливай их чату. А потом сам объедини в один скрипт.

оте, що я написав у запиті вище, у прикеладі, й є "простєнькой подзадачєй"
Й той код, що бот видав, насправді працездатний, він пройде перевірку тестами
Справа у іншому - код вразливий, його небезпечно ставити у продакшн
Причому там дитяча помилка, таке програмер не має допускать у принципі!
Й тільки коли я натикав бота, у чому його помилка, він виправився

Чому я й написав "рівень початківця"

А тепер уяви собі, що ти використовуєш оті свої функції, що накалякав бот, не задумуючись й не аналізуючи, що ж там написано
В результаті на виході ти можешь отримати продукт, який зламають на другий день опісля релізу. Й втрати будуть такі, що оплата роботи справжнього профі на тому фоні буде взагалі непомітна
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

оте, що я написав у запиті вище, у прикеладі, й є "простєнькой подзадачєй"
Й той код, що бот видав, насправді працездатний, він пройде перевірку тестами
Справа у іншому - код вразливий, його небезпечно ставити у продакшн
Причому там дитяча помилка, таке програмер не має допускать у принципі!
Й тільки коли я натикав бота, у чому його помилка, він виправився

Чому я й написав "рівень початківця"

А тепер уяви собі, що ти використовуєш оті свої функції, що накалякав бот, не задумуючись й не аналізуючи, що ж там написано
В результаті на виході ти можешь отримати продукт, який зламають на другий день опісля релізу. Й втрати будуть такі, що оплата роботи справжнього профі на тому фоні буде взагалі непомітна
Будь-який справжній профі починає з рівня початківця.
Коли бот створює код, він водночас вчиться через зворотній зв'язок.
Чим більше "вчителів", тим ближче рівень профі, справа часу.
Можливо, незабаром "код" писатимуть виключно ШІ-кодери, бо біо-кодери просто не розумітимуть його алгоритмів.
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

Devin 7.0 може таки "дасть"
Але ще треба змінити законодавчу базу бо наприклад у США код який генеріть "AI" not copyrightable тому більшисть
великих компаній забороняє працівникам використовувати такі тулзи
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

SkyNet все ближче  :facepalm:
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

А тепер уяви собі, що ти використовуєш оті свої функції, що накалякав бот, не задумуючись й не аналізуючи, що ж там написано
В результаті на виході ти можешь отримати продукт, який зламають на другий день опісля релізу. Й втрати будуть такі, що оплата роботи справжнього профі на тому фоні буде взагалі непомітна


Вразливий код може не помітити будь який профі. Але це не проблема.
Перед продом код має проходити секюріті скан спеціалізованою тулзою і людина потім все виправить.
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

надо уметь формулировать промпт.


От тут і є корінь зла.  Бо не програміст ніколи не зможе то сформулювати корректно.
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

оте, що я написав у запиті вище, у прикеладі, й є "простєнькой подзадачєй"
Й той код, що бот видав, насправді працездатний, він пройде перевірку тестами
Справа у іншому - код вразливий, його небезпечно ставити у продакшн
Причому там дитяча помилка, таке програмер не має допускать у принципі!
Й тільки коли я натикав бота, у чому його помилка, він виправився

Чому я й написав "рівень початківця"

А тепер уяви собі, що ти використовуєш оті свої функції, що накалякав бот, не задумуючись й не аналізуючи, що ж там написано
В результаті на виході ти можешь отримати продукт, який зламають на другий день опісля релізу. Й втрати будуть такі, що оплата роботи справжнього профі на тому фоні буде взагалі непомітна

ну так он тебе оказывается выдал вполне рабочий код, не понимаю, чем ты недоволен. А после того, как ты ему написал, что нужно учесть, сколько питарасов есть среди людей, которые могут там шось взломать, он тебе, я так понял, и защиту предложил? Да это ж круть!
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?
PAL

ну так он тебе оказывается выдал вполне рабочий код, не понимаю, чем ты недоволен. А после того, как ты ему написал, что нужно учесть, сколько питарасов есть среди людей, которые могут там шось взломать, он тебе, я так понял, и защиту предложил? Да это ж круть!

я йому носом натикав, де помилка, прямо вказав
чому воно зразу не видало правильний код?
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

Кто вам сказал, что программист - это человек, который всего лишь пишет строчки кода? :)
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

А воно може взяти макет і зверстати нормально шаблон (хтмл +цсс)?
Нормально,  а не як попало.

Бо це тривіально доволі таки.
Поки не буде хоча б такого - про щось більше говорити нема сенсу.
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

А воно може взяти макет і зверстати нормально шаблон (хтмл +цсс)?
Нормально,  а не як попало.

Бо це тривіально доволі таки.
Поки не буде хоча б такого - про щось більше говорити нема сенсу.

За рік-два зможе
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

Devin – штучний інтелект, який може виконувати роботу програмістів
https://mezha.media/2024/03/13/devin-new-ai-software-engineer/

Це може питати лише не програміст.
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

Вирішив перевірити, як той ChatGPT справиться
Дав простеньке завдання

Показати зображення...
По результату знову схопився за голову

Ось код

Показати зображення...
Рівень початківця. ЦЕ використовувать у проді не можна ні у якому разі!

Неправильний промпт
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

А воно може взяти макет і зверстати нормально шаблон (хтмл +цсс)?
Нормально,  а не як попало.

Бо це тривіально доволі таки.
Поки не буде хоча б такого - про щось більше говорити нема сенсу.

Може
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?
PAL

Неправильний промпт

Я б, можливо, погодився, але
security must be by default
Це навіть не обговорюється
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

security must be by default
Це навіть не обговорюється

Просто зверну увагу, що ваші претензії (по факту) - до робота!
Ще неумілого і недосвідченого, його (поки що) можна переписати чи "виключити з розетки".
Хз що ці роботи зможуть "переписувати" чи "виключати" років через 10-20...
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

давно пора розігнати цю орду нахлєбніків тунєядців говнокодерів
залишаться тільки тру-програмісти

але потім ШІ окріпне в самосвідомості і візьме владу в свої руки
а люди залишаться проміжним минулим видом еволюції

і цього не уникнути, матерія продовжить свій шлях інтелектуалізації і самопізнання
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?
PAL

Просто зверну увагу, що ваші претензії (по факту) - до робота!
Ще неумілого і недосвідченого, його (поки що) можна переписати чи "виключити з розетки".
Хз що ці роботи зможуть "переписувати" чи "виключати" років через 10-20...

"через років 10-20" програмісти стануть давати "правильний промпт" до бота й збирать це все докупи

Я не бачу, яким чином той бот "дасть копняка" програмістам
ми все це багато разів проходили
Професії просто змінювалися, змінювався рівень абстракції, але програмісти (як професія) залишалися

Тут буде те ж саме
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?
Geo

Індійські програмери, які працюють за їжу, і на яких тримається гігант Майкрософт....нікол и не допустять розвитку ШІ - програмування.

Коли на планеті закінчиться їжа, або індуси, або обидва компоненти, тоді - так. А поки що ні.
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?
Geo

Вчора оновилась Нвідія...і Вінда 11 впала наглухо в БСОД. Ось вам приклад зіткнення двох кланів говнокодерів. Одні пишуть Маздай, інші пишуть дрова під відеокарти, які за часом ставляться тепер в три рази довше, ніж 5 Маздаїв. Де неоптимізована тупа гра з хєровою графікою вже займає терабайти і видає на топових компах свої 10 кадрів в секунду вже при показу логотипу при запуску :))))

А Андроїд? З його 15 стабільними оновленнями прог кожного, сука, дня?

Це ж харчова галузь Макдональдсів і КФС процвітає. І Індія трошки розвантажуються теж.
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

А воно може взяти макет і зверстати нормально шаблон (хтмл +цсс)?
Нормально,  а не як попало.

Бо це тривіально доволі таки.
Поки не буде хоча б такого - про щось більше говорити нема сенсу.

какие-то платные сервисы уже наверное и такое могут. Я для чатЖПТ-3 словами все описываю, буквально структуру DOM ему пересказываю, поведение отдельных блоков, сразу задаю в промпте имена классов. Справляется очень неплохо.
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?
Geo

Не забувайте також про Прямий Профіт від виробників і продавців "Заліза". Чим більш тупо і неоптимізовано написана терабайтна програма "Блокнот", тим більш "сильне" і "просунуте" Залізо ТРЕБА купувати.

Бінго!
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

Просто у майбутному програмісти будуть програмувати промпти до ШІ
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

"через років 10-20" програмісти стануть давати "правильний промпт" до бота й збирать це все докупи

Я не бачу, яким чином той бот "дасть копняка" програмістам
ми все це багато разів проходили
Професії просто змінювалися, змінювався рівень абстракції, але програмісти (як професія) залишалися

Тут буде те ж саме

Программисты будут нужны, но нужно их будет раз в 10 меньше.

Я с нетерпением жду, когда ИИ начнет кодить сложные приложения, не используя все эти дебильные фреймворки, все эти ибанутые реакты, ангуляры и прочую говнокодерскую мерзость, когда ИИ начнет все делать на нативном ДжаваСкрипте, нативном С и т.п.. Просто предвкушаю, как миллионы говнокодеров останутся за бортом. А ведь по логике, когда ИИ достигнет совершенства, ему действительно эти фреймворки будут не нужны абсолютно, потому что он всегда сможет написать свои библиотеки, оптимизированные под то задание, которое ему дали.
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

Цікаво, накуа ШІ всі ці фрейморки, джаваскрипти, с++, бібліотеки… помочі для розумово обмежених людей.
Зразу будуть писати оптимальні програми в машинному коді.
Вони будуть працювати але люди то розуміти не будуть
   
Re: Чи дасть Devin копняка програмістам?

Я с нетерпением жду, когда ИИ начнет кодить сложные приложения, не используя все эти дебильные фреймворки, все эти ибанутые реакты, ангуляры и прочую говнокодерскую мерзость, когда ИИ начнет все делать на нативном ДжаваСкрипте, нативном С и т.п.. Просто предвкушаю, как миллионы говнокодеров останутся за бортом.

ПРикол в том, что пока ИИ начнет кодить сложные приложения - все остальные профессии стануть еще раньше не нужны  :D
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія