Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Как звучал древнерусский язык?

Re: Как звучал древнерусский язык?

Ну ти ж розумієш, що стіни Софії Київської розписані болгарською мовою? Бо саме її вивчали тоді всі "грамотні" люди? Як в якомусь Парижі всі "грамотні" люди писали на стінах латиною.
+==============================================================+
Я розумію що написи, які я сам бачив, написані давньоукраїнською мовою.
Бо глаголицею болгари не писали. А вивчали тую мову, якою всі між собою
спілкувалися. А стосовно Парижу, то старофранцузська мова і є "народною
латиною". Бо читати "Слово о полку Ігоревом" я можу і в оригіналі, без
перекладу. І мені зрозуміло все. А ось кацапам цитуєш: "перед походом всі
вої милися кропм". Кацапи й кажуть що милися укропною водою. А слова
"окріп", тобто - кипляча чи гаряча вода кацапи не знають. Тому їм потрібен
переклад. І ще - у мене є приятелі болгари, тому звучання болгарської я знаю.
В болгарський нема м"якого знаку, а в графіті він є! Тобто, це не болгарська мова!
Написи з Новгорода на бересті знаєш? Так біля Св.Софії такі теж знаходили.
І там написи тію-ж мовою що й графіті Св.Софії, тобто - староукраїнською.
В молодості був у гостях у нашого відомого скульптора в його триповерховому
будинку між Лаврою та мостом Патона. Будинок - суцільний музей. І там читав
деякі рукописи від 11-го сторіччя і до 18-го. Читав в оригіналі казацький літопис
за 1620-25 роки. Це важке поранення Сагайдачного під час Хотинської битви,
його повернення в Київ та смерть від рани. Написано майже такою-ж мовою
що й графіті. Тому кінчай триндіти про болгарцьку. Це була давньоукраїнська мова.
   
Re: Как звучал древнерусский язык?

+==============================================================+
Я розумію що написи, які я сам бачив, написані давньоукраїнською мовою.
Бо глаголицею болгари не писали. А вивчали тую мову, якою всі між собою
спілкувалися. А стосовно Парижу, то старофранцузська мова і є "народною
латиною". Бо читати "Слово о полку Ігоревом" я можу і в оригіналі, без
перекладу. І мені зрозуміло все. А ось кацапам цитуєш: "перед походом всі
вої милися кропм". Кацапи й кажуть що милися укропною водою. А слова
"окріп", тобто - кипляча чи гаряча вода кацапи не знають. Тому їм потрібен
переклад. І ще - у мене є приятелі болгари, тому звучання болгарської я знаю.
В болгарський нема м"якого знаку, а в графіті він є! Тобто, це не болгарська мова!
Написи з Новгорода на бересті знаєш? Так біля Св.Софії такі теж знаходили.
І там написи тію-ж мовою що й графіті Св.Софії, тобто - староукраїнською.
В молодості був у гостях у нашого відомого скульптора в його триповерховому
будинку між Лаврою та мостом Патона. Будинок - суцільний музей. І там читав
деякі рукописи від 11-го сторіччя і до 18-го. Читав в оригіналі казацький літопис
за 1620-25 роки. Це важке поранення Сагайдачного під час Хотинської битви,
його повернення в Київ та смерть від рани. Написано майже такою-ж мовою
що й графіті. Тому кінчай триндіти про болгарцьку. Це була давньоукраїнська мова.
Так воно і є .
   
Re: Как звучал древнерусский язык?

+==============================================================+
Я розумію що написи, які я сам бачив, написані давньоукраїнською мовою.
Бо глаголицею болгари не писали. А вивчали тую мову, якою всі між собою
спілкувалися. А стосовно Парижу, то старофранцузська мова і є "народною
латиною". Бо читати "Слово о полку Ігоревом" я можу і в оригіналі, без
перекладу. І мені зрозуміло все. А ось кацапам цитуєш: "перед походом всі
вої милися кропм". Кацапи й кажуть що милися укропною водою. А слова
"окріп", тобто - кипляча чи гаряча вода кацапи не знають. Тому їм потрібен
переклад. І ще - у мене є приятелі болгари, тому звучання болгарської я знаю.
В болгарський нема м"якого знаку, а в графіті він є! Тобто, це не болгарська мова!
Написи з Новгорода на бересті знаєш? Так біля Св.Софії такі теж знаходили.
І там написи тію-ж мовою що й графіті Св.Софії, тобто - староукраїнською.
В молодості був у гостях у нашого відомого скульптора в його триповерховому
будинку між Лаврою та мостом Патона. Будинок - суцільний музей. І там читав
деякі рукописи від 11-го сторіччя і до 18-го. Читав в оригіналі казацький літопис
за 1620-25 роки. Це важке поранення Сагайдачного під час Хотинської битви,
його повернення в Київ та смерть від рани. Написано майже такою-ж мовою
що й графіті. Тому кінчай триндіти про болгарцьку. Це була давньоукраїнська мова.



а це якою мовою написано?
   
Re: Как звучал древнерусский язык?

был радиоэфир на подобную тему, слушательница задала вопрос, с сарказмом, ..на каком языке разгаваривала княгиня Ольга?  ответ лингвиста что точно неизвестно, вероятнее всего на старошведском.  Ещё описки в летописях помогают понять , каким был разговорный в Киеве тогда, и это ближе к украинскому чем к староболгарскому (или старомакедонскому) :-)

"Старошведська" називається Old Norse  :gigi: В ті часи скандинавські мови ще не розділилися на окремі мови, а спільну мову тих часів в наш час називають Old Norse

Останнє редагування: 14 травня 2021 07:57:33 від svo1973
   
Re: Как звучал древнерусский язык?


а це якою мовою написано?
-------------------------------------------------------
 Ось це Древньоболгарська. Ну  сама по собі Древньоболгарська, коли Кирил друкував Біблію і інші церковні книжки, вже була певною мірою "розбавлена"  СЛОВЕНСЬКОЮ яка впливала на мову в Болгарії тих часів. Але в Київі тих часів то було,сутто "ЦЕРКОВНЕ ПИСЬМО". Розмовляли та писали значно іншою мовою. В мене довго був на компі приклад  відповідного тексту. Причьому навіть значно більш нового.  Текстів того часу "древньокиївської" доволі мало. Вони масово снищувалися. З ХЗ яких часів ще. Але є. Навіть в інтернеті. Тут тре шукати, а поки часу нема.
   
Re: Как звучал древнерусский язык?

-------------------------------------------------------
 Ось це Древньоболгарська. Ну  сама по собі Древньоболгарська, коли Кирил друкував Біблію і інші церковні книжки, вже була певною мірою "розбавлена"  СЛОВЕНСЬКОЮ яка впливала на мову в Болгарії тих часів. Але в Київі тих часів то було,сутто "ЦЕРКОВНЕ ПИСЬМО". Розмовляли та писали значно іншою мовою. В мене довго був на компі приклад  відповідного тексту. Причьому навіть значно більш нового.  Текстів того часу "древньокиївської" доволі мало. Вони масово снищувалися. З ХЗ яких часів ще. Але є. Навіть в інтернеті. Тут тре шукати, а поки часу нема.

Древньоболгарська мова в часи Древньої Болгарії називалася Словенською  :gigi: Бо тоді болгари не знали, що вони древні болгари  :gigi:
   
Re: Как звучал древнерусский язык?

В ті часи словени доходили аж до Пелопонесу  :shuffle: І сучасні греки більш ніж наполовину є слов'янами  :gigi:
   
Re: Как звучал древнерусский язык?

Древньоболгарська мова в часи Древньої Болгарії називалася Словенською  :gigi: Бо тоді болгари не знали, що вони древні болгари  :gigi:
=============================
Та знали що вони Булгари, там взагалі ХАНИ правили. А Словени були мабуть найбільшим  тоді народом серед слов'ян.  Вони були від Балкан до аж Новгорода. Взгалі то новгородські грамоти написани словенською. На Заході вони пролізли аж до Восточної Прусії. Але згодом, поступово розсіялися,змішалися,їх ассимілювали,в тому числі і ми, так би мовити- поляни. Етнічно відносно чисті словени залишилися власне в Словенії  на Балканах. Вони впливали і на булгар. Але болгарська та словенська і зараз дуже відрізняються. Там і так була певна плутанина, тут треба знати історію, але сюди ще повлазили кацапи з своїми фейками і цю кашу ще тре розгрібати і розгрібати. Золоті часи для істориків та лінгвістів, бо при совку це все було під забороною. "МИЖЕБРАТТЯ"  :facepalm:  І зараз тре подолати великий спротив усіляких прокацапських навіть у нас.

 Що до варяжскої мови, то ніяк вона особливо не впливала на нас. дісно,брали в дружини князі і варяжких якіхось "Рогнєд", крім греческих,чи навіть половецьких... У нас все було " із варяг у греки".  Про "варяжську мову"- це окрема тема,там теж була мішаніна повна.

Останнє редагування: 14 травня 2021 08:45:24 від Wolter
   
Re: Как звучал древнерусский язык?

Словенами називалися тоді всі слов'яни  :gigi: А щодо "варяжської" мови, або точніше, Old Norse, то в ті часи Київ досить інтенсивно брав участь в міжнародних справах, і спілкувався в тих справах, на Old Norse. У нас тут кантувалися і королі всякі. Включно до нащадків англійських королів.
   
Re: Как звучал древнерусский язык?

В ті часи словени доходили аж до Пелопонесу  :shuffle: І сучасні греки більш ніж наполовину є слов'янами  :gigi:
================================
Саме так...від Пелепонесу аж до майбутньої Прусії. Новгород теж...
   
Re: Как звучал древнерусский язык?

Словенами називалися тоді всі слов'яни  :gigi: А щодо "варяжської" мови, або точніше, Old Norse, то в ті часи Київ досить інтенсивно брав участь в міжнародних справах, і спілкувався в тих справах, на Old Norse. У нас тут кантувалися і королі всякі. Включно до нащадків англійських королів.
=============================

Ну трішечки не так. Сама назва СЛОВ'ЯНИ дійсно є "поширенням" назви СЛОВЕНИ. Але більшість СЛОВ'ЯН всеж словенами не були. Просто словени були більш відомі в Європі. Ну так і склалося. А Old Norse, це все ж не вся мова варягів. Тре дивитися на часи. Пізніше Old Norse змішалася з власне з фінською, породивши древньошведську, ще з угорською... Навіть Атіла був угр. Угорець. Рим брав!  B-)   Ну а ми кажемо вже про часи Новгорода,який до кацапських дикунів відношення не мав, тоді мова варягів вже не була Old Norse.

Останнє редагування: 14 травня 2021 08:59:17 від Wolter
   
Re: Как звучал древнерусский язык?

   
Re: Как звучал древнерусский язык?

Древньоболгарська мова в часи Древньої Болгарії називалася Словенською  :gigi: Бо тоді болгари не знали, що вони древні болгари  :gigi:
+===============================
Це тобі словени набрехали?
Перша згадка булгар міститься в латинському хронографі 354 року, де у списку племен і народностей Причорномор'я і Прикаспію.
Мабуть, булгари — це одна з перших груп племен, що просунулися до Європи в ході Великого переселення народів. Перша згадка про них міститься в анонімній латинській хронографії і датується 354 роком н. е. В 2-ій половині IV століття якась частина булгар проникла в Вірменію. Далі свідоцтв про їх активність немає, аж до розпаду Гунської імперії. Це дає підстави припускати, що булгари входили в той величезний союз племен, який сучасники іменували гунами.
Об'єднання племен булгарів пов'язане з діяльністю хана Кубрата. Цей правитель, що очолював плем'я унногундурів, з дитинства виховувався при імператорському дворі в Константинополі і в 12 років був хрещений. У 632 році він проголосив незалежність від аварів і встав на чолі об'єднання, що отримало у візантійських джерелах назву Велика Болгарія. Її територія займала південь сучасної України до Дніпра і Передкавказзя до Кубані. Біля 634–641 Кубрат уклав дружний союз з візантійським імператором Іраклієм. Проте після смерті Кубрата (бл. 665), його імперія розпалася, оскільки була розділена між його численними синами. Цим розділенням скористалися хозари. Старший син Кубрата — Батбаян залишився в Приазов'ї і став данником хозар. Інший син — Котраг, мабуть, в такому ж статусі, переселився на правобережжя Дону. Третій син — Аспарух під тиском хазарів пішов з своїми людьми на Дунай, де підпорядкував місцеве слов'янське населення, поклавши початок сучасної Болгарії. У 865 році хан Борис прийняв християнство. Змішання булгар із слов'янами привело надалі до виникнення слов'янської болгарської народності.
   
Re: Как звучал древнерусский язык?

Словенами називалися тоді всі слов'яни  :gigi: А щодо "варяжської" мови, або точніше, Old Norse, то в ті часи Київ досить інтенсивно брав участь в міжнародних справах, і спілкувався в тих справах, на Old Norse. У нас тут кантувалися і королі всякі. Включно до нащадків англійських королів.
+======================================================================================+
І у які віки це було? Бо в Англії тих часів було щонайменше 7-8 королівств, не рахуючи Шотландії та Уельсу.
   
Re: Как звучал древнерусский язык?

+======================================================================================+
І у які віки це було? Бо в Англії тих часів було щонайменше 7-8 королівств, не рахуючи Шотландії та Уельсу.

Але всім наприкінці рулив Уессекс  :gigi: Перед приходом нормандців  :shuffle:
   
Re: Как звучал древнерусский язык?

Той же Володимир Мономах був одружений на Гіті Уессекській
   
Re: Как звучал древнерусский язык?

Той же Володимир Мономах був одружений на Гіті Уессекській
+=================================================================+
Це відомо. Але яке це має відношення до староукраїнської мови, якою зроблені
графіті на стінах Св.Софії в Києві? Бо я читав оригінали з тих часів і до 18-го
сторіччя. Болгарської мови ніде нема. Бо в Болгарії був упадок між першим та
другим Болгарським царствами. Чи ти, як і аеліт, будеш стверджувати що Київ
заснували жиди? І всі письменні документи тих часів написані на івріті!
Навідь рези на дереві - типу Велесової книги?!
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія