Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Драйверы Украины. IT сектор [ua]

Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

пишуть про 127 тисяч

все давно пораховано:
http://itpravda.com/2018/05/11/amount-of-devs/
Опираясь на данные из реестра физлиц-предпринимателей, аналитикам удалось прикинуть, что в Украине 125 тыщ ФЛП-айтишников.
...
При этом если за последние пару лет количество ФЛП-айтишников выросло на 37% (33 тысячи), то по Украине общее количество ФЛПшников сократилось на 10% (186 тысяч).

Додай тисяч 10-15 контрі в штаті, а не ФОП і отримаєш реальне число ІТшників.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

А мой клиент все равно строит дата центры в Швеции, завозит сюда индусов, тратя 50к евро на переезд одного и потом платит им по 5-8к евро/мес.
И все это с огромными налогами и расходами на строительство и содержание этих дата центров.
 :-o

И что делают индусы  в дата-центрах ?  8-:
Гайки крутят или отвечают в техподдержке на тикеты фразами типа "мы работаем над проблемой "  ?
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

все давно пораховано:
http://itpravda.com/2018/05/11/amount-of-devs/
Опираясь на данные из реестра физлиц-предпринимателей, аналитикам удалось прикинуть, что в Украине 125 тыщ ФЛП-айтишников.
...
При этом если за последние пару лет количество ФЛП-айтишников выросло на 37% (33 тысячи), то по Украине общее количество ФЛПшников сократилось на 10% (186 тысяч).

Додай тисяч 10-15 контрі в штаті, а не ФОП і отримаєш реальне число ІТшників.

А ще є великий пласт тих, хто порвав будь-які відносини з українською державою та просто отримує гроші на картку Payoneer, та працює з дому.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Ну загалом десь тисяч  з 10 набереться

І скільки це в процентному відношенні до всього населення України?  :rotate:
До речі - в Бангалорі теж охуєнний розвиток ІТ. Що не заважає періодично частині населення вмирати від епідемій, посух і голоду.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

И что делают индусы  в дата-центрах ?  8-:
Гайки крутят или отвечают в техподдержке на тикеты фразами типа "мы работаем над проблемой "  ?

Из общения с людьми из IT отрасли (с ФУПа) узнал,  что у индусов есть одно большое преимущество перед ITшниками из других стран "не золотого миллиарда". Практически все они говорят на английском с детства (пусть это и индийский английский)
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

А ще є великий пласт тих, хто порвав будь-які відносини з українською державою та просто отримує гроші на картку Payoneer, та працює з дому.

ну тих хто "в чорну" працює мабуть теж 10-15 тисяч.  навряд чи більше. навіть з дому ФОПами оформляються як правило.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Из общения с людьми из IT отрасли (с ФУПа) узнал,  что у индусов есть одно большое преимущество перед ITшниками из других стран "не золотого миллиарда". Практически все они говорят на английском с детства (пусть это и не индийский английский)
А ще вони гарні спеціалісти у своїй галузі якщо їх тримати під постійним контролем.
Просто тут у деяких "шовінізм" та "расізм" лізе, бо як це так, індуси отримають замовлення а я ні?
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

ну тих хто "в чорну" працює мабуть теж 10-15 тисяч.  навряд чи більше. навіть з дому ФОПами оформляються як правило.

Не "в чорну", а так оформлені. Я з 2009 року ФОП, але маю 24 дні відпустки, соц. пакет, безкоштовну медичну страховку. Усе по КЗОТу, регламентується індивідуальним договором.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

ну тих хто "в чорну" працює мабуть теж 10-15 тисяч.  навряд чи більше. навіть з дому ФОПами оформляються як правило.

Та ну, набагато більше, жити якось треба, особливого сенсу платити у ПФ нема, бо у самих вже не буде пенсії через дефолт ПФ у найближчі 5-10 років, то люди крутяться як вміють.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

А ще вони гарні спеціалісти у своїй галузі якщо їх тримати під постійним контролем.
Просто тут у деяких "шовінізм" та "расізм" лізе, бо як це так, індуси отримають замовлення а я ні?


 Украинцев еще под большим контролем нужно держать. Особенно аутсорсовскую братию.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]
den

150 тисяч девелоперів - технічних спеціалістів
Ціль - 200 тис в 2020 році

Середній дохід 55-60 тис грн в міс
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

150 тисяч девелоперів - технічних спеціалістів
Ціль - 200 тис в 2020 році

Середній дохід 55-60 тис грн в міс

Это будет больше 1% от всех работников в Украине. Круто.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Украинцев еще под большим контролем нужно держать. Особенно аутсорсовскую братию.

Саме так.
Тому той список що Алежка привів - це все "парасольки", аутсорс контори, які навіть не знають чим займається конкретний проект.
Ми вже давно від Сіклуму відпочкувалися, бо їх цікавлять великі контори такі як Thomas Cook де можна 600 програмерів посадити, та рубати бабло, а проекти по 10-40 людей їх вже не цікавлять, вони від них відмовляються.
А ми як саме "продуктова компанія" сіли окремо, працюємо, податки сплачуємо, шеф говорить що наше утримання це набагато дешевше ніж сидіти в "аутсорс конторі".
Тому я особливо першу 5-ку "галер" сприймаю як тимчасове "лихо", вони скоро зникнуть, як радянські механізовані корпуси Тухачевського :laugh:
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]
den

Саме так.
Тому той список що Алежка привів - це все "парасольки", аутсорс контори, які навіть не знають чим займається конкретний проект.
Ми вже давно від Сіклуму відпочкувалися, бо їх цікавлять великі контори такі як Thomas Cook де можна 600 програмерів посадити, та рубати бабло, а проекти по 10-40 людей їх вже не цікавлять, вони від них відмовляються.
А ми як саме "продуктова компанія" сіли окремо, працюємо, податки сплачуємо, шеф говорить що наше утримання це набагато дешевше ніж сидіти в "аутсорс конторі".
Тому я особливо першу 5-ку "галер" сприймаю як тимчасове "лихо", вони скоро зникнуть, як радянські механізовані корпуси Тухачевського :laugh:


Галери як на мене не зникнуть
Вони існують багато де в світі
Тим більше тенденція аутсорсу росте в світі

Ну і для джунів мідлів це природній етап роботи в великих компаніях де всі процеси налагодженні
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

І скільки це в процентному відношенні до всього населення України?  :rotate:
До речі - в Бангалорі теж охуєнний розвиток ІТ. Що не заважає періодично частині населення вмирати від епідемій, посух і голоду.

на якому місці Бангалор за експортом ІТ послуг?
https://mind.ua/publications/20178608-svitovij-rinok-it-misce-ukrayini-na-nomu
Україна зараз  – провідний центр із розробки програмного забезпечення у Східній та Центральній Європі і займає четверте місце за експортом IT-продуктів і послуг у світі.

а за кількістю спеціалістів?
https://dt.ua/TECHNOLOGIES/ukrayina-stala-pershoyu-krayinoyu-v-yevropi-za-kilkistyu-it-fahivciv-203138_.html
Україна посіла перше місце в Європі за кількістю IT-фахівців. Як повідомляє портал IT Outsoursing News, на сьогоднішній день понад 100 тисяч українських програмістів працюють в різних компаніях, а попит на IT-фахівців на світовому ринку продовжує рости.


а як там з тенденціями?
https://www.ukrinform.ua/rubric-technology/2547912-eksport-komputernih-poslug-zris-na-29-it-ukraine.html
Експорт комп’ютерних послуг в Україні за перше півріччя 2018 року становив 1,5 млрд дол., що на 29% перевищує показник аналогічного періоду минулого року.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Галери як на мене не зникнуть
Вони існують багато де в світі
Тим більше тенденція аутсорсу росте в світі

Ну і для джунів мідлів це природній етап роботи в великих компаніях де всі процеси налагодженні

Тільки їх утримання для замовника вже майже дорівнює найму працівників у ситій Данії-Швеції.
Тобто вся ідея аутсорсу - що це дешевий труд, який можна десь найняти, який буде виконувати ту саму роботу.
Той же Сіклум вже такі гроші з замовника дере, що звідти позбігали досить великі проекти, такі як Playtech, бо порахували гроші та вирішили, що "окремо плавати" буде дешевше.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

на якому місці Бангалор за експортом ІТ послуг?
Україна зараз  – провідний центр із розробки програмного забезпечення у Східній та Центральній Європі і займає четверте місце за експортом IT-продуктів і послуг у світі.
:facepalm:  Бугага.  Віпро-тати просто регочуть з такого.

Бангалор по експорту тушок уриває усіх.  Усілякі хитроскаркі схеми поставки жопомиїв на міжнародні ринки переважно індуські.  Ті самі епами і люксофти з глобалами теж трохи везуть тушок, але порівняно з індусами - це сльози
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

:facepalm:  Бугага.  Віпро-тати просто регочуть з такого.

Бангалор по експорту тушок уриває усіх.  Усілякі хитроскаркі схеми поставки жопомиїв на міжнародні ринки переважно індуські.  Ті самі епами і люксофти з глобалами теж трохи везуть тушок, але порівняно з індусами - це сльози

Люксофти з Епамами все роблять вірно.
Це "аеродром" для швидкої евакуації всіх, якщо Южаніна со-товаріщі полізе знищувати ІТ-галузь.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Це "аеродром" для швидкої евакуації всіх
Куди евакуації? В Польщу?  :facepalm: Не поїде пересічний
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Куди евакуації? В Польщу?  :facepalm: Не поїде пересічний
У них не тільки Польща.
У Сіклума наприклад Малага у Іспанії є.
Пересічний не просто поїде, а прихопить жінку з дітьми. :gigi:
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

У Сіклума наприклад Малага у Іспанії є.
Ага, Малага є, а зарплати нема.  :rotate:
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

 Там прозрачности нету, с теми галерами работать. За минимум работы их задача с заказчика содрать максимум денег.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

И что делают индусы  в дата-центрах ?  8-:
Гайки крутят или отвечают в техподдержке на тикеты фразами типа "мы работаем над проблемой "  ?

Та какая разница чем.
Сам факт - в Украине огромные территории под строительство этих дата центров, низкие расходы на содержание, сотни тысяч спецов, низкие налоги на раб силу, а компания поперла в овердорогую Швецию и возит туда индусов по 50к евро штука.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Та какая разница чем.
Сам факт - в Украине огромные территории под строительство этих дата центров, низкие расходы на содержание, сотни тысяч спецов, низкие налоги на раб силу, а компания поперла в овердорогую Швецию и возит туда индусов по 50к евро штука.

 В Швеции или Германии фирме легче удержать разработчика на проекте, чем в Украине, где зарплаты на порядок выше. Индус себе сел в Швеции в каком-то Буросе с семьей и будет 7-8 лет на ту контору пахать. В Украине другая история совсем. Я знаю немецких программистов которые рассматривают на равне с другими, предложения из Украины приезжать и работать.

Останнє редагування: 19 грудня 2018 12:47:51 від Ukrainian
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

В Швеции или Германии фирме легче удержать разработчика на проекте, чем в Украине, где зарплаты на порядок выше. Индус себе сел в Швеции в каком-то Брюге с семьей и будет 7-8 лет на ту контору пахать. В Украине другая история совсем. Я знаю немецких программистов которые рассматривают на равне с другими, предложения из Украины приезжать и работать.

Турновер рейт бешеный. Увольняют(ся) уже после 4-5 мес.
50к евро шоб его с Индии привезти, и через 4 мес вези нового.
И зачастую гарден лив на полгода. Те оно еще 6 мес получает ЗП не работая.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

В ТОП50  - 52 тысячи человек. С семьями целый город.  Я ссылку дал
Только небольшое уточнение, не работников а ФОПов работающих по договору :)
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Из общения с людьми из IT отрасли (с ФУПа) узнал,  что у индусов есть одно большое преимущество перед ITшниками из других стран "не золотого миллиарда". Практически все они говорят на английском с детства (пусть это и индийский английский)

Эдина перевага - це їх кількість ну ще $/год в них суттєво нижчий.  Вони можуть виставити 10 000 кодерів, якщо треба.

А все інше ну дуже умовно. Їх англійську розуміють тільки ті самі індуси, вона жахлива. Як кодери вони теж ну дуууже специфічні. Це, основна маса. Звісно ж є там і високого класу специ, навіть з освітою англійською, в яких англіська краща за американських менеджерів. Але це ТОП з ТОП.

Наприклад моя компанія закрила офіс в Індії саме через якість коду, який там генерили. 100 кодерів було. Перекрили їх всіх, нанявши біля 10 людей в Мінську.



Останнє редагування: 19 грудня 2018 12:51:34 від Taras.ua
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Турновер рейт бешеный. Увольняют(ся) уже после 4-5 мес.
50к евро шоб его с Индии привезти, и через 4 мес вези нового.

 Ну это другой вопрос, что с индусов часто еще те работники. У них основной стиль работы это донимать бесконечными вопросами пока их не оставят в покое надолго, а лучше навсегда, с такими глупостями как работа.

 Потому что те кто норм все едут в США и Великобританию и там совсем другие суммы фигурируют.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

В Швеции или Германии фирме легче удержать разработчика на проекте, чем в Украине, где зарплаты на порядок выше.
:weep:
Я знаю немецких программистов которые рассматривают на равне с другими, предложения из Украины приезжать и работать.
:weep:
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Хроники зубожиння. IT сектор

на фоні українських шахтарів та вчителів укр ІТ процвітає
якщо ж взяти світове ІТ, то укр ІТ десь на дні
яке здатне тільки працювати на інезомного дядю
генерувати ідеї та створювати щось своє воно не здатно


Це навіть не смішно. От буквально на днях, спілкуюсь з замовниками, німецька АЛДІ. Вони використовують сервіс для авторизації mobileiron, була в нас проблема з інтеграцією.

Як результат на звязку, АЛДІ, Менеджери нашого американського проекту, менеджери американського проекту mobileiron і 2 розробники: я з нашого проекту, і Дмитро (вже забув прізвище) з Києва зі сторони mobileiron.


MobileIron
The company was founded in 2007 by Ajay Mishra and Suresh Batchu and is headquartered in Mountain View, California.

від того що Дмитро там працює компанія українською не стає, це просто найманий працівник
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

:weep:
:weep:

Я до цих пір працюю на одеський офіс. Маю рейт вищий за те, що пропонують в Іспанії/Італії/Німеччині/Франції на моїй посаді, звісно ж не на порядок :).
Про Польщі/Болгарії взагалі мови нема.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Та какая разница чем.
Сам факт - в Украине огромные территории под строительство этих дата центров, низкие расходы на содержание, сотни тысяч спецов, низкие налоги на раб силу, а компания поперла в овердорогую Швецию и возит туда индусов по 50к евро штука.

Дата центры строят в странах с низкой стоимостью э/э для промышленности. И низкими рисками их потери
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

:weep:
:weep:

 Что Вас удивляет? Работая в АйТи в Украине специалист получает на руки БОЛЬШЕ денег, чем работая в Германии например (в евро). Это при том что стоимость жизни в 3-10 раз ниже. А если это какая-то Одеса или Харьков, то вообще золотые горы. В Европе АйТи это обычная работа, в Украине работая хорошим АйТи специалистом человек может вести БОГАТЫЙ образ жизни, иметь дорогую машину, купить квартиру. Это все в немецких реалиях то на что нужно работать десятилетиями.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Я до цих пір працюю на одеський офіс. Маю рейт вищий за те, що пропонують в Іспанії/Італії/Німеччині/Франції на моїй посаді, звісно ж не на порядок :).
Про Польщі/Болгарії взагалі мови нема.


 С учетом стоимости проживания, получается почти порядок разницы. В Украине в АйТи человек получает в среднем в 10 раз больше чем основное население, в то время как в Европе это обычная квалифицировання работа.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

звісно ж не на порядок .
Отож
Я до цих пір працюю на одеський офіс. Маю рейт вищий за те, що пропонують в Іспанії/Італії/Німеччині/Франції на моїй посаді
Я не думаю що вище ніж у Німеччині при наявиності паспорту
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Та какая разница чем.
Сам факт - в Украине огромные территории под строительство этих дата центров, низкие расходы на содержание, сотни тысяч спецов, низкие налоги на раб силу, а компания поперла в овердорогую Швецию и возит туда индусов по 50к евро штука.

В Швеції немає такого фактору як "служба брелків" чи інша силова контора, яка для "профілактики" витрушує періодично "ботанів", просто для приколу, чи щоб гроші "на кишеню" заробити.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Отож
Я не думаю що вище ніж у Німеччині при наявиності паспорту


 В Германии нужно половину отдать на налоги. А не 7 процентов.
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

в Европе это обычная квалифицировання работа
Если не брать в расчет FAANG и страны типа Швейцария то да
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

Что Вас удивляет? Работая в АйТи в Украине специалист получает на руки БОЛЬШЕ денег, чем работая в Германии например (в евро).
Я про "на порядок".  В Германії отримують 3-4-5к євро на місяць.  Тобто в Україні отримують 30-40-50к євро на місяць?  :weep:
в Украине работая хорошим АйТи специалистом человек может вести БОГАТЫЙ образ жизни, иметь дорогую машину, купить квартиру.
Дешеві понти.  Все крім житла (а воно в Україні нах не потрібно)  може собі дозволити будь-який айтішник в гейропі
   
Re: Хроники зубожиння. IT сектор  [ua]

С учетом стоимости проживания, получается почти порядок разницы. В Украине в АйТи человек получает в среднем в 10 раз больше чем основное население, в то время как в Европе это обычная квалифицировання работа.

Далеко не везде так. Я 22 года в IT работаю, 14 лет в одной компании, на руки  сейчас 30 тыс. получаю. Зп в компании отвязаны от доллара с 2014 года, все заказчики - украинские. Не в 10 раз, а в 3-4, все равно в Киеве это - коммунизм.
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія