Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

НБУ прогнозує значне зростання цін в Україні найближчими місяцями

Національний банк України (НБУ) очікує збереження значного інфляційного тиску протягом наступних місяців. Зростанню цін сприятимуть стійкий споживчий попит, а також високі світові ціни, зокрема на енергоносії та продовольство.

Про це йдеться в коментарі Національного банку України (НБУ) щодо рівня інфляції.

Як зазначається в огляді, в квітні 2021 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 8,4% (з 8,5% в березні). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%.

Споживча інфляція виявилася нижче траєкторії прогнозу НБУ. «Це перш за все пов’язано з уповільненням зростання цін на сирі продукти харчування. Зате фундаментальний інфляційний тиск, що вимірюється показником базової інфляції, посилювався під впливом стійкого попиту і зростання виробничих витрат», — повідомили в НБУ.

За даними НБУ, в результаті подальшого підвищення світових цін на продовольство, перш за все на соняшникову олію, стрімко прискорилося подорожчання оброблених продовольчих товарів (до 10,0% р/р).

Однак темпи зростання цін на непродовольчі товари знизилися (до 1,0% р/р). Це зумовлено вичерпанням ефектів торішнього ослаблення гривні, а також посиленням карантинних обмежень в більшості регіонів, зазначили в НБУ.

Крім того, сповільнилося зростання цін на сирі продукти харчування (до 7,6% р/р).

Темпи зростання адміністративно регульованих цін збільшилися (до 14,4% р/р). «Так, дорожчав газ, гаряча вода і опалення насамперед через низьку базу порівняння. В результаті підвищення витрат на паливо і оплату праці, а також посилення карантину збільшилася вартість автомобільних і залізничних перевезень. Водночас завдяки розширенню пропозиції повільніше дорожчали тютюнові вироби», — йдеться в огляді.

Прискорення зростання цін на пальне продовжилося (до 24,3% р/р). Зростання вартості пального підтримувало підвищення світових цін на нафту, а також збереження високого попиту з боку населення, зазначили в НБУ.
   
У держбюджеті на 2021 рік закладено рівень інфляції на рівні 7,3% (грудень до грудня попереднього року). Це офіційний прогноз Мінекономіки, затверджений Кабінетом Міністрів.
Національний банк України в квітні погіршив прогноз інфляції на 2021 рік. Центробанк прогнозує, що зростання споживчих цін до кінця 2021 року становитиме 8,0%.
   
В тому числі зростання цін на іноземну валюту  становитиме 200-300% :weep:

Блазень надрукував гривень - що дурень фантиків.

Останнє редагування: 12 травня 2021 16:19:08 від DeL1T
   
яким робом ціни на світовому ринку на жратву повинні впливати на вартість продуктів в Україні? Таке бухнути,все одне,що сказати,мовляв в Саудівській Аравії стрімко зростуть ціни на бензин тому,що світова ціна на нафту зросте.
   
яким робом ціни на світовому ринку на жратву повинні впливати на вартість продуктів в Україні?
Як бапці продають яйця в селі, орієнтуючись на курс долара )))
   
яким робом ціни на світовому ринку на жратву повинні впливати на вартість продуктів в Україні? Таке бухнути,все одне,що сказати,мовляв в Саудівській Аравії стрімко зростуть ціни на бензин тому,що світова ціна на нафту зросте.

тим шо вигідніше продати закордон, по світовим цінам ніж тобі

от поки ти не будеш платити як в світі,  тобі змісту продавати нема

Останнє редагування: 12 травня 2021 18:44:58 від DFMB
   
Ви ціни бачили, га, земразото?
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія