Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Скільки заробляють сучасні українські програмісти?

Забув додати: шлях від нуля до Junior Java Developer триває приблизно рік  :shuffle:
Якщо є англійська. Якщо її нема, то ой.
   
Якщо є англійська. Якщо її нема, то ой.

Я недарма вказав 0-й етап )))

З досвіду скажу, що мені було суттєво легше, бо:
1. У мене була англійська на дуже високому рівні.
2. У мене в минулому були виграні олімпіади з математики та досвід створення сайтів під час навчання в інституті (примітивно, але хоча б щось).
   
повторюю питання
1. кобол - мертва мова
2. спеців по цій мові вже нема, ті одиниці, що залишилися, вже в передмаразматичному стані
3. підручників нема
4. найголовніше: навіть якщо знайдешь підручник, знайдеш, хто допоможе розібратися, все одно затія приречена - нема де реально практикуватися на реальних задачах, набиратися досвіду

Во-первых, респект за то что не стал быковать в ответ на мой достаточно резкий вброс.
Во-вторых, прими во внимание что ты начинаешь спорить по вопросам, в которых не очень разбираешься. Да и не нужно оно тебе, речь шла о задавшем вопрос потенциальном свитчере.

Теперь по сути.
COBOL является бизнес ориентированным языком (что также следует из названия), на котором написаны миллионы строк кода, находящегося до сих пор в продакшене.
Действительно, сейчас во всем мире очень мало людей могут его сопровождать, и это является хорошей новостью для тех:
- кому все равно что учить с нуля;
- у кого мало шансов в карьерном соревновании с молодежью.
По деньгам цитату с гласдора тебе уже выше привели, вакансий на самом деле дофига.

Когда мы говорим о COBOLе, то в основном имеем в виду ситемы, развернутые на машинах большого и среднего класса, if you know what I mean.
Очевидно что наиболее заинтересованной стороной в поддержании и - ТАДАМ - развитии, является IBM.
Они же являются стержнем комьюнити.

Вся информация, документация и т.п. легко гуглится.
Развернуть и поклацать можно на Raspberry Pi например.

Понятно что для поддержки какого-нибудь бизнес приложения необходимо понимать что это приложение делает.
Но это уже "тема докторской диссертации" :)

Как-то так ;)

Останнє редагування: 16 серпня 2021 23:58:54 від shrek
   
Во-первых, респект за то что не стал быковать в ответ на мой достаточно резкий вброс.
Во-вторых, прими во внимание что ты начинаешь спорить по вопросам, в которых не очень разбираешься. Да и не нужно оно тебе, речь шла о задавшем вопрос потенциальном свитчере.

Теперь по сути.
COBOL является бизнес ориентированным языком (что также следует из названия), на котором написаны миллионы строк кода, находящегося до сих пор в продакшене.
Действительно, сейчас во всем мире очень мало людей могут его сопровождать, и это является хорошей новостью для тех:
- кому все равно что учить с нуля;
- у кого мало шансов в карьерном соревновании с молодежью.
По деньгам цитату с гласдора тебе уже выше привели, вакансий на самом деле дофига.

Когда мы говорим о COBOLе, то в основном имеем в виду ситемы, развернутые на машинах большого и среднего класса, if you know what I mean.
Очевидно что наиболее заинтересованной стороной в поддержании и - ТАДАМ - развитии, является IBM.
Они же являются стержнем комьюнити.

Вся информация, документация и т.п. легко гуглится.
Развернуть и поклацать можно на Raspberry Pi например.

Понятно что для поддержки какого-нибудь бизнес приложения необходимо понимать что это приложение делает.
Но это уже "тема докторской диссертации" :)

Как-то так ;)

Ліпше вже PHP вчити, там попит шалений.
   
Re: Скільки заробляють сучасні українські програмісти?

повторюю питання
1. кобол - мертва мова
2. спеців по цій мові вже нема, ті одиниці, що залишилися, вже в передмаразматичному стані
3. підручників нема
4. найголовніше: навіть якщо знайдешь підручник, знайдеш, хто допоможе розібратися, все одно затія приречена - нема де реально практикуватися на реальних задачах, набиратися досвіду
Колись я нехило заробив тим, що самотужки і на хожу вивчив Кобол, RPG400 та Synon і зробив ряд проектів для пари банків та AmWay. Мої напарники були програмісти вже з видом на пенсію.
Є ще купа коду на цих мовах, зокрема у банках. Дуже дефіцитні програмісти.
   
Колись я нехило заробив тим, що самотужки і на хожу вивчив Кобол, RPG400 та Synon і зробив ряд проектів для пари банків та AmWay. Мої напарники були програмісти вже з видом на пенсію.
Є ще купа коду на цих мовах, зокрема у банках. Дуже дефіцитні програмісти.

Рано чи пізно це перепишуть
   
Re: Скільки заробляють сучасні українські програмісти?

Рано чи пізно це перепишуть
Ре-інженерія якогось core зробленого у допотопних мовах часто ціла епопея. Програмістів нема для цього, документації нема, ті, хто знають, що до чого, це ті ще динозаври-програмісти, які вже на пенсію йдуть і дуже важко їм переналаштуватися на нові парадигми програмування, дирекція часто не бачить необхідність ре-інженерії, бо у ці системи дуже стабільні та продуктивні і якщо їм почати казати, що потрібно вивалити фіг знає скільки бабла і найняти міні-армію девелоперів та інш. для цього, вони вирішують то просто відкласти у довгий ящик.
   
Ре-інженерія якогось core зробленого у допотопних мовах часто ціла епопея. Програмістів нема для цього, документації нема, ті, хто знають, що до чого, це ті ще динозаври-програмісти, які вже на пенсію йдуть і дуже важко їм переналаштуватися на нові парадигми програмування, дирекція часто не бачить необхідність ре-інженерії, бо у ці системи дуже стабільні та продуктивні і якщо їм почати казати, що потрібно вивалити фіг знає скільки бабла і найняти міні-армію девелоперів та інш. для цього, вони вирішують то просто відкласти у довгий ящик.

Якщо не буде кому підтримувати, то все одно перепишуть  :gigi: Тільки доведеться ще більше витратити на розробку належної документації з нуля.
   
Якщо не буде кому підтримувати, то все одно перепишуть  :gigi: Тільки доведеться ще більше витратити на розробку належної документації з нуля.


Підтримка це дрібна модифікація програм, вже працюючих?
   
Це зрозуміло, що краще бути молодим, здоровим і багатим ніж бідним, хворим і старим.

А чи є в АйТі робота, скажімо, написати програму типу:

іф ікс > ігрек зен ікс = ікс +1
енд

і прийти за зарплатою?    :shuffle:
Вчити у педвузі майбутніх шкільних вчителів інформатики.
   
Вчіть COBOL та Fortran у сподіванні через 4-5 років стати одним з п'яти потрібних у світі програмістів на цих мовах, I double dare you.
   
Якщо є англійська. Якщо її нема, то ой.

в Україні є 2 типа програмістів, ті що добре заробляють і ті що не знають англійськоїт :laugh:
   
Цитую glassdoor.com:
The national average salary for COBOL Programmer is $91,670 per year in United States.
угу
Знаєш, чому?
Бо державні контори там ДОСІ на мейнфреймах!
але це півбіди
Спробуй знайти роботу з cobol ПОЗА Штати! Її нема!
Причину я озвучив вище
Мова - мертва. Вчити - сенсу нуль
Рано чи пізо бюрократична машина таки провернеться й мейнфрейми спишуть
   
Ні, ні, ні. Нехай два-три українця почнуть вчити COBOL та трішечки послаблять конкуренцію на ринку IT.
   
Є. Але перед цим спитають про багато що  :laugh:


For example?
   
For example?
Ти б уже встиг години 4-5 повчити веб-девелопмент чи пайтон!
   
угу
Знаєш, чому?
Бо державні контори там ДОСІ на мейнфреймах!
але це півбіди
Спробуй знайти роботу з cobol ПОЗА Штати! Її нема!
Причину я озвучив вище
Мова - мертва. Вчити - сенсу нуль
Рано чи пізо бюрократична машина таки провернеться й мейнфрейми спишуть


Навіть, якщо вдасться пролізти туди... то це ж буде пропускна система зі службою безпеки і робочий день - строго за розкладом?

А так шоп „вільним художником“ вийопуватися не вийде ж?    B-)
   
А так шоп „вільним художником“ вийопуватися не вийде ж?
Дома одразу фрилансити це тільки веб-девелопмент.
   
Ти б уже встиг години 4-5 повчити веб-девелопмент чи пайтон!


Найн!  Я довго приміряюся, але потім стрімко входжу...  вені-віді-віці     :gigi:
   
Я довго приміряюся,
Ти ж вище писав, що тобі одразу потрібно знати, що, коли я написав алгоритм, як зважено обрати напрямок в IT.
   
Дома одразу фрилансити це тільки веб-девелопмент.


А бути зупер-наладчиком за викликом це що б мало бути?...    :shuffle:
   
Забув додати: шлях від нуля до Junior Java Developer триває приблизно рік  :shuffle:
Ви ж були перекладачем  B-)
   
А бути зупер-наладчиком за викликом це що б мало бути?...    :shuffle:
Не знаю, бо це дуже розпливчато і яке відношення до IT.
   
Ти ж вище писав, що тобі одразу потрібно знати, що, коли я написав алгоритм, як зважено обрати напрямок в IT.


Одразу зважено примірятися з підказками.     ;)
   
Не знаю, бо це дуже розпливчато і яке відношення до IT.


Ну, типу, дзвонять чи пишуть мені: „Тут у нас запарка з підрядником, він ніби все зробив, а не працює. Можете глянути і поправити?“   
   
Ну, типу, дзвонять чи пишуть мені: „Тут у нас запарка з підрядником, він ніби все зробив, а не працює. Можете глянути і поправити?“ 
"дзвонять чи пишуть мені"

Таку репутацію заробляють роками, як правило, 10+ років. Що коли щось у кого не виходить, то всі в галузі знають, що треба дзвонити чарівнику Васі, тільки він врятує проект! Такі чарівники можуть бути в більшості галузей IT. Взагалі це схоже на підліткове бажання бути крутим термінатором чи бондом ;)

   
Re: Скільки заробляють сучасні українські програмісти?

угу
Знаєш, чому?
Бо державні контори там ДОСІ на мейнфреймах!
але це півбіди
Спробуй знайти роботу з cobol ПОЗА Штати! Її нема!
Причину я озвучив вище
Мова - мертва. Вчити - сенсу нуль
Рано чи пізо бюрократична машина таки провернеться й мейнфрейми спишуть

Будь-який інженер інф.систем через місяць буде вже писати на непоганому рівні. Треба просто знати як виконуються програми на більш низькому рівні, зрозуміти, як це пов'язується з структурою програми, усвоїти data model організації, а синтаксис освоїти то вже справа техніки.
Але, звичайно, треба мати міцні знання у комп'ютерних науках взагалі.
Наприклад, RPG це по суті мова програмування для перфокарт. Якщо у тебе є теорія, як виконувалися програми у той час, як було це налаштовано, то пів-справи вже зроблено.

Основним викликом буде розібратися у тому, що вже написано, бо зазвичай нормальної документації не буде, вважайте то писали люди, які документувати не спішили, KISS не підтримували, коли ще не розвинулися техніки інженерії ПЗ, щоб знати, як виробляти підтрумиваний код.
   
"дзвонять чи пишуть мені"

Таку репутацію заробляють роками, як правило, 10+ років. Що коли щось у кого не виходить, то всі в галузі знають, що треба дзвонити чарівнику Васі, тільки він врятує проект! Такі чарівники можуть бути в більшості галузей IT. Взагалі це схоже на підліткове бажання бути крутим термінатором чи бондом ;)


Я є вже крутим термінатором, але не в АйТі... хоча - близько...

Проблема в тому, що ...  ммм...  „замовники“ - „ніщєброди“ і „рагульйо“ совдепівське, а це не виправиш ніяк. Хоч кіл на голові теши...

Тому, поряд з їхніми копійками за термінаторство там, хочеться поступово перелізти в АйТі, а їх вже остаточно послати, ну ти понєл. ©    :gigi:
   
Так-так, COBOL, перфокарти, низькорівневе виконування програм, data model з нуля за місяць.

Я менторив онлайн, там тебе пакистанці та ефіопи після "чтєнія докумєнтациї" питають, що таке командна строка ("what's this") та як "1234" може не бути числом, а якимось string і воно не складається з іншим числом.
   
Ви ж були перекладачем  B-)

Було таке, але вже давно. Досі трошки підробляю перекладами для душі, але без фанатизму  :gigi:
   
25 на годину легко.
Пускай учится...
Хочет в Лондоне работу найти , у нее какая то навязчивая мечта именно в Лондоне работать. ;o 
   
Так-так, COBOL, перфокарти, низькорівневе виконування програм, data model з нуля за місяць.

Я менторив онлайн, там тебе пакистанці та ефіопи після "чтєнія докумєнтациї" питають, що таке командна строка ("what's this") та як "1234" може не бути числом, а якимось string і воно не складається з іншим числом.


Нехай питають що завгодно, лишень платять за результат, а не кажуть: „шо ти хочеш за 5 хвилин роботи такі гроші?“.
   
Нехай питають що завгодно, лишень платять за результат, а не кажуть: „шо ти хочеш за 5 хвилин роботи такі гроші?“.
Це я стосовно порад самостійно вчити новачку в 2021 році Кобол з перфокартами та як працюють логічні елементи схем чи транзистори.
   
Пускай учится...
Хочет в Лондоне работу найти , у нее какая то навязчивая мечта именно в Лондоне работать. ;o 


Може в Джеймса Бонда тайно влюблєна?   ;)
   
Це я стосовно порад самостійно вчити новачку в 2021 році Кобол з перфокартами та як працюють логічні елементи схем чи транзистори.


Я таке питати не буду.   :laugh:

Нехай буде, що завгодно, Кобол не Кобол, але не рахують тебе „кулібіним“, якому можна не платити, бо „політика“ або вони „самі все зроблять“, просто дороби за них задурно їхню „роботу“....

АйТішники себе поставили чотко - за роботу тре платити, це мене й надихає....

   
Може в Джеймса Бонда тайно влюблєна?   ;)
Не! Больше в Доктора Кто!
Даже картина будки синего цвета ( таргис ) или как она там называлась ...в комнате висит.:)
Сама специально заказала картину :)
   
Не! Больше в Доктора Кто!
Даже картина будки синего цвета ( таргис ) или как она там называлась ...в комнате висит.:)
Сама специально заказала картину :)


Цитувати
Головного героя за час існування серіалу грали різні актори, що обґрунтовано здатністю Доктора змінювати свої зовнішність та характер. Більшість втілень цього персонажа чоловічої статі. З 25 грудня 2017 року Доктора грає Джоді Віттакер, яка стала першою жінкою у цій ролі. Її перша поява в ролі Доктора відбулася у різдвяному спецепізоді «Двічі в часі».

 ;o  :shuffle:
   
;o  :shuffle:
Ей сериал нравится она его фанат.
   
Я таке питати не буду.   :laugh:

Нехай буде, що завгодно, Кобол не Кобол, але не рахують тебе „кулібіним“, якому можна не платити, бо „політика“ або вони „самі все зроблять“, просто дороби за них задурно їхню „роботу“....

АйТішники себе поставили чотко - за роботу тре платити, це мене й надихає....
Це людські якості, якщо не можеш іти на конфлікти, то будуть всі кататись.
   
Re: Скільки заробляють сучасні українські програмісти?

Це я стосовно порад самостійно вчити новачку в 2021 році Кобол з перфокартами та як працюють логічні елементи схем чи транзистори.
Новачку - ні. Але випускнику вузу по ТІ спеціальності це під силу, звичайно, осилити самотужки.
Тому щоб так швидко та прірва коду, який згенерували на Коболі, переписалася - то навряд-чи, бо дещо переплативши можна знайти когось, хто сяде і буде на плаву підтримувати систему.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія