Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Чи це мені так привиділось, чи це справді якісь вказівки зверху були?
Вчителі історії чомусь сором'язливо обминали тему Сталіна і тему євреїв.
Стосовно Сталіна це якось можна було пояснити - "культ лічності" і все таке. А з євреями - непонятки.
Не було такої національності в СССР... Буряти були, калмики були, чукчі були, а євреїв не було... ;o
Навіть на місці масових розстрілів євреїв, зазвичай ставили пам'ятник і писали:
"На цьому місці німецько-фашистські загарбники закатували 56 тисяч радянських людей."
Чомусь не писали "радянських євреїв".
У ті часи, повітря в СССР було просякнуте якимось мовчазним переконанням, що бути євреєм - "нехарашо"...
З чого б це? ;o

   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Вы чего забыли? А Израиль, войны с Сирией и Египтом.
   
Так і було. Вже після Універу дізнався, що поряд зі мною жили євреі.
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Вы чего забыли? А Израиль, войны с Сирией и Египтом.

Про Ізраїль казали, що це фашистська країна, яка тероризує невинних арабів. Це в ЗМІ. А в школі - Америку кляли постійно.
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Слово єврей було майже лайливим, а про євреїв знали, в основному як героїв анєкдотів про євреїв...  :facepalm: 
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

в 10 класе все евреи поменяли фамилии со своих на русские.
иначе в вуз не поступить.
шрайбер цайгер на султанова потапова.
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Чи це мені так привиділось, чи це справді якісь вказівки зверху були?
Вчителі історії чомусь сором'язливо обминали тему Сталіна і тему євреїв.
Стосовно Сталіна це якось можна було пояснити - "культ лічності" і все таке. А з євреями - непонятки.
Не було такої національності в СССР... Буряти були, калмики були, чукчі були, а євреїв не було... ;o

І про Сталіна розповідали, і про знищення німцями євреїв. А національність в паспорт писали яку сам казав.

І євреїв було повно. Прізвище першої вчительки - Гольдфайн  :)



Останнє редагування: 18 квітня 2015 05:01:33 від Куме
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Чи це мені так привиділось, чи це справді якісь вказівки зверху були?
Вчителі історії чомусь сором'язливо обминали тему Сталіна і тему євреїв.
Стосовно Сталіна це якось можна було пояснити - "культ лічності" і все таке. А з євреями - непонятки.
Не було такої національності в СССР... Буряти були, калмики були, чукчі були, а євреїв не було... ;o
Навіть на місці масових розстрілів євреїв, зазвичай ставили пам'ятник і писали:
"На цьому місці німецько-фашистські загарбники закатували 56 тисяч радянських людей."
Чомусь не писали "радянських євреїв".
У ті часи, повітря в СССР було просякнуте якимось мовчазним переконанням, що бути євреєм - "нехарашо"...
З чого б це? ;o
Херня повна.Особливо про війну.Не писали націй,бо був один "радянський народ".що і закріплювали в головах.Але не тому,що було табу на "єврея".Всі знали і про Голокост і набагато краще ніж про Голодомор.І розстрілювали не виключно жидів,ішли під ніж всі.І в інститут поступали і успішно закінчували .так що тут МИМО.Єдине що не говорили-це про відказників і жидівську еміграцію.Хоча ВСІ слухали голоси і знали і про це.Ми,українці.фактично набагато більше знали власне про притіснення жидів ніж про наше.тут то було дійсно щільне,вирафінуване витравлення навіть спроби згадати.Боялися навіть своїх,в родині.
   
Ругали Солженицина и Сахарова в каждой газете. И войну во Вьетнвме. Ну и сионистам доставалось
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

А вы ФУП вспомните лет восемь назад, когда слово еврей было чем-то экстра ординарным.
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Заради правди скажу, що про "українських буржуазних націоналістів" можна було прочитати в газетах і книжках Галана,
але в школі про це мовчали.

   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Пол класса было евреев, никто фамилии не менял, многие позже уехали.
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?
nik

   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Евреев не упоминать не получалось. Потому что вот они, сидели.  Довольно много.
Скандал был, когда двое мальчиков уезжали.
Собрали комсомольское собрание, чтоб клеймить их, как предателей.
А девчонки вместо того, чтоб клеймить, реветь стали. В голос....
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Так і було. Вже після Універу дізнався, що поряд зі мною жили євреі.


це Ви не дізналися, це Ви навчилися їх ідентифікувати....

я виріс у сім'ї педагогів і батьки, звісно, ділилися життям школи. До цього часу пам'ятаю як вони говорили про якусь вчительку Фріду Львівну. Та й коли вчився у ВУЗі, то поруч на національність якось не зважали. Але те що ВУЗи викладацький склад на 80% складався з євреїв, вже потім, коли мені було десь після 35 років, я зрозумів, що стільки ж євреїв було і серед нас, студентів... А чому не говорили... та, мабуть, тому, щоб не показувати, що в СРСР домінували саме євреї.... що у владі, що в науці. Тоді б був зруйнований міф про рівні права та можливості...

Останнє редагування: 18 квітня 2015 08:23:09 від ФРАНКО
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

в 10 класе все евреи поменяли фамилии со своих на русские.
иначе в вуз не поступить.
Поменяли очень немногие и не в 10-м, а скорее в 9-м, при получении паспорта.
В вуз реальные ограничения были по анкете на закрытые специальности.
НЕсмотря на это у нас евреи в группе были. Вот имеющих родственников за границей не было.
Если у кого обнаруживали позже, то отчисляли-переводили за пару дней.
   
сталина не жаловали - факт
т.е. вообще не вспоминали отдельно от военной темы

а евреев у нас было хорошо
и ребят и преподавателей

с закидонами
но без гнили

породистые наверное  :laugh:
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Ключове слово: ЕМІГРАЦІЯ.
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

о многом вслух не говорили, считалось, что мы-один советский народ. Дед мой отсидел 10 лет по 58 й и ненавидел Сталина, но мама , тетя и бабушка об этом всегда помалкивали, и когда я уже взрослая задавала вопросы, то оказалось, что дед сам виноват, у него длинный язык был. Как будто 10 лет за разговоры-это адекватное наказание.
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

про єврєїв чув хіба по "вражєских голосах"..в бані теж шото не замічав їх обрізів..виявилось шо вони уміло маскувались тоді і тим більше нині..кругом одні єврєї..єдине дивлюсь,шо лише Коломойський не стидається нині своїх пейсів..кругом сплошниє нац-поцрійоти..
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

А в мене у класі євреїв не було аж до 8-го класу, а у восьмому прийшла одна дівчина. Мабуть, школа була неправильною. А починаючи з 1971-го року почався масовий від'їзд, до початку 80-х виїхало відсотків 90.
Мене колись послали в райком підмінити інструктора на час відпустки, якраз після Чорнобиля. І я там у шафі розкопав таємну доповідь про євреїв у Києві, яку випустили десь у середині 70-х років.
Так там було написано, що євреїв тоді в Києві налічувалося 170 тисяч, якщо не помиляюся. А далі народився соціальний зріз за професіями.
Наскільки я розумію, цю книжечка підготували для оцінки того, наскільки вплине від'їзд такої кількості фахівців на економіку Києва.
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?
IgS

Евреев не упоминать не получалось. Потому что вот они, сидели.  Довольно много.
....
Собрали комсомольское собрание, чтоб клеймить их, как предателей.

Було таке, правда...

Про Сталіна та інші "досягнення" вчителі розповідали, так би мовити, факультативно, і не всім, і не в класах на заняттях.

А, наприклад, після екскурсій до музеїв, коли більшість вже розбіглась, а ті, кому то було цікаво,

ще залишались. І то було не в режимі "лєкція=пропаганда", а так, натяками, спогадами.

Більше інформації ми шукали вже самі, Солженіцина та самвидав читали, ворожі голоси слухали.

Таке собі було врем'ячко...

Останнє редагування: 18 квітня 2015 14:33:51 від IgS
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

В начале 90-х было упоминание про еврейских эксплуататоров при прохождении Гайдамаков Шевченко.
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Коли у 39-му кацапи окупували Галичину, то там найбільше постраждали євреї.
Заводи-фабрики-майстерні повідбирали, власників-капіталістів постріляли,
усі єврейські партії та організації ліквідували - кого к стєнкє, кого в Сибір. Масово.
А тепер і євреї, і кацапи про це тихенько-тихенько, ніби нічого і не було.
Тільки у єврейських мемуарах про це є згадки.
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Чи це мені так привиділось, чи це справді якісь вказівки зверху були?
Вчителі історії чомусь сором'язливо обминали тему Сталіна і тему євреїв.
Стосовно Сталіна це якось можна було пояснити - "культ лічності" і все таке. А з євреями - непонятки.
Не було такої національності в СССР... Буряти були, калмики були, чукчі були, а євреїв не було... ;o

маячня, даже к класс журнале был список с национальностями учеников, и евреи в нем были,
иное дело, многие делали этнотрансфер- ну там для вуза, карьеры

Останнє редагування: 18 квітня 2015 14:42:01 від pendulum
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

странно, я наверное не в Украине училась 8-)
упоминали и Сталина и евреев и на уроках в том числе.
и солженицына  читали, в школе еще
и некрасова виктора и кузнецова -бабий яр,
вообще в журнале "юность" издания для комсомольцев :)


Останнє редагування: 18 квітня 2015 21:09:13 від natusya
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

викладацький склад на 80% складався з євреїв, вже потім, коли мені було десь після 35 років, я зрозумів, що стільки ж євреїв було і серед нас, студентів...


даже интересссно...
это ж где Вы учились ?
что-то среднее между зубопротезированием, юриспруденцией и симфоническим оркестром ?
:)
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Вчителі історії чомусь сором'язливо обминали тему Сталіна і тему євреїв.

Вчителем історії у нас був самий справжній єврей, ще кілька вчителів та завучів - теж такі да,
увчителькою російської мови була молода цицкаста єврейка, комсоргом школи - ще цицкастіша єврейка і т.д.
Це при тому, шо серед учнів євреїв практично не було - чомусь вони всі як один навчалися окремо, в російськомовних школах міста.

А у моєму класичному провінційному західно-українському дворі жило тоді десь так приблизно 8-10 якнайсправжніших єврейських жидівських родин, дуже яскраво все у них було - від звичаїв до світогляду...

І от як їх можна було оминути? :)


p.s.
Виїхали - всі, до речі. В моєму райцентрі з кількох тисяч євреїв залишилося штук 20 чи вже може і менше їх...

Останнє редагування: 18 квітня 2015 15:11:29 від pent@gon
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Закончил киевскую школу в 1972.
Действительно - почти никто из школьников не обращал внимание на национальность.
Обращали внимание взрослые. Молча.
В соседней школе почти половина школьников была еврейской национальности - поточу что в нашу школу евреям был путь заказан.
По крайне мере в нашем классе не было ни одного с еврейской фамилией и тем более с записью в метрике.
Это не мешало старосте класса называть "прекрасной жидовкой" или именем "Рахлин" одну из одноклассниц с вполне русской фамилией.









   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Кстати, а евреев-учителей в школе было достаточно.

В 1971 году моя "англичанка" Лина Яковлевна Вусикер эмигрировала в штаты.... ох, какой был скандал!
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

странно, я наверное не в Украине училась 8-)
упоминали и Сталина и евреев и на уроках в том числе.
и соженицына  читали в школе еще
и некрасова виктора и кузнецова -бабий яр,
вообще в журнале "юность" издания для комсомольцев :)

В каком году Вы закончили школу?
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

странно, я наверное не в Украине училась 8-)
упоминали и Сталина и евреев и на уроках в том числе.
и соженицына  читали в школе еще
и некрасова виктора и кузнецова -бабий яр,
вообще в журнале "юность" издания для комсомольцев :)

Угу, тільки у ВУЗи не приймали.
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Евреев не упоминать не получалось. Потому что вот они, сидели.  Довольно много.
Скандал был, когда двое мальчиков уезжали.
Собрали комсомольское собрание, чтоб клеймить их, как предателей.
А девчонки вместо того, чтоб клеймить, реветь стали. В голос....
Я цих пір пам"ятаю відповідь єврея на таких зборах
-Почему вы считаете меня предателем?Я еду к родственникам.А в Израиле тоже много наших друзей живут.Есть компартия,например,мужественные представители которой борются за мир и против империализма.
 Такі аргументи були несподіваними  для тогочасної ватної свідомості багатьох і викликали повагу.
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Угу, тільки у ВУЗи не приймали.
та даже преподы были, у еас семинары по философии вел некто Мермельштейн, тае мы пресловутую работу ПИСЬМО МАРСКА К ВЕЙДЕМЕЕРУ НАЗЫВАЛИ ПИСЬМО МАРСКА К МермельштейнУ :gigi:
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

В школах процентов 50 учителей были евреи.
Многие из них уезжали кто куда.
Еще можно было записаться в Ульпан и бесплатно изучать иврит.
 8-)
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

Надо писать не только когда, но и где.

Ленинград, закончил в 78,
Рассказывали и про сталина, и про евреев.
Правда не в школьной программе, а факультативно.
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

В это время появились десятки анекдотов о приёме евреев на работу. Наверно, от нечего делать :)
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

У нас учитель истории был еврей - отличнейший мужик. Тема евреев в учебниках не упоминалась. На официальном уровне тоже никакого негатива не было, но сказать, что проблемы  5 графы не существовало - значит слукавить...
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?
IgS

В это время появились десятки анекдотов о приёме евреев на работу. Наверно, от нечего делать :)

На політінформаціях нам "по сєкрєту" розповідали,

що ці анєкдоти вигадує спецовій відділ ЦРУ.
   
Re: Хто вчився в радянській школі в 70-х?

На політінформаціях нам "по сєкрєту" розповідали,

що ці анєкдоти вигадує спецовій відділ ЦРУ.
Тоді вам мабуть і про незаслужено забуту роль товариша Сталіна розказували :)
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія