Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

У Макаревича бомбануло

Re: У Макаревича бомбануло

Це залежить від того , який у хазяйки настрій. Не жартую.
До речі, борщ мають варити жінки. Шашлик робити чоловіки.
Ну это спорный воприс. Мои уговаривают шоб хоть раз в неделю борщ сварил я. Меня учила его варить бабуся, когда я уже учился и надо было готовить жрать в общаге студенческой. :)
Там все по очереди варили на две комнаты.
   
Re: У Макаревича бомбануло

Ну это спорный воприс. Мои уговаривают шоб хоть раз в неделю борщ сварил я. Меня учила его варить бабуся, когда я уже учился и надо было готовить жрать в общаге студенческой. :)
Там все по очереди варили на две комнаты.
А мені ,до речі , завжди смішно, коли якісь гаврики починають розповідати,що пригоування їжі є жіноча справа.Еге.
Кухарське мистецтво не має статі.
Да, до речі, найкращий борщ в мене виходив на малій дров'яній пічці на дачі, в казані.
   
Re: У Макаревича бомбануло

А. то це я зьому гавриком обізвав ?  :gigi:

Якось пригощу тебе моїм борщем , то зміниш своє мнєніє
   
Re: У Макаревича бомбануло

А мені ,до речі , завжди смішно, коли якісь гаврики починають розповідати,що пригоування їжі є жіноча справа.Еге.
Кухарське мистецтво не має статі.
Да, до речі, найкращий борщ в мене виходив на малій дров'яній пічці на дачі, в казані.
Ну практически во всех классных ресторанах Шеф - Мужчина. И это не совпадение. Тем более что борщ - это не ремесло, а искусство. ;)
   
Re: У Макаревича бомбануло

Ну практически во всех классных ресторанах Шеф - Мужчина. И это не совпадение. Тем более что борщ - это не ремесло, а искусство. ;)

те що чоловіки найкращі шеф повари немає нічого спільного з мистецтвом
це просто важка фізична праця котру дуже мало жінок потягне
на ногах цілий день махати ножем в темпі віденського вальсу серед пательнь та киплячих казанів - і контролювати купу процесів, рубати-різати-мішати-місити  - це просто фізично важко
   
Re: У Макаревича бомбануло

Ну это спорный воприс. Мои уговаривают шоб хоть раз в неделю борщ сварил я. Меня учила его варить бабуся, когда я уже учился и надо было готовить жрать в общаге студенческой. :)
Там все по очереди варили на две комнаты.

Бєз обіди. Жодного разу не смакував смачний борщ від чоловіків. Як і шашлики від жінок.
   
Re: У Макаревича бомбануло

А. то це я зьому гавриком обізвав ?  :gigi:

Якось пригощу тебе моїм борщем , то зміниш своє мнєніє

 :-B

Під полтавський самогон ?
   
Re: У Макаревича бомбануло

Бєз обіди. Жодного разу не смакував смачний борщ від чоловіків. Як і шашлики від жінок.
То ты мой не пробовал. ;)  А если серьезно - мужики просто не варят его на постоянной основе, от ты и не пробовал. Когда бабуся заболела, я однажды сварил им. Сказала - "такы начывся". :)
   
Re: У Макаревича бомбануло

То ты мой не пробовал. ;)  А если серьезно - мужики просто не варят его на постоянной основе, от ты и не пробовал. Когда бабуся заболела, я однажды сварил им. Сказала - "такы начывся". :)

Ключ !

Треба спробувати .. (P)
   
Re: У Макаревича бомбануло

:-B

Під полтавський самогон ?

Е ні. Під гарну горілку й часник.
   
Re: У Макаревича бомбануло

Ключ !

Треба спробувати .. (P)
Там главное - представлять какие компонеты сколько варятся, что бы к концу процесса получился БОРЩ, а не разваренное варево, как щи у кацапов.

Но попробуй. Только под настроение. не будет настроя - не будет борща. А просто суп.
   
Re: У Макаревича бомбануло

Ну практически во всех классных ресторанах Шеф - Мужчина. И это не совпадение. Тем более что борщ - это не ремесло, а искусство. ;)
Может из-за того, что нужно за всем следить, все организовать и контролировать? Женщина более эмоциональнее и не сможет контролировать без истерик 5-6 поваров
   
Re: У Макаревича бомбануло

Может из-за того, что нужно за всем следить, все организовать и контролировать? Женщина более эмоциональнее и не сможет контролировать без истерик 5-6 поваров
Ні. Є всякі чоловіки і всякі жінки.Але малоемоційних жінок менше набагато ніж чоловіків, але - більшість з тих жінок володіють мистецтвом керівництва.
   
Re: У Макаревича бомбануло

Це залежить від того , який у хазяйки настрій. Не жартую.
До речі, борщ мають варити жінки. Шашлик робити чоловіки.
не так часто я з вами, Людасе, погоджуюся, а от саме тут ви праві. На мою думку.
   
Re: У Макаревича бомбануло

Якось рідкі страви в мене не найкраще виходять, тож, спеціалізуюся по твердим. М'ясо, плови, боби різні, ковбаси. Коротше, все, де максімум наідку на грам вагі. І що ви думаете? Просте сало виходить, що перевершити неможливо. Та от воно є.
   
Re: У Макаревича бомбануло

Мабуть, можна пити якусь олію, за калоріями не менше за сало, та маленькій хлібец, гірчічка, зубок часнику, пара пірьін зеленоі цібулькі, та шматочок сала, то набагато краще за стакан оліі. До того ж, стакан оліі переробити, то потужний і дуже здоровий організм має бути не всі такій мають.
   
Re: У Макаревича бомбануло

Хорошая легенда

В духе армян)

Замість картоплі – коріння лопухів і кульбаб. Замість капусти – конюшина, подорожник, кропива. А замість прянощів – деревій.

На Вінниччину мандрівників заманюють смаком трипільського борщу. Рецептурі якого, до речі, понад п'ять тисяч років. Про особливості гастрономічного туризму по-подільськи, у нашому репортажі.

«У трипільські часи не було картоплі. А оскільки нам потрібна крохмалиста серцевина борщу, трипільці використовували коріння. У корені лопуха дуже багато крохмалю. Він мені зараз у борщику замінить картоплю абсолютно, і повноцінно. А ще, можемо використати корінь кульбаби, який при приготуванні має гіркувато-солонуватий смак. Там також є крохмаль. А ще, ця рослина має і лікувальні властивості. Особливо для тих, хто страждає хворобами шлунку.

А ось, поряд росте деревій, це також дуже цілюща рослина. Ми його візьмемо, тому що він нам замінить спеції. Він пікантний, трішки гіркуватий, тому ідеально замінить чорний перець. Ним, також можна прикрашати салати, замість зелені.

Замість капусти – листя конюшини у відвареному вигляді їстівні. До того ж вони містять багато мікроелементів. А також верхнє листя кропиви, яка чистить кров. Ще от бачу молодий подорожник, його можна також взяти декілька листочків. Вони також їстівні», - пояснює під час збору Олена Павлова, дослідниця подільської кухні.

Впродовж останнього десятиріччя Олена вивчає історію подільської кухні. За її дослідженнями, рецептом цього борщу не менше п'яти тисяч років. Він пішов від тринільців, які жили на території Вінниччини.

«Я за фахом історик. І мені стало цікаво, яким був перший борщ? Оскільки зараз багато обговорень на тему борщу. І я подумала, що перший борщ був точно не червоний. Тому, що буряк у нас з'явився за часів Київської Русі. Отже, логічно, що до цього мали варити якийсь інакший борщ. За дослідженнями, трипільці, одне з найдавніших населень зокрема на території Вінниччини. Вони вживали багато рослинної їжі, це означає, що вони її вживали не в сирому вигляді, а принаймні варили. Бо тушкувати тоді ще мало вміли. Рослинного жиру не було. Отже, вони варили. Якщо варили, значить – борщ. Взагалі, я вважаю, що слово борщ походить від слова «збор, зборище».

Те, що ми сьогодні зібрали, ми сьогодні зварили. Це реконструкція борщу, якому п'ять, шість... і більше тисяч років. На території нашої області знаходиться Немирівське городище – одне з найдавніших трипільських поселень на території України. І воно дуже гарно збереглося. А ще, в нашому регіоні є ще кілька городищ. Їх всіх можна зробити туристичними магнітами. А такий борщ – його гастрономічною частиною», - підкреслює свою думку Олена.
***
Олександра сама родом з Молдови, але своє дитинство провела у родичів в селі Цибулівка на Вінниччині. Каже, бабуся варила такий самий борщ.

«Моя бабуся Аня, вона ніколи не варила червоний борщ. А те, що тут замість картоплі – корінь лопуха та кульбаби, ні, не відчуваю різниці. Мабуть, бабуся також варила з них. Просто я тоді не знала», - Олександра не стримує від спогадів сліз.
   
Re: У Макаревича бомбануло

:-B

Під полтавський самогон ?
А перед змієвиком у вас стоять сухопарники і скільки?Це важливо.
   
Re: У Макаревича бомбануло

:laugh:

Borscht | Ukraine... And while the soup is sometimes attributed to Russian cuisine, that claim is hotly contested. Now, Ukrainian chefs are behind a campaign to get their version on UNESCO's World Heritage List.

Звісна річ.

Україна подала офіційну заявку на включення борщу до списку культурної спадщини ЮНЕСКО
31 БЕРЕЗНЯ 2021

https://www.epravda.com.ua/news/2021/03/31/672493/

   
Re: У Макаревича бомбануло

"Дичь во щах‚ а все тараканы"(с)  :D

Наоборот, во всех этнографических изданиях 19 века писали, что "великороссы" едят щи, а "малороссы" - борщ. Это факт и этих фактов много, а главное, они хорошо известны этнографам. Могу навести парочку прямо сейчас:

Великороссы: "Обыкновенная пища крестьян очень проста и однообразна: ржаной хлеб, щи и каша составляют повседневный обеденный и ужинный их стол... Щи, как в постные, так и в  скоромные дни, варят из квашенной капусты без всего, с тем только различием, что в скоромные дни прибавляют иногда сала или сметаны, или просто молока. О заправе щей мукою, маслом и крупою не многие имеют понятие, почему щи бывают жидки и невкусны."
Народы России : живописный альбом. Вып. 1: Великоруссы. Малороссы. Белоруссы. Поляки. - Санкт-Петербург: 1878. - С. 5.
Там же:

Малоруссы: "Национальные малороссийские кушанья: борщ, галушки, вареники, сырники и пр."
Народы России : живописный альбом. Вып. 1: Великоруссы. Малороссы. Белоруссы. Поляки. - Санкт-Петербург: 1878. - С. 23.
Но самая интересная фишка в этой истории, что есть книга 18 века посвященная русским "древним пословицам", среди которых есть поговорки предков великороссов про свои щи:
Дичь во щах‚а все тараканы.
Для щей люди женятся, а от жён постригаются.
Досужа кума, ложки вымыла, да щей налила.
Нет щей, так кашицы больше лей.
Попался, как кур во щи.
Удобрилась мачеха до пасынка, приказала в заговенье щи выхлебать.
Ешь щи с мясом, а когда нет, так хлеб с квасом.
Эти щи из Царьграда пеши шли.
Барсов А.А. Собрание 4291 древних российских пословиц. — Москва, 1770. — смотрите на стр. 68, 70, 79, 220, 235, 282, 316, 318.

Но в этой книге нет ни одной великорусской пословицы про борщ - ни одной.
Это о том, что великие историки кулинарии конечно могут брехать про "русский борщ",
но ихние предки - великорусский народ, не знали ни о каком борще, его просто не было в их народной кухне, в отличии от предков украинцев.
   
Re: У Макаревича бомбануло

зранку моі жинки намутили. Сімь літрів, для чотирьох на тиждень майже
   
Re: У Макаревича бомбануло

До того йде ще шмат телятини з бульону, ріжеться та додаеться в тарілку окремо.
   
Re: У Макаревича бомбануло

Буряк из Персии. Капуста из Италии.
Я бы не носился с борщом як дурень з писаною торбою.
   
Re: У Макаревича бомбануло

Буряк из Персии. Капуста из Италии.
Я бы не носился с борщом як дурень з писаною торбою.
Ты латентный кацап

У тебя подгорело

Чиабата просто хлеб

Но чиабата это Италия

И весь мир знает это

Точно можно назвать год появления чиабатты - 1983.

Точно так борщ - украинский. Имеет давнюю историю и популярность в мире. ТОП

А вам, кацапам, остаются щи
   
Re: У Макаревича бомбануло

Оказывается, этот имперец уже давно *дел на эту тему

5 месяцев назад видео. И тут у него не спрашивали - он сам поднял тему

Выходит, специально



Смешно

Так спалиться на борще

Макаревич - кацапская гнида
   
Re: У Макаревича бомбануло

Справжній борщ як застигне то вкривається жировою скоринкою як холодець майже :)
   
Re: У Макаревича бомбануло

Оказывается, этот имперец уже давно *дел на эту тему

5 месяцев назад видео. И тут у него не спрашивали - он сам поднял тему

Выходит, специально

https://youtu.be/U-zua2_DdH0
Смешно

Так спалиться на борще

Макаревич - кацапская гнида

ну таке собі, від етимології слова до рецепту все, як він сказав "авторське",
як колись в уху сунув головешку і лив горілку
 ніби не так як всі, але і нічого що б смак покращило 
   
Re: У Макаревича бомбануло

Смешно
коли кацапомовний блазень пробує про щось національне українське розповідати...
   
Re: У Макаревича бомбануло

Справжній борщ як застигне то вкривається жировою скоринкою як холодець майже :)

тю, це не властивість борщу,  це властивість хрящів у ньому 
   
Re: У Макаревича бомбануло

ну таке собі, від етимології слова до рецепту все, як він сказав "авторське",
як колись в уху сунув головешку і лив горілку
 ніби не так як всі, але і нічого що б смак покращило 

просто - жидок
кгбешна  шкварка,
великий пєвєц і кулінар !  :D
висморкається хай спочатку, як іти до мікрофона  :D
   
Re: У Макаревича бомбануло

просто
блюдознавець...  :weep:
   
Re: У Макаревича бомбануло

В Украінє борщ варят на свінінє да єщо і с добавлєнієм старого сала, ето брутально.
Трясця, а для мене в борщ банку консервованої квасолі в томатному соусі, це піздєц як жахливо. 
   
Re: У Макаревича бомбануло

тю, це не властивість борщу,  це властивість хрящів у ньому 
Это властывисть жира, на котором делаешь зажарку. Если на смальце или сале, то застывает, если на олии - то нет.
   
Re: У Макаревича бомбануло

Ця гілка - кінец сподіванням, що хочь жид кацапській може бути людиною. Сумно це.
   
Re: У Макаревича бомбануло

Это властывисть жира, на котором делаешь зажарку. Если на смальце или сале, то застывает, если на олии - то нет.

єслі канєшна ти дєдаєш зажарку із пол кіла сала то там будєт застившеє сала
але на "як холодець майже" це буде не схоже
   
Re: У Макаревича бомбануло

Это властывисть жира, на котором делаешь зажарку. Если на смальце или сале, то застывает, если на олии - то нет.
там навіть по відмивабільності тарілок видно, на чому готували того борща. Найгірше відмиваеться бараняче курдючне сало. Потім - свіний смалец. Легше за все змити олію.
   
Re: У Макаревича бомбануло

готували того борща
бараняче курдючне сало
мда....  :facepalm1:
   
Re: У Макаревича бомбануло

Борща на оліі можна і холодного з'істи. На баранячому салі - то не можливо. Хочя, то й найсмачніша гостра поживна, годна страва, як такій борщ гарячій.
   
Re: У Макаревича бомбануло

мда....  :facepalm1:
не іли того.
   
Re: У Макаревича бомбануло

Хорошая легенда

В духе армян)

Це вигадки, версії, гіпотези. А це факти:

Основное распространение украинский борщ (тот, который сейчас классический - с буряком, капустой и т.п. а не тот "протоборщ", который якобы готовили из борщевика сибирского)
так вот, основное распространение и известность украинский борщ получил в ссср и в рсфср (в частности), благодаря кулинарному советскому бестселлеру - книге Анастаса Микояна "Книга о вкусной и здоровой пище". Общий тираж книги с 1952 по 1999 год (не считая изданий 1939—1948 годов) составил около 8 миллионов экземпляров.

Протоборщ
Что касается распространения "протоборща" (НЕ бурякового) среди населения какой либо страны, то первые упоминания об этом относятся к 16 му - началу 17 века, в первую очередь к Киеву, а также к территориям бывшего Великого княжества Литовского, Руського, Жемойтского и иных и териториям Речи Посполитой, ну и конечно же к украинским этническим территориям.

Одно из первых упоминаний об украинском борще, как о блюде, распространенном среди населения, содержится в дневнике немецкого купца Мартина Грюневега, посетившего Киев в октябре 1584 года. После того, как Грюневег достиг реки Борщаговка в окрестностях Киева 17 октября 1584 года, он записал в совем дневнике местную легенду, которую ему рассказали местные жители, о том, что река была названа так потому, что здесь в прошлом был рынок борщей. Он записал в свой дневник:

«Русины знают, каким мощным городом был Киев и то, что он был столицей их князей ...
они еще говорят, что эта река (Борщаговка) получила такое название, потому что у нее, на месте нашего ночлега, был Борщевой торг.

И хотя это место было так же далеко от города, как и теперь, оно могло называться Борщев площадью или торгом, независимо от того, там торговали борщом ...

К тому же русины редко или скорее никогда не покупают борща, а каждый делает его у себя дома, потому что это их ежедневная пища и и питье».

Первые рецепты борща но без буряка, были записаны поляками на польских и украинских этнических территориях в 16-17 веках.

А что в то время было на территории великоросов? А у них в книге "Домострой" была записана рекомендация выращивать растение  борщевник (которое называлось "борщ"): «у забора, вокруг всего сада, где растет крапива насеять борщ» и готовить из него весной похлебку, и напоминает читателю: «Ради Господа, поделись им с нуждающимися».
Нет никаких сведений, что в 16 - начале 17 века эта похлебка из борщевика была распространена среди населения великоросов. Есть только - рекомендация.  :)
Ну и самый главный момент с историей "борща" в это время у великоросов, что слово "борщ" у них имело значение - вид съедобного растения и не имело такого значения - блюдо "борщ":

Показати зображення...
   

Цю тему переглядають:

0 Користувачів і 1 гість
 
Повна версія