Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль
1
18 червня 2024 12:14:36
Там на 99% вимога на привязку номера до аусвайсу
Для відслідковування щоб в трансграничних кордонах одні барани не лізли в отари інших баранів. Бо то путає операторів

Ще почуємо зради))

Багато хто зараз за кордоном, ці люди змінюються (є бажання або ні), простіше відносяться до деяких відмінностей, звикають. Тому зрада може бути, але можливо все ж більш стримана  ;) .

2
18 червня 2024 12:04:27
ну з початку війни у водафона і зараз діє "доступний румінг"
10 гіг у місяць. і дзвінків скіки то
якщо їздити на тиждень чи два, з головою вистачає
Колись .... коли не було безвізу. ми також мали можливість отримати візи в Європу? мабуть, так., але це було все ж не дуже зручно. Зараз безвіз.  все ж є різниця. Так і по роумінгу... це інша річ взагалі. коли ти не думаєш зовсім роумінг- не роумінг.
ну то зрозуміло
я про те, шо поки зватвердять, є норм варіанти. хай навіть трохи обмежені
технології не стоять на місці... є телефони з віртуальною карткою. зараз вже є можливість вже тут підключати іноземний номер, ну на приклад на час подорожі. вибирати пакет виходячи з планів.  та і раніше щось там було. Дивимось в перед  ;) , це добре, як що той роумінг без коштовний буде працювати.
3
18 червня 2024 11:56:57
ну з початку війни у водафона і зараз діє "доступний румінг"
10 гіг у місяць. і дзвінків скіки то
якщо їздити на тиждень чи два, з головою вистачає

Колись .... коли не було безвізу. ми також мали можливість отримати візи в Європу? мабуть, так., але це було все ж не дуже зручно. Зараз безвіз.  все ж є різниця. Так і по роумінгу... це інша річ взагалі. коли ти не думаєш зовсім роумінг- не роумінг.
4
18 червня 2024 11:54:27
А скільки часу займе погодження усіх правових норм з ЄС?

мабуть, не раніше 25 року запрацює., але все одно  це достатньо швидко як для бюрократії що нашої що європейської.
5
18 червня 2024 11:47:35
Хоч я фіг куди поїду але  :peremoga:  [ua]

фіг поїду я... але,
звісно перемога!  :)
6
18 червня 2024 11:44:56
Він забезпечує приєднання України до спільної роумінгової зони Україна - ЄС та отримання українцями послуг роумінгу у країнах ЄС у режимі «Роумінг як вдома» (RLAH).

На практиці RLAH - це послуга, яка означає, що під час подорожей в ЄС дзвінки, SMS та передача даних включені у домашній пакет послуг, відповідно послуги роумінгу надаються без додаткової плати. Також перевагами спільної роумінгової зони зможуть скористатись і користувачі європейських операторів, які подорожують в Україну.
7
18 червня 2024 11:44:10
Президент України підписав Закон про єдину роумінгову зону з ЄС, - Комітет з питань цифрової трансформації Прес-служба Апарату Верховної Ради України
Опубліковано 18 червня 2024
8
16 червня 2024 20:58:00
https://t.me/ukrpravdafup/4353
А якщо ти живеш на другому поверсі а тобі під вікном включать генератор - теж не будеш возмущатись?)

Поки війна в країні... я не буду. Та також не уявляю як це взагалі можливо. Хтось це робить, щоб тобі заважати?  Вимушено насправді... тягає ті генератори, заправляє те паливо, та також слухає той шум.
9
16 червня 2024 20:52:40
https://t.me/ukrpravdafup/4353
Це в дзеркало треба дивитись. вже десь чув від людини невдоволення тім що генератори працюють. Такий в нас дивний народ. І не війну не зважають та на відсутність світла також.
Але той самий кадр насправді буде тупотіти ніжками коли, наприклад аптека буде закрита без генератора, або банк.
Ага типу штрафувальщик буде розрізняти 55 або 60 дБ... Чергова кормушка + можна конкурента прибрати  [ua]

Мають викликати службу з приладом, та тільки після цього якісь дії. Насправді я не знаю, мені все одно. На сьогодні я лояльний к звукам генераторів (множина). Але як що не помиляюсь... раніше такі випадки просто з шумом були зв'язані. Та довести що, наприклад когось гульба заважає... не так просто. Служба, прилад, офіційний замір.
10
16 червня 2024 20:18:57
https://t.me/ukrpravdafup/4353

Це в дзеркало треба дивитись. вже десь чув від людини невдоволення тім що генератори працюють. Такий в нас дивний народ. І не війну не зважають та на відсутність світла також.
Але той самий кадр насправді буде тупотіти ніжками коли, наприклад аптека буде закрита без генератора, або банк.
11
16 червня 2024 14:57:39
На західній платформі знайшов. так і зветься: "балконний комплект". для розміщення на балконі панелі, підключення та генерації. не багато звісно, але і таке є.
склад, та ціна:

сонячна панель  550 вт
€93,90
х 1

Конструкція встановлення панелі на балконі
39,90 евро
х 1

Мікроінвертор 500 Вт
138,90 евро
х 1

Шнур живлення
29,90 евро
х 1

на виході не багато, але для чогось елементарного вистачить. мені сподобалась назва: балконна сонячна система
12
15 червня 2024 23:09:59
Щось я не зовсім розумію про вікна. Як щодо шуму?
Шум як від сучасного дизельного авто (бо там ще був кожух і огорожа з цегли). Але сморід є і тому треба подалі від вікна
Тоді вже простіше газовий обвгрівач)

є газові, є парафінові, є керосинові та інші спиртові, біопаливні, принцип один. в багатьох випадках на жаль запах додатковий є., хоча в паспорті кажуть що не має бути., мабуть це також варіант, але приміщення  має бути яке добре провітрюється.
13
15 червня 2024 22:49:15
Шум як від сучасного дизельного авто (бо там ще був кожух і огорожа з цегли). Але сморід є і тому треба подалі від вікна
Там розмова за дизельний обігрівач...
Це фактично як міні- котел на солярі замість газу.
Шум там від електровентилятора, яке ще дизельне авто
Приблизно такій був котел

Ну це котел дизельний  на не маленьку площу розрахований, та ще і двоконтурний. вихлоп, на мій погляд, буде дійсно мати запах.  але, мабуть, колега казав про інший агрегат.
14
15 червня 2024 21:54:32
Не читав усе, напишу про Блюетті, може комусь корисне буде, якщо його розрядити у нуль, може перестати брати заряд, та невключитися взагалі. І це розповсюджена проблема. Маю непрацюючий пристрій тепер
Зазвичай лікується зарядкою від сонячної портативної панелі на 100 і більше ват.

Як що так (персонально не перевіряв), можливо замість сонячної панелі (як що її немає) використати акб. наприклад 2 стандартні автомобільні послідовно, щоб було 24 вольта . Тоді вони дають 200 вт через порт підключення сонячної панелі. В мене в комплектів ішов кабель підключення сонячної панелі. я до нього через стандартні конектори (щоб не різати кабель) додав 2 "крокодили", щоб була можливість під'єднувати акб. через порт підключення сонячної панелі в мене під'єднуються акб. До чого я взагалі... мабуть іноді простіше знайти 2 акб, ніж панель сонячну.
15
15 червня 2024 11:00:52
протягом 60 календарних днів — копію договору про купівлю-продаж
електричної енергії із застосуванням механізму самовиробництва.
А це вже повна хрінь. Нахіба це треба? Щоб ОСР ще трохи грошей зрубав за узгодження проекту і ще за щось? Яка кому справа до того, що коїться у споживача після лічильника? 

Хрен його знає ...  наприклад я посилаю нафіг цей дебілкуватий варіант, та своїм коштом все купляю, та в ігри з державою також не граю), чисто для себе роблю та  себе забезпечую. То що тоді?  та в чому тоді різниця?  навіщо ускладнювати?  я маю час (тому що маю деяку автономність), щоб спочатку побачити що з цього вийде, та тільки потім самому можливо брати в цьому участь. Тому ... спостерігаю  :)
16
14 червня 2024 23:29:21
Я б страчував за зневіру у військовіий час  :X

Ядерна батарейка врятує Україну  :peremoga:
Думаю буду робити маленьку сонячну станцію через рік - кіловат на 5 з 10 кіловатним акумулятором)
Так  Щось прийняли з цього приводу і обііяють що знімуть акциз та НДС.

Але б я власне не мав ніяких справ з державою бо вони підараси у гіршому розумінні

Залишуся поки на двох генераторах газ/бензин /дизель/ та 24v 200ah agm

Це тобі дає такій собі лаг, можливість не швидить в прийнятті рішення, очікувати кращих цін та умов. Я десь в тому ж положенні, автономність маю. Та все ж маю мрію про сонячну станцію (гібридну).  буду відстежувати ціни, умови, шукати кращі варіанти. час покаже.
17
14 червня 2024 14:54:02
чекав на умови які держава запропонує для фіз лиц, по встановленню генерації. Вже щось там прийняли, та як завжди треба трошки часу для вирішення робочих моментів.
Десь виглядає так, (як що від мене не має яких то помилок, для перевірки рішення від 7 червня уряду):
 1) держава каже що буде компенсувати фіз лицу  процент по кредиту, але банк в принципі може встановлювати додатковий процент не більше 1.5 процентів зі всеї суми кридиту.
2) гроші видає банк ( уповноважений, скоріш за все буде кілька таких банків), звісно перевіряє кредитний рейтинг та приймає рішення …. згідно з поданою заявки
3) максимальна сума 480 000 гривень
4) сонячна станція не більше 10 квт
5) акумуляторна потужність десь  по  одинице на кожен   квт потужності станції
6) станція не може буди підключеною до зеленого тарифу. то б то продавати державі залишки по зеленому тарифу  не можна. якісь компенсації взаємні можливо будуть
7) строк до 5 років, але можливо це також залежить від банку (тут треба вже по кейсам дивитись майбутнім
8) все в білу, то б то все робиться через фірму починаючи  покупкою обладнання до встановлення)

Треба буде дивитись. З того що добре: - що щось все ж роблять в цьому напрямку, з того що можливо не дуже добре, хочу питання дискусійне:  ти не маєш можливості десь знайти подешевше, а як фірми будуть робити на ажіотажі фіг його знає. можливо задирати ціну. Ну і як що дохід не дуже... банк тупо може не дати кредит.
поки ще зарано щось обговорювати.

Треба дивитися які саме фірми отримають акредитацію, чи зможуть вони навчити достатньо монтажників щоб забезпечити чергу не довшу з місяць, треба пильнувати щоб під цей проект були виділині кошти, бо банку буде похій якщо держава кине усіх через хуй та не буде нічого компенсувати.

Зважаючи на величезну дірку у бюджеті, я б повірив у цю програму тільки якщо це будуть цільові гроші від європи/штатів або якась програма МВФ або іноземний фонд.

про акредитацію мова не їде, в нас достатньо фірм які займаються цим питанням.

про то як держава та банк працюють також та  в порядку все є. ну а по фіз лицу та банку так:

16. Для отримання державної підтримки фізична особа подає
уповноваженому банку у паперовій або електронній формі заявку на
отримання кредиту за формою, встановленою Фондом, а також:
загальну суму витрат на закупівлю та монтаж обладнання гібридної
системи електропостачання (без деталізації за видами робіт, строками їх
виконання тощо) відповідно до кошторису, наданого підрядником;
інші документи/інформацію відповідно до внутрішніх процедур та
правил уповноваженого банку з урахуванням вимог до переліку інформації
та форм документів, установлених Фондом.
17. Після придбання та встановлення гібридної системи
електропостачання фізична особа подає уповноваженому банку:
протягом 14 календарних днів — копії документів, що підтверджують
введення в експлуатацію гібридної системи електропостачання (копію акта
виконаних робіт або аналогічного документа);
протягом 60 календарних днів — копію договору про купівлю-продаж
електричної енергії із застосуванням механізму самовиробництва.
18
14 червня 2024 14:02:11
чекав на умови які держава запропонує для фіз лиц, по встановленню генерації. Вже щось там прийняли, та як завжди треба трошки часу для вирішення робочих моментів.
Десь виглядає так, (як що від мене не має яких то помилок, для перевірки рішення від 7 червня уряду):
 1) держава каже що буде компенсувати фіз лицу  процент по кредиту, але банк в принципі може встановлювати додатковий процент не більше 1.5 процентів зі всеї суми кридиту.
2) гроші видає банк ( уповноважений, скоріш за все буде кілька таких банків), звісно перевіряє кредитний рейтинг та приймає рішення …. згідно з поданою заявки
3) максимальна сума 480 000 гривень
4) сонячна станція не більше 10 квт
5) акумуляторна потужність десь  по  одинице на кожен   квт потужності станції
6) станція не може буди підключеною до зеленого тарифу. то б то продавати державі залишки по зеленому тарифу  не можна. якісь компенсації взаємні можливо будуть
7) строк до 5 років, але можливо це також залежить від банку (тут треба вже по кейсам дивитись майбутнім
8) все в білу, то б то все робиться через фірму починаючи  покупкою обладнання до встановлення)

Треба буде дивитись. З того що добре: - що щось все ж роблять в цьому напрямку, з того що можливо не дуже добре, хочу питання дискусійне:  ти не маєш можливості десь знайти подешевше, а як фірми будуть робити на ажіотажі фіг його знає. можливо задирати ціну. Ну і як що дохід не дуже... банк тупо може не дати кредит.


19
13 червня 2024 09:31:21
Є закони, тільки треба бути свідомими та наполягати на їх виконанні. Що тут дивного або важкого? Кожен має це робити, та і все.  Це не стосується тільки мови, ще 1000 000 різних питань. Але дуже важливе питання на фупі чомусь "заблаблакивають" політикою.
20
11 червня 2024 09:08:34
Зробив приблизний розрахунок окупності СЕС для себе по сьогоднішнім цінам:

Якщо все робити з НУЛЯ = 7років
Якщо придбати панелі до того комплекту, що вже є = 3роки

Коли ми їдемо за пивом, мабуть, ніколи не рахуємо окупність. душа вимагає свята.   коли думаємо про купівлю холодильника... також не рахуємо.   Ну це ж елементарний комфорт. А коли плануємо поставити сес ( мабуть, супер комфорт в цієї ситуації)... то чомусь  шукаємо калькулятор та починаємо рахувати. Звісно гроші  не маленькі. Але, мабуть, всього 2 варіанта. Робити або  НЕ робити, принципово. Окупність це можливо бонус, приємний, але не головний. 
21
10 червня 2024 15:19:12
ОСББ можуть отримати «безповоротний грант» у розмірі до ₴1 млн на встановлення сонячних електростанцій і до ₴2 млн такого ж безповоротного гранту на встановлення теплових насосів для опалення.

«У країні майже 40 000 ОСББ. Для них діє спеціальна програма „Green Дім“, запущена Фондом енергоефективності. Уже отримали першу заявку з Дрогобича Львівської області. ОСББ встановлює сонячну електростанцію потужністю 36 кВт. Фонд енергоефективності безповоротно відшкодує 70% витрат», — сказав Шмигаль.

Голова уряду також закликав українців «підштовхувати» свої ОСББ до участі в цій програмі, щоб робити будинки енергонезалежними.
Малоперспективно. Там суми такі що 30 відсотків від них біса лисого ти з сусідів збереш. Тут по 20 грн скинутися консьєржці на електрочайник чи типу того - добре як пів будинку відгукується.

Но проблем, ні хто не змушує. Але тоді навіщо йти на форуми та плач Ярославни робити... Як що не треба, то не треба, валіза - вокзал - родичі в селі. 
22
10 червня 2024 09:51:45
это все херня... у нас ситуация такова, что все должно идти не снизу вверх (ОСББ чего-то захотело, проголосовало, потом стало просить Кабмин выдать им грант, потом делать проект, искать подрядчика и т.д.). Все должно идти сверху вниз: Кабмин должен разработать типовые проекты для многоэтажек и в принудительном порядке устанавливать все это и запускать. Возможно — по жребию (потому как очередь громадная).
програмі 3 дня, спробуйте. совтепівський анекдот: "чому в ссср чорної ікри немає в магазинах? Та, тому що ніхто не питає." Питайте, стукайте, вимагайте. це в ваших інтересах.  фуп може і почекати.
хорошо из села советы давать... сам себе и ОСББ, и проектант, и подрядчик. Попробуй просто собери кворум собрания ОСББ, когда часть квартировладельцев за границей, часть вообще в доме не живет, а только сдает там квартиру, когда никто двери не открывает (прячутся от ТЦК) и т.д.

Поэтому все это можно мутить системно только по инициативе сверху. Иначе это будет колхоз хаотический

Так, дуже легко давати поради, фуп це дивне місце де цім всі займаються. але є кілька але: 1) я живу не в селі, а в місті 2) принципово живу в приватному будинку. та наскільки себе пам'ятаю ніколи не хотів жити ні в гарній осбб, ні в поганої.  3) як що ти моєї поради спитаєш... то і тобі це рекомендую 4) мені все одно як ви будете розв'язувати це питання, але прошу ... як що не вирішите, то пліз не нийте... що вам щось заважає.
23
10 червня 2024 09:46:49
ОСББ можуть отримати «безповоротний грант» у розмірі до ₴1 млн на встановлення сонячних електростанцій і до ₴2 млн такого ж безповоротного гранту на встановлення теплових насосів для опалення.

«У країні майже 40 000 ОСББ. Для них діє спеціальна програма „Green Дім“, запущена Фондом енергоефективності. Уже отримали першу заявку з Дрогобича Львівської області. ОСББ встановлює сонячну електростанцію потужністю 36 кВт. Фонд енергоефективності безповоротно відшкодує 70% витрат», — сказав Шмигаль.

Голова уряду також закликав українців «підштовхувати» свої ОСББ до участі в цій програмі, щоб робити будинки енергонезалежними.
это все херня... у нас ситуация такова, что все должно идти не снизу вверх (ОСББ чего-то захотело, проголосовало, потом стало просить Кабмин выдать им грант, потом делать проект, искать подрядчика и т.д.). Все должно идти сверху вниз: Кабмин должен разработать типовые проекты для многоэтажек и в принудительном порядке устанавливать все это и запускать. Возможно — по жребию (потому как очередь громадная).
Це ще гірше
Бо модернізують будинки "на печерську " а до райцентру жодного не дійде

Хто може тим займатись ефективно  ?
ОСББ разом з меріями
Бо котельні зазвичай комунальні
І будь яка мерія зацікавлена в скороченні споживання газу

а відкрити сайт фонду важко?
печерськ кажеш?
Аби прискорити початок реалізації нової програми, Фонд енергоефективності запланував серію поїздок для презентації умов та положень цієї Програми.

Час та місце проведення заходу:

23 травня 2024 року о 10:00 за адресою: м. Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21
12 червня 2024 року о 12:00 за адресою: м. Світловодськ, вул. Героїв України, 72.
18 червня 2024 року о 12:00 за адресою: м. Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого 15.
Рівне — 9 травня 2024 року об 12:00 за адресою: м. Рівне, вул. Поштова, 2, 3 поверх.
Луцьк — 10 травня 2024 об 11:00 за адресою: м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 40 А.
05 червня 2024 року об 11:00 за адресою: м. Дрогобич, площа ринок, 1 — Дрогобицька міська рада, кабінет 212 (світлиця).
06 червня 2024 року о 16:00 за адресою: м. Львів, вул. Костя Левицького, 67 —  актова зала Личаківської районної адміністрації.
24
10 червня 2024 09:43:33
ОСББ можуть отримати «безповоротний грант» у розмірі до ₴1 млн на встановлення сонячних електростанцій і до ₴2 млн такого ж безповоротного гранту на встановлення теплових насосів для опалення.

«У країні майже 40 000 ОСББ. Для них діє спеціальна програма „Green Дім“, запущена Фондом енергоефективності. Уже отримали першу заявку з Дрогобича Львівської області. ОСББ встановлює сонячну електростанцію потужністю 36 кВт. Фонд енергоефективності безповоротно відшкодує 70% витрат», — сказав Шмигаль.

Голова уряду також закликав українців «підштовхувати» свої ОСББ до участі в цій програмі, щоб робити будинки енергонезалежними.
это все херня... у нас ситуация такова, что все должно идти не снизу вверх (ОСББ чего-то захотело, проголосовало, потом стало просить Кабмин выдать им грант, потом делать проект, искать подрядчика и т.д.). Все должно идти сверху вниз: Кабмин должен разработать типовые проекты для многоэтажек и в принудительном порядке устанавливать все это и запускать. Возможно — по жребию (потому как очередь громадная).
Це ще гірше
Бо модернізують будинки "на печерську " а до райцентру жодного не дійде

а відкрити сайт фонду важко?
печерськ кажеш?
Аби прискорити початок реалізації нової програми, Фонд енергоефективності запланував серію поїздок для презентації умов та положень цієї Програми.

Час та місце проведення заходу:

23 травня 2024 року о 10:00 за адресою: м. Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21
12 червня 2024 року о 12:00 за адресою: м. Світловодськ, вул. Героїв України, 72.
18 червня 2024 року о 12:00 за адресою: м. Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого 15.
Рівне — 9 травня 2024 року об 12:00 за адресою: м. Рівне, вул. Поштова, 2, 3 поверх.
Луцьк — 10 травня 2024 об 11:00 за адресою: м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 40 А.
05 червня 2024 року об 11:00 за адресою: м. Дрогобич, площа ринок, 1 — Дрогобицька міська рада, кабінет 212 (світлиця).
06 червня 2024 року о 16:00 за адресою: м. Львів, вул. Костя Левицького, 67 —  актова зала Личаківської районної адміністрації.

25
10 червня 2024 09:39:25
ОСББ можуть отримати «безповоротний грант» у розмірі до ₴1 млн на встановлення сонячних електростанцій і до ₴2 млн такого ж безповоротного гранту на встановлення теплових насосів для опалення.

«У країні майже 40 000 ОСББ. Для них діє спеціальна програма „Green Дім“, запущена Фондом енергоефективності. Уже отримали першу заявку з Дрогобича Львівської області. ОСББ встановлює сонячну електростанцію потужністю 36 кВт. Фонд енергоефективності безповоротно відшкодує 70% витрат», — сказав Шмигаль.

Голова уряду також закликав українців «підштовхувати» свої ОСББ до участі в цій програмі, щоб робити будинки енергонезалежними.
это все херня... у нас ситуация такова, что все должно идти не снизу вверх (ОСББ чего-то захотело, проголосовало, потом стало просить Кабмин выдать им грант, потом делать проект, искать подрядчика и т.д.). Все должно идти сверху вниз: Кабмин должен разработать типовые проекты для многоэтажек и в принудительном порядке устанавливать все это и запускать. Возможно — по жребию (потому как очередь громадная).

програмі 3 дня, спробуйте. совтепівський анекдот: "чому в ссср чорної ікри немає в магазинах? Та, тому що ніхто не питає." Питайте, стукайте, вимагайте. це в ваших інтересах.  фуп може і почекати.
26
10 червня 2024 09:33:45
На приватні будинки також є програми
І котли і утеплення і вікна були свого часуи

Не користався. Але гут, як що так. як то кажуть: дають бери. б'ють біжи  ;) .
27
10 червня 2024 09:27:51
Хто блін мені на мій приватний будинок ці плюшки роздає? Все шорт поб'єрі власним коштом.  і мабуть, ні хто від мене не чув ниття та істерик на кшталт "все пропало". така ж пропозиція до власників кватир... будь ласка... дрючте ваше керівництво, є можливості, та гуртуйтесь навколо цих можливостей, бо знов один каже так, а 10 інших - ні. (це про 2 останніх пости на попередній сторінці.)
28
10 червня 2024 09:20:00
Все пропало якось дуже голосно було саме від тих, хто проживає в багатоповерхівках. як то кажуть: "отримай та розпишись".  треба подивитись буде, крім обговорення на форумах, вистачить наснаги, щоб отримати гранд від держави та зробити свій будинок автономним (хоча б частково).

Питання для цієї когорти ... а цей програмою вже скористались?
«Енергодім» — програма енергомодернізації багатоквартирних будинків. Приєднуйтесь і повертайте до 70% витрат на зовнішнє оновлення дому та модернізацію внутрішніх систем.
29
10 червня 2024 09:05:52
 ОСББ можуть отримати «безповоротний грант» у розмірі до ₴1 млн на встановлення сонячних електростанцій і до ₴2 млн такого ж безповоротного гранту на встановлення теплових насосів для опалення.

«У країні майже 40 000 ОСББ. Для них діє спеціальна програма „Green Дім“, запущена Фондом енергоефективності. Уже отримали першу заявку з Дрогобича Львівської області. ОСББ встановлює сонячну електростанцію потужністю 36 кВт. Фонд енергоефективності безповоротно відшкодує 70% витрат», — сказав Шмигаль.

Голова уряду також закликав українців «підштовхувати» свої ОСББ до участі в цій програмі, щоб робити будинки енергонезалежними.
30
9 червня 2024 23:25:35
А доречі зараз вагаюся взяти парусної яхти десь за 25к євро чи будинку на колесах?

Щось хочеться якихось емоцій бо життя піздець нудне, де вище шанси на гарні враження?
Що зміниться, як що ти будеш подорожувати, наприклад на просто авто, не в будинку на колесах? плануєш маршрут, та го-го. Зупиняєшся в цікавих місцях, та їдеш далі.  в чому принципова різниця для тебе.. зупинитися на березі озера комо в автодомі, або зняти на тому ж березі апартаменти, без нього?
Ну я доволі багато поїздив і можна сказати що зняти апартаменти з парковкою досить складно.

Особливо якщо ти жирний і маєш їздити д класом або чув.

Тиждень тому паркувався на місці в готелі в бургасі, завоняв зчепленням усю парковку, вузько п***а. :(


Возити в авторові якисьс старий спорт літровий лоб кайфонути час від часу  8-)

Я також багато їздив, іноді по 10 000 км за одну поїздку (це дійсно цікаво, та мені подобається саме такий відпочинок), та умовно маю авто яке підійде що для кемпінгу, що до апартаментів через букінг або Airbnb. фольксваген каравелла.   Я не відчуваю різницю... для мене більш зручно все ж винаймати житло, ніж десь в кемпінгу місце (що я також робив). до речі дуже часто все це коштує однаково.
31
9 червня 2024 23:12:11
А доречі зараз вагаюся взяти парусної яхти десь за 25к євро чи будинку на колесах?

Щось хочеться якихось емоцій бо життя піздець нудне, де вище шанси на гарні враження?

Що зміниться, як що ти будеш подорожувати, наприклад на просто авто, не в будинку на колесах? плануєш маршрут, та го-го. Зупиняєшся в цікавих місцях, та їдеш далі.  в чому принципова різниця для тебе.. зупинитися на березі озера комо в автодомі, або зняти на тому ж березі апартаменти, без нього?
32
9 червня 2024 23:04:35
Щось таке

https://youtu.be/N1rpx8JxRqc?si=CvYAXwpoq6abTGCG
Я колись давно дивився на ті причепи, то можна було азяти непоганий двовісний варіант за 5-6к. Але вся проблема, що ніде то тримати. А так варіант непоганий, можна ще поставити пару сонячних панелей і жити
Мені здаеться якщо брати, то ні причеп, а вже цільний автодом. І це потрібно щоб був такий стіль життья пів року на колесах подорожуєш. До війни так і планував взяти маленький, тіпа Фольксвагєн Каліфорнія

На заході  це дуже розповсюджена модель, але в нас, мабуть, фіг знайдеш.  з недоліку.... все ж немає туалету, можливо звісно щось городити з переносним, але, мабуть, не буде так зручно як в автодомі причіпному або більшому за розміром.

Як альтернатива це може бути умовно не каліфорнія, а мультіван чи каравелла... але обов'язково з автономкою ( вебастой), та з виносною кухонною частиною в багажнику.
33
9 червня 2024 23:00:04
https://www.youtube.com/watch?v=90_FqD8pCoE&t=1s
От дурімар сцуко

колись давно бачив за кордоном 5 поверховий будинок з пічним опаленням в кожній кватирі. топили вуглем . люди були дуже задоволені хто там жив. тому дурімар/ не дурімар, але таке технічно можливо (з досвіду про це знаю). звісно не пропоную зараз це робити. 
34
9 червня 2024 20:38:50
Таке собі спостереження.  заходжу в Епіцентр сьогодні. як в кожному епіцентрі є місце де, наприклад торгують інструментом та, наприклад генераторами (до речі ні якого дефіциту по генераторах немає, завалено), ну і є різні інші відділи, де що забажаєш є.  Що хочу сказати, ні якого ажіотажу, черги, та взагалі людей що просто цікавляться генераторами  НЕМАЄ!. чім цікавляться? де найбільше людей?  садові меблі, качалки, шезлонги та інше.

Ось такі справи.

фуп насправді дивне місце. почитаєш тут, страх бере. вийдеш в люди...., а ні... це тільки на фупі армагедон.
Що дивного? По перше там ціна космос і можна купити значно дешевше. По друге генератор цікавий тільки приватним господарствам. На поверсі така собі ідея

Поцікавитись то можна, перевіріти наявність та ціну?  не побачив тих кому це цікаво. шезлонги цікаві, а генератори ні.  перевір у своєму епіцентрі  :) поспостерігай.  відповіді, мабуть, всього дві, чому так. 1) всім похрену, 2) фуп значно перебільшує при обговоренні проблему.  Зима звісно буде тяжкою, але ми ті труднощі подолаємо.
35
9 червня 2024 18:12:28
Ну пробач якщо я не правий)
Ну так чого ниєш?
Зараз друга доба пішла без відключень
В мене в селі з нової пошти нарід пре акумулятори, генератори і навіть панелі
Всі готуються потихеньку
Це не перша хвиля ниття. Перед зимою попередньої... волоси на голови рвали: "все пропало, будемо зимувати без світла". Далі повне розчарування, як же так.... де привід для ниття, світло є  ;o .  та довге очікування нового приводу.  Не зовсім розумію про що мова насправді. Ми вже пройшли зиму дуже тяжку. де умовно 2 години світло було, та 4   ні. Та витримали.  Але тоді це була перша зима, тоді вся інфраструктура не мала генераторів та іншого обладнання. З 10 кафе працювало одне. Магазини закривались ну і так далі по лікарнях, та іншим установам, Зараз в цьому зовсім інша картина насправді. Світла немає, але ти йдеш в магазин або банк чи аптеку навіть не думаючи що він може не працювати. Ми більш готові насправді. Тому ниття... справди дратує, тому що це таке собі професійне ниття, те потрібен тільки привід.
в першу зиму 2022/23 українців трохи шокував ефект неаподівуанки, бо москалі вивалили дофіга ракет в масових ударах. почалися блекаути. після чого люде запаслися генераторами-павербанками і т.д.
в другу зиму 2023/24 в москалів ракет не вистачало (чи поміняли тактику), генератори-павербанки не знадобилися. Зиму пройшли легко

в третю зиму 2024/25 УА ввійде з досить розйобаною енергосистемою. Тому ситуація гірша.

в першу зиму в нас не було нічого, ні генераторів, ні іншого, та ми добре пройшли це випробування. про другу зиму нічого не кажем, бо світло не виключали. Та не розумію чого третя зима має бути гірше за першу?  всі з зарядними станціями та генераторами, всі об'єкти  критичні також, весь бізнес, магазини аптеки, офіси з автономними джерелами.  простий приклад. перша зима. нема світла нема інтернету., тому що на транзитних пунктах у провайдерів не було автономного живлення.  зараз... ні яких проблем, є світло, немає світла... інтернет є.  це насправді важливе питання, багато для кого інтернет елемент праці. без нього ніяк. і так про все інше.
36
9 червня 2024 15:33:10
Таке собі спостереження.  заходжу в Епіцентр сьогодні. як в кожному епіцентрі є місце де, наприклад торгують інструментом та, наприклад генераторами (до речі ні якого дефіциту по генераторах немає, завалено), ну і є різні інші відділи, де що забажаєш є.  Що хочу сказати, ні якого ажіотажу, черги, та взагалі людей що просто цікавляться генераторами  НЕМАЄ!. чім цікавляться? де найбільше людей?  садові меблі, качалки, шезлонги та інше.

Ось такі справи.

фуп насправді дивне місце. почитаєш тут, страх бере. вийдеш в люди...., а ні... це тільки на фупі армагедон.
37
9 червня 2024 10:26:14
порадьте станцию сонячну на 3 квт
Про станції є купа інфи у схожих темах. Якщо коротко то ефективність роботи у неї сумнівна, особливо взимку і восени. Коли вона найбільше потрібна

тут можливо є плутанина термінах. Як на мене, треба гібридна сонячна станція. це такий собі центр автономності, коли є одразу, або насправді не обов'язково одразу кілька компонентів. інвертор гібридний, акб , панелі, та генератор. Та ця система буде працювати зовсім без людини автоматично беручи енергію там де зараз це вигідніше, підмішуючи різні джерела при необхідності, та автоматично запускаючи генератор коли інші джерела все куку.  її можливо будувати по компонентах, наприклад панелі пізніше, або акуми пізніше.
38
9 червня 2024 10:18:12
    Тема правильная. Только это порочный путь. Мы опять ведемся на созданные нам обстоятельства. Это неправильно. Правильно- менять обстоятельства.
   То есть? Вас лишили электрогенерации- создайте альтернативную.  Причём -; не в одиночку. Это глубоко в крови украинцев- объединять усилия в скрутні часи.
    Многоэтажки - это обширные кровли. Места хватит. Монтируйте солнечные панели.Деньгами скидывайтесь коллективно. Одна станция на дом. Будет в коллективной собственности. На квартиру нужно около 2 кВт.  Думаю, в пределах 1500-2000$ с квартиры.
  Банки- льготные кредиты. Не дадут- сами. По принципу касс взаимопомощи. Перекредитовать соседей. Не будут платить- отключить свет.
   Технически- нужен толковый проект. Турч, ау! Займись. Я постараюсь помочь. Быстро согласовать. Льготные поставки комплектующих под гарантии государства . Нет? Волонтеры.
  Кто будет делать? Бронь монтажникам, водила, инженерам. Быстро найдутся.
  И так далее.
   И да, скептикам, готовым заявить, что я утопист и несповна розуму. Идите на хуй.
     Я не утопист. Я практик. И эта схема финансирования и организации работ отработана и откатана. Я уже так делал. Работает. Всё просто. Когда у народа появляется шкурный интерес- на его пути лучше не стоять. Сметут.
    Всё. Делайте. Главное, поймите, это надолго. Так будет всегда.  Альтернативы, кроме как брать ситуацию в свои руки-нет

Абсолютно та дуже правильно.  у кума осбб, дом 10 поверхів на 3 під'їзда. та на даху газова котельня. тоб то опалення автономне. та на випадки відключення світла ( котельня потребує все ж електрики) є підтримуючий генератор. Але я не про це. я був на тому даху і 5 років назад та питав... тут футбольне поле, чому б не поставити сонечну станцію. Але тоді це дійсно було дивно. навіщо. Але зараз... чому б ні. 
39
9 червня 2024 10:08:18
Хуєсос, ця зима пройшла взагалі без відключень - теж відосики?)
Коли ви вже всі бомжі передохнете?)
Слухай, я хіба тебе якось ображав, смерті тобі бажав? Ти принципово не можеш нормально спілкуватись? Наче ж недурний чувак, але всі теми де ти з'являєшся, вкрай токсичні. Ти часом не модер, що тебе не банять?
Ну пробач якщо я не правий)
Ну так чого ниєш?
Зараз друга доба пішла без відключень
В мене в селі з нової пошти нарід пре акумулятори, генератори і навіть панелі
Всі готуються потихеньку

Це не перша хвиля ниття. Перед зимою попередньої... волоси на голови рвали: "все пропало, будемо зимувати без світла". Далі повне розчарування, як же так.... де привід для ниття, світло є  ;o .  та довге очікування нового приводу.  Не зовсім розумію про що мова насправді. Ми вже пройшли зиму дуже тяжку. де умовно 2 години світло було, та 4   ні. Та витримали.  Але тоді це була перша зима, тоді вся інфраструктура не мала генераторів та іншого обладнання. З 10 кафе працювало одне. Магазини закривались ну і так далі по лікарнях, та іншим установам, Зараз в цьому зовсім інша картина насправді. Світла немає, але ти йдеш в магазин або банк чи аптеку навіть не думаючи що він може не працювати. Ми більш готові насправді. Тому ниття... справди дратує, тому що це таке собі професійне ниття, те потрібен тільки привід.
40
8 червня 2024 19:37:52
Повертаючись до кондиціонерів, то я думаю обмеження у держорганах, органах місцевої влади і на держпідприємствах мало б суттєво допомогти.
Щодо власників "п'яти кондиціонерів на квартиру", тут можна хіба що апелювати до совісті.

Як що пам'ятаєш... совдеповське: "совість найкращий контролер".   чому в нас з цим зараз так погано?  Просте ж питання. та ще з дуже яскравими наслідками...

Повна версія